PDA

Zobacz pełną wersję : Xtz 750 gaźniki od ducati

napson
16 czerwca 2015, 21:42
Postanowiłem założyć ten wątek bo dużo osób pyta jak przełożyć bebechy w nowych gaźnikach :)
A więc dziś doszła paczuszka i od razu wziąłem się do pracy.
Zanim zaczniesz tą operację, miej przy sobie pomocnika i trochę czasu. Mi się zeszło 4.5 godziny.
Trzeba się uzbroić w cierpliwość i trochę narzędzi takich jak śrubokręty, przecinak, dwa płaskie klucze 10'' ampul 4'' klucz 8" gwintownik M4 imadło :)
Dobrze porobić zdjęcia starych gaźników na wzór bo i one będą rozebrane :)
Nowe gaziory trzeba rozpołowić, rozkręcić dwie szpilki które łączą gaźniki i lekko je rozjechać, rozpiąć suwak od ssania i uważać na sprężynkę małą między gaźnikami od ośki przepustnicy bo jest mała i łatwo ją zgubić to samo dotyczy dystansów między gaźnikami :)
Jak już je rozpołowimy sobie trzeba zbić dekielek z boku gaźnika, jest pod nim zabezpieczenie osi przepustnicy u mnie nie było problemu z tym fantem.

19149

Zdejmujemy zabezpieczenie a pod nim jest plastikowa podkładka bardzo cienka. Odkładamy sobie na bok i przechodzimy do kolejnej operacji wyciągania przepustnicy. Ładnie zabezpieczyć imadło szmatami deseczkami, czymkolwiek aby tylko nie powgniatać gaźników. UWAGA! przygotować się na szok bo Japońce małe i nie pozorne a śruby dokręcają jak Pudzian. W nowych gaźnikach poszło łatwo lecz w starych jedną śrubę potraktowałem wiertarką z wiertłem 3,5" i przecinaczkiem. Jak rozwierciłem łeb to przecinaczkiem pukałem w lewą stronę i odkręciłem ją.
19150
Przepustnica z nowego gaźnika, franca jedna, na styk z lekkim oporem wyszła przez gardziel gaźnika i powędrowała do starej ośki gaźnika, która oczywko już jest włożona do nowego gaźniczka. I tu zrodził się problem który rozwiązałem wywalając plastikowe grube podkładki(białe) z prawej strony osi przepustnicy pod sprężyną naciągu i zastąpiłem je tą cienką podkładką ze starego gaźnika która była pod dekielkiem zaślepiającym oś przepustnicy. Dlaczego ? Dlatego że oś ze starego gaźnika jest o jakieś 4mm krótsza od nowej.
Widać na zdjęciu(JEST TO OŚ NOWEGO GAŹNIKA)
19151
A po przekładce wygląda to tak
19152
Kolejny krok to obrócenie tych fajek. Jedną trzeba obrócić o 180 stopni drugą o 90 wystarczy rzut okiem na stare gaźniki i wszystko wiadomo :) u mnie poszło dosyć lekko
19153
Kolejny krok to gwintowanie. Ja wziąłem wkrętarke, wiertło 3.5mm i rozwierciłem trochę mocniej te dziurki, potem poszedł w ruch olej i gwintownik 4m trochę się nabluzgałem ale dałem radę. Dobrze mieć taki fajny płyn który zapobiega odkręcaniu się śrub. Zastosowałem go po nagwintowaniu jak i przy śrubkach przepustnicy.
19154
Ze starego gaźnika trzeba odkręcić mocowanie linek gazu i przykręcić do naszych nowych nagwintowanych otworów
19155
Teraz zostało nam już zjechanie do kupy oba gaźniki, trzeba pamiętać aby w dobre strony ustawić trójniki, pamiętać o dystansach i tej małej sprężynce, potem suwak od dyszy ssania i szpilki. Zostało ustawić skład mieszanki, wkręcić do końca śrubki i wykręcić 2.5 obrotu, aż miło popatrzeć jak równo są śrubki wykręcone.
19156
Przełożyć ze starego gaźnika śrubę wolnych obrotów. Po skończeniu operacji zostały mi owake elementy.
19157
Teraz mała rada. Jak się złoży gaźniki do kupy to lepiej wywalić to żelastwo które jest przykręcone do komory pływaka i poluzować wszystkie śruby od komór pływaków. Są tak mocno dokręcone że znów poszedł w ruch przecinak, nie daj Boże w trasie zaglądać tam to za Chiny by się nie odkręciło tych śrub. Jeśli wykonało się te czynności to przysługuje piwko :D

Mam nadzieję że choć troszeczkę komuś pomogłem :)

Łojek
17 czerwca 2015, 14:24
Brawo za super fotorelację :)

Beniamin
17 czerwca 2015, 18:48
Pewnie to zrobiłeś ,ale nie napisałeś w fotorelacji o zabezpieczeniu przed odkręceniem, śrub w osi przepustnicy :)

napson
17 czerwca 2015, 19:40
Napisałem żeby użyć tego płynu do zapobiegania odkrecaniu się śrub. Można też przecinakiem zabić gwint ale to moim zdaniem mija się z celem bo w przyszłości chcąc zdjąć przepustnice rodzi się poważny problem :-)

rootolf
17 czerwca 2015, 21:22
Napson, dzięki za świetną robotę.
Innych, którzy mają to za sobą poproszę o weryfikację postu Napsona, ewentualne uwagi, spostrzeżenia i przerobię to na wiki.

ofca234
18 czerwca 2015, 11:01
w moich ducati gaznikach, zgodnie z podpowiedziamy Lojka, zabilismy srubki.

Bardzo tez ciezko poszlo wykrecanie rurek (jedna sie polamala) a do wykrecenia tych srubek z oski musielismy uzyc mini-szliwierki bo nie dalo by rady tego inaczej ogarnac. mam tez zdjecia do swojej fotorelacji, ale nie mam czasu tego ogarnac (ledwo koncze relacje sprzed dwoch lat).

azure
19 czerwca 2015, 09:01
Co taka zmiana gaźników daje w XTZ750?

robkri
19 czerwca 2015, 17:45
Taka wymiana gaźników daje święty spokój :). Są i będą tacy kierownicy Super Tener którzy walczą z nadmiernym spalaniem beni, walczą na wszelkie sposoby i nie zawsze z sukcesem bo gaźniki w dwudziesto i ponad dwudziestoletnich motocyklach to truposzczaki których już nie da się i nie opłaca reanimować, wtedy ratunkiem jest zapodanie nowych gaźników. I co się wtedy dzieje zapytasz, otóż Teresy zaczynają palić w granicach 5,5 l/100 km, chodzą kulturalnie, nie kichają w gaźniki nie gasną bez powodu, można powiedzieć zachowują się jak św. pamięci Michael Jackson po kuracji w namiocie tlenowym :).

napson
19 czerwca 2015, 23:43
Ja właśnie wróciłem z testowania gaźników. Trochę późno ale to było silniejsze ode mnie :-D powiem krótko, BAJKA! Nie szarpie, nie kicha nie prycha i na każdym biegu w całej skali obrotomierza nawet nie jęknie tylko płynnie przyśpiesza. Nie sądziłem że jest tak dobrze. O spalaniu się nie wypowiadam bo jeszcze go nie sprawdziłem ;-)

T_F
20 czerwca 2015, 12:27
A jaki jest koszt takiej imprezy? I od jakiego konkretnie modelu ducati i gdzie można zamówić ?

zz44
20 czerwca 2015, 12:52
Napson, kawał dobrej roboty!
Na pewno pomogłeś!:) Dzięki!

http://allegro.pl/ducati-monster-600-750-mikuni-bdst-38-gaznik-i-org-i5125935232.html

Właściwe sa te na niebieskim tle, a nie na czerwonym tego samego sprzedawcy.

jaro1979
21 czerwca 2015, 10:36
A czy to nie są te same gaźniki??
http://www.ebay.co.uk/itm/Carburatore-Mikuni-BDST-38-B148-/291061795551

napson
21 czerwca 2015, 11:01
te same :)

Jeszcze odnośnie tych gaźników to czuć delikatny spadek mocy, już przód do góry jest ciężej poderwać nie strzelając ze sprzęgła. Ale coś za coś, wolę trochę mniej mocy (tyle ile jest teraz w zupełności wystarcza) ale święty spokój i przyjemną jazdę :)

zz44
21 czerwca 2015, 12:21
Kiedyś na allegro były za 899, ale chyba gość stwierdził, że skoro tenerowcom one pasują to i tak kupią za 999:)

ofca234
22 czerwca 2015, 09:22
ja juz mam, ale jak widze cene na ebayu to sie wkurzam jaki ja jestem jednak glupi, ze nawet nie sprawdzilem na ebayu ceny przed zakupem swoich ;)

tak czy owak, nawet za 1000 sie to oplaca.

jaro1979
22 czerwca 2015, 12:58
Nie ma co żałować, na ebaya wszedłem sprawdzić czy w ogóle coś znajdę. Od czerwca i tam podrożały o 20E. Właśnie kupiłem, mam nadzieję, że będą OK.

orzelekNGI
26 czerwca 2015, 12:03
W wysyłką wychodzą 525zł:)
http://www.ebay.co.uk/itm/Carburatore-Mikuni-BDST-38-B111-/291061786310?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item43c4a266c6

gucwa
26 czerwca 2015, 17:34
Na ebayu są dwa rodzaje gaźników Mikuni b111 oraz b148, z tego co zauważyłem to różnią się one jedną dyszą ?. Które z nich bardziej pasują do ST ?

jaro1979
07 lipca 2015, 20:40
Witam!
Gaźniki z ebaya doszły po około tygodniu. Kupiłem model B148. Nówka sztuka nie śmigana :) Włoch wysyła paczką ekonomiczną. Wszystko dobrze zapakowane. Będę je montował dopiero pod koniec sierpnia jak będę w PL. No i oczywiście jak znajdę mechanika z okolic Katowic, który mi to ogarnie.

Krzsiek
08 lipca 2015, 10:48
Czy ktos juz moze sie wypowiedziec jak wyglada spalanie na nowkach?

Łojek
08 lipca 2015, 21:45
Poniżej 6 z kuframi

Krzsiek
09 lipca 2015, 18:07
W sensie w trasie koło 100km/h?

Beniamin
09 lipca 2015, 19:23
W trasie , średnio zapakowany, 110-120 km/h jakieś 5,2.

Gandalf
09 lipca 2015, 22:43
eee tam ... mi wynik 6 L raz się udał i więcej nie zamierzam go powtarzać - strasznie nudno było. Normalnie to średnio liczę 7 z opcją lekkiego haczyka, bo tym się jeździ a nie bije rekordy oszczędności. ;)

Krzsiek
09 lipca 2015, 23:09
W trasie , średnio zapakowany, 110-120 km/h jakieś 5,2.
Miło.
Mi wychodzi w takich warunkach średnio 6,5 na oryginalach po 65k.

Czyli inwestycja z Włoch zwrocilaby się po 10kkm.

jaro1979
26 lipca 2015, 08:24
Ktoś już zamontował gaźniki z ebaya u siebie (model b148)?

wojtekk
26 lipca 2015, 08:40
Ostrożnie z tymi nowymi gaźnikami Mikuni. Znajomy warsztat to kupił. Okazało się być badziewiem. Poszło na śmietnik

jaro1979
26 lipca 2015, 09:33
OK, ale coś konkretnie wiadomo dlaczego "badziew", kupione z ebaya czy allegro?

Ostrożnie z tymi nowymi gaźnikami Mikuni. Znajomy warsztat to kupił. Okazało się być badziewiem. Poszło na śmietnik

wojtekk
26 lipca 2015, 12:05
Ebay - nic nie pasowało, niestaranne wykonanie. Generalnie - nie nadawało się do użycia.

Bezy
26 lipca 2015, 12:22
Powiem szczerze, że śledząc linki do aukcji w tym wątku, zaczęła mi się czasami zapalać żarówka, czy to przypadkiem nie dzieło "Made in China".

jaro1979
26 lipca 2015, 12:43
Gość z Włoch ma aż jednego negatywa, widzę, że sprzedał tych gaźników na tony, ten i inne modele. Warsztat nie reklamował tych gaźników? 600zł o tak na śmietnik poleciały? Ja swoje dopiero zobaczę za miesiąc, pomału umawiam się do kogoś na wrzucenie ich do moto. Okaże się już niedługo, ile te mikuni warte z ebaya.

Łojek
26 lipca 2015, 12:56
Moje z allegro za 900pln oryginalne bankowo.
Precyzja wykonania,rewelacja.
Ciekawe czy te z ebay nie są wysyłane prosto z chin.

wojtekk
26 lipca 2015, 12:56
Jaro - nie chce mi się odpowiadać na te wszystkie pytania bo nie mają tu znaczenia. Chcesz - kupować - kupuj. Ja Ciebie nie nakłaniam byś odstąpił.

Ale wiesz co - odpowiem. Kupił klient i przyjechał z nimi. Jak się dalej z tym bujał? NIe wiem. Ale kupili używki i wymienili bebechy.

Na logikę (ceny piszę z głowy, a więc mogę się mylić). Pełen zestaw naprawczy do gaźnika 500 PLN. Mambrany z przepustnicami 300. W sumie 800. Do tego korpus używany. 1000 PLN. Jakim cudem nówka sztuka kosztuje prawie połowę mniej?

Dla mnie EOT.

rootolf
26 lipca 2015, 20:27
Wojtekk, kupił konkretnie na tej aukcji, od tego gościa?
Weź pod uwagę, że części produkują firmy trzecie i one na tyle wyceniają. Ja zrobiłem serwis na częściach z kedo i np z iglic nie jestem zadowolony, po 4000 km są ślady wytarcia, skarżyli się też na to ludzie z forum super-tenere.net. Poza tym niedawno te z allegro kosztowały 900 zł, czyli 100 zł więcej aniżeli Twoje wyliczenia nowych części.

Kupiłem te z ebaya, paczka przyszła z Włoch, organoleptycznie są identyczne, na detalach (np. iglice) powybijane numery tak jak w oryginałach, nawet miejsca wtryskiwania materiału na korpusach te same.

wojtekk
27 lipca 2015, 06:22
Jak Ci się tak udał to super. Ja podałem przypadek "przypału". Nie wiem od kogo kupił - czy ten sam dostawca. Podzieliłem się wiedzą i EOT w tym temacie ode mnie.

zz44
22 sierpnia 2015, 10:14
Trochę się wystraszyłem, gdy napisaliście o tych przypałowych gaźnikach. Czym prędzej obejrzałem moje (również z Włoch) i nie stwierdziłem oznak podróbek.
Dały się zamontować bez problemu, skopałem tylko sprawę ze śrubą składu mieszanki. Nie wiedziałem która to i dokręciłem ponoć jakąś do spuszczania paliwa. Trzeba było ratować się kumplem mechanikiem i poxipolem.

Mała rada do kolejnych amatorów samodzielnej zmiany gaźników - upewnijcie się, gdzie dokładnie są te śruby.

A efekt?

Lepiej niż rewelacyjny. Objazd 2734 km po Polsce i Czechach, średnie spalanie 5,14 l / 100 km.
Najniższe - 4,74, najwyższe - Orlen Elbląg - Orlen Gdynia (cały czas 120-140 km/h) - 5,66.
Z kumplem na Triumphie z 24-litrowym zbiornikiem i jeszcze niższym spalaniem zapominaliśmy jak wygląda stacja benzynowa.
Kupować i zakładać.

Tylko nie wiem czy mechanior nie przedobrzył z ustawieniem.
Na 5 biegu przy rozpędzaniu z ok 70 km/h zdarza się prychać i szarpać, podobnie jak przy braku paliwa. Czy dobrze kombinuję, że to efekt ustawienia zbyt ubogiego składu mieszanki? Może tak mi się tylko wydaje, ale odniosłem wrażenie, że było to bardziej dokuczliwe przy jeździe pod mocny wiatr czołowy albo boczny.
I jest tak, że łapie więcej powietrza przy mniejszej ilości paliwa?

Co prawda mogę się rozpędzić nawet do tych 150, ale trwa to dłużej i podczas jazdy z większą prędkością czuć, że zarzuca, jak właśnie przed przełączeniem na rezerwę.

Co do sprzedawców gaźników - Bosisio Motori - to nie jest sklepik internetowy, który dzisiaj jest i jutro go nie ma, a warsztat/sklep prowadzony przez braci. Sprawia wrażenie solidnej marki i nie wydaje mi się, aby chcieli psuć sobie renomę sprzedażą podrób.
Wojtekk - mogło się zdarzyć, że ktoś kupił jakąś podróbę, która tylko udawała gaźniki. Kilka miesięcy temu były na alegro gaźniki niby te same ale niewiadomego pochodzenia i za wiele taniej niż te za 999 zł.

Nie naganiam Włochom klientów, ale akurat te gaźniki u mnie sprawdziły się w boju więc jak ktoś chce sobie polepszyć, to spokojnie można brać.

Jeszcze raz dzięki dla napsona, Łojka i toomsa za instrukcje i rady.

Krzsiek
22 sierpnia 2015, 13:35
Napisz ktore kupiles, sa dwie wersje na ebayu.

zz44
22 sierpnia 2015, 13:46
B148

qpcio
24 sierpnia 2015, 07:00
Na 5 biegu przy rozpędzaniu z ok 70 km/h zdarza się prychać i szarpać, podobnie jak przy braku paliwa.

:shock: !? jak to piatym biegu przy 70 km/h :shock:

jaro1979
05 września 2015, 20:35
Gaziory z ebaya zamontowane! Nie było większych problemów z montażem. Wszystko działa. Pierwsze wrażenie, xtz ma niezłe przyśpieszenie. Do tej pory to nie jeździło.... Aż zadzwoniłem do mechanika z pytaniem czy przestawił coś na iglicy. Ale nic nie grzebal. Synchro zrobił, skład mieszanki i tyle. Może to również wpływ remontu góry silnika. Moto jeździ ☺

ofca234
07 września 2015, 11:13
wlasnie wrocilem z Iranu. prawie 9 tys zrobione na gaznikach z allegro. spalanie zawsze ponizej 6. razem 5,9, raz 5,5.

problemow zero. jestem mega zadowolony i wszystkim opowiadalem jakich to mamy w PL kozakow, ktorzy ten patent znalezli i puscili w swiat.

Łojek
07 września 2015, 12:18
Hehehe,polak potrafi :-)

Gandalf
15 października 2015, 01:24
wlasnie wrocilem z Iranu. prawie 9 tys zrobione na gaznikach z allegro. spalanie zawsze ponizej 6. razem 5,9, raz 5,5.

problemow zero. jestem mega zadowolony i wszystkim opowiadalem jakich to mamy w PL kozakow, ktorzy ten patent znalezli i puscili w swiat.

Ofca jak ominąłeś brak czujnika położenia przepustnicy - po prostu nie podłączałeś?... Zastanawiam się również nad wymianą u siebie, bo suka zaczyna trochę świrować :/

ofca234
15 października 2015, 09:02
nawet nie wiedziałem, że taki czujnik istnieje.

dex
15 października 2015, 10:58
Ofca jak ominąłeś brak czujnika położenia przepustnicy - po prostu nie podłączałeś?... Zastanawiam się również nad wymianą u siebie, bo suka zaczyna trochę świrować :/
Ofca ma zapewne silnik 3VD, tak samo, jak ja.
Tu były zwykłe, mechaniczne gaźniki.
Dopiero 4TX miał potencjometr przepustnic.

Gandalf
19 października 2015, 00:52
a ja mam właśnie 4tx
Spróbuję założyć do niego zwykły gazior od 750 bez czujnika - jestem ciekawy jak i czy będzie banglał (chyba, że któryś już to próbował)

Krzsiek
19 października 2015, 01:03
Jak chcesz sprobować co z tego będzie, wystarczy jak odlaczysz czujnik od tego co teraz masz.

Gandalf
19 października 2015, 01:10
jest to jakaś myśl :grin: kufa sam bym na to nie wpadł :H

zajmę się w przyszłym tygodniu i dam znaka

dex
19 października 2015, 09:47
Trzeba by sprawdzić, za co odpowiada ten czujnik w sterowniku, bo mniemam, że do niego jest wpięty.
Może się niestety okazać, że po odłączeniu czujnika sterownik wejdzie w tryb awaryjny i zaprotestuje, odłączając zapłon.
Do pełni satysfakcji, musiałbyś zmienić też instalację i moduł zapłonowy na ten z 3VD.

Krzsiek
19 października 2015, 11:22
Z tego co pisza, sygnal z niego wplywa na wyprzedzenie zaplonu.
Odpinajac go elekrtycznie jak piszez moze to wywolac blad, wykrecajac go wpietego w instalacje nie bedzie jedynie zmian sygnalu.

Inna kwestia, gazniki na ebaju sa do 750 i do tego maja dysze. 4TX to 850, wiec dysze inne. Wiec jak to ma pasowac bez zmian dysz? A dysze sa tym co sie zuzywa, wiec przekrecenei ze starego sprowadzi to wszystko do punktu wyjscia.

Łojek
19 października 2015, 11:23
Przełoż najlepiej całe bebechy, membrany, rurki emulsjne, air cuty,do starego korpusu.

kalosh
19 listopada 2015, 10:52
Bry.
Mam pewną wątpliwość. Na ebaju u Włocha, są dwa rodzaje gaźników: bdst b148 (do ducatti 750) i bdst b111 (do ducatti 900). Różnica jest taka, że w pierwszym jest 'getto minimo' 49 a w drugim 42,5. W serwisówce znalazłem, że pilot jet (dysza wolnych obrotów??) powinna być 42,5, czyli że pasują do xtz mikuni bdst 38 b111. W tym wątku koledzy piszą (zresztą gość z allegro też) że do xtz pasuje b148. Poza tym w obu gaźnikach 'getto massimo' jest 70, a w serwisówce (o ile to jest w ogóle main air jet lub pilot air jet 1) ma 60, więc też się nie zgadza. Jak to obeszliście? W ogóle ktoś się tym przejmował? Może 'mniejsza moc' wspominana tutaj bierze się z różnicy dysz 42,5 i 49, lub tej drugiej 60 i 70? Wygrzebałem na forum ducati, że ich main jet ma numer 140, a u nas 142,5.
Pozdro, Dawid.
PS. Nie wymądrzam się oczywiście, tylko dzielę się spostrzeżeniami.

kalosh
19 listopada 2015, 14:14
PS2. Czy ktos zamontował gaźniki b111?

kalosh
16 kwietnia 2016, 21:11
Dobra, sytuacja jest następująca: kupiłem b111. Po ustawieniach, jak w serwisówce, podaje za bogato i motór się dusi, zarzuca świece itp. Kłopoty są tylko na wolnych obrotach, tak do 3tyś. Trzeba ustawić (przynajmniej w moim motórze) śrubę wolnych obrotów na trzy wykręcenia, a nie jak mówi książka serwisowa na 2 (oczywiście iglica na serwisowy poziom). Poza tym motór ładnie rwie do przodu, w pełnym zakresie obrotów. W terenie dzisiaj zdarzyło mi się jedno kichnięcie w gaźniki i raz jakby paliwo się skończyło (obroty zaczęły spadać podczas jazdy na dość wysokich obrotach, w piachu; przeszło po zamknięciu przepustnicy i ponownym otwarciu). Po mimo prób odtworzenia obu sytuacji nie udało się wywołać tych efektów ponownie.
Kumpel, razem ze mną, też kupił b111, ale jeszcze nie doszedł z nimi do ładu. Jak ustawimy u niego to też coś tu napiszę, albo on.
Jeżeli koledzy tutaj piszą, że z b148 nie ma kłopotów, i od razu po włożeniu można jeździć, to ja bym takie rozwiązanie polecił, zamiast b111, pomimo moich dywagacji o rozmiarach dysz, itp, itd.
Spalanie? Nie wiem jeszcze. Zrobiłem tylko 50km i nie mam jak się odnieść. Jak dociągnę do rezerwy to wleję 2 litry i zobaczymy ile na tym przejadę.
Ogólnie jestem zadowolony, bo mam wrażenie że silnik pracuje bardziej równo, na wolnych obrotach (wcześniej mocno falował). Co do mocy, to odczuwam jej przyrost, ale mam tak zawsze, po zimie:)
Pozdro, D.

Łojek
18 kwietnia 2016, 06:36
Tylko po co szukać innej drogi skoro ktoś już to kiedyś sprawdził?
Skoro możesz kupić gaźnik do 750to po co bierzesz do 900?
Powodzenia w regulacji i do zobaczenia na trasie!

kalosh
18 kwietnia 2016, 11:17
Tutaj koledzy pisali, że te od 750 tez nie były idealne. Motór przy wyższych obrotach się dławił. Zacząłem więc analizować różnice pomiędzy b111, b148 i oryginałami i wyszło mi że bardziej podobne są b111. Nikt nie potrafił mi odpowiedzieć na pytania, więc zaryzykowałem i kupiłem. Czy zrobiłem dobrze? Nie wiem. Czas pokaże.

Lepi
19 kwietnia 2016, 09:47
Zawsze można dorobić iglicę wg potrzeb.

kalosh
27 kwietnia 2016, 06:56
Teraz teoretyzuję ale, moim zdaniem rurki emulsyjne tutaj odgrywają rolę i są niewłaściwe w obu gaźnikach. Kłopoty pojawiają się w okolicy lekkiego odkręcenia manety do około połowy. W b111 jest to odczuwalne bardziej ze względu na mniejszą air jet (60; a w b148 70) i dlatego mają tendencję do zalewania. Tak sobie to tłumaczę. Zamiast dorabiania iglic, chyba wolałbym kupić rurki emulsyjne y-4 z kedo (100zł komplet) i wtedy, wydaje mi się, będzie idealnie. Gaźniki będą identyczne z serwisówką.
Na dzień dzisiejszy udało mi się tak wyregulować śrubą mieszanki, że jest ok. Świece są beżowe, nawet jak jeżdżę w do 3 tyś - specjalnie taką emerycką rundkę po mieście zrobiłem, żeby to sprawdzić. U mnie śruby mieszanki staneły na 3,25 obrotu. Zamyka to moją zabawę z regulacjami i studiowaniem dysz.
Zakładam gmole i w pole;)

Pablo1972
02 maja 2016, 09:41
Cześć
chciałem odświeżyć temat, powoli dorastam do wymiany gaźników, czytam i jedyne co mnie przeraża to konieczność wymiany bebechów.
Choć jak słyszałem niektórym udało się wymienić gaźniki całe.
Jaki model i czy da się to faktycznie zrobić?

kalosh
13 czerwca 2016, 12:37
Ok. Wróciłem po ciekawym wyjeździe. Z gaziorami wszystko ok. Sporo osób pyta prywatnie, więc wrzucę tutaj: spalanie w terenie (ostre podjazdy na 1 i 2 biegu) w granicach 7l/100. 100 km asfaltu i 25 podobnego terenu do tego co poprzednio, spalanie tuż poniżej 6l/100km. Wyniki chyba lepiej niż zadowalające.

robkri
13 czerwca 2016, 18:33
I tak już zostaw. I nic nie rób. Możesz za jakiś czas zajrzeć do świec, obadać jaki mają kolor.:thumbsup:

kalosh
22 czerwca 2016, 07:16
Wiem, wiem, lepsze jest wrogiem dobrego:)

Pablo1972
04 lipca 2016, 13:01
Ponieważ nie ma dostępnych 148 kupiłem wersje do 900 czyli jak Kalosh b111. Podzielę się również po przekładce swoimi wrażeniami, o ile przeżyję :) :)

Pablo1972
22 sierpnia 2016, 07:35
Zgodnie z obietnicą dzielę się pierwszymi wrażeniami po zmianie na gaźniki Mikuni b111, czyli od Dukata 900.
Przekładkę i zestrojenie zrobił mój kolega mechanik, skorzystałem z pomocy zdalnej Lemura i Mariusza z Kielc, za co serdecznie dziękuję.

Pomimo tak pięknie opisanej przekładki, zdecydowałem się na pozostawienie gaźników w stanie fabrycznym (poza przełożeniem uchwytu ssania) i przedłużeniu linki gazu tak aby można było skorzystać z dostępnego w b111 mocowania. Wymusiło to rezygnację z linki powrotu i nieco większy opór manetki.
Po pierwszych jazdach wrażenia jak najbardziej pozytywne, silnik pracuje nareszcie jak kiedyś, nie kicha, nie krztusi się na wolnych obrotach, nie ma przerw przy przyspieszaniu od 2,5 tys. Nie ma już szarpania podczas jazdy ze stałą prędkością około 80 km/h na 5 biegu.
Nie czuję aby mocy mi przybyło, raczej "grzeczności", pewnie to kwestia dalszych ewentualnych korekt ustawień.
Gaźniki zostały włożone bez zmian ustawień, jedynie kolega ustawił skład mieszanki.
Przestała wreszcie kopcić na czarno, zobaczymy jak spalanie i zachowanie na poziomie ponad 2 mnpm.

qpcio
26 sierpnia 2016, 18:01
Nie ma już szarpania podczas jazdy ze stałą prędkością około 80 km/h na 5 biegu.

:omg:

Pablo1972
28 sierpnia 2016, 12:26
:omg:

Rozumiem, rozumiem, kat wymusza trzymanie obrotów powyżej 3000 rpm. Taka już specyfika widlaka, a teresa może :up:

marcinjunak
28 sierpnia 2016, 15:41
a teresa może :up:

może ale po co, potem tacy ludzie piszą że szukają silnika albo wałka zdawczego, powodzenia.

Pablo1972
28 sierpnia 2016, 21:29
Marcin, ola boga, już zaczynam jeździć tylko od 5 tys wzwyż, a poważnie to się z Tobą nie zgadzam. Krzywa przebiegu momentu obrotowego pokazuje kiedy silnik pracuje najlepiej. I odpowiedz sam sobie, jakie są obroty silnika ST na ori na V biegu przy 80 km/h?

Choć pamiętam, że nasz trener w MKM Dąbrowa, mówił że trzeba silniki kręcić do odcinki, ale chyba dotyczyło to sprzętów przygotowanych do sportu, tzw. sportu :).

cava_77
30 sierpnia 2016, 16:54
Hi all!
Question. Not fully understood in Polish, B111 normally fits or not?

Thank you!

qpcio
30 sierpnia 2016, 18:14
Rozumiem, rozumiem, kat wymusza trzymanie obrotów powyżej 3000 rpm. Taka już specyfika widlaka, a teresa może :up:

Chetnie zobaczylbym wspomniana przez Ciebie dalej krzywa momentu, bo ja jej nie umiem wygooglac, a znalazlem tylko anglojezyczny opis, ze wyplaszcza sie ona dla Teresy po przekroczeniu 3500. Dla mnie dalej malo, ale i tak wiecej niz Ty napisales.
Dodatkowo - co juz napisal Marcin - silnik to jedno, ale nie tylko on pracuje mniej rowno na nizszych obrotach. To tak jak z kolarzami, ktorych uczy sie jezdzenia z kadencjami ponad 100-120, zeby uklad byl bardziej rowno napedzany. No ale przeciez Cie nie zmusimy, Twoja Terka, Twoja jazda :)

marcinjunak
30 sierpnia 2016, 18:15
Hi all!
Question. Not fully understood in Polish, B111 normally fits or not?

Thank you!

Yes. It fits.Translate before post no #64. Than you can change it with little changes.

Michallres
21 października 2016, 21:08
Witam !
Udało mi się jakoś dogadać z Włochami odnośnie gaźników do ducatii b111, wychodzi 170 euro z wysyłką więc cena całkiem niezła.
W poniedziałek wpłacę im kasę i gaźniki do mnie przyjdą zapewne wkrótce.
Mam kilka pytań związanych z tymi gaźnikami.
-Jak ze spalaniem ? głównie jeżdżę po asfalcie, teren bardzo rzadko z prędkością do max 120km/h ale głównie do 100km/h .
-Ktoś ogarniał montaż tych gaźników ? Myślałem żeby zabrać się samemu za to, ale nie wiem czy podołam...

Z góry dzięki za odpowiedź

zz44
21 października 2016, 21:52
Przeczytaj ten temat od początku, przekładka nie jest trudna.
Jeśli mimo wszystko nie czujesz się na siłach, daj komuś kto ma o tym pojęcie, zrobi to w godzinę (vide: mój post o pomyleniu śruby).

Co do krztuszenia się na wyższych obrotach, najprawdopodobniej było to u mnie spowodowane nieszczelnością pomiędzy airboxem a gaźnikiem.
W tym sezonie po serwisie przez ponad 8 tys. km po Skandynawii zero krztuszenia. Spalanie 5,15 (jeżdżę bez bocznych kufrów).

Będzie pan zadowolony:)

Beniamin
22 października 2016, 18:22
ZZ masz na myśli samą ingerencję w gaźniki oczywiście?
Całkowita operacja zajmuje sporo więcej, ale może tylko ja jestem taki powolny.;)
Moje mikuni są od 750 i po ostatnim przelocie na ADV średnia to jakieś 5,7 litra. Może dlatego że jechałem z GSiarzami ze Świr Teamu i prędkość podróżna to 160km/h, no i jechałem bez zatyczek w uszach a wtedy zawsze więcej jara.

Michallres
23 października 2016, 15:05
Pomógłby ktoś z przelewem do Włocha ? Bo nie bardzo ogarniam co do czego i gdzie wpisać :/

marcinkovtr
13 lutego 2017, 19:58
Dzień dobry kupilem do swojej tenerki gażniki z ducati 750 monster i przy rozbiurce zauważylem że te z ducati mają inne iglice są o wiele cieńsz bardziej stoszkowe rużnią się jeszcze dyszą tą co jest na oringu w tenerce jest 145 a ta w gaznikach z ducati 135 pozostałe sa takie same czy motocykl będzie pracował na tych iglicach czy kupować orginalne ?

- - - Zaktualizowano - - -

https://zapodaj.net/e83c5d8e3793d.jpg.html https://zapodaj.net/a4e46c357ca92.jpg.html

juxtz
21 lutego 2017, 12:26
Podpinam się pod temat, mam 3LD silnik - które są sprawdzone i skąd kupić?

Pablo1972
24 lutego 2017, 14:40
Podpinam się pod temat, mam 3LD silnik - które są sprawdzone i skąd kupić?

Pisz do Michallres-a, poda Ci namiary na Włocha.

qba
12 kwietnia 2017, 20:22
Panowie,
mam prośbę, poradźcie. Czy warto jest pchać się w te nowe gaźniory w takiej sytuacji jak moja? Moto pali nie mniej niż 7/100 (ale ja lubię pozapierdalać, więc pewnie i więcej) - nigdy nie było mniej. Ostatnio mam też nowy objaw, po dłuższej jeździe z większymi obrotami/prędkością, na wolnych silnik nie schodzi do normalnych obrotów, tylko trzyma się tak ok 1600, mimo że jak nie zapierdalam, to obroty są takie, jak trzeba (1100). Dodatkowo zaczyna mi szarpać w czasie jazdy (nieznacznie) i raczej w losowych momentach (mam nowe filtry powietrza, gaźniki były czyszczone i regulowane ostatnio).
Gadałem z tymi kolesiami z ebaya. Chcą 160 euro za zestaw.
Jest syns się w to pchać?
Dzięki
K

czeczen
12 kwietnia 2017, 20:36
160x4=840
załóżmy optymistycznie 2 l na 100km oszczędności - zwrot wydanej kasy po około 12000 km przejechanych ....
lubisz odkręcić = wymiana dysz = 1l oszczędności na 100km - zwrot po ok 24000km...
+dobre odpalanie
+równa praca
+zapominasz o gaźnikach
sam sobie odpowiedz - ile jeździsz, czy spokój jest dla Ciebie ważny...itd.

Beniamin
12 kwietnia 2017, 20:43
Ja się opierałem aż doszło mi do 9 l przy odkręcaniu, do zwrotu poniesionych kosztów wystarczył wyjazd na zlot w Czechach.
Może na razie wymień sobie króćce na nowe, to potrafi sporo poprawić.

qba
12 kwietnia 2017, 21:05
ja sobie myślę, że u mnie tak czy siak trzeba się będzie zacząć pieprzyć z tymi gaźniorami co są. I tak pewnie będzie coraz gorzej, a każda modyfikacja, to dodatkowe koszty. Tutaj kłopot jest z jednorazowym wydatkiem, ale do zrobienia pewnie.

@Czeczen, nie do końca załapałem coś tam napisał. 160 euro to ok 680 zł Przy dwóch litrach oszczędności wychodzi, że nakład zwraca się po ok 8000km.
O co chodzi z tą wymianą dysz?

ofca234
13 kwietnia 2017, 10:26
mi się zwróciły po jednym wyjeździe. uważam to za najlepszą inwestycję w Tenere jaką poczyniłem.

wojtekk
13 kwietnia 2017, 11:59
ja sobie myślę, że u mnie tak czy siak trzeba się będzie zacząć pieprzyć z tymi gaźniorami co są. I tak pewnie będzie coraz gorzej, a każda modyfikacja, to dodatkowe koszty. Tutaj kłopot jest z jednorazowym wydatkiem, ale do zrobienia pewnie.

Gadasz jak baba: nie zmienię -> powinienem wymienić ->nie wymieniam. Taka to logika?

j

O co chodzi z tą wymianą dysz?

Kolega pisał o wymianie króćców. Możesz mieć stare i może iść lewe powietrze.

Genralnie - rozbierz i oceń stan.

qba
13 kwietnia 2017, 12:06
napisałem przecież, że się zastanawiam, a nie że już wiem. Zbieram opinie.

Jeśli króćce to u mnie nie ma problemu, są git

wojtekk
13 kwietnia 2017, 16:43
Jeżeli Ci chleje min 7 to nie jest git.

ofca234
13 kwietnia 2017, 21:41
dokładnie - nie jest. mi przed wymianą gaźników paliła ok. 8. gaźniki były serwisowane, wymieniłem membrany, ten zestaw gumek z Larssona, etc - nic nie pomogło. Po założenie gaźników od Ducati rzadko kiedy przekroczyło 6 (nigdy nie potrafiłem jeździć ekonomicznie, choć wcale nie zapierdalam)

qba
14 kwietnia 2017, 12:29
napisałem, że króćce są ok, a gażniki pewnie nie są ok - a gdzie, to chuj wi. Jeśli to jest kwestia jednego sezonu, żeby się zwróciło, to chyba warto.

mario_xt600
14 kwietnia 2017, 12:52
dokładnie - nie jest. mi przed wymianą gaźników paliła ok. 8. gaźniki były serwisowane, wymieniłem membrany, ten zestaw gumek z Larssona, etc - nic nie pomogło. Po założenie gaźników od Ducati rzadko kiedy przekroczyło 6 (nigdy nie potrafiłem jeździć ekonomicznie, choć wcale nie zapierdalam)

Ofca a jak z dynamiką ,jest jakaś odczuwalna zmiana na minus czy nie ma różnicy ?

ofca234
14 kwietnia 2017, 13:42
z tego co pamiętam to było lekko na plus. ;)

generalnie to był motocykl jak nowy. bardzo byłem zadowolony z tego ruchu. mimo, że 2-3 miesiące wcześniej zapłaciłem za czyszczenie, synchro i te gumki z Larssona czyli kilka stówek poszło w plecy. ;)

Pablo1972
10 maja 2017, 11:50
Ofca a jak z dynamiką ,jest jakaś odczuwalna zmiana na minus czy nie ma różnicy ?

Mario, gadałem z Lemurem (ma ten sam zestaw co ja) i jest podobnie. Tzn. kultura pracy o niebo wyższa, odpalanie zero problemów, kopcenie na czarno - brak. Spalanie - trasa asfalt do 120 z tobołami 5,1, teren (szutry, lasy - do 6).
To plusy.
A minusy, na 5 ponad 5 tys. rpm nie chce się za bardzo już kręcić, maksymalna prędkość to około 140. Brakuje jej zapewne już paliwa i trzeba by powalczyć ze składem mieszanki. Mnie nigdy nie zabrakło mocy w terenie, nie zgasła na trudnych podjazdach, nie zakrztusiła się.

Dla mnie bilans dodatni i to bardzo!!

A pokrótce - dynamika pewnie suma sumarum jest nieco gorsza niż była, ale oddawanie mocy jest teraz aksamitne :)

mas3
10 maja 2017, 15:58
Gadałem dzisiaj z włochami zarówno o B148 jak i B111 i mam kiepskie wieści:

They do not exist anymore. Our supplier has finished them.
Regards
Bosisio Motori

U nas w kraju za gaziory teraz bagatela 1500 zł więc poszukam źródełka :(

Pablo1972
11 maja 2017, 07:42
Gadałem dzisiaj z włochami zarówno o B148 jak i B111 i mam kiepskie wieści:

U nas w kraju za gaziory teraz bagatela 1500 zł więc poszukam źródełka :(

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-gaznika-yamaha-xtz-750-super-tene-i5979179825.html

Poszukaj kompletnych zestawów naprawczych, na forum pisali jak nazywa się firma.

qba
11 maja 2017, 07:51
Mam pytanie do kolegów, którzy montowali gaźniki b111 do ST. Część osób pisze, że ma problemy z regulacją, że niby wszystko super, ale jednak coś jest nie tak. A to dusi się na wysokich obrotach, a to nie chce jeździć szybko.... Czy komuś, po przekładce udało się ustawić te gaźniki, żeby było jak trzeba? Normalne osiągi, normalna praca silnika?
K

Pablo1972
11 maja 2017, 08:57
qba przeczytaj cały wątek, zwróć uwagę na posty Kalosha, oraz to, że jak pisze Mas3 gaźniki są już niedostępne, chyba że te z allegro za 1500.

Michallres
11 maja 2017, 16:12
Mario, gadałem z Lemurem (ma ten sam zestaw co ja) i jest podobnie. Tzn. kultura pracy o niebo wyższa, odpalanie zero problemów, kopcenie na czarno - brak. Spalanie - trasa asfalt do 120 z tobołami 5,1, teren (szutry, lasy - do 6).
To plusy.
A minusy, na 5 ponad 5 tys. rpm nie chce się za bardzo już kręcić, maksymalna prędkość to około 140. Brakuje jej zapewne już paliwa i trzeba by powalczyć ze składem mieszanki. Mnie nigdy nie zabrakło mocy w terenie, nie zgasła na trudnych podjazdach, nie zakrztusiła się.

Dla mnie bilans dodatni i to bardzo!!

A pokrótce - dynamika pewnie suma sumarum jest nieco gorsza niż była, ale oddawanie mocy jest teraz aksamitne :)

U mnie ładnie kręci nawet wysokie obroty, a prędkość maksymalna spokojnie 180km/h, więc może masz coś skopane z regulacją - u mnie jazda jest taka sama jak na tamtych gaźnikach ale spalanie teraz bardzo malutkie. Fakt jest że jak jest zimny silnik i długo nie odpalany to na zimnym trochę muli na wyższych obrotach, ale później jak się nagrzeje jest super ;)

qba
11 maja 2017, 16:19
no przeczytałem wszystkie posty i dlatego mam niejasność. Gaźniki się skończyły, jak kupiłem ostatni set od Włocha (oczywiście, ostatni był droższy ;). Teraz czytam, że ST jedzie max 150 i się zastanawiam, czy przekładać, bo moja jeździ dużo szybciej, tylko pali za dużo.
Widzę, że Michallres pisze co innego. Pytanie, gdzie skąd biorą się różnice. Mam b 111.

Beniamin
11 maja 2017, 19:37
Michallres dobrze pisze, licznikowe 180 nie stanowi problemu.

Pablo1972
12 maja 2017, 07:28
Kwestia jest prosta, Michallres chyba Łukasz wkładał Ci gaziory bez regulacji, czyli z pudełka i wio? Podobnie było u mnie, czyli trzeba by wyjąć i porównać ustawienia.
N

ofca234
12 maja 2017, 09:33
jak ustawić było pięknie opisane na forum.

ja 180 to się Teresą*bałem ale 160 na tych "nowych gaźnikach" to było i mogło pewnie by pójśc dalej.

Pablo1972
12 maja 2017, 09:51
Na obecnych oponach i tak nie jeżdżę szybciej niż 120, ale przy zimowym przeglądzie pokuszę o zmianę regulacji, zapamiętując obecne ustawienia.

ninsan
17 maja 2017, 22:59
czy ktoś dokopał się do tanich gaźników mikuni? teraz tylko 1 firma ma monopol na ebay i allegro i cenę wali kosmiczną....:S

czeczen
18 maja 2017, 18:11
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiEvsjo9vnTAhUHZCwKHe5LCpgQFghIMAc&url=http%3A%2F%2Fwww.ebay.pl%2Fitm%2FCarburatore-Mikuni-BDST-38-B148-%2F291588906784&usg=AFQjCNFUuDH3mjtRIL5oCTtubbk62eVM-A

Pablo1972
19 maja 2017, 07:54
Czeczen, nie są już dostępne :(

czeczen
19 maja 2017, 08:29
Wczoraj były... poniżej tej oferty są po 140€

Pablo1972
19 maja 2017, 08:46
Mas3 pisał w zeszłym tygodniu do makaronów, nie maja już ich w ofercie, może zapomnieli usunąć aukcję, a 1750 PLN to lekkie przegięcie.

Pisiorzysko
19 maja 2017, 16:03
http://www.subito.it/accessori-moto/carburatore-bicilindrico-ducati-o-super-tenere-salerno-64969518.htm#

http://www.subito.it/accessori-moto/super-tenere-xtz-o-moster-750-foggia-202081707.htm

saper
04 czerwca 2017, 19:58
też się zdecydowałem po dzisiejszej jeździe dookoła tatr na nowe gaźniki! Jeśli ktoś by znalazł jakąś ofertę w rozsądnej cenie to będę wdzięczny jak podrzuci.

saper
05 czerwca 2017, 20:08
Ok! Moja frustracja sięgnęła zenitu! Kupuje gaźniki z allegro. Mam tylko jeden problem.... który model wybrać?
MIKUNI 38 - 111
http://allegro.pl/yamaha-xtz-750-gaznik-super-tenere-mikuni-bdst-38-i5587609308.html?reco_id=ee2a4066-4a1e-11e7-8632-b8ca3a6c1500&ars_rule_id=201
czy MIKUNI BDST 38 - B 148
http://allegro.pl/ducati-monster-600-750-mikuni-bdst-38-gaznik-i-org-i5125935232.html
Poradźcie Panowie bo nie chcę zmarnować tej kasy;/

Pablo1972
06 czerwca 2017, 08:28
Oba będą kulać, więcej zostało kupionych b148. Ja mam osobiście b111 i sobie chwalę. Kalosh porównał oba gaźniki i ich parametry, patrz posty wcześniej.

mas3
07 czerwca 2017, 21:39
siet fak, czytają forum. Co aukcja to drożej :)

saper
08 czerwca 2017, 18:35
Tak czułem..... na ebay już były w tej cenie;/ Kupiłem jeszcze za 1500.... za 1600 już bym zdecydowanie nie kupił!

dred
12 czerwca 2017, 00:18
Bry.
Mam pewną wątpliwość. Na ebaju u Włocha, są dwa rodzaje gaźników: bdst b148 (do ducatti 750) i bdst b111 (do ducatti 900)...
Wygrzebałem na forum ducati, że ich main jet ma numer 140, a u nas 142,5.

Powitać,

mam u siebie kupione od Włocha bdst38-b111. Chyba z tego samego źródła co kalosh. Jakiś czas przeleżały na półce i w końcu postanowiłem się zabrać za przekładkę. Po zabawie z przełożeniem ośki i zamontowaniem na moto przyszedł czas na regulacje. W sumie miałem takie same objawy jak kilka osób z forum. Czyli motocykl przyspieszał w miarę ładnie na początku. Do 100-120 było ok. Po odkręceniu manetki na maxa po wyżej 3-4k obr. pojawiały się problemy. Brak mocy, duszenie się itp. Zamówiłem z Kedo stokowe rurki emulsyjne bo te oryginalne w b111 z tego co pamiętam były za duże. Po wymianie rurek objawy pozostały te same, choć wydawało mi się, że jest lepiej;p Nie pamiętam ile razy żonglowałem wysokością iglicy i ustawianiem poziomu paliwa w komorach próbując dopasować do tego ustawienia śruby mieszanki wstępnej. Cały czas to samo. W końcu na dużym wkurwie stwierdziłem, że sprawdzę po kolei wszystkie dysze itp. Jakież było moje zdziwienie gdy wykręciłem main jet (główna dysza odpowiedzialna za dostarczenie paliwa przy max otwarciu przepustnicy) i okazało się że zamiast 140 (w XTZ winno być 142.5) było 127.5 !!!! Polecam sprawdzić jeśli ktoś ma problemy. Przełożyłem stare dysze (142,5) i moto zapierdala. Od dołu do góry. Równo się wkręca. Tak jak było wcześniej napisane, 180-200 nie stanowi problemu. Pozostaje jeszcze kwestia dokładniejszej regulacji i weryfikacji spalania, koloru świeć itp. Na pewno zamawiałem B111. Nie wiem czy ktoś jeszcze sprawdzał wartości dysz w tych gaźnikach. W każdym razie czasem potrzeba trochę cierpliwości żeby dojść nawet z nowymi gaźnikami do ładu.

Pozdrawiam, Dred.

Pablo1972
12 czerwca 2017, 08:07
Dred, szacunek za wytrwałość, w wolnej chwili sprawdzę w swoich b111.

dred
12 czerwca 2017, 10:07
...w wolnej chwili sprawdzę w swoich b111.

Pablo1972, sprawdź, ciekaw jestem.
Namiary na stronkę z rurkami. https://www.kedo.de/
Zamówiłem 2x 28768 Needle Jet (Stock Size)
Sztuka kosztowała 15.50€ x2 czyli 31€
Z przesyłka wyszło 51.92€
Ponieważ udało mi się jeszcze kupić gaźniki w normalnej cenie czyli koło 650PLN z przesyłka
to stwierdziłem, że rurki wymienić warto bo cena nie zabija.

Pablo1972
12 czerwca 2017, 10:20
Dziękuję, znam Kedo, kupowałem już u nich. Sprawdzę rozmiar dysz i zamówię u nich same dysze, rurek nie będę ruszał.
Zrobię to dopiero w sezonie zimowym, teraz Teresa jeździ i pali super, nie wyciąga co prawda ponad 140 ale to i tak aż nadto :)

P.S. widzę, że Ty też z LDZ...

dred
12 czerwca 2017, 13:04
P.S. widzę, że Ty też z LDZ...

Też. Zgadamy się na priv. Chętnie się spotkam:-)

qba
14 lipca 2017, 13:16
Koledzy, mam pytanie związane ze zmianą gaźników.
Zamontowane mam b111, przełożone dysze główne (dzięki Dred :). Śruba składu mieszanki ustawiona zgodnie z serwisówką. Jeżeli chodzi o jazdę - wszystko jest git. Jest trochę mułu między 4 a 5 tysięcy obrotów, ale ogólnie moto zapierdala jak szalone. Na wolnych obrotach chodzi idealnie.

Jedyny kłopot jaki jest, dotyczy ssania. Ogólny objaw jest taki, że po odpaleniu silnik wchodzi na max 3k obrotów (przy starych gaźnikach 5k). Dodatkowo, na ssaniu musi pochodzić dłużej niż normalnie, żeby można było jechać (żeby silnik nie przygasał). Obydwa cylindry odpalają równo.
A jeszcze dodatkowo jest tak, że jak moto postoi kilka dni, to ten objaw się nasila - trzeba jeździć ze ssaniem przez jakieś 5-10 minut, żeby po wyłączeniu ssania, silnik nie gasł.
Lukass mówił, że jak robił przekładkę, to po kilku dniach stania, paliwo znikało z gaźników.
Co sądzicie?

qba
18 lipca 2017, 13:43
żadnych koncepcji nt ssania?

Beniamin
19 lipca 2017, 05:01
Filtry powietrza masz ori czy jakieś KNy?

qba
19 lipca 2017, 08:49
Filtry powietrza masz ori czy jakieś KNy?
Filtry mam papierowe, zmienione niedawno. Przed zmianą gaźników nie było takich problemów - myślisz, że to kwestia dopływu powietrza? Ja mam wrażenie, że to się nasila, jak bak jest pełny.

Beniamin
19 lipca 2017, 12:03
No to wykręć śruby składu mieszanki o pół obrotu i sprawdź czy się poprawi.

saper
06 listopada 2017, 21:11
Cześć Panowie! Nareszcie złożyłem teresę z gaźnikami B148. Motocykl zapalił na ssaniu i potrzebował chwilę na nim pogadać, ale nic dziwnego bo stał ponad miesiąc. Spalanie poniżej 6l. Dokładnie nie mogę powiedzieć bo przejechałem jedynie 130km;/ Motocykl przyspiesza równo i dynamicznie, 150km/h bez zająknięcia i jeszcze ciągnął dalej. Ale jest mały problem. Jadąc około 100km/h (lub więcej) puszczam całkiem gaz i znów go mocno dodaje, motocykl po dodaniu przez chwilę się dusi - dosłownie 1 do 2 sekund. Mam wrażenie że brakuje mu przez moment paliwa... Myślicie, że trzeba podnieść iglicę czy dokręcić trochę śrubę mieszanki? Świecy jeszcze nie widziałem.

saper
06 grudnia 2017, 21:08
W nawiązaniu do mojego postu wyżej ^. Świeca wygląda tak:
2402424026

Przejechałem na niej jakieś 130km. Jazda rożna od trasy i stałego 100km/h przez 140km/h do przelotu miejskiego. Świeca wydaje się ok, może elektroda masy za czysta?? Na co stawiacie? Rozbierać gaźnik i sprawdzać wszystkie dysze? Czy może podnieść iglicę o jeden ząbek bo chwilowa zadyszka jest związana ze zbyt późnym otwarciem zaworu?

saper
26 marca 2018, 21:49
Nikt nic nie podpowie? Bawić się śrubą czy raczej za iglice się zabrać?

marcinjunak
27 marca 2018, 06:46
Rusz na razie śrubę i sprawdź synchronizacje. Jak dalej tak będzie ruszył bym wtedy iglice ale wtedy zapomnij i małym spalaniu.

saper
29 kwietnia 2018, 11:58
Ruszyłem i śrubę i iglica. Niestety zmiana prawie niezauważalne - nawet przy skrajnie podniesione iglica. Świecą dalej za jasna. Myślę że zostaje filtr paliwa i pompa paliwa.Ktos kiedyś wsadził mały filtr paliwa od skutera, może za mała przepustowość... Pali ładnie i do 100km/h jest pięknie. Nie wiem jeszcze jak sprawdzić pompę. Jak zdałem przewód i przygotowałem to sika więc chyba jest ok. Zaczynam się bać że te gaźniki to chinszczyzna

marcinjunak
29 kwietnia 2018, 13:19
No to jedynie zmiana dysz na większe, porównaj dysze w ori gaźnikach i tych nowych, pewnie różnica będzie na pewno.

saper
29 kwietnia 2018, 21:00
Sprawdziłem obie dysze są takie same (oznaczenie 70). Sprawdziłem filtr i pompę jeszcze raz. Wszystko jest ok. We wtorek wracam do garażu i sprawdzę ponownie poziom paliwa na pływakach. Zwiększę go delikatnie i ewentualnie przełożę iglicę ze starych gaźników ale jestem mocno zdziwiony, że po podniesieniu iglicy na maksa świeca dalej jasna....

Beniamin
29 kwietnia 2018, 21:34
Dysze główne to 142,5 w otwartej wersji, coś nie tak sprawdziłeś.

saper
29 kwietnia 2018, 23:17
Dzięki Beniamin za czujność! Sprawdziłem oczywiście starter jet....Podpowiesz jeszcze jak bezpiecznie wyjąć Main Jet? Wchodzi na oringu i trzyma ją ta blaszka. zdejmować cały korpusik w którym są dysze i delikatnie wypchnąć jakimś pręcikiem?

saper
01 maja 2018, 12:41
Dysza główna 132,5. Poz zmianie na 142,5 że starego jest znaczna poprawa. Obecne ustawienie iglicy - 3podciecie (środek), śruba '' mieszanki'' wykrecona o 2 obroty. Minimalnie go przydadzą jak jadę 120km/h, puszczę gaz i nagle odkręcić go do oporu. Chyba zostaje na tych ustawieniach. Przełęcz 100km sprawdzę świece robię synchronizację i nareszcie cieszę się sezonem!

Pawloo78
06 maja 2018, 10:33
tak sobie czytam o tych gaźnikach od ducati i z przed 2-3 lat ceny i teraz od tego samego gościa ten sam link i gaźni za 1900zł

na dodatek ma 2 aukcję z i w drugiej za 2000zł

a gdzie te za 800-900zł się pytam!!! hehehehe:wall::wall:

Pablo1972
06 maja 2018, 17:16
tak sobie czytam o tych gaźnikach od ducati i z przed 2-3 lat ceny i teraz od tego samego gościa ten sam link i gaźni za 1900zł

na dodatek ma 2 aukcję z i w drugiej za 2000zł

a gdzie te za 800-900zł się pytam!!! hehehehe:wall::wall:

raczej 650 zł na ebay :clap:
a poważnie wykorzystuje prawo rynku, popyt i podaż :(.

Pawloo78
06 maja 2018, 17:30

no na ebay też skoczyły ceny , teraz tak od 1200zł, był jeden co miał jeszcze po 700 ale do polski nie wysyłał.
wyczuli że od ducati przerabiają i zaraz podnieśli .

Pawloo78
09 sierpnia 2018, 15:12
witam kolegów
odświeżę troszkę temat i proszę o pomoc
ja ko że posiadam nówki gaźniki już 2 miesiąc i nadal leżą na półce bo w bydgoszczy nie ma mi kto zamienić , a jedyny mechanior do którego mam zaufanie ma takie terminy że dopiero na jesień, wkur...ia mnie to że moto mi tak kuleje, a części leżą. bałem się to robić sam bo jestem noga z gaźników, ale po poczytaniu itp... postanowiłem się za to jednak zabrać osobiście, (Pablo1972 dzięki za zaproszenie do siebie i swojego mechanika , ale to jednak kawałek drogi i dodatkowe koszty z którymi na chwile obecna muszę się liczyć)
tak więc wracając do tematu
na fotce jest jakiś stary gaźnik ( na którym się uczę)
dałem znaczniki i proszę teraz o potwierdzenie
dodam że mam gaźnik B111
25162
-mam ze starego gaźnika wymienić dyszę nr 2 ?
-nr 3 zostawiam bez zmian ?
-nr reguluje mieszankę ? (ile? tak jak serv odpuściś 2,5 obrotu czy odrazu 3-3,2 obrotu jak wielu tu piszę że muszą poprawiać??)
jeszcze nie ogarniam regulacji poziomu paliwa doginając te blaszki lub na suwak , ale mam te stare złomy na których mogę próbować i myślę że sobie też jakoś poradzę.
proszę kolegów o podpowiedź i wyrozumiałość
pozdrawiam

witam kolegów
odświeżę troszkę temat i proszę o pomoc
ja ko że posiadam nówki gaźniki już 2 miesiąc i nadal leżą na półce bo w bydgoszczy nie ma mi kto zamienić , a jedyny mechanior do którego mam zaufanie ma takie terminy że dopiero na jesień, wkur...ia mnie to że moto mi tak kuleje, a części leżą. bałem się to robić sam bo jestem noga z gaźników, ale po poczytaniu itp... postanowiłem się za to jednak zabrać osobiście, (Pablo1972 dzięki za zaproszenie do siebie i swojego mechanika , ale to jednak kawałek drogi i dodatkowe koszty z którymi na chwile obecna muszę się liczyć)
tak więc wracając do tematu
na fotce jest jakiś stary gaźnik ( na którym się uczę)
dałem znaczniki i proszę teraz o potwierdzenie
dodam że mam gaźnik B111
25162
-mam ze starego gaźnika wymienić dyszę nr 2 ?
-nr 3 zostawiam bez zmian ?
-nr reguluje mieszankę ? (ile? tak jak serv odpuściś 2,5 obrotu czy odrazu 3-3,2 obrotu jak wielu tu piszę że muszą poprawiać??)
jeszcze nie ogarniam regulacji poziomu paliwa doginając te blaszki lub na suwak , ale mam te stare złomy na których mogę próbować i myślę że sobie też jakoś poradzę.
proszę kolegów o podpowiedź i wyrozumiałość
pozdrawiam

guliwer
09 sierpnia 2018, 22:46
Moja podpowiedź to nie dotykaj widziałem już takie nowe gaźniki z ducati gdzie ktoś stwierdził że też ,,jakoś" da sobie rade.Efekt pokrzywione przepustnice i ośka przy przekładaniu i korpusy do wyrzucenia

Pawloo78
10 sierpnia 2018, 08:04
Moja podpowiedź to nie dotykaj widziałem już takie nowe gaźniki z ducati gdzie ktoś stwierdził że też ,,jakoś" da sobie rade.Efekt pokrzywione przepustnice i ośka przy przekładaniu i korpusy do wyrzucenia

spoko , aż takim gamoniem technicznym to nie jestem, gaźniki leżą już po przekładce ośki przepustnicy ,mocowań itp... akurat tego to ja się nie bałem robić .
nadal potrzeba mi info co do dysz i regulacji

Pawloo78
12 sierpnia 2018, 10:36
ok. poczytałem jeszcze raz dokładnie wątek i znalazłem w necie foty z opisem i już wiem która dysza do wymiany , pomyliłem się i to nie zaznaczona prze zemnie nr 2 , tylko nr 3. cos do przodu , teraz jeszcze zostaje pytanie o ile wykręcić śr. mieszanki na początek? no i ustawienie poziomu paliwa (nieszczęsne blaszki i podginanie)

Pawloo78
12 sierpnia 2018, 14:46
jeszcze raz odnośnie tych zasranych dysz , znalazłem w necie fotke z opisem
2517225171

ale znowu w manualu na rysunku złożeni owym gaźnika jest inaczej pilot-jet i main-jet . więc nadal pytanie która dysza jest która???
ale znowu na innym wyglada jeszcze inaczej , bardzo słabe te foty w manualu i bardziej trzeba się domyslać.
wcześniej kolega SAPER opisywał że main-jet jest to ta pod blaszką( tak jak zaznaczone na fotce z net ) ale na manualu jest opisane że to starter-jet , nic juz nie czaję, o co tu chodzi??
czy ktoś już robił i może mi powiedzieć ??
25173
zdjęcia są do góry nogami , i co jest teraz nie tak?? tylko pilot-jet się zgadza.

Pawloo78
19 sierpnia 2018, 12:22
cze
temat zamiany gaźników ogarniety własno ręcznie :up:
przezbroiłem gaźniki, wymieniłem dyszę główne ze starego, ustawiłem poziomy paliwa( zrobiłem na suwak, potem kontrola na wężyk) było praktycznie idealnie,mieszanka na 2,25 obrotu montaż i odpalił za pierwszym:)
pojeździłem trochę i pierwsze spostrzeżenia :
no po pierwsze to do tego co było ,dzień a noc. bez problemowo na wolnych , ładnie równo się wkręca a od 5 tyś to już petarda. bujnąłem go tak do 180, dalej już nie sprawdzałem czy da rade, po jeździe sprawdziłem świece , były takie jaśniejszy brąz.
a teraz co mnie jeszcze niepokoi :
obroty tak na 1200-1300 ustawione ale czasem troszkę falują, po rozkręceniu gazu wydaje mi się że wolno schodzi z obrotów, nawet jak hamuje silnikiem to słabiej zwalnia i po przepałowaniu zdarzało się że po wciśnięciu sprzęgła lub na luzie przy spadku obrotów potrafiły sie zawiesić na chwilę na 2,5 tys lub 2 tyś , jak go zdusiłem na biegu dopiero ok.
spalanie nie wiem bo nie sprawdzałem
na razie na tyle

marcinjunak
19 sierpnia 2018, 14:24
składem jeszcze musisz się pobawić

Pawloo78
19 sierpnia 2018, 14:40
składem jeszcze musisz się pobawić

co masz Junak na mysli ?? problem z obrotami czy kolor świec? za uboga mieszanka??

marcinjunak
19 sierpnia 2018, 19:47
Obroty, jak ma za ubogo to wolniej schodzi z obrotów, ale to już tylko kręceniem można sobie ustawić.

Pawloo78
19 sierpnia 2018, 20:07
Obroty, jak ma za ubogo to wolniej schodzi z obrotów, ale to już tylko kręceniem można sobie ustawić.

ok. dzięki Junak. podro

Pawloo78
25 sierpnia 2018, 20:12
pobawiłem się jeszcze mieszanka ,tak jak radził Junak.
zostawiłem wykręcone na 3 obroty.
efekt końcowy: obroty już ładnie schodzą, na wolnych już tak nie faluje , dość ładnie trzyma tak 1200-1300 obr. jak go rozkręcę na maxa to puści taki delikatny dymek (lekko siwy nic czarnego)
świece są brązowe, wszystko ładnie pyrka i się wkręca. zrobiłem dziś mały objazd koło 200km i średnia wyszła mi 5 litrow na 100km i to z wielkim wciskiem do zbiornika przy końcowym tankowaniu. przelotowa tak miedzy 90-110km/h , jakiś wyprzedzania ( raczej nie przekraczałem 140km/h.) tak więc jestem bardzo zadowolony i juz raczej nic nie będę ruszać.
jedyny minus to, to że po odpaleniu na ssaniu , że po 30s. schodzi z obrotów i muszę go jeszcze chwilkę manetką przytrzymać do zagrzania.
ale tak wszystko git malina :up:
po sezonie chce jeszcze oddać moto na kasowanie luzów zaworowych.

marcinjunak
26 sierpnia 2018, 08:23
Po prostu dłużej musisz trzymać ssanie, to normalne, w końcu ma dobrą mieszankę.

SzakulE95
27 sierpnia 2018, 15:29
Witam Panowie,

starannie przeczytałem posty, nie tylko ten, ale również inne dotyczące np. zestawów naprawczych...
Może jestem już tym zmęczony i nieco obraz mi się zakrzywia, ale widzę, że zarówno po regeneracji gaźników na "dużych" zestawach naprawczych jak i na przełożeniu gaźników od Ducati są drobne problemy, a konkretnie nie jest idealnie zgodnie ze sztuką jak fabryka chciała. Po regeneracji spalanie w większości przypadków nadal za duże, po przekładce od Ducati nazwijmy to drobnostki - ale zawsze. Na aukcji sprzedawca pisze, że wystarczy przełożyć tylko - cytuję: "po przełożeniu wsporników linek gazu i jednej ośki przepustnicy". Okazuje się jednak, że przekładek jest więcej.

Wszystkie wymienione w postach sposoby zawsze angażują /i to nie mało/ pieniądze i czas :) Teraz gaźniki od Ducati kosztują 1999 pln + dodatkowe ew części, jeżeli ktoś chce nowe, rurki, dysze etc.

Po regeneracji, w większości przypadków, gaźniki odzyskują nie pełna sprawność (jest lepiej, ale wiadomo wiek robi swoje, części gaźnika jest bardzo dużo a wszystkiego się nie wymienia); po przekładce od Ducati (powiedzmy połowa kosztów dedykowanych z ASO) - podobna sytuacja - sprawność nie pełna, tyko nieco z innej strony.

Wielu forumowiczów pomogło mi kiedy byłem w trasie i zaczęły się pierwsze objawy, panika itp. ;) - dziękuję. Dziękuję również osobą, które (zapewne bo tak wolały) pomogły mi anonimowo - prywatnie.

Bronie się ze wszystkich sił, żeby nie być maruderem :)

Napiszcie mi proszę...

Czy ktoś zdecydował się i kupił nowe gaźniki w ASO dedykowane tylko do ST za bagatelną sumę prawie 5 tysięcy zł i jego problemy poszły w niepamięć odzyskując spokój fizyczny i psychiczny? :) Wiadomo jak ta cena ma się do wartości motocykla...

Pozdrawiam

piotr13
27 sierpnia 2018, 15:42
Większość problemów eksploatacyjnych i regulacyjnych po wymianie/regeneracji gaźnik ów bierze się z jednego w zasadzie powodu. Nowe czy mniej lub bardziej wyremontowane gaźniki zakładamy do nie całkiem już nowego silnika... Nowe mikuni z ASO wcale nie muszą dać efektu idealnie pracującego motocykla. Nawiasem mówiąc to umiarkowane spalanie w silnikach tej rodziny to można osiągnąć umiarkowanie otwierając manetke :) Z nowymi gaźnika mi nowa Tereska też potrafila wypić

marcinjunak
27 sierpnia 2018, 17:53
Nie chciałem tego pisać ale mnie prowokujesz :)
sprzedaj to truchło i kup moto na wtrysku, wtedy będą inne problemy ale na pewno nie ze spalaniem i regulacją gaźników.

SzakulE95
27 sierpnia 2018, 19:24
Ha ha, nieźle Panowie, co racja to racja :up:
Tak czy siak dzięki :thumbsup:
Po to jest Forum i Forumowicze, ażeby sprowadzić od czasu do czasu kogoś na ziemię. Przyjdzie czas a i ja będę Wam pomagał. Miałem różne motocykle, a pierwszy na gaźniku to obecną Teresa, na żadnym tak fajnie mi się nie jeździło - truchło z klasą ��

Pawloo78
27 sierpnia 2018, 20:28
dasz radę, tak jak ja sobie jakoś poradziłem z tą padaczką. Junak też miał te truchło. tylko nie daj się na razie nawrócić na tą jedyną słuszną pomarańczową wiarę. ateizm to przyszłość!!! błachahahahah:lol2::rotfl::lol2::rotfl::lol2::tene re:

Pablo1972
27 sierpnia 2018, 20:54
Kurde, mam gaziory od dukata, zmienione dysze główne. Bez wiercenia, przekładek itd, zlikwidowana linka powrotu gazu i przełożony uchwyt ssania.
Gaźniki wyregulowane przez speca kolegę i żadnych problemów, przytykania, dławienia, załamania krzywej, wolnego spadku obrotów itd... Spalanie 5-7 zależnie gdzie i jak, 5 szosa, 7 teren.

Czyli da się, choć obecna cena jest abstrakcyjna.

A Junak oczywiście miał na mysli KTM, też na wtrysku, czyli kolejna rzecz która może się zepsuć w tym super hiper...itd. No i Marcin zaraz napisze, że to tylko eksploatacja! :)

SzakulE95
27 sierpnia 2018, 21:03
Nic dodać nic ująć zakasam rękawy :tenere:
Pozdro Panowie

gacc
23 stycznia 2019, 19:34
Witam, potrzebuje opini i porady w sprawie gaźiorňw sprzedawanych czasem na ebayu, podaje numer aukcji dostepnych na dzień dzisejszy, czy któryś nadał by się się do xtz 750 czy zostają te po 2k złotych??. Oto numery ofert ebay: 254036071620. 264130209388, . Z góry dzieki za odzew.

kalosh
23 stycznia 2019, 22:44
Bdst38 to ten model. Widać tutaj czujnik otwarcia przepustnicy którego nie potrzebujemy. Nie wiem co tam jest jak go zdejmiesz. Jest to do motóra o innej pojemności więc prawie na pewno dysze będą inne. Trzeba sprawdzić w serwisówce tego trx jakie są tam dysze.
Te drugie wydają się lepsze. Nie wiem od jakiej są pojemności. Ja miałem od 900 i musiałem wymienić dysze i iglice. Poszukaj na forum i się dowiesz co wymieniłem. Teraz nie pamiętam. Z tego co kojarzę to jak będą od niższej pojemności to też coś tam trzeba było wymienić. To tyle jeśli chodzi o moją pamięć.
Mam nadzieję że coś wyciągniesz z tych nieskładnych informacji.

gacc
24 stycznia 2019, 04:47
Dzięki, ja pisałem do tego Włocha żeby podał dokładny numer gaźnika ale widzę że nie bardzo, napisał że właśnie do różnych zastosowań Ducati i tyle, wiadomo że przez translator nie pogoda konkretnie. Dzięki za odzew.

zz44
16 lutego 2019, 19:55

No kiedyś to tak było...

25877

kalosh
06 marca 2019, 18:11
No kiedyś to tak było...

25877O to ja mam z tej serii:)

Lucjan
22 sierpnia 2020, 10:41
Czy da się wyremontować stary gaznik do stanu b.dobrego . Kopci mi tereska i czuć benzynę. Ewidentnie nie spala paliwa, tak jak by za bogata mieszanka. Nie chce się denerwować remontem który będzie daremnym trudem. Zastanawiam się nad nowymi gaznikami.........ale cena masakryczna. 1/4 wartości motocykla. Ale jeśli nowe gazniki spowodują że problem się rozwiąże na lata, to może..........