PDA

Zobacz pełną wersję : Majowka

Bartas
10 styczeń 2010, 19:16
Wstępnie rozpoczynam planowanie majowego wyjazdu, jak rok i 2 lata temu. Chce zrobić zwiad, czy ktoś by sie może chciał podłączyć. Mam w zasadzie 3 typy:
1) Kotlia Kłodzka po raz 3- ile razy by sie nie było, nigdy nie zobaczy sie wszystkiego.
2) Austria- dokładniejszy plan w toku opracowania.
3) Bałkany- Chorwacja słynną trasą adriatycką aż na samo południe, wyskok do Czarnogóry, powrót przez Serbię i Bośnię.

Czasowo chyba najbardziej mi odpowiada ok 26 kwietnia- 9 maja włącznie, możliwe jakieś inne terminy po wcześniejszym dogadaniu.

Opcja 1) Tutaj ewidentnie spanie pod namiotem, chyba ze jakaś katastrofa pogodowa przyjdzie. Troche znam ten rejon, byłem pare razy i mam milion rzeczy jeszcze na liście. Koszty zdecydowanie najmniejsze ze wszystkich opcji, no i czasowo można to szybciej "załatwić". Rejony sa poprostu przepiękne. W poprzednich wyjazdach nie miałem zbytnio możliwości zjechania z czarnego, więc może teraz?

Opcja 2) Tutaj ze spaniem na dziko może być troche gorzej, dlatego trzeba kalkulować większy zapas gotówki na spanie, płątne drogi górskie itp. Koszt do przeliczenia w razie gdyby kogoś interesowało. Atrakcje też mam wstępnie zliczone, możliwy wyskok do Niemiec- zamek Neuschweinstein w Bawarii przy okazji, Wiedeń, 2 zamki nad Dunajem. Opcji multum!

Opcja 3) Chorwacja... mógłbym godzinami opowiadać o spotkanych tutaj ludziach, zarówno Chorwatach jak i Bośniakach, naprawde przyjaźni ludzie. Jeżeli chodzi o finanse, liczyć trzeba głównie paliwo, opłaty drogowe (w przypadku jazdy autostradami, większość można ominąć), jakies żarcie. Co do noclegów- ja obstaje za spaniem pod namiotem, wychodze z założenia ze luksus i wygode mam przez pozostały czas w domu- byle tylko na polu namiotowym- liczne pola minowe z lat 90, no może nie w pierwszych lepszych krzakach., ale gdyby ktoś zapomniał oznakowac to kicha.
Dla przykładu- w 2009r wyjazd do Chorwacji, 10 dni wciągnał ok 1500zł, przy czym kupe kasy możnaby zaoszczędzić, gdyby nie spać na kwaterach (na szybko przeliczajac 400zl- 500zł), takze myśle że koszt nie jest zły.

Co do żarcia preferuje zabrać co da sie z domu przed wyjazdem- czytaj- opróżnij rodzinie lodówke i chodu!. Dodatkowo egzotyczne żarcie typu zupka chińska z radomia. Garkuchnie turystyczna w razie czego mam.
Gdyby z XTZtowców ktoś chciał sie podpiąć, to zapraszam na PW, gg, aby dograć reszte.
Mapy, planowanie, nawigacje podczas podróży i prowadzenie biore na siebie. Predkości przelotowe do dogadania.

" Świat jest wielką księgą i kto nie podróżuje, czyta tylko jedną jej stronę... "
" Świat jest mały, mimo to mamy mało czasu, aby go odkryć "

fxrider
10 styczeń 2010, 19:21
Na Austrię(alpy) to jest zdecydowanie za wcześnie, wiele przełęczy może być pozamykanych (śnieg) - Grossglocner na pewno. Spanie pod namiotem może być jeszcze problematyczne w tym terminie. Planuję dłuższy wyjazd w okolicach sierpnia (coś zbliżonego do opcji 2 lub 3).
W tym terminie ew. mógłbym się pisać na pierwszą opcję.

pzdr, Adam

Bartas
10 styczeń 2010, 19:23
W przypadku opcji 2 termin jak FX pisze, trzebaby przesunać. Opcja 3 możliwa- nie ma upałów, tzn jak u nas latem, mało turystów, ceny małe.

Gosienka
10 styczeń 2010, 19:37
Do końca kwietnia w Chorwacji jest niski sezon. Wówczas żarcia obiadowego w zbyt dużych ilościach brać się nie opłaca - ceny są raczej "słowackie". Co do spania pod namiotem, tereny zaminowane są raczej dobrze oznaczone, gorzej z rzekomym obowiązkiem meldunku (mandacik może być bolesny, choć mi się oberwać nie udało).
Ile dni na dojazd/powrót planujesz, którędy będziesz chciał jechać i w który rejon zamierzasz się udać? Tak tylko z ciekawości się pytam. Byłam mniej więcej w takim terminie w 2008 (chyba).

Dobra, spadam, bo i ja zaraz oberwę - robota czeka ;)
Trzymam kciuki za Twoją wyprawę i będę śledzić wątek, powodzenia! :)

Pozdrawiam,
Gosia

Bartas
10 styczeń 2010, 19:43
W 2009 dojazd i powrót trwał po 3 dni. Gdyby leciec autostradami 2 dni na dojazd wystarczą- taki plan. A rejon- całe wybrzeże Adriatyku od Senj licząc :)

rootolf
10 styczeń 2010, 21:38
Wstępnie na pierwszą opcję też bym się pisał ;)

Bartas
11 styczeń 2010, 15:30
No to można cos pomyśleć.

Trusek
11 styczeń 2010, 21:59
Witam wyborny pomysł ale jeżeli pozwolicie dam jeszcze jedna propozycje moze Wilczy Szaniec?? można pozwiedzać http://www.wolfsschanze.pl/turystyka.html:drunk:

Mirek_Slupsk
11 styczeń 2010, 22:26
Wilczy Szaniec polecam !!!, poza hotelem jest pole namiotowe ( jakieś 10 zł z prysznicami razem z moto - na wejściu pilnują studenci można się dogadać :) ) Jedyny minus pola namiotowego to te cholerne komary !!

Bartas
11 styczeń 2010, 22:43
W 2009r w czerwcu bylem w Wilczym. Udalo sie trafic na pogode deszczowa, a i tak stada komarow probowaly zjesc zywcem, czy tam wciagnac na drzewo. Nie chce myslec, co by bylo, gdyby byl cieply i sloneczny dzien :/

Siwy
15 styczeń 2010, 15:30
Usunięte na żądanie użytkownika

Bartas
15 styczeń 2010, 15:37
W sumie nie jest daleko :)

ksenon
24 styczeń 2010, 15:47
ja duzo wolnego miec nie bede bo tylko dwa dni, ale wstepnie planuje jechac do okola holandii, zobacze co z tego wyjdzie x|

Infi Bartasowa
16 luty 2010, 17:17
No to trochę popsułam Bartasowi plany na ten sezon... W obecnej sytuacji myślę, że uda nam się jedynie Kotlina, no chyba, że zdarzy się jakiś finansowy cud... No i ze mną w teren ciężko... :(

Bartas
16 luty 2010, 18:50
Jop, plany trochę się zawęziły. Z racji zbliżającego się remontu możemy skoczyć raczej tylko do kotliny. Trzeba ustalić termin.

rootolf
16 luty 2010, 21:42
Infi: nic się nie przejmuj, kobiety były już przyczyną większych zamieszań w historii ;)

ziut
17 luty 2010, 08:30
do kotliny to i ja bym się wybrała...generalnie jakoś tak bardziej mi Polandia odpowiada na majówkę - czasu nie tak znowu wiele i pogoda jeszcze mocno niepewna...

Infi Bartasowa
17 luty 2010, 10:53
No to się ekipa ładna zbiera, postaramy się jeśli pozwolicie ustawić jakiś plan wyjazdu. Muszę jeszcze pomyśleć, co będę robić jak Wam się zachce w teren wjechać. :?

ziut
17 luty 2010, 11:27
mogę kostkę rubika pożyczyć....:naughty:

Bartas
17 luty 2010, 13:34
Nie ma opcji, Ania jedzie ze mną :P I wara proponować jej miejsce :P

Infi Bartasowa
17 luty 2010, 13:38
O bosz, może ta Tenera jest wygodniejsza od poprzedniej... W tym jedyna nadzieja...

Bartas
18 luty 2010, 15:33
Propozycja terminu.
Najlepiej wykorzystac 1-3 maja. Tzn dojazd 31 kwietnia po pracy, jak komu pasuje, możę da się urwać z 2 godz z pracy -w naszym przypadku start 13- 15 z Torunia, jakieś 450km do pokonania, więc na miejscu bylibyśmy w piątek pod wieczór. 1,2 maja jazda i zwiedzanie, 3 maja do południa można wyskoczyć na górę wszystkich świętych w rejonie Nowej Rudy- punkt widokowy z dojazdem enduro. Ania pamięta zjazd z niej po glinie :P 1,2 maja jazda po okolicy- w planie:
- Kaplica czaszek w Czeremnej
- Błędne Skały
- Droga 100 zakrętów- w sam raz na enduro (szosowe motugi połączymy razem w 1, zbitą grupkę a enduraki przodem)
- Skalne Miasto po czeskiej stronie, od strony Ardshpachu czy jakoś tak
- ewentualnie do zwiedzania sztolnie itp, kopalnia uranu, węgla
- jaskinia niedzwiedzia w Kletnie.
To tak na szybko sklecone to, co chcielibysmy z Ania zobaczyc. Co do noclegow sa 2 opcje. Namioty i pokoje. Wg mnie opcja namiotow w tym rejonie w tym czasie to troche ryzyko. 2 lata temu były przymrozki, mgły. Wyjście na powietrze powodowało dreszcze tak do 9 mniej więcej. Jeżeli chodzi o pokoje, mam sprawdzone miejsce. Tzw. Śmigaczówka, 100m od granicy czeskiej na zadupiu w Tłumaczowie. Cisza, spokój, łąki, strumień z pstrągami. Cała chata do dyspozycji, gość pomocny, służy narzędziami w razie W. Co do kosztów noclegu- 25 zł za dobę, do dyspozycji kuchnia, w zasadzie jak we własnym domu. Zdjęcia- http://smigaczowka.prv.pl/ . Chcialbym, zebyscie sie zadeklarowali co do noclegow, tzn namioty gdzies na dziko, czy pokoj.
Podsumowując- termin mozna okreslic jako- 31 kwietnia - 3 maja. Jeżeli są osoby, które chcą/ mogą wykorzystać urlop w wymiarze np 2 dni, no to można zostać 2 dni dłużej i wracać 5 maja. My z Anią narazie mamy opcję powrotu 3 maja, ale z dość mocną opcją 5 maja (oszczędzam ostro urlop + jeszcze jedna, nierozwiązana kwestia, która niedługo się wyjaśni).
Aaa jeszcze jedno- w planie wycieczka do sklepu po czeskiej stronie :D Można zrobić zapasy ;)
Nawiasem mówiąc- tanio i zaje... Jeżeli by się dało, można wyskoczyć do Pragi na 1 dzień, tzn wyjazd rano, powrót wieczorem -> testowaliśmy to już, tylko nasi znajomi opóźnili wyjazd z 7 do 10, wróciliśmy ok 20, podstawowe rzeczy widzieliśmy :) Z bazy do Pragi było 200- 250km w jedną stronę, czeski asfalt zaje... dobry i można szybko dotrzeć :)
Jest tam na wyposażeniu miejsce do ogniska, drewno też było do dyspozycji, więc dzień w dzień ogniskowanie. Ogólnie piękne miesce, 200m od niego przeprawa dla enduro przez rzeczkę :D

Pomocne przy planowaniu:
http://www.kiedynaurlop.pl/?k=cal&year=2010&days=4

ziut
19 luty 2010, 05:59
dla mnie bomba.

Bartas
19 luty 2010, 07:59
Także proszę o deklarowanie się co do wyjazdu i określenienamiot czy pokój. Będę musiał się skontaktować z właścicielem domku i zaklepać odpowiednia liczbę miejsc.

Siwy
23 luty 2010, 11:51

Infi Bartasowa
23 luty 2010, 11:59
Jak najszybciej, do końca lutego na przykład. Im więcej osób chętnych tym szybciej trzeba zaklepać nocleg. ;)

marcinjunak
23 luty 2010, 12:37
coś link do smigaczówki nie działa :(
fajnie się zapowiada, dam znać jak najszybciej

Bartas
23 luty 2010, 12:45
No to macie inny link ze zdj:

http://www.zklimatem.pl/11072_it_gospodarstwo_agroturystyczne_Tlumaczow_Go spodarstwo_Agroturystyczne_Smigaczowka.html

rootolf
23 luty 2010, 13:55
Proszę o zapisanie mnie na domek ;)

Wydaje mi się to lepszą alternatywą do namiotu, bo jak będzie kijowa pogoda, to bedzie można posiedzieć przy piwku wspólnie ;)

Bartas
23 luty 2010, 14:05
1. Infi + Bartas
2. Rootolf- domek
3.

Chetni (pewni wyjazdu) niech się wpisują i określą, czy wolą domek czy też namiot. Najlepiej określcie się w miarę szybko, ponieważ będę musiał zaklepać pokoje lub też cały dom (za parę dni chcę się skontaktować z właścicielem).

ziut
24 luty 2010, 08:21
i ja! i ja! i jeszcze ja!!!!!
:):):)

rootolf
24 luty 2010, 08:38
i ja! i ja! i jeszcze ja!!!!!
:):):)

domek czy namiot?

ziut
24 luty 2010, 10:42
domek czy namiot?

nie,no domek....:blush:

Infi Bartasowa
24 luty 2010, 12:18
1. Infi + Bartas - domek
2. Rootolf- domek
3. Ziut - domek

Infi Bartasowa
25 luty 2010, 07:46
Czy jeszcze ktoś reflektuje? W weekend będziemy dzwonić pewnie o domek, więc zostało mało czasu na zapisanie się, a warto. ;)

Gosienka
25 luty 2010, 08:37
Qrcze, ja nie wiem co pojutrze będę robić a co dopiero w maju.. :dntknw:
Istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, że dołączę ale w razie co z namiotem i pewnie będę to wiedzieć w ostatniej chwili :D Któż to wie co to w maju będzie.. :H

Ania, dodaj imprę do Kalendarza :thumbsup:

Pozdrówki,
Gosia

piotr13
26 luty 2010, 13:14
Tez chetnie się przyłącze{jeżeli nikt nie wyraża sprzeciwu),żeby poznać wesołą kompanie.Domek rzecz jasna pozdrawiam Piotr

Bartas
26 luty 2010, 13:40
Na dniach z Anią opracujemy wstępną trasę przelotu na miejsce. Zainteresowani popatrzą i będą mogli sie zastanowić nad trasą, ew. gdzie się podłączyć, do kogo itp.

1. Infi + Bartas - domek
2. Rootolf - domek
3. Ziut - domek
4. Piotr13 - domek

Bartas
27 luty 2010, 09:25
Zatem tak. Dzwoniłem do właściciela domku. Cała chata jest wolna (jeszcze) w tym terminie, zaklepałem narazie 2 pokoje- jeden 2os (dla nas) oraz jeden 6 os dla reszty. Są jeszcze pokoje 4os na parterze, 2 os na piętrze i chyba jeszcze jeden, którego niezbyt mogę zlokalizować. W razie zwiększenia liczby chętnych będzie możliwość wzięcia dodatkowego pokoju. Teraz jest jeszcze jedna sprawa -> zamowienie pokoju związane jest z wpłaceniem zaliczki. Jak narazie jest wpisanych 5osób. Zobowiązałem się do wpłacenia 100zł zaliczki przekazem pocztowym do końca przyszłego tygodnia.Troche krucho z kasą jak narazie, więc chciałbym podzielić to między wpisanych. 100zł + koszty przekazu (dowiem sie ile, ale wydaje mi się, że cos ok 25zl). Wychodzi na głowę po 25zł. Proszę o określenie możliwości zrobienia wpłaty, dane prześlę zadeklarowanym na PW. W razie pytań dzwonić do mnie - 692 258 101.

rootolf
27 luty 2010, 18:49
To ja poproszę o dane do wpłaty na PW ;)

ziut
27 luty 2010, 19:04
ja również poproszę!

Bartas
27 luty 2010, 22:04
Oki, jutro rano wyślę.

Czarny
27 luty 2010, 22:09
Kurcze też bym się gdzieś wybrał ale nie wiem co mnie w maju czeka.

piotr13
01 marzec 2010, 07:54
Dane do wpłaty zaliczki na PW poproszę

Bartas
01 marzec 2010, 08:12
Dane poszy na PW.

Bartas
01 marzec 2010, 21:13
1. Infi + Bartas - domek (zapłacone)
2. Rootolf - domek (zapłacone)
3. Ziut - domek
4. Piotr13 - domek (zapłacone)
5. Krzychu (kumpel na VFR 800) + od 2 do 4 innych jego znajomych (płatności regulują we własnym zakresie)

Po zaksięgowaniu wpłat będę uzupełniać dane.

Infi Bartasowa
05 marzec 2010, 16:47
Czyli wszyscy jedziemy do 3 maja w poniedziałek? Czy ktoś zostaje na dłużej?

My jeszcze nie podjÄ?liśmy decyzji o zostaniu, ale jeszcze trochę i się wyjaśni.

rootolf
05 marzec 2010, 21:08
Moja osoba tylko do 3 maja. Niestety robota nie pozwoli na dłużej :/

LukaSS
05 marzec 2010, 21:42
Ja to nie wiem nic jeszcze. Wpaść wpadnę, ale raczej dłużej nie zostanę.

Bartas
06 marzec 2010, 08:32
Rootolf -> robota nie zając, sam mówiłeś ;) Lukass spoko, kombinuj.

rootolf
06 marzec 2010, 08:46
Bartas: ta dodatkowa robota niestety jest jak zając ;)

Bartas
06 marzec 2010, 09:04
No chyba że tak :)
Może w ten weekend uda się nam wkleić mapki :)

Infi Bartasowa
07 marzec 2010, 10:40
http://www.xtzclub.pl/images/imported/2010/03/oglnywidok-1.jpg (http://img186.imageshack.us/i/oglnywidok.jpg/)

Bartas
07 marzec 2010, 10:54
http://www.xtzclub.pl/images/imported/2010/03/dojazds-1.jpg (http://img199.imageshack.us/i/dojazds.jpg/)

Teraz tak, widok w pierwszym screenie przedstawia naszą zakładaną trasę. Mamy jeszcze opcję jazdy przez Gniezno, Wrześnie, Jarocin, Krotoszyn, Milin czo Wrocka.
Na screenie drugim jest dojazd do Tłumaczowa. Czerwoną linią zaznaczona jest trasa alternatywna przez Ząbkowice Śląskie i dalej na zachód przez Srebrną Górę. O ile pamiętam jest ona bardzo widokowa, przelot dłuższy ale tereny poprostu rewelacyjne. Zjeżdżając ze Srebrnej Góry można jechać przez ok 5km z wyłączonym silnikem z prędkością do 80km/h. Obie trasy muszę jeszcze skonsultować, aby upewnić się która z nich była trasą z widoczkami. Także tak to mniej więcej wygląda z naszej strony. Jakieś propozycje spotu w trasie?

rootolf
07 marzec 2010, 17:05
Dla mnie obie trasy są okej, z mojej strony możemy się spotkać w Ostrowie, albo w przypadku wyboru trasy przez Gniezno, Wrześnie ..., w Krotoszynie (20 km od Ostrowa). Jeżeli piotr13 chciałby się spotkać w trasie, to z Kościana bliżej byłoby mu do Krotoszyna, ale to on się musi wypowiedzieć.

piotr13
08 marzec 2010, 08:18
Mogę dobić zarówno w Ostrowie jak i w Krotoszynie,mam tez propozycję by w Trzebnicy odbić na Oleśnicę-Oławę-Strzelin żeby ominąc Wrocław co na początku długiego weekendu może mieć sens

Bartas
08 marzec 2010, 15:49
Wolałbym jechać przez Wro. Droga, którą proponujesz nie jest jakąś główną i możemy na niej stracić więcej czasu, niż by się chciało zaoszczędzić.

mx-wulkan
08 marzec 2010, 23:40
Dobra droga z Ostrowa : Ostrów Syców,Bierutów, Jelcz Laskowice,Oława,Strzelin,Ziębice,Złoty Stok.Po drodze jest zamek w Kamieniu Zabkowickim i duzy zalew gdzies przed Złotym Stokiem.
Trasa super asfalt dobry i wiekszosć drogi lasami.Ja tak jezdzę do Kletna.P O L E C A M

Bartas
09 marzec 2010, 08:49
No właśnie chodzi o to, żeby nie tłuc się bocznymi drogami, ponieważ to dzień dojazdu na miejsce. Może być i tak, że z Anią będziemy startować rano (1 dzień wolnego), o 11 (pół dnia wolnego), lub też o 15 (prosto po pracy). Także wolę wybrać drogę szybszą, niż "widokową". Nasza godzina startu znana będzie trochę później, wtedy będzie można dokładnie się ustawiać.

piotr13
09 marzec 2010, 09:03
Można jechać szybszą trasą i ponad gozinę przebijać się przez Wrocław,zależy jak się trafi w piątek pod wieczór mogą być i dwie godz. lub 40 min,mamy jeszcze czas żeby wybrać optymalną trasę spoko

Bartas
09 marzec 2010, 20:39
Kilka zdjęć, przedstawiających bazę wypadową w Tłumaczowie:

http://picasaweb.google.pl/bartekszam2/Tlumaczow#

ANDERE
09 marzec 2010, 22:18
Kilka zdjęć, przedstawiających bazę wypadową w Tłumaczowie:

http://picasaweb.google.pl/bartekszam2/Tlumaczow#

A te trunki to w wyposażeniu :)

Bartas
10 marzec 2010, 06:56
Nie, to zaopatrzenie ze sklepu po czeskiej stronie :D

Bartas
10 marzec 2010, 19:10
3. Ziut - domek (brak wpłaty)
5. Krzychu- kumpel na VFR 800 (zapłacone)
6. znajomy Krzycha (zapłacone)
7. znajomy Krzycha + plecaczek (zapłacone)

W obecnej chwili 9 osób.

W związku z czewonym kolorem proszę o kontakt lub info na PW co i jak ;)

ziut
11 marzec 2010, 06:50
przepraszam za opóźnienie,dutki poszły:)

Bartas
11 marzec 2010, 23:00
Rano sprawdzę, czy jest wpływ.
Na dzień dzisiejszy zapisało się 9 osób. Pojemność chatki to 16, czyli można jeszcze dopisać 7 ochotników :) Narazie mamy rezerwacje na 3 pokoje- 1x 2os. 2x 4os.

Bartas
12 marzec 2010, 07:17
3. Ziut - domek (zapłacone)

49 dni do startu ;)

gloover
15 marzec 2010, 18:42
Witam, to jest jakiś zamknięty wyjazd tylko dla znajomych czy można się podłączyć ?

Jestem tu nowy, ale na swój + mogę powiedzieć, że Góry Sowie znam jak własną kieszeń ponieważ mój stary tam się urodził, a ja jestem tam co sezon.

Dlatego ten wyjazd dla mnie taki "swojski"

Bartas
15 marzec 2010, 19:23
Nie jest zamknięty, ale plan zwiedzania układam ja. Jak sie podpasujesz, to ok.

Infi Bartasowa
16 marzec 2010, 10:04
I nie traktuj tego osobiście. ;) Po prostu kiedyś byliśmy już w Kotlinie ze znajomymi, którym oddaliśmy do zaplanowania jednodniowy wypad do Pragi i to był kompletny niewypał... Dlatego nauczeni doświadczeniem wolimy już planować nasze wyjazdy sami. ;)

gloover
16 marzec 2010, 11:21
Panowie, w życiu nigdy :] Z miłą chęcią poddam się w tej kwestii, odpadnie mi planowanie :-)

Zastanawiam się tylko czy domek czy namiot? Dlaczego namiot, bo muszę się szkolić do spania w ciężkich warunkach ponieważ od 3 lat zamierzam się zebrac do przejazdu po Europie, a na hotele mnie stać nie będzie.

Myślałem wstępnie o Wrześniu, a może znajdzie się jakiś kompan... zobaczymy

Ale wracając, to czy wogóle jest opcja namiot?

rootolf
16 marzec 2010, 11:26
Powinna być, w założeniach była opcja namiotu:
http://xtzclub.pl/threads/16-Majowka?p=2716&viewfull=1#post2716
niech Bartas jeszcze potwierdzi.

Ale jeszcze Ci 4 litery w namiocie wymarzną, nie wiadomo jak z pogodą w tym okresie będzie, więc zamiast targać namiot i śpiwór ze sobą ja wybrałem domek.
Namiot bedzie na przykład na zlocie.

Bartas
16 marzec 2010, 13:57
Namiot możesz zabrać. W razie co ulokujesz sie w ogrodzie w rejonie ogniska. Tyle że z tego co pamietam namiot 10 zl, a pokój 25, także...

gloover
16 marzec 2010, 20:08
Dobra zapisuje sie !!! ( niech bedzie domek :-) przekonsliście mnie. Poproszę o dane do wpłaty na priv.

Bartas
16 marzec 2010, 20:29
1. Infi + Bartas (zapłacone)
2. Rootolf (zapłacone)
3. Ziut (zapłacone)
4. Piotr13 (zapłacone)
8. Gloover (płaci na miejscu)

Wszyscy wybrali domek.

Co do wpłaty, uregulujesz juz podczas wyjazdu. Mamy pokoje: 1x2os, 2x4os. Ulokujemy Ciebie z Rootolfem, Ziutem i Piotrem13 w jednym pokoju, także wpłatę zrobi sie na miejscu bezpośrednio u właściciela domku.

gloover
16 marzec 2010, 21:39
Ok, pasuje :-) Już się nie mogę doczekać !

Bartas
17 marzec 2010, 09:21
A, jeszcze jedno. Jeżeli ktoś planuje korzystać z niedozwolonych używek (prochy, trawa itp) proszony jest o pozostanie w domu i nie wybieranie sie z nami. To tyle z ogłoszeń ;)

piotr13
17 marzec 2010, 09:29
A jakie majowe używki są dozwolone?:O

Bartas
17 marzec 2010, 09:34
Do czeskiego monopolu bedzie blisko :D

rootolf
17 marzec 2010, 10:39
a już miałem przygotowane 50 kg worek białego proszku ;)
no nic, chleba się napiecze ;)

gloover
17 marzec 2010, 20:44
Myślę, że Czeski monopol w zupełności wystarczy ;)

Bartas
22 marzec 2010, 07:37
Miejsc w domku już brak. Osoby które jeszcze by chciały dołączyć mają opcje namiotu, chyba że własny śpiwór i karimata gdzies w pokoju na podłodze :)

bladyxtz
23 marzec 2010, 14:15
Witam ja tez niewiem co bedzie w maju ale jak nic nie wypadnie to bym sie dołączył jesli mozna a spac moge w namiocie

Bartas
23 marzec 2010, 15:40
Pewnie. Z noclegami dla pozostałych chętnych tak jak pisałem powyżej.

bladyxtz
31 marzec 2010, 21:24
no dobrze ja już wiem co i jak załatwilem sobie wolne na majowy wekend od 30kwietnia do 5maja włącznie wiec mam nadzieje ze pogoda dopisze no i wszystkim chętnym też sie uda

no i jakby co to ruszam z piaseczna i z chęcią sie dołącze do kogoś na trasie coby razniej było

Kojega
01 kwiecień 2010, 21:41
są jeszcze szanse na miejsce w pokoju czy już żadnych?

Bartas
02 kwiecień 2010, 06:10
Miejsc w pokoju brak. Chyba że szukasz na własną rękę w innym gospodarstwie.

Siwy
07 kwiecień 2010, 12:21

Infi Bartasowa
07 kwiecień 2010, 12:45
W ten weekend mam nadzieję, uda nam się w końcu ułożyć dokładną listę miejsc do zwiedzania i jakiś plan działania. ;)

Bartas
11 kwiecień 2010, 10:29
Opcje w PL:
Kopalnia Uranu w Kletnmie
Jaskinia Niedzwiedzia w Kletnie
Wodospad na rzece Wilczka (Masyw Śnieżnika)
Błędne Skały
Kaplica Czaszek w Czeremnej
Możliwy Szczeliniec Wielki i Kopalnia Złota w Złotym stoku- po podziale na 2 grupki, część osób jadących z nami już tam była
Twierdza Srebrna Góra

Opcje w CZ:
1. Adrspach - SKALNE MIASTO - to Narodowy Rezerwat Przyrody w Czechach o powierzchni 1800 m kw. i najciekawsza część Gór Stołowych, położony niedaleko miasta Teplice nad rzeką Metuji i małej wsi Adr??pach. Podróż łodzią po jeziorze o długości ok. 300 m. pozwala obejrzeć przeróżne 60 metrowe formy skalne o fantastycznych kształtach przedmiotów, ludzi i zwierząt. Wśród nich wyróżniają się skały "Lwica", "Kochankowie" oraz "Myśliwy". Oprócz jeziorka, płynąca tędy rzeka Metuja utworzyła głęboki wąwóz oraz wodospad (19 m). Wędrówka olbrzymim labiryntem korytarzy skalnych, dostępnym również dla dzieci jest ciekawą przygodą nawet dla najbardziej odpornych na czynny wypoczynek. Najstarsze napisy pozostawione tu przez turystów pochodzą aż z XVIII w. Rezerwat dostępny jest cały rok, natomiast przejażdżki po jeziorku tylko od maja do października.

2. Jaskinie Morawskiego Krasu - jeden z największych i najatrakcyjniejszych kompleksów jaskiń wapiennych jaskiń w Europie położony jest an terenie Morawskiego Krasu, kilka km na północ od Brna. Jaskiniowy system został utworzony przez mały, krasowy potok Punkvia. Atrakcją są podróże łodziami po dużej i głębokiej podziemnej rzece o długości pół kilometra, wędrówki korytarzami pomiędzy niesamowitymi formami wyrzeźbionymi przez rzekę, podziwianie słynnej przepaści Macocha (-138,7 m), utworzonej przez oberwanie stropu jaskini oraz przejażdżka nadziemną kolejką górską na trasie 2 km. Przepaść "Macochę" zwiedza się "od góry" - od strony parkingu oraz "od dołu" podczas zwiedzania jaskiń. Wrażenie robi widok parujących, porośniętych mchem 138 metrowych ścian oraz skok temperatury z jaskiniowych 8°C do ukropu Macochy. Z powodu dużej liczby odwiedzających bilety należy rezerwować z jednodniowym wyprzedzeniem, cena 70 KÄ?. Do jaskini można się dostać za Skalnego Młyna położonego niedaleko miasta Blanko Na terenie Morawskiego Krasu znajdują się jeszcze trzy inne jaskinie: Kate??inska (tu organizowane są koncerty kwadrofoniczne), Balcarka i Jaskinie Sloupsko-?*o??uvskie. Wszystkie pozostawią na długie lata wiele niezapomnianych wrażeń.

3. Nachod - Przygraniczne duże miasto o średniowiecznym rodowodzie. W XIII w. gród przebudowano na zamek. Rozbudowany na przełomie XVI-XVII w. obecnie z większością elementów renesansowych jest jednym z najcenniejszych w Czechach. Interesująca jest bogata kolekcja arrasów, mebli z różnych epok, broni oraz wyrobów artystycznych. To tu znajduje się dzieło znanego malarza Feliksa Antoniego Schefflera - piękny plafon w sali balowej. Wstęp do zamku kosztuje 50 KÄ?, ulgowy 30 KÄ?. Zwiedzając miejską Starówkę warto zobaczyć również secesyjny teatr, malowniczy rynek z licznymi renesansowymi kamieniczkami oraz gotyckim Kościołem Św. Wawrzyńca. Nachod to duże centrum turystyczne i handlowe. Turyści wypoczywający w Kudowie mogą dojechać tam pociągiem, z położonej 300 m od granicy stacji kolejowej Nachod Bloves w kierunku Trutnova przez Teplice i Adr??pach.
Turyści wypoczywający w Kudowie mogą dojechać do N??choda linią autobusową N??chod-Kudowa Zdrój, ktorą kursować w odstępach regularnych-każde 2 godziny. [rozklad jadzdy pks]

4. Nove Mesto - Miasto powstałe w średniowieczu położone jest na 40 m skale i z trzech stron otoczone jest rzeką Metują. Perła renesansowej architektury szczyci się bogatymi zabytkami, w tym: zamkiem z cennymi zbiorami obrazów, porcelany, mebli; malowanymi wnętrzami oraz ekspozycją czeskich badań; rynkiem z renesansowymi szczytami i barokowymi podcieniami jak również gotyckim Kościołem Trójcy Przenajświętszej. Zabytowym, drewnianym, krytym mostem można dojść do wyjątkowego ogrodu, położonego na skarpie rzecznej. Wstęp do zamku kosztuje 88 KÄ?, ulgowy 55 KÄ?. Nove Mesto znajduje się około 10 km od Nachodu.

5. A może Praga?

Bartas
12 kwiecień 2010, 08:46
Jeszcze jedna kwestia- co jeżeli będzie padać? :P

blyshkrik
12 kwiecień 2010, 13:04

Bartas
12 kwiecień 2010, 13:24
W Skalnym byłem już 2x, łącznie z zejsciem ze szlaku i błądzeniem gdzies tam :P Tyle, że zaczynało się zwiedzanie od strony Teplic. Może tym razem zaatakuje się z drugiej strony.

Siwy
12 kwiecień 2010, 21:16

Siwy
12 kwiecień 2010, 21:21

Infi Bartasowa
15 kwiecień 2010, 18:47
Nowe propozycje do programu, myślę, że nawet bardziej atrakcyjne niż niektóre wcześniejsze. ;)

1. Gniewoszów - Ruiny zamku Szczerba
http://www.zamkipolskie.com/gniewosz/gniewosz.html

2. Zamek Bolczów
http://www.zamkipolskie.com/bolcz/bolcz.html

3. Zamek Chojnik
http://www.chojnik.pl/pl/zamek

Siwy
16 kwiecień 2010, 08:38

Bartas
19 kwiecień 2010, 11:39
Zobaczymy jak nam wyjdzie z czasem, ale może uda się zaliczyć min 1 zamek- wyjdzie dokładnie w praniu. Za niecałe 2 tyg wyjazd :)

rootolf
19 kwiecień 2010, 12:09
a jak to z grubsza ma wyglądać, czy pobudka o 6 rano, wyjazd o 7 i ostre zwiedzanie do 18, oczywiście bez obiadu ;) ?
czy może: pobudka o 11, wyjazd o 13, pomylenie drogi, i jako ostatni wchodzimy coś zwiedzać, bo już zamykają? ;)

Bartas
19 kwiecień 2010, 13:34
Pobudka o 7, o 8 wyjazd (lub 8 i wyjazd o 9, zależnie od której co i o której będzie otwarte ). Zwiedzanie do 18 z obiadem zakupionym w Biedronce lub innym Lidlu. Ewentualnie jakiś fast food gdzies tam. Pomylenie drogi będzie wpisane w atrakcje, może jakieś zamknięte punkty też się trafią. 2 lata temu atrakcją było chodzenie po Skalnym Mieście w ciuchach motocyklowych, z kaskami itp na dystancie 10km. Były góry, bagna, zgubienie szlaku, 2 x przepaść. Dodam, że wejście mieliśmy za free- wchodziliśmy jako ostani :P Znając nasze szczęście min raz będzie padać :P. Dziurawe odcinki również wśród atrakcji, szczególnie na drodze 100 zakrętów, czy też do Kletna :)

Siwy
19 kwiecień 2010, 15:13

Bartas
23 kwiecień 2010, 18:43
2. Rootolf (zapłacone)
3. Ziut (zapłacone)
4. Piotr13 (zapłacone)
8. Gloover (płaci na miejscu)
9. Bladyxtz (płaci na miejscu i desant do namiotu, chyba że będzie miejsce/ podłoga)

Bartas
26 kwiecień 2010, 07:06
Dobra, podaję dane kontaktowe:
692 258 101.
W razie pytań dzwonić lub pisać. Trzeba się zdeklatować gdzie, kto chce się podłączyć lub może zbiórka na miejscu?

piotr13
26 kwiecień 2010, 07:18
Możemy spotkać się w Ostrowie lub Krotoszynie w zależności od wyboru trasy

rootolf
26 kwiecień 2010, 07:51
Bartas, którędy będziesz jechał, bo to zależy czy spotykamy się w Ostrowie czy Krotoszynie, i ew o której godzinie planujesz być albo w Ostrowie albo Krotoszynie

Bartas
26 kwiecień 2010, 08:11
Będziemy startować z Cierpic, więc najlepiej będzie kulać się przez Konin, Kalisz, Ostrów. Potem może propozycja objazdu Wrocka drogą nr 11 przez Ostrzeszów, Kępno, Namysłów, Brzeg, Strzelin. Potem Kwestia czy przez Dzierżoniów, czy przez Ząbkowice Śląskie. Co myślicie? Odległosć może nieco większa o ja wiem... 30km, ale Wro bokiem przyzwoitą (chyba) drogą. Obadajcie mapę i sie pomyśli. Ewentualnie decyzję podejmiemy w Ostrowie.

Aa co do godziny, nie mam pojęcia. Wystartujemy ok 9 pewnie no i nie wiem ile zejdzie na jazdę do Ostrowa.

rootolf
27 kwiecień 2010, 13:05
Jako miejsce spotkania proponuję stację paliw Shell w Przygodzicach. Jest to stacja w ciągu drogi nr 11, w kierunku Wrocławia, Oleśnicy, czyli tam gdzie mamy jechać.
Stacja znajduje się po wyjeździe z Ostrowa Wielkopolskiego w kierunku Wrocławia (na tablicach jest Bytom).
Po wyjeździe z Ostrowa znajduje się miejscowość Przygodzice, jadąc cały czas główną drogą po lewej stronie znajduje się stacja Shell i to jest to miejsce, o którym mówię ;)
Jako godzinę proponuję 12:30, przy założeniu, że Bartas wyjedzie o 9 z domu i dotrze do Ostrowa w 3.5 h, tak jak podają google.

link do widoku stacji: http://map24.interia.pl/search?q=wroc%C5%82awska,+przygodzice,+shell&m=1

Infi Bartasowa
27 kwiecień 2010, 15:12
J
Jako godzinę proponuję 12:30, przy założeniu, że Bartas wyjedzie o 9 z domu i dotrze do Ostrowa w 3.5 h, tak jak podają google.

I przy założeniu, że szefu da jednak urlop...

Bartas
27 kwiecień 2010, 16:36
2. Rootolf (zapłacone)
3. Ziut (zapłacone)
4. Piotr13 (zapłacone)
8. Bladyxtz (płaci na miejscu i desant do namiotu, chyba że będzie miejsce/ podłoga/miejsce)

Glover odpadł, więc jak dobrze pójdzie, to 1 miejsce w pokoju się znajdzie dla Bladego.

wujek
29 kwiecień 2010, 21:59
Hej!
kto jedzie z Warszawy i kiedy rusza ? może bym się podłączył

rootolf
29 kwiecień 2010, 22:50
Bladyxtz jest z piaseczna i wyjeżdża z tego co wiem jutro o 8 rano

Trusek
29 kwiecień 2010, 22:59
Jest jeszcze miejsc w tej Chalupie:) ja bym polecial z Dziewczyna ale jakos kole 13 z Sulejówka:D

wujek
29 kwiecień 2010, 23:28
jakaś podłoga powinna się gdzieś zawsze znaleźć, w dziś byś leciał po południo ? , ja rozważam wymianę opon na szos i nie wiem czy w sobotę rano nie wystartuje , bo na jutro mogę się nie wyrobić , jeszcze kilka rzeczy ogarnąć

ziut
30 kwiecień 2010, 07:26
no i wyszło jak wyszło:( myślałem,że się wymigam ale jednak nie - znajomi 01/05 mają rocznicę i beze mnie nie dadzą rady;)
przykro mi za zamieszanie,przynajmniej ktoś skorzysta na noclegu...ALE WAM ZAZDROSZCZĘ!!!!

rootolf
30 kwiecień 2010, 08:04
Trusek: jeżeli Ziut zrezygnował, to jest jedno miejsc wolne, tylko że wujek pierwszy się zdeklarował, więc wydaje mi się, że wujek powinien wskoczyć na miejsce Ziuta. Musicie się jakoś dogadać z wujkiem, ew. rzut monetą ;) Czy podłoga się znajdzie? pewnie tak, ale to się dowiemy na miejscu, więc w razie "w" trzeba się przygotować na namiot.

wujek
30 kwiecień 2010, 08:20
Panowie ja jak dojadę to i na podłodze kont znajdę , ale nie mogę obiecać na 100%

Bartas
04 maj 2010, 20:08
Temat zamykam, dalsze dyskusje w "Relacjach". Pozwolę sobie jutro napisać relację z mojego pkt widzenia (wieczorem). 2 ost posty zostaną wówczas przeniesione.