PDA

Zobacz pełną wersję : IV RAJD LATARNIKÓW 7-9 września 2018

marcinjunak
30 sierpień 2018, 07:13
http://motopomocni.pl/turystyka/rajd-latarnikow/

Wybiera się ktoś w tym roku?
Coś pisali że nie ma już miejsc w po kojach więc pewnie będę szukał jakiegoś noclegu nieopodal.

dziunek69
31 sierpień 2018, 06:29
A dupsko Ci od namiotu ucieka??:hiehie:
Będę nocował na polu namiotowym, dopina się do mnie kolega ze śląska zobaczymy czy weźmie KTM-a czy swojego niezniszczalnego GS-a.
Spotkamy się pewnie na miejscu, zapisani jesteśmy na trasę nocną oraz ADV.
Ciekawy jestem jak to wszystko wyjdzie.

marcinjunak
11 wrzesień 2018, 07:48
No i wyszło zajebiście :)

http://www.xtzclub.pl/images/imported/2018/09/wTqrZkEqGlvcMjD4Nz8uQbzvfRKEDx7QUMh2WAc2-1.jpg

dziunek69
11 wrzesień 2018, 13:32
To Ci wyszło, ja troszkę marniej, ale jednak.
25570

qpcio
11 wrzesień 2018, 13:38
Walcie sie! :(

browar
11 wrzesień 2018, 19:26
Wam wyszło i mi też:thumbsup:
http://www.xtzclub.pl/images/imported/2018/09/4e4eda627d5a5156med-1.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/4e4eda627d5a5156)

dziunek69
12 wrzesień 2018, 06:16
Co nieco się rozpiszę, gdyż impreza była niezła a i towarzystwo dopisało.
Poznałem osobiście Marcina, Pawła i Janka. :thumbsup: Waryjoty same i tyle.
Suche dane - w trasie dziennej ADV zająłem 19 miejsce.
Nie ma się czym chwalić bo to nie moja zasługa tylko Junaka i Artura.
Robili obaj za psy gończe a ja szarpałem się z moim dzikiem (nie będę się rozpisywał czemu ale spaliłem paliwa całościowo za 1100zł).
Dlatego też najczęściej stałem i czekałem aż znajdą właściwą drogę.:haha:
Za to wspólne rozwiązywanie zadań, dawało sporego kopa.
Serio - rajd na orientację to sprawdzian umiejętności nawigowania i zmysłu spostrzegawczości.
Przedzieranie się przez lasy, łąki, torfowiska i strumienie oddziela plewy od ziarna.
Dałeś radę na jednym odcinku, nie ciesz się kolejne wyzwanie jest ciekawsze. :rotfl:
No i najlepsze na samym końcu. Trasa 2 km na plaży, niby tylko dwa km.
Co będę ściemniał, jakoś dotarłem nad wodę tam gdzie twardo i idzie jechać.
Pogoniłem się z falami aż zobaczyłem Junaka jak popierdala przy wydmach aż się za nim kurzy.
O rzesz ty orzeszku, myślę sobie - a ja co i heja na ten luźny piach.
I to był błąd, wyglebiłem 6x zanim wróciłem nad pas mokrego piachu. :lol2:
Gdzieś w trakcie przemknął Paweł obok z bananem na ustach.
Stwierdzam że każdemu z nas ta plaża sprawiła sporo radochy.:happydancing:
I jeszcze kilka chwil złapanych telefonem.

255762557725578255792558025581

Lis
12 wrzesień 2018, 07:06
Gratuluję Panowie! :),
Waldek, nr 32?
Jechały jakieś Tereski? ;)

browar
12 wrzesień 2018, 07:11
Na plaży zaliczyłem tylko jedną glebę(wcześniej 3 na trasie),w niedzielę wlałem do zbiornika 13 l (przejechane 130 km od tankowania),lewego gmola muszę podprostować,Janek wyjechał o 13 i zdążył przed nocą,towarzystwo zacne-to takie krótkie podsumowanie ode mnie:thumbsup:
Edit:duzych Teresek nie widziałem,małych i owszem,kilka było,jedna była dosiadana przez płeć piękną i dawała radę:)

dziunek69
12 wrzesień 2018, 07:13
Jarek a co to za pytanie?!
Oczywiście że jechały!!
Przekrój motocykli niesamowity, od najnowszych KTM, Afryk, Gejsów po takie perełki jak Honda XR BAJA!!
Nie było wstydu, że ktoś leci starą DR - dajesz radę nieważne czym.
Był nawet pocketbike Hondy na kołach jak motorynka. :lol:

Lis
12 wrzesień 2018, 07:21
Jarek a co to za pytanie?!
Oczywiście że jechały!!

...widzę same KTM :P

marcinjunak
12 wrzesień 2018, 07:25
Ja zawsze mówię że trzeba jechać pierwszym bo po śladach węży przerąbane potem :)
Na wydmy nie chciałem się pchać ale mnie korciło jak nie wiem co :)

dziunek69
12 wrzesień 2018, 14:54
Była jedna duża Teresa, widziałem osobistymi obydwoma oczami. :up:
Co do KTM, hmm jak to powiedzieć one jechały a GS (gejsy) ścieliły się na trasie jak łany zboża(słowa junaka).
Powiedzcie, że chcecie to wkleję fotą jak junak z arthurrem ćwiczą przed startem (fitness prowadziła całkiem niezła sztuka).
Taka mała zajawka, nawet kojarzę gościa z trasy 5:54 nawet się załapałem przez chwilę.
https://youtu.be/149LSN6DPVo
No i na koniec jest "ruda" - :clap:

browar
12 wrzesień 2018, 16:17
Dawaj zdjęcie tej laski od fitnessu,co bicepsy miała:grin:

dziunek69
12 wrzesień 2018, 19:19
Laskę to każdy by chciał oglądać, nie dam foty niech sobie wyobrażają i tyle w temacie. ;P
Może choć dla niej ktoś następny pojedzie poszarpać się w piaskach pomorza.
Mogę dać jak pisałem junaka i arthurra i tylko tyle. :naughty:
I to tylko na zachętę......:clap:
Maiłem ubaw po pachy, stare byki wyginają się pod dyktando takiej drobnej dziewuszki. :lol3:

qbalon
13 wrzesień 2018, 09:38
Dawaj!

dziunek69
13 wrzesień 2018, 13:05
No to mnie dojadą, ale niech tam, oni również świetnie się bawili.

25589
25588
25590

dziunek69
13 wrzesień 2018, 19:42
Przy okazji taki mały smaczek, po jakich mostach prowadziła nas nawigacja.:grin:
https://youtu.be/lKoE40EM_kw

browar
13 wrzesień 2018, 20:09
Chlopaki mogliby występować w "Tańcu z gwiazdami":hiehie:

lukasz78
18 wrzesień 2018, 08:12
Hej. Też tam byłem. Niestety moja Tereska już na pierwszych piachach miała glebę i co nieco jej plasticzków tam zostało i nie pojechało dalej :) Później było już ok. Wychodzi brak wprawy w jeździe po piasku. Tereskę mam dopiero od 1,5 miesiąca i to był tak naprawdę jej (i mój) drugi wyjazd w teren :) Jechaliśmy w 4 moto, a później w 3 ponieważ kolega się wycofał (jakaś nontuzja łokcia) - moja Tereska, Afryka, Klekot i KTM. Koniec końców dojechaliśmy do mety ale popas na kebabie i drzemka na torfowisku zabrała nam sporo czasu i nie zostaliśmy sklasyfikowani :grin:. Na plażę wjeżdżaliśmy już praktycznie nocą. Późno wyjeżdżaliśmy bo jeszcze rano rozbieraliśmy Terenię szukając zwarcia - gdzieś się robiło i paliło główny bezpiecznik. Okazało się, że to sygnał, odłączyłem i było ok, ale chwilkę to trwało.
Impreza mega. Za rok na 100% się melduję na starcie, tym razem także na trasie nocnej. No i spróbujemy powalczyć o dojechanie do mety o czasie :)
Szkoda, że wcześniej tutaj nie zajżałem to może byśmy się spotkali, zwłaszcza, że na filmiku, który dał dziunek69 gdzieś tam się przewijamy.

25601
25602

Harry_86
19 wrzesień 2018, 13:09
No proszę, jakim cudem przegapiłem ten temat.
Pozytywne recenzje, przystępny poziom trudności, 4. edycja, postanowiłem też wystartować i nie żałuję, super wydarzenie!
Poznałem fajną ekipę którzy wzięli mnie pod skrzydła i wspólnie podjęliśmy wyzwanie. Posiadaczem dużej Teresy jestem od zaledwie 2miesięcy ale postanowiłem zmierzyć się z trasą ADV.
Sama forma rajdu super, jazda na orientację, zagadki logiczne, trasa, mega! Niestety do plaży nie dojechaliśmy bo jednemu z ekipy padło oświetlenie i solidarnie wróciliśmy, dzięki czemu udało się zaklasyfikować na10. miejscu ale bolał mnie fakt że nie posmakowałem plaży, za rok obiecuję poprawę.
Za rok na bank będę i to z kostką ( bo opona turystyczna na piasku ssie ;-) ), 2560825609

Lis
19 wrzesień 2018, 20:37
No, teraz wierzę, że były Super Tereski! :D Zacne malowanie, podobna historia - zakupiłem ST w czerwcu br. I nie wiem kiedy pyknłęo 4,5 tys. km... :) Jeździ się :D

dziunek69
20 wrzesień 2018, 08:40
Brawa dla Was panowie, wyzwanie było naprawdę niezłe.
Gleb nie ma się co wstydzić, o to w tym chodzi.
Szkoda że faktycznie nie spiknęliśmy się wcześniej, bo i ekipa do walki w lesie była by sporo większa.
My w zasadzie dzięki junakowi wystartowaliśmy jako pierwsi, dzięki temu mieliśmy więcej szukania bo śladów niewiele.
Za to przynajmniej jak popełnialiśmy błędy to swoje i nie powielaliśmy innych.
Czy będę w przyszłym roku?
To się okaże, mam do pokonania ponad 700 km w jedną stronę.
Pożyjemy zobaczymy.