PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej firmy uszczelki silnika ?

bladyxtz
07 marzec 2011, 13:16
Pytanie dotyczy kompletu uszczelek do silnika.Czy ktoś użył takich http://moto.allegro.pl/yamaha-xtz-750-super-tenere-uszczelki-silnika-kpl-i1464494517.html czy może lepiej kupić z larssona
korekta - larsson sprzedaje uszczelki tej samej firmy ATHENA ciekawa różnica w cenie :)

puntek
07 marzec 2011, 13:54
Athena ma niezłe uszczelki - też handluję larssonem , cena podane przez gościa z allegro jest niska trochę za niska - ale foto nie przedstawia chyba uszczelek z Tenerki :(
albo ja nie dowidzę ...

Jeśli jedak cena podana odpowiada Larssonowemu produktowi to mało gość chcce ...

marcinjunak
07 marzec 2011, 20:47
Nie wiem jak sprawa przedstawia się z uszczelkami u żółtych ludzi ale ja jak robiłem remont w exc 520 kupiłem zały zestaw silnika za 550zł w serwisie w ktmie, zadzwoń na wszelki wypadek i zapytaj czy mają coś takiego jak gasket set do tdma.

Ogólnie jeśli chodzi o athene uszczelki dobre, ja nie miałem z nimi problemu w małej teresie, pasowały dobrze.

Ale ty przecież potrzebujesz uszczelek do tdma :) a nie do teresy.
Cena podana na allegro faktycznie jest niska bo w detalu w larssonie kosztuje cos koło 600zł wiec odejmując 40% wychodzi koło 400zł normalna cena dla ludzi :)

Nie chcę nic mówić ale pewnie żółte ..uje powiedzą koło tysiaka za taki zestaw w yamaha.
Chyba już nie kupie żółtego motocykla :).

bladyxtz
07 marzec 2011, 21:16
To prawda poznałem wstepnie cene uszczelek u żółtków i wiem że kupie te z larsona co do ceny od tego gościa to fakt sa to uszczelki do xtz 750 a do tdm już są inne i kosztują ciut wiecej czyli całe 250zł więcej :( teraz musze jeszcze namierzyć kogoś kto ma duzy rabat w larsie i dokonać zakupu Poza tym musze jeszcze sprawdzić czy nie ma jakiejś sztuczki która pozwoli zwalić sam duł silnika bez zdejmowania góry co pozwoliło by mi sporo zaoszczędzić

fxrider
08 marzec 2011, 09:24
A co konkretnie chcesz zdziałać ?
Powinno dać się wyjąć wał bez ruszania cylindrów/głowicy, aczkolwiek w tym przypadku raczej się nie obędzie bez wyjęcia tłoków z cylindrów. Proponowałbym wcześniej zdjąć łańcuszek z wałków rozrządu. Z tym, że jeśli okaże się, że tak czy siak musisz ściągać górę, to łatwiej to rozkręcić jak silnik jest w całości, najlepiej w moto.

bladyxtz
08 marzec 2011, 09:30
Konkretnie muszę sie dobrać do skrzyni biegów i jeśli jest opcja zrobienia tego bez wyjmowania wału tłoków itp to było by super