PDA

Zobacz pełną wersję : Rumunia wrzesień 2016

Pablo1972
26 sierpień 2016, 15:00
Cześć i czołem
planuję 8 września popołudniem wylecieć w stronę Rumunii. Nocleg planuję w okolicy Jasła i stamtąd do pierwszej miejscówki w okolicy Borsa.
Tam 1 lub 2 dni na objeżdżenie narysowanych ścieżek i zwiedzanie nieczynnych kopalń (za namową Lemura).
Później Karpatami w dół w stronę transfogarskiej (do Curtea de Arges gdzie mam fajną miejscówkę) a potem.... się zobaczy.
Powrót 18 września do Łodzi.

Gdyby ktoś w Was był i miał ochotę podzielić się swoim towarzystwem, wrażeniami czy sugestiami chętnie, chętnie skorzystam.
Sprzęt XTZ 750, trasy bez ciężkiego offa.

pnepost
27 sierpień 2016, 23:13
Cześć i czołem
planuję 8 września popołudniem wylecieć w stronę Rumunii. Nocleg planuję w okolicy Jasła i stamtąd do pierwszej miejscówki w okolicy Borsa.
Tam 1 lub 2 dni na objeżdżenie narysowanych ścieżek i zwiedzanie nieczynnych kopalń (za namową Lemura).
Później Karpatami w dół w stronę transfogarskiej (do Curtea de Arges gdzie mam fajną miejscówkę) a potem.... się zobaczy.
Powrót 18 września do Łodzi.

Gdyby ktoś w Was był i miał ochotę podzielić się swoim towarzystwem, wrażeniami czy sugestiami chętnie, chętnie skorzystam.
Sprzęt XTZ 750, trasy bez ciężkiego offa.

A trochę wcześniej tak o tydzień? A jeśli nie da się - możesz coś więcej o tych kopalniach i trasach w okolicy - bardzo mnie temat interesuje. Pozdrawiam.

Tomur
28 sierpień 2016, 08:56
Co do kopalni to pojechaliśmy z Borsa na Baile Borsa i dalej czerwonym szlakiem. Do pewnego momentu jedzie się w miarę ok.
Po drodze są rozp.. kopalnie i wielkie betonowe instalacje i hałdy. Teren mocno zniszczony i niesamowity, postindustrialny krajobraz.
W połączeniu z górami robi wrażenie.
21533
21534
21535
Są inne miejsca z tymi kopalniami bo to stary górniczy rejon (łącznie z ukraińską częścią historycznego Maramures), ale to trzeba by poprzeglądać mapy.

Na Ukrainie chyba zostało więcej po tych kopalniach, ale to nie było tak jak koło Borsa w samych górach, przynajmniej to.
21536

Może nawiążesz to do trasy, jeśli jedziesz w Karpaty Południowe.
Droga Transrarăul, super asfalt i bardzo ładne widoki.
https://goo.gl/maps/ntX1pHkd6682

Bardzo daleką trasę planujesz jak na mój gust. Ciekawe czy zdążysz to objechać i jakie będziesz robił czy robisz zwykle przebiegi.

pnepost
28 sierpień 2016, 09:54
Co do kopalni to pojechaliśmy z Borsa na Baile Borsa i dalej czerwonym szlakiem. Do pewnego momentu jedzie się w miarę ok.
Po drodze są rozp.. kopalnie i wielkie betonowe instalacje i hałdy. Teren mocno zniszczony i niesamowity, postindustrialny krajobraz.
W połączeniu z górami robi wrażenie.
21533
21534
21535
Są inne miejsca z tymi kopalniami bo to stary górniczy rejon (łącznie z ukraińską częścią historycznego Maramures), ale to trzeba by poprzeglądać mapy.

Na Ukrainie chyba zostało więcej po tych kopalniach, ale to nie było tak jak koło Borsa w samych górach, przynajmniej to.
21536

Bardzo daleką trasę planujesz jak na mój gust. Ciekawe czy zdążysz to objechać i jakie będziesz robił czy robisz zwykle przebiegi.

Super, dzięki za info. Pokrece się po okolicy może trochę. Pozdrawiam!

Pablo1972
28 sierpień 2016, 12:20

Bardzo daleką trasę planujesz jak na mój gust. Ciekawe czy zdążysz to objechać i jakie będziesz robił czy robisz zwykle przebiegi.[/QUOTE]

Dzięki Tomur, wiem że byliście razem z Lemurem i miałeś ciekawe mapy.
Planuję dużo asfaltów w przelotach pomiędzy miejscówkami, wyrysowałem kilkanaście ścieżek w gpsies (znajdziesz je pod moim loginem Pablo1972) z głównym zamierzeniem nie napinać się na objechanie wszystkiego na siłę. Coś musi zostać na przyszły rok :)

Pnepost - nie dam rady, początek roku szkolnego :)

Wolny70
30 sierpień 2016, 06:29
Ja się wstępnie piszę. Jeżeli plany rodzinne da się zweryfikować to prawie, prawie wszystko by mi pasowało. Kontakt na privie...mam nadzieję że wypali.

filip117
05 wrzesień 2016, 18:35
Witam,wycieczka aktualna :) ???

Wolny70
06 wrzesień 2016, 08:08
Z uwagi na to że u Pabla1972 trochę się pozmieniało jadę sam. Przejście graniczne Barwinek planuje na 7.09.2016r popołudniu. Potem bez jakiegoś bardzo dokładnego planu, asfalty Transalpina i Transfogarska na miejscu jakieś rozsądne "szuterki widokowe". Noclegi coś znajdę po drodze, pensjonatów jest bardzo dużo a w bagażu planuje namiot, więc campingi i na dziko również wchodzi w grę. Jeżeli ktoś ma zamiar być tam gdzie ja lub w okolicy tel.kom 607064543...:)

Pablo1972
06 wrzesień 2016, 08:47
Zgadza się, zrobiła się drobna sra...ka, dlatego nie mogę się umówić. Jak jednak wyjadę to dam znać w RU.

filip117
06 wrzesień 2016, 09:15
Dzięki za odzew,ja wystartuje gdzieś najwcześniej w czwartek rano . Planów nie mam sprecyzowanych zastanawiam się jeszcze nawet czy jechać moto , rowerem, czy może gdzieś na trekking wyruszyć :) Dopiero wieczorem będę miał trochę czasu żeby to wszystko ogarnąć więc w razie czego dziękuje za pozostawienie telefonu.
W kierunku fogaraszy zamierzasz poruszać w miarę bezpośrednią drogą czy może łukiem karpat od Borsy do Braszowa ?

Wolny70
09 wrzesień 2016, 19:23
Transalpina wzięta.21567

Krzsiek
11 wrzesień 2016, 16:44
Gratulacje! :)

Wolny70
17 wrzesień 2016, 08:25
Szczęśliwy powrót.
w skrócie:Transalpina, Transfogarska, Morze Czarne, powrót Karpatami. 4623 km, 90% szosowo. Z przygód jedna guma w przednim kole, już w powrotnej drodze w madziarskich słonecznikach. Wspaniała włóczęga. Pozdrawiam wszystkich.

21600