PDA

Zobacz pełną wersję : [660] Głośny trzeci bieg 660 96r.

gruby88
15 lipiec 2010, 15:26
Witam
Od pewnego czasu zauważyłem w mojej tenerce wyraźnie głośniej pracujący trzeci bieg. Cała skrzynia chodzi bez zarzutów(nie zgrzyta â?? biegi wchodzą bez problemu). Jednak trójka jest wyraźnie głośniejsza od innych biegów â?? stąd moje pytanie czy to taki urok tego motoru w co raczej wątpię czy może oznaka nadchodzącego problemu. Silnik zalany Motulem 5100 10W40 â?? może w oleju tkwi problem. Jeżeli ktoś spotkał się z podobna sprawą proszę o info.
PZDR

piotr13
16 lipiec 2010, 09:55
Widocznie latała sporo po mieście bo standartowo to 5' pierwsza się odzywa.jeżeli to nie jest głośne buczenie to paniki nie ma,od problemu dzieli Cię jeszcze kilkanaście tysięcy a usunięcie polega na wymianie obu współpracujących trybów w skrzynce.

ANDERE
22 lipiec 2010, 07:33
Witam
Od pewnego czasu zauważyłem w mojej tenerce wyraźnie głośniej pracujący trzeci bieg. Cała skrzynia chodzi bez zarzutów(nie zgrzyta â?? biegi wchodzą bez problemu). Jednak trójka jest wyraźnie głośniejsza od innych biegów â?? stąd moje pytanie czy to taki urok tego motoru w co raczej wątpię czy może oznaka nadchodzącego problemu. Silnik zalany Motulem 5100 10W40 â?? może w oleju tkwi problem. Jeżeli ktoś spotkał się z podobna sprawą proszę o info.
PZDR

Co do wypowiedzi piotr13 to się zgadzam w 100%, bo po mieście to przeważnie się jeździ między drugim a trzecim biegiem. A co do oleju jak by miała głośniej pracować skrzynia to by pracowała głośno na wszystkich biegach .