PDA

Zobacz pełną wersję : SPOT WARSZAWA - poligon

_ja
03 kwiecień 2011, 21:48
nie wiem, czy to dobry dział... ale :)
[ kamiltee: przeniosłem]

przyznam szczerze.. do tej pory nie miałem okazji - ujeżdżałem sprzęty typowo asfaltowe.

no i dzisiaj wybrałem się na poligon (mam go kilka kilometrów od domu)

oooooo kurrrr. to chyba najlepsze określenie.

przez godzinę jazdy po wertepach, drogach dla czołgów i innych przyjemnościach zażyłem tyle adrenaliny, że jestem teraz łagodny jak baranek :)

coś niesamowitego.

oczywiście szukam chętnych do kolejnych wyjazdów :) (chodzi o poligon w okolicach Warszawy Wesołej/ Sulejówka)
czasem przydaje się pomocna dłoń...

PS jak wyjechałem na asfalt, to zaliczyłem glebę :) taki chichot losu.

fxrider
03 kwiecień 2011, 23:15
Hej,
ja jeszcze parę dni będę miał LC4 na chodzie, więc jeśli przed weekendem Ci pasuje to daj znać.

Janas_WaWa
03 kwiecień 2011, 23:46
ja sie chetnie pisze na poligon bo jeszcze nie byłem odezwij sie pw :)

marcinjunak
04 kwiecień 2011, 07:32
ja bym proponowal wyjazd polgonowy za tydzień w sobotę bo będę miał wolny weekend w wawie, no chyba że Erwin mnie wyciągnie do Dęblina

lukasz809b
04 kwiecień 2011, 07:46
Hej, a gdzie ten poligon? Może bym się też załapał.

_ja
04 kwiecień 2011, 08:39
widzę, że jest jakieś zainteresowanie.

poligon (tak jak napisałem) jest na granicy Warszawy Wesołej i Sulejówka.

możemy się ustawić na jakiś konkretny termin, np. niedziela rano?

Janas_WaWa
06 kwiecień 2011, 10:04
i jak z tym wypadem ustawiamy sie ? może niedziela o 12

kamilltee
06 kwiecień 2011, 10:08
ja się wstępnie pisze, tylko powiedzcie jakie macie opony, by wszyscy mieli takie same szanse :)

ps:
i jako kontrę zapraszam jak zwykle do Góry Kalwarii na poligon-strzelnice (wylot na Kozienice, skręt za stadionem w prawo):
jest tam tor i są wieeelkie piachy gdzie ćwiczy Orlen Team, są też wysokie bandy ziemne skąd można pooglądać zmagania innych

co najwazniejsze - wojsko wyszło, teren jest niczyj, można jeździć legalnie!

przy tej okazji możemy z Kowalem zorganizować nawet jakiegoś grilla, i tak mieliśmy taki pomysł dla naszych ziomków

fxrider
06 kwiecień 2011, 10:44
Ja się dostosuję z oponami, choć na Kalwarię to bez kostek nie bardzo jest sens.
Bardziej by mi zależało na ustaleniu z góry czy mowa o sobocie czy niedzieli, bo mam sprzęta rozdłubanego i muszę to jakoś zaplanować.

marcinjunak
06 kwiecień 2011, 10:52
Dla mnie niedziela lepiej pasuje choć na sobotę też się nie pogniewam :)

ja się wstępnie pisze, tylko powiedzcie jakie macie opony, by wszyscy mieli takie same szanse :)

Gryzące glebę :)

i jako kontrę zapraszam jak zwykle do Góry Kalwarii na poligon-strzelnice (wylot na Kozienice, skręt za stadionem w prawo):
jest tam tor i są wieeelkie piachy gdzie ćwiczy Orlen Team, są też wysokie bandy ziemne skąd można pooglądać zmagania innych

nie wiem czy będziesz miał jeszcze siłę walczyć :)

co najwazniejsze - wojsko wyszło, teren jest niczyj, można jeździć legalnie!

kurde nie bedzie takiej frajdy :)

przy tej okazji możemy z Kowalem zorganizować nawet jakiegoś grilla, i tak mieliśmy taki pomysł dla naszych ziomków

ja się piszę bo przeważnie po jeździe w terenie jestem głodny :)

zapowiada się niezła niedziela, żeby tylko deszcz i inne tałatajstwo nie padalo

kamilltee
06 kwiecień 2011, 11:37
myślalem bardziej o tym, że w tym tyg jedźcie na ten pierwszy (ja mam lokalną impreze moto w sobote + Stara Iwiczna ... a pogoda nie rozpieszacza, podobno 8C i deszcz)

a 16 lub 23 kwietnia proponuję Poligon GK + grill

Janas_WaWa
06 kwiecień 2011, 12:13
z ta pogodą to różnie bywa, jak sprawdzałem miało wczoraj popołudniu padac i dzisiaj przez cały dzień ale na razie znosnie :)
a jesli chodzi o opony to ja wiele nie zdziałam bardziej rekreacyjnie i chciałem zobaczyc gdzie to jest dokładnie....

kamilltee
06 kwiecień 2011, 14:22
i ja mam opony uniwersalne
plusem GK jest to że można stanąć autem, rozstawić grilla 50 m dalej wejśc na wały i patrzeć na oranie piasku lub 200 m dalej na jeżdżenie po torze
http://www.zumi.pl/,G%F3ra%20Kalwaria_,Szukaj,21.2081174,51.9670556,2 ,2,namapie.html?

a na mokrym poligonie (rembertów) na ST (z kostkami) trzeba być niezłym kierownikiem by powymiatać
http://www.zumi.pl/,sulej%F3wek,,21.2380544,52.276912,3,5,namapie.htm l?cId=&sId=&moreCities=
jak założe kostki to chętnie przyjade - inaczej będzie walka do krwi...

_ja
07 kwiecień 2011, 10:09

ja jutro zakładam Dunlop Trailmax, czyli oponę raczej szosową..

na takiej pewnie pojadę, ale co tam :)

Janas_WaWa
08 kwiecień 2011, 23:37
no to konkrety jakies by się przydały bo niedziela coraz blizej jak bedzie bardzo zła pogoda to odwołamy i tyle

kamilltee
09 kwiecień 2011, 07:51
Jutro 10 C i bez deszczu

http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_list.php?ntype=0u&fdate=2011040900&row=406&col=250&lang=pl&cname=Warszawa

fxrider
09 kwiecień 2011, 08:25
Proponuję zbiórkę na Orlenie na zakręcie w Sulejówku o 11.00 :
q=52.251512,21.293101&num=1&t=h&sll=52.252424,21.269011&sspn=0.054663,0.128059&ie=UTF8&ll=52.251123,21.294347&spn=0.004913,0.013937&z=17

Może zróbmy listę kogo możemy się tam spodziewać?
1. _ja ?
2. enduro904 ?
3. kamiltee ?
4. lukasz8090b ?
5. fxrider

P.S. Gdyby ktoś potrzebował pomocy/wywiedzieć się co i jak: 605 146 650

marcinjunak
09 kwiecień 2011, 10:37
O to może i ja bym sie załapał jak by nie padało, bede ruszał z Bielan wiec jak ktoś chce sie po drodze załapać to możemy spotkać się wcześnij i razem polecieć na Sulejówek
http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Encyklopedyczna&daddr=52.2012816,21.0594291+to:52.25671,21.17697+t o:Okuniewska+2A,+05-070+Sulej%C3%B3wek&hl=pl&geocode=FUkaHgMd5FI_AQ%3BFUGHHAMdZVdBASlRaVE2Qc0eR zEWx2huICGViA%3BFcZfHQMdiiJDASlltP73i9EeRzGo0q2X0y mU3g%3BFbpLHQMdRuhEASnBQpZix9YeRzEy3wCN4XZh_A&mra=dpe&mrsp=1&sz=12&via=1,2&sll=52.238523,21.148338&sspn=0.131612,0.264702&ie=UTF8&ll=52.260593,21.082764&spn=0.263093,0.529404&z=11

Tylko pytanie na którą na tym orlenie trzeba być? Czy 11 ta pasuje wszystkim? Dla mnie ok.

kamilltee
09 kwiecień 2011, 11:22
Ja dzis w deszczu zmykalem d domu. Jutro odpadam. Ale obiecuje zorganozowac grila za tydzien

_ja
09 kwiecień 2011, 12:03
hej,
ja jutro zaczynam (niestety) pracę od 12.

To znaczy, że wolne mam czas do ok 11.
jeśli jest ktoś chętny pojeździć z samego rana, powiedzmy od 8.. to niech da znak :)

fxrider
09 kwiecień 2011, 16:12
W sumie bym mógł. Podeślij nr. tel na PW lub przedzwoń do mnie - tel. wyżej. O 11 po prostu byśmy podjechali na tą stację i jeździłbym dalej z resztą.

fxrider
09 kwiecień 2011, 19:23
Hej,
właśnie zrobiłem mały zwiad na poligonie i jest nieźle - większość dróg jest sucha, są miejscami podmokłe, ale zazwyczaj da się to bez problemu ominąć - jednak sugerowałbym nie zbliżać się za bardzo do rzeczki, zwłaszcza bez kostek - mniejsze boczne dróżki bywają całkowicie zalane.
Lecę suszyć buty i zmieniam jednak koła na kostki - chcę potestować jutro trochę.

@_ja: przedzwoń (lub SMS) do mnie dzisiaj lub jutro do 7.00 (znaczy, żeby obudzić ;) - w godzinę się zbiorę i dojadę), jeśli chcesz towarzystwa od 8.00

pozdrawiam, Adam

marcinjunak
10 kwiecień 2011, 08:38
no to jak? jedzie ktoś na 11tą czy nie? bo sam przecież nie pojadę.

fxrider
10 kwiecień 2011, 08:39
Ja jadę, przed chwilą qbalon się zadeklarował jeszcze

marcinjunak
10 kwiecień 2011, 08:43
ok to i ja sie ubieram, spotkanie na tym orlenie co pokazywałes wcześniej

fxrider
10 kwiecień 2011, 16:40
No to wróciłem, dziękuję towarzystwu za towarzyszenie, było zajebiście i sporo nowych doświadczeń zebrałem. PI*drzwi 100km samym terenem było. Wieczorem postaram się tych kilka fotek wkleić.
Do następnej razy ;)

marcinjunak
10 kwiecień 2011, 17:06
Ja to jestem ciekawy czy jak by była jeszcze wieksza pała to takim lekkim dwutaktem dało by rade leciec po samych wierzchach górek :) jak na torze motocrosowym na muldach :) ciekawe ciekawe. Fajnie było choć trochę za mało błota i wody bo jak sie trafiały to kałuże po pas :)
chciał bym kiedyś zobaczyć jak taki czołg zapierdziela po tym torze na pełnej pizd..ie :) to jest dopiero PPH :)

qbalon
10 kwiecień 2011, 17:10
Ha!
Zajebioza było! Dzięki Adamie za pokazanie super tras, terenów i danie się karnąć Twoim KTM'em ;)
Ja od półgodziny w domu dochodzę do siebie.
A Marcin z Łukaszem dotarli do domów?

Widzę, że Marcin dotarł.

_ja
10 kwiecień 2011, 17:24
ja dzisiaj niestety nie dałem rady, ale next time na pewno
czwartek? sobota?

marcinjunak
10 kwiecień 2011, 17:36
Ha!
Ja od półgodziny w domu dochodzę do siebie.
A Marcin z Łukaszem dotarli do domów?
Widzę, że Marcin dotarł.

Ty a co Ci się stało że dochodzisz do siebie :) tylko nie zwalaj winy na kondycje :) fizyczną :)

Ja dotarłem spoko, Łukasz pewnie też choć rozpaczał że będzie musiał kleić owiewki :(

qbalon
10 kwiecień 2011, 18:34
Łapki mi wibrują, strzyka w krzyżu... starość nie radość :)

fxrider
10 kwiecień 2011, 22:55
Hej,
kilka fotek z wypadu + orientacyjna trasa przelotu (brakuje większości śladu z jazd po poligonie, ponieważ akurat padły baterie) :
http://xtzclub.pl/pub/tracki/endurzenie-poligon-10.04.2011.kml

Fajnie było, ale na następny raz proponuję coś mniej "hopkowatego"- mam nawet wstępny pomysł co i gdzie.

pozdrawiam, Adam

Janas_WaWa
10 kwiecień 2011, 23:12
hehe dotarłem teraz jestem na etapie szukania spawaki do plastikow gdyby ktos miał pozyczyc było by bardzo miło :)

marcinjunak
11 kwiecień 2011, 06:26
Kolega balon chce się załapać do ekipy PPH :)

3061

Ja już rozszyfrowałem jak to jest, jak pała jet za mała to pojawia się h.j i gleba murowana :)
nie można odpuszczać nawet na chwilę bo moto się wali w piachu i koleinach a przednie koło włazi jak pług w miekkie podłoże :) więc PPH jest jak najbardziej wskazane :).
Z dwojga złego zawsze lepiej na piachu wyrżnąć orła niż na asfalcie bo więcej wybacza.

Adam a nie ma gdzieś w wawie jakiejś łachy piachu nad wisłą? Tak żeby trochę równego pola piachowego było i można się poczuć jak na dakarze :)

kowal73
11 kwiecień 2011, 06:49
To ja ku.....a siedzę w jakimś wy......e w Matiuszce Rassiji a w się tak ładnie bawicie!!!!!!!!! No nie, ale nie mógł bym do Was dołączyć bo u mnie brak PPH.:grin::grin::grin: Natępną razą jadę z Wami. Czy ktoś się wybiera na zlot ADV?

marcinjunak
11 kwiecień 2011, 07:06
To ja ku.....a siedzę w jakimś wy......e w Matiuszce Rassiji a w się tak ładnie bawicie!!!!!!!!! No nie, ale nie mógł bym do Was dołączyć bo u mnie brak PPH.:grin::grin::grin: Natępną razą jadę z Wami. Czy ktoś się wybiera na zlot ADV?

No dużo nie straciłeś ale myślę że odbijemy sobie na wyjeździe na mazury :)
Kowal ty jeszcze nie wiesz ale na razie masz PH a jak potrenujesz i zmienisz maszynę będziesz miał PPH :)
Ja miałem jechać na zlot ADV ale odpuściłem bo nie będzie legalnego przejazdu po plaży a jak się dowiedziałem ile to kszztuje jak cie złapią to dałem sobie spokój.
W zamian za to jedziemy z erwinem w góry świętokrzyskie bo załatwiliśmy sobie wjazd na łysą górę pod klasztor motocyklami więc może będzie ciekawie. Wypad jedno dniowy w niedziele tylko.

fxrider
11 kwiecień 2011, 08:56
Adam a nie ma gdzieś w wawie jakiejś łachy piachu nad wisłą? Tak żeby trochę równego pola piachowego było i można się poczuć jak na dakarze :)

Niestety okolic Wisły nie eksplorowałem jeszcze na moto - muszę zerknąć, czy tam przypadkiem jakiegoś rezerwatu nie ma.
Za wcześnie wczoraj się odłączyłeś, bo jakbyś pojechał z nami dalej to miałbyś taką ładną łachę z piachu, że aż chyba byś się zakopał z nadmiaru szczęścia ;)
Dalsza czę??ć traski (po poligonie już) była dużo bardziej przelotowa, bez hopek co chwilę i można było się trochę rozpędzić, były dłuższe odcinki z przelotową 70-80 w terenie (mi nawet do 115 się udało ;) tylko moto zaczęło za bardzo na koleinach latać i odpuściłem dalej).
Zwiedziliśmy trochę bunkrów, poatakowaliśmy też podjazdy - szkoda, że nie zostaliście dłużej, bo to było fajne uzupełnienie po walce na poligonie.
Na następny raz postaram się załatwić namiar na taką fajną górkę w okolicach Otwocka - łacha piachu pod kątem ok. 25st i długości 200m + niezbyt dużo miejsca na napędzenie się = jak będzie za mała PPH to stajesz w połowie tego i masz problem, żeby moto ściągnąć ;)

Mam wstępny plan na następną wycieczkę - ale raczej taką dłuższą przelotową + ew. powrót asfaltem.

_ja
11 kwiecień 2011, 09:04
to jeszcze raz zapytam

sobota rano???

fxrider
11 kwiecień 2011, 09:11
Ja w przyszły weekend (o ile pogoda dopisze) lecę do Kotliny Kłodzkiej, więc (w ramach zaklinania pogody ;) ) nie deklaruję się na lokalne latanie.

marcinjunak
11 kwiecień 2011, 10:01
Ja też odpuszczam bo jadę z erwinem na łysą górę.

Adam nie ma sprawy, obczai wcześniej trasę bo nie ukrywam lepiej mi się jeździ po takich podjazdach niż po tarce na poligonie :) trzeba by się wcześniej zebrać i mieć już ustalony plan. Daj wcześniej tylko znać żebym mógł sobie to wszystko jakoś poukładać i zaplanować.

qbalon
11 kwiecień 2011, 10:42
nie można odpuszczać nawet na chwilę bo moto się wali w piachu i koleinach a przednie koło włazi jak pług w miekkie podłoże :) więc PPH jest jak najbardziej wskazane

Srala mądrala! ;P

Ale wybaczam, bo jak Cię widziałem jak żes skutecznie tym swoim Mastodontem atakował piaskowe zbocza to Bracie full respect :poklon:

Mam tylko Drogi Marcinie jedną prośbę - nie rób ze mnie balona ;)

Niech będzie Kuba, albo qbalon, ale nie balon...:omg:

marcinjunak
11 kwiecień 2011, 13:46
Srala mądrala! ;P

Mam tylko Drogi Marcinie jedną prośbę - nie rób ze mnie balona ;)

Ok, będzie qbalon, luz.

bo jak Cię widziałem jak żes skutecznie tym swoim Mastodontem atakował piaskowe zbocza to Bracie full respect

To nie były zbocza :) tylko pagórki, może następnym razem Adam nam zafunduje jakieś podjazdy to będzie ciekawiej :)

kamilltee
12 kwiecień 2011, 20:07
zgodnie z obietnicą zapraszam SPOT PIASECZNO, GÓRA KALWARIA:
niedziela, 17.04.2011, od 12.00 Strzelnica Góra Kalwaria
postaramy się o grila

http://xtzclub.pl/threads/2387-SPOT-PIASECZNO-i-Warszawa-Południowa