PDA

Zobacz pełną wersję : Bezpieczenstwo w podróży, noclegi i sytuacje awaryjne.

juxtz
26 lutego 2017, 13:02
Mam pytanie do osób doświadczonych w wyjazdach zagranicznych - SAMOTNY wyjazd bez towarzystwa.

1. Jakie miejsca wybierać na nocleg namiotem - blizej skupisk ludzkich, typu stacje benzynowe czy też raczej z dala od ludzi, np. boczna droga kilkaset metrów od głównej drogi?
2. Jezeli nastapi awaria która uniemożliwi dalsza jazde - jakies ubezpieczenie z Assistance? Jak sobie poradzic w takiej sytuacji. Tenera ma już pare lat i ciezko zrobic na nią AC. Chyba ze ma sie opinie rzeczoznawcy a to dodatkowy koszt. Gdzie sie najlepiej ubezpieczyc na wyjazd?
3. Jakie zabezpieczenia motocykla i bagażu? Kufry alu z zamknieciem to wiadomo. Ale co z zabezpieczeniem samego moto? Mam np. dodatkowy wyłącznik samego prądu w obwodzie. Łańcuch jakiś? Blokada tarczy?
4. Macie ze sobą jakieś systemy obrony koniecznej: np. gaz pieprzowy?
5. Jakie czesci bierzecie ze sobą do XTZ750? Staram sie wozic zawsze ze sobą: komplet linek, klamki, bezpieczniki, dętki. Nie mówię o narzędziach bo to osobna historia ale co moze byc przydatne na dluzszej trasie? Ogolnie sprzęt swój mam robiony na bieżąco ale nigdy nie wiadomo co sie może wydarzyć.

mathieu
26 lutego 2017, 15:09
Sam nigdy nie spałem przy stacji beznynowej ale ludzie sobie chwalą. Blisko toaleta, może nawet prysznic, monitoring, rano kawa z ekspresu:) Dla motocyklistow przyjazny jest PZMot jesli chodzi o ubezpieczenia. GAz może sie przydać i to zwłaszcza na psy. A odnośnie zabezpieczenia motocykla ciekawy jestem czy ktoś używa lokalizatora gps? warto?

ofca234
26 lutego 2017, 21:12
1. jedno i drugie jest dobre. stacja, ale tak mniej uczęszczana również (ja preferuje to w sytuacjach awaryjnych). zagadać trzeba z obsługą czy można, etc.
2. można wykupić assistance (bez AC) w PZU za <300 rocznie. działa w szeroko pojętej europie. i naprawdę działa (tested)
3. mam blokadę tarczy oraz założenie pt - 'bez jaj, nie ukradną'. miękki bagaż zabezpieczam stalową linką, staram się kogoś poprosić, żeby spojrzał na moto jak idę oglądać jakiś*zamek, etc. będą chcieli to ukradną..
4. nie. nigdy nie potrzebowałem. będą chcieli to Cię i okradną i spuszczą wpierdol. Rozsądek i tyle.
5. http://moto.elban.net/2013/06/03/rescue-set-czyli-narzedziowka-na-dlugie-wyjazdy/ - zajmuje więcej niż bagaż i waży dwa razy tyle co reszta. ;)

lemur
24 września 2017, 20:36
... assistance a więc holowanie jeśli ma się moto w PZU można wykupić od momentu wyjazdu a więc nawet w połowie polisy i wtedy trwa to do końca polisy, oczywiście można kupić od początku trwania polisy ale czy jest sens przepłacać skoro po PL zawsze się jakoś da radę uruchomić moto i jechać dalej. w zależności ile zostaje do końca polisy to na tyle system oblicza wartość, czasami może to wyjść mniej niż 100 zł a więc warto jeśli jedzie się samemu. Drugą kwestią jest ubezpieczenie NNW i ASS który jest przy tym samo nnw można brać na niskie kwoty ale same koszty leczenia są ważne i wg mnie najmniejszą kwotą to jest około 100 tyś zł na jaką trzeba brać - polecam Generali z racji tego, że Kowal to przetestował, ja nie testowałem i nie chcę ale skoro zadziałało w Maroku to zadziała w większości krajów. W kosztach leczenia zawarty jest w Generali ASS więc kwota jest ważna z racji np wypadku zabierają do szpitala a motocykl lub nasz samochód na jakiś parking i tu ten ass na nasz dobytek jest już w cenie ale ważna jest wysokość i poziom ASS w kosztach leczenia bo jeśli składka będzie za niska przez nas wybrana to wtedy braknie nam szmalu na pokrycie naszego leczenia i transportu nas samych jak i naszego dobytku. Powiem tylko, że transport ciała z Włoch do PL kosztuje ok 8 tyś zł. Drugą kwestią jest ubezpieczenie do np państw takich Kanady lub USA tam proponuje wyższe koszty leczenia na około 300 tyś zł lub 500 tyś zł - powód - leczenie po ugryzieniu żmii lub węża bo już nie pamiętam to 60 tyś zł - i nie jest to żart - to jest z opowieści branżowych, nie wiem jak poważne było to ugryzienie ale takie tam są ceny. A więc pomyślmy zanim będziemy chcieli zaoszczędzić 5 zł

i ostatnia kwestia to wyjazdy na Rosję i Białoruś - tam trzeba się dowiedzieć jakie ubezpieczenie jest honorowane z racji tego, że chłopaki z gwiazdą sami wyznaczają jakie lubią towarzystwa ubezpieczeniowe. nie wiem natomiast czy są wymagane. Unikać wypadków z autami w Białorusi i Rosji ponieważ nie mamy porozumień w ściągalności odszkodowań.:P:P:P:P:P

ofca234
25 września 2017, 12:59
i ostatnia kwestia to wyjazdy na Rosję i Białoruś - tam trzeba się dowiedzieć jakie ubezpieczenie jest honorowane z racji tego

tego się ziomek dowiesz już przy składaniu wizy, bo Ci wniosku nie przyjmą bez odpowiedniego ubezpieczenia. Wie to każda agencja pośrednictwa wizowego i od razu sprzedaje odpowiednie kwitki.

generalnie: TU Europa.