PDA

Zobacz pełną wersję : do Zakopanego przez Słowację :)

Romek93
23 czerwiec 2016, 08:20
Witam. Jakiś czas planuje sobie dwudniowa wycieczkę wyjechać wcześnie z rana i wrócić następnego dnia wieczorem. Plan trasy wyznaczyłem sobie mniej więcej taki. Z Rzeszowa jechać do Nowego Sącza z do Niedzicy następnie tam przejechać na Słowację dojechać do Słowiańska wieś następnie do Wysokie Tatry i tą trasa 537 dojechać do Liptowski gródek później do Liptowski Mikułasz i trasa 584 dojechać do Zuberzec i odbić na Orawiece następnie Witanowa i powrót do Polski na chochołów i trasa 968 do zakopanego... Jechał ktoś już może podobna trasa?? jakieś podpowiedzi na co uważać!? na co patrzeć ???

- - - Zaktualizowano - - -

Taka trasę sobie wyznaczyłem przez Słowacje 2128221283

ArturS
23 czerwiec 2016, 20:58
Uważać należy na... policję w zabudowanym :hiehie: Jechałem tą trasą kilka razy, bardzo miłe asfalty.

mas3
24 czerwiec 2016, 09:00
Przez Chyżne jechałem parę razy na południe i lubią się czaić na czterdziestkach po drodze. Poza tym policja już nauczyła jeździć swoich i jak tylko zaczyna się zabudowany to hampel bo inaczej się wbijesz w czyjś tyłek :)

robek_ck
24 czerwiec 2016, 10:20
Jechałem rok temu, ładnie, polecam. Ale aż sie prosi żeby zapuscic sie troche bardziej na południe i wjechać chocby w domaniowską dolinę - droga 584 - można podjechac pod sam Chopok (wjechać na góre kolejka - tylko troche drogo bo chyba 18 Euro w dwie strony ale widoki ładne) - albo pozwiedzać "jaskinie swobody" - naprawde polecam. A jakby już w brzuchu zaburczało to polecam knajpe obok Hotelu Tri Studnicki - taka szopa z bali drewnianych i zamówić tam Liptowskie Haluszki - regionalne kluski z serem i boczkiem - tanie i pycha.

Romek93
24 czerwiec 2016, 11:43
Widzę ze będę musiał chyba jakiś ogranicznik na manetce zrobić hehe albo dużo euro zabrać heheh
robek_ck dzięki za podpowiedz muszę obczaić na mapie co i jak może się skusze jak czas pozwoli niestety heh
a powiedzcie mi jak z tą policją łapią za prędkość czy tez do rutynowej kontroli? trzeba mieć jakieś graty na wyposażeniu ?? bezpiecznik, żarówki itd??? apteczka??

robkri
24 czerwiec 2016, 11:58
Tamtejsza Policja łapie już za przekroczenie nawet 3 km/h, więc naprawdę trzeba się pilnować, sam zobaczysz jak jeżdżą miejscowi.

siedlar
24 czerwiec 2016, 12:25
Wiele razy tam bylem szczególnie zimą, jakbyście chcieli coś fajnego na Słowacji to polecam jeszcze Bańską Bystrzyce szczególnie pod kątem motocyklowym

dziunek69
26 czerwiec 2016, 07:50
Romek, zasada jest prosta. Miasto 50 poza nim 80, jak widzisz znak to od razu masz mieć zadane ograniczenie. Kumple zapłacił mając 2 km więcej i dodatkowo nie płacisz u policjanta. Jedziesz do wskazanego miasteczka, banku, płacisz i wracasz z kwitkiem potwierdzającym, dopiero wtedy odzyskasz papiery.
Patrząc po mapce pokierował bym Cię na Chyżne, mają na granicy dobrze zaopatrzone sklepy. Ceny mimo że w ojro wywołują uśmiech na twarzy.
Przez Chochołów jechałem 2 tyg temu, jak się zagapisz nie zauważysz kiedy granicę miniesz. ;)

Romek93
26 czerwiec 2016, 20:54
dziunek69, dzięki za rade:) mam jeszcze czas na trasę ale wstępnie ustaliłem taka jak pisałem wcześniej i tego się trzymam:) zastanawiam się, jak czas pozwoli podjechać do tej jaskini wolności z liptowski Mikulasz do jaskini jest 10 km myślę ze się uda :) Dziunek powiedz mi czy na chochołów jest ładna trasa ładne widoki?? A CO Z WYPOSAŻENIEM ?? APTECZKA ŻARÓWKI KAMIZELKA???

dziunek69
27 czerwiec 2016, 06:52
Będziesz miał parę odcinków z super pięknym widokiem na Tarty od słowackiej strony, śnieg na wysokich partiach gór robi zawsze wrażenie. Objedziesz góry w zasadzie dookoła i jak tylko wydostaniesz się na otwarte przestrzenie będziesz miał czym oczy zachwycić. Miasteczka nie urywają d..y, to tak jakby zatrzymały się w pewnej epoce. Widać że coś się dzieje, jakieś prace się odbywają. Nie bądź zdziwiony jak w niedzielę usłyszysz, że ktoś zaiwania na budowie. Trasa na Chochołów jakoś do mnie nie przemówiła, to moje subiektywne odczucie. Ale ja mam zboczenie na punkcie gór i jeżeli są w pobliżu to jestem zawsze zadowolony. :naughty:

Romek93
27 czerwiec 2016, 17:31
A co z wyposażeniem macie jakieś doświadczenia żarówki bezpieczniki kamizelka???

robkri
27 czerwiec 2016, 19:14
Kamizelki, żarówki i apteczka obowiazkowe ale w autach jak to się ma do motocykla nie jestem pewien

Romek93
27 czerwiec 2016, 19:23
no własnie mi chodzi tylko i wyłącznie o motocykl

robkri
27 czerwiec 2016, 19:34
Wygooglałem i wynika że jest takie coś ja Konwencja Genewska w której to jest wzmianka o tym że wyposażenie motocykla jest takie jakie obowiązuje w kraju jego rejestracji. Chodzi oczywiście o kraje należące do Unii Europejskiej.

Romek93
27 czerwiec 2016, 19:58
tez o tym własnie wyczytałem :) ale nie zaszkodzi sobie wziąć żarówki bezpiecznik czy nawet jakiś plaster czy bandaż wszystko się może przydac eheh

Romek93
28 czerwiec 2016, 20:38
a wiecie moze jakie policja słowacka ma nieoznakowane samochody??

dziunek69
29 czerwiec 2016, 06:46
Na moje szczęście jeszcze ich nie spotkałem... ;)

Krzsiek
29 czerwiec 2016, 14:35
Slowacja jest dziwna. Moze to wynika z miksu totalitarnego egzekwowania przepisow przez nadaktywna tamtejsza policje plus drozyzne po wprowadzeniu euro i jak dziunek pisal hibernacji miasteczek oraz powszechnie obecnych cyganach. Niemniej trzepia z zacieciem, maja gest w stawkach mandatowych ktore trzeba placic na miejscu, wprowadzili wariackie, dojne przepisy dotyczace zakazu wieszania czegokolwiek na szybie w aucie (uchwyty z przyssawka). Wiec jakikolwiek kontakt z policja nie nalezy do przyjemnych nawet dla miejscowych ktorzy sa tak wytresowani, ze jezdza jak nogi. 50 w miasteczku? Kazdy jedzie 40 bo jak tylko przekroczysz 51 czy 2 i zlapia bedzie pokuta. W porownaniu do tego co bylo jeszcze kilka lat temu maja tam zamordyzm drogowy. Co do nieoznakowanych jezdzacych to nie wiem, ale czesto stoja nieoznakowane z radarem w srodku albo lubia celowac sprzetem z luneta z daleka.
Jak na polowaniu.

Sutuacja zupelnie odwrotna do tego co dzieje sie na Ukrainie. Tam jeszcze nie dawno policja czy milicja strzygla do kieszeni jak tylko sobie kogos upatrzyla, teraz nie ma po nich sladu, punkty daj w ktorych siedzieli sa opuszczone i maja powybijane szyby a spotkac policje na drodze to rzadkosc.

Romek93
01 lipiec 2016, 18:36
to już jutro jedziemy zobaczyć co tam na Słowacji byle pogoda dopisała i będzie git

ziuta
01 lipiec 2016, 22:50
To się podepnę.A jakieś sprawdzone pola namiotowe na trasie 537 ktoś coś wie?

sowizdrzal
02 lipiec 2016, 11:52
Pytaj ArturaS - kiedyś nocował w namiocie przy tej drodze.

ziuta
02 lipiec 2016, 12:31
Znalazłem w tym wątku:) http://www.xtzclub.pl/threads/10117-Po%C5%82udniowa-Polska-i-S%C5%82owacja-pierwsza-d%C5%82u%C5%BCsza-wyprawa

Romek93
04 lipiec 2016, 09:24
I objechaliśmy ta ładną trasę pogoda trochę postraszyła deszczem ale zaraz się jej znudziło i przestało heheheh byliśmy tez w dolinie domaniowskiej i podjechaliśmy pod górę Chopok ładny odcinek drogi:) jeśli chodzi o Jaskinie swobody to trafiliśmy do niej, ale na czas zamknięcia bo w soboty czynna do 16 :( heh. Pewnie jesteście ciekawi jak tam z policja heheh powiem wam ze nie straszna ta policja jak opowiadają, pomimo ze zawracałem na wjeździe na autostradę i akurat się napatoczyłem na nich to oczywiście opiernicz był i groźba 150 euro ze u nich taki pokutu jest ale policjant zapytał z skąd jedziemy gdzie byliśmy i gdzie chcemy jechać wytłumaczył drogę i pogroził palcem. Przeprosiłem za swoje czyny i ruszyliśmy dalej. Ładny odcinek trasy tez jest z Liptowski Mikułasz na Zubrzec i na Witanowa ładne widoki dobre zakręty i równy asfalt. Na pewno pojedziemy ta trasa jeszcze raz tylko większą ekipa !!!!!