PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana wschodnia - północna

LukaSS
21 kwiecień 2010, 15:06
A jest ktoś chętny na północną ścianę wschodnia powiedzmy w lipcu?

rootolf
21 kwiecień 2010, 15:25
1. na ile dni?
2. ile km?
3. jaka trasa (off, szutry, asfalt, cały czas przez bagna ;) )?

LukaSS
21 kwiecień 2010, 15:46
PiÄ?tek trzeba wziąść wolny najlepiej. Z Warszawy trzeba polecieć na Białostoczczyznę mniej wiecej do wysokość Suwałki i stamtąd w dół, aż do Terespola lub może troszkę niżej. Ale zobaczy się jeszcze. Ogólnie to Tatarski szlak i pogranicze kultur.

rootolf
21 kwiecień 2010, 21:54
Starczy na to weekend?
Bo w piątek to dojazd, na objechanie, pozwiedzanie pozostaje de facto sobota i trochę niedzieli, bo bo dumu trza wrócić.

Siwy
22 kwiecień 2010, 09:02
Usunięte na żądanie użytkownika

giani
22 kwiecień 2010, 09:24
Mi też podoba się ten pomysł.Pamiętam że Grubens proponował coś w podobnego. Wiem, że do Suwałk z Wa-wy jest coś do 300km nie więcej(no chyba, że przez Kraków) :D
Lipiec jeżeli chodzi o mnie pasuje, weekend jeszcze lepiej. Jestem sam sobie panem także się dostosuje.
Pozdro Giani

Laguna
22 kwiecień 2010, 10:33
Także jestem zainteresowany pomysłem wyjazdy w te okolice.
Znajomy z forum suzukidr, zrobił całe wschodnią ścianę jadąc lekkim off, mogę od niego ściągnąć ślad gps.
Jakaś bardziej sprecyzowana propozycja terminu wyjazdu.

Siwy
22 kwiecień 2010, 10:42

Laguna
03 maj 2010, 22:44
Jak tam planowanie Szymek 1960? może razem uradzimy trasę?

Siwy
04 maj 2010, 07:44

LukaSS
04 maj 2010, 08:15
Także jestem zainteresowany pomysłem wyjazdy w te okolice.
Znajomy z forum suzukidr, zrobił całe wschodnią ścianę jadąc lekkim off, mogę od niego ściągnąć ślad gps.
Jakaś bardziej sprecyzowana propozycja terminu wyjazdu.

Znaczy się Szymek M. z Warszawy na czerwonym Bigu ;)

Laguna
04 maj 2010, 22:13
Znaczy się Szymek M. z Warszawy na czerwonym Bigu ;)
Ten sam;-) Tyle, że czerwonego Biga zamienił na małego GS, by potem wrócić do ukochanego Biga!
Co do planowanej trasy to ponieważ jestem z Pabianic proponuję spotkanie w stolicy w czwartek wieczorkiem ( może będzie okazja małego piwka), by razem wyruszyć WCZEŚNIE rano w piątek w kierunek na Suwałki. Jakie mamy oczekiwania co do noclegu? Ja myślałem o namiotach i spaniu na dzikulca przy jeziorach i tym podobnych klimatach.
Jakieś propozycje terminu? Ja w miarę wcześnie muszę urlop zaklepać w sezonie wakacyjnym.
PozDRo

giani
04 maj 2010, 22:26
Jeżeli chodzi o mnie to mi się podoba twój plan z tym czwartkiem. Poza tym pewno razem pojedziemy do stolycy z racji tego, że mieszkamy niedaleko siebie. Odnośnie noclegu nie mam wymagań. Co do terminu to się nic nie zmieniło tzn. jestem dostępny w lipcu, a jeżeli chodzi o konkrety to się dostosuje.
Pozdro Giani

Siwy
05 maj 2010, 08:57

LukaSS
05 maj 2010, 13:56
Myślę, że Suwałki lub Augustów będzie dobrym rozwiązaneim. Proponuję jazdę kawałek za Terespol, dodatkowo do Kodnia i Jabłecznej, aż do Sławatycz, gdzie będzie koniec trasy.

Przygotujcie się na zwiedzanie stadniny w Janowie Podlaskim, znaczy nerwy z tym związane, ponieważ masztalerze to straszne .uje i niechcą otwierać obór dla zwiedzających...

Proponuję termin pod koniec lipca, kiedy dni są jeszcze długie, a noce niezazimne. Noclegi? Znajdą się bez problemu, ale zestawy turystyczne trzeba wziąść na wszelki wypadek ze sobą.

rootolf
05 maj 2010, 14:34
A jakie drogi? Szutrowe, asfalt?

LukaSS
05 maj 2010, 14:44
To i to. Kostki nie są koniecznością ;)

Siwy
05 maj 2010, 17:48

Laguna
05 maj 2010, 22:01
Szymek1960 na właśnie takie klimaty liczymy-)
Jak dla mnie super.
Co do wyposażenia turystycznego to proponuję nie dublować sprzętu.
Zróbmy listę wyposażenia obowiązkowego typu: namioty, kuchenka gazowa itp które weźmiemy w zależności od ilości uczestników wyprawy.
Co do terminu proponuję dwa terminy: 22-25 lipca lub 29 lipca 1 sierpnia.
Piszcie który termin wam bardziej pasuje.

Siwy
06 maj 2010, 09:21

Siwy
06 maj 2010, 12:03

Siwy
06 maj 2010, 12:08

rootolf
06 maj 2010, 12:15
Którędy przebiega ta trasa?

Siwy
06 maj 2010, 13:01

Siwy
06 maj 2010, 13:08

Siwy
06 maj 2010, 13:30

Siwy
06 maj 2010, 15:00

Siwy
06 maj 2010, 15:01

Siwy
06 maj 2010, 15:07

Siwy
06 maj 2010, 15:07

Laguna
06 maj 2010, 17:32
Super trasa!!!!!

Siwy
10 maj 2010, 11:32

Gosienka
10 maj 2010, 22:38
To i ja coś na zachętę rzucę.. :thumbsup:

http://www.xtzclub.pl/images/imported/2010/05/64020478-1.jpg

http://www.xtzclub.pl/images/imported/2010/05/86850822-1.jpg

http://www.xtzclub.pl/images/imported/2010/05/22537613-1.jpg

Pozdrawiam,
Gosia :moose:

Siwy
11 maj 2010, 08:56

Gosienka
11 maj 2010, 10:34
Polecam przewodniki Rewasza "Polska Egzotyczna".
Czasem warto minimalnie oddalić się od granicy, bo trochę ciekawych rzeczy też jest. Niestety mało znam te rejony ale zamierzam sukcesywnie nadrabiać.

Udanej wycieczki! :)

Pozdrawiam,
Gosia

Siwy
12 maj 2010, 14:00

LukaSS
14 maj 2010, 11:27
Jeśli ktoś ma konto na ADV, to zapraszam do obejrzenia kilku fot robionych przez Wieśka: http://advrider.pl/viewtopic.php?f=35&t=5818

Siwy
14 maj 2010, 12:36

Siwy
25 maj 2010, 11:22

kamilltee
26 maj 2010, 20:29
Apropos Szymona - jeździ już na czarnym BIGu :)
miedzy BIGami był krótki romans z BMW, ale stara miłość nie rdzewieje :)

jego opis
http://suzukidr.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=4&topic=4210

Siwy
28 maj 2010, 14:17

bladyxtz
06 czerwiec 2010, 16:41
to jak z tym terminem wiadomo już co i jak może bym się dołączył jeśli można:)

Siwy
06 czerwiec 2010, 19:31

LukaSS
07 czerwiec 2010, 09:58
Szymek, podczas prawie dwutygodniowego urlopu zwiedziłem kilka miejsc Podlasia - kawałka z zaplanowanej trasy. Wszystko stoi na swoim miejscu, pootwierane. Na szczęście wichura i opady nic nie pouszkadzały. Tereny też nie są pozatapiane, ba, nawet nie widać śladu jakiejkolwiek powiodzi. Jedynie Bug jest sporawo podniesiony.

W tym tyg. w końcu opiszę (od siebie) co mamy zobaczyć, zwiedzić i którędy jechać.

LukaSS
13 czerwiec 2010, 10:10
A może by tak zacząć nie od Suwałk, a od Dąbrowy Białostockiej? W tamtym miejscu zaczynałby się Tatarski Szlak: http://www.szlaktatarski.pl/ ? Ludzie z innych części Polski mogli by przy okazji więcej i spokojniej zobaczyć wszelakie zabytki. Póxniej pojechali by my na Zalew Siemianówka, next Białowieża.
Dla niektórych Suwałki to kawał drogi.
Będziemy mieli też najprawdopodobniej koleżankę na F4i z Bielska Podl.

Laguna
13 czerwiec 2010, 21:51
Potwierdzam termin 22-25 lipca.
Tak jak wcześniej mówiłem proponuję tego 22 wyjechać makasymalnie wcześnie po robocie, tak aby przed wieczorem dojechać jak najdalej na północ.
Szczegóły obgadamy pewnie na zlocie przy browarku.

marcinjunak
14 czerwiec 2010, 08:33
A ja mam pytanie odnośnie trasy. Chciał bym się dołączyć do wyjazdu ale w piątek na wieczór bo niestety ale żona musi być w pracy w piątek więc mogli byśmy do was dojechać wieczorkiem. Wiem że to już nie to samo i pewnie w sobotę będzie już mniej atrakcji ale zawsze to lepiej gdzieś pojechać niż siedzieć w domu. Najwyżej będę się kontaktował z wami jeszcze przed wyjazdem oczywiście jeżeli przyjmiecie spoźnialskich :)

wodor
14 czerwiec 2010, 12:42
jedziemy na urlop na ścianę wschodnia w połowie lipca, mamy zamiar dość dokładnie zwiedzić suwalszczyznę, podlasie, aż po bieszczady może się spotkamy :)

Laguna
14 czerwiec 2010, 23:35
pewnie, że się spotkamy, jesli tylko bedzie ok 22-25 w tych okolicach....;-)

Siwy
15 czerwiec 2010, 13:43

Laguna
15 czerwiec 2010, 23:22
Co do spania to dla mnie ok.
Co do wyjazdu to ja będę leciał z Łodzi, gdzie konkretnie się spotkamy w Wawie o 17:00?

Siwy
16 czerwiec 2010, 13:17

Laguna
23 czerwiec 2010, 11:40
Kurcze domyślam się, że hotel Sobieski jest pewnie gdzieś w centrum, a w godzianch ok 17 to będą szczyty zakorkowania w wawce, może lepiej spotkamy sie gdzieś na wylocie?

Siwy
03 lipiec 2010, 00:14

Laguna
03 lipiec 2010, 11:04
Jeżeli będziesz leciał z kirunku Łodzi to zadzwoń pod numer ratunkowy 600 800 080. Tam odezwie się przesympatyczny głos i zapyta: w czym mógłym pomóc? Ale tak na poważnie, to zadzwoń. Jestem do dyspozycji od 15ej(nie zrozum mnie źle).;)

spoko, spoko będziemy w kontakcie.
Mam jeszcze pytanie o ilość uczestników wyjazdu, ktoś z forum jeszcze potwierdzał Ci udział w wyjeździe?

Siwy
05 lipiec 2010, 11:42

LukaSS
05 lipiec 2010, 16:08
Tak :)

Laguna
07 lipiec 2010, 22:51
ze mna wybiera się kumpel na żółtej DR camel który był na zlocie w Morsku.

Siwy
08 lipiec 2010, 12:39

Laguna
09 lipiec 2010, 16:22
o w morde......przecież jesteś inicjatorem tego wyjazdu, bez ciebie to jak bez mamy....

LukaSS
11 lipiec 2010, 17:16
Achtung! Wrzucam po kawałku, takze proszę o cierpliwość :)
To moja propozycja!!!!!!

Z Warszawy jedziemy do Moniek (ok. 200 km). Dlaczego Mońki? Gdyż, albowiem, ponieważ nie ma sensu aby ludzie gdzieś z głębi Polski gonili pod samiutką granicę i po nocy robili dodatkowe kilometry
Pierwszy nocleg:
http://www.nadbiebrza.com.pl/
http://agrokropiwnica-biebrza.prv.pl/
http://www.domnadbiebrza.republika.pl
http://www.agrobiebrza.a3.pl/
http://www.dolinabiebrzy.pl
Popatrzcie swoim okiem i oceńcie które Wam się bardziej podoba.

UWAGA!!!!
CHętni na wyjazd proszę się wpisywać kopiując wcześniejszą listę.

1. Szymek (zależy jak się potoczy sprawa z kolektorami)
2. LukaSS Jeśli nie będą zapowiadać licznych burz, oberwań chmury i innego szaleństwa to jadę.
3. Laguna
4. Camel DR
5. Bladyxtz
6. Giani
7. Rootolf
8.

Gosia mogłaby się też wybrać, a nie ciągle po górach chodzi, no ile można... ;)

Termin: 22-25 lipiec 2010

Każdy niech się umawia jak chce i z kim ma jechać.

Jeśli ktoś pali, robi częściej siusiu, lubi się co 50 km zatrzymać, nie gna ponad 120 km/h to może jechać ze mną. Ja pewnie ze stolicy wylecę chwilę po 19, tak aby zajechać nie miejsce tuz przed zachodem słońca.

LukaSS
11 lipiec 2010, 18:22
P.S. Jeśli ktoś się chce wykąpać w Bugu â?? to tylko na własna odpowiedzialność. Bug zbiera co roku liczne żniwo osób chętnych ochłody. Jest to najniebezpieczniejsza rzeka w Polsce.
Jedziemy terenem nadgranicznym â?? ekipą, wiec nie zdziwcie sie, jeśli będzie nas kontrolować Straż Graniczna.

Ci, którzy są żądni wiedzy nt. Tatarów â?? niech zajrzą do książek, neta. Nie będę tu kopiował ich historii i skąd się wzięli na Podlasiu.

W kolejności:
1. Sokółka
W XV wieku w Sokółce wzniesiono dwór myśliwski zwany Suchołda, który znajdował się w pobliżu traktu łączącego Warszawę z Wilnem. Ziemie te nadał król Zygmunt I Stary Królowej Bonie w 1524 r. Na mocy przywilejów Jan III Sobieski w 1679 r. zaczął osiedlać tu chorągwie tatarskie. Miasto rozwijało się dzięki korzystnemu położeniu.
Zwiedzic można neoklasyczny kościół katolicki pw. św. Antoniego Padewskiego z 1848. Wewnątrz znajdują się bogato zdobione ołtarze oraz malowidła autorstwa Józefa Ważkowskiego i Antoniego Padewskiego.
W rynku znajduje się cerkiew prawosławna pw. św. Aleksandra Newskiego wybudowana w około 1830 roku. Wnętrze jest bogato zdobione z piękną ikoną Ostatnia Wieczerza i ruchomą ikoną MB z XVI w.
W parku miejskim obok dębu Bartek, który jest pomnikiem przyrody, znajduje się kamień upamiętniający trzechsetną rocznicę osadnictwa tatarskiego. Naprzeciw gmachu sądu odsłonięto niedawno pomnik z popiersiem Józefa Piłsudskiego. Upamiętnia on zwycięską bitwę nad Niemnem w 1920 r.

2. Malawicze
Wieś została osiedlona przez Tatarów w 1679 r. za sprawą Jana III Sobieskiego. Otrzymali oni gospodarstwa i niewielkie folwarki. Takich folwarków było tu aż 7. Prawdopodobnie istniał tu również meczet. Po powstaniu listopadowym władze carskie skonfiskowały im majątki i wysiedliły. Obecnie po Tatarach, ich folwarkach i meczecie nie zostało już śladu.
W Malawiczach Dolnych znajdują się wiatraki: drewniany z 1934 r. i koźlak oraz drewniany paltrak z 1946 r. Zaś w Malawiczach Górnych zachował się wiatrak w dobrym stanie, należący do grupy wiatraków sokólskich.

3. Bohoniki
Wieś którą Jan III Sobieski w 1679 r. osiedlił nadając ziemie za zaległy żołd żołnierzom tatarskim. Osiadły tu oddziały rotmistrza Bohdana Kieńskiego, Gazy Sieleckiego i Olejowskiego. Zatarg z chorągwiami tatarskimi znany pod nazwą buntu Lipków opisał Henryk Sienkiewicz w "Panu Wołodyjowskim"
Na przełomie XVII i XVIII wieku powstał tu pierwszy w okolicy meczet. Od tego czasu wieś stała się lokalnym centrum muzułmańskim.
Jest tu jeden z dwóch czynnych na Podlasiu meczetów i cmentarzy muzułmańskich w Polsce. Wnętrze podzielone jest na dwie części: większą dla mężczyzn, mniejszą dla kobiet. Przed wejściem do obu części znajduje się przedsionek, w którym modlący się wierni, jak i odwiedzający to miejsce turyści mogą pozostawić swoje obuwie, gdyż do sal modlitw nie można wejść w butach. Część męską od żeńskiej oddziela drewniana ściana, wyposażona w podłużny otwór przykryty firaną.

4. Krynki

Powstała jako osada przy dworze królewskim w XV wieku. W 1434 r. miało tu miejsce spotkanie Władysława Jagiełły z Zygmuntem Kiejstutowiczem i odnowienie unii polsko-litewskiej. W 1914 r. Krynki liczyły około 10 tys. mieszkańców, z których 90% stanowili Żydzi. Podczas II wojny światowej zniszczono 70% miejscowości. Miejscowi Żydzi zostali wymordowani w Treblince. Znajduje się tu rozlewnia znanej wody mineralnej "Krynka".
Krynki są miejscowością unikalną na skalę kraju. Plan miasta przypomina gwiazdę, z naroży której wychodzi 12 ulic. Nie znajdziemy tu dużo zabytków. Z budowli sakralnych warto wymienić drewnianą cerkiew cmentarną pw. św. Antoniego z połowy XVIII w. oraz cerkiew pw. Narodzenia MB z 1868 r. Neogotycki kościół paraf. pw. św. Anny, z dwuwieżową fasadą wzniesiono w latach 1907-1913.

5. Kruszyniany
Kruszyniany, podobnie jak Bohoniki, są ważnym miejscem dla polskich Tatarów. We wsi znajduje się meczet, który podobnie jak ten w Bohonikach został zbudowany pod koniec XVII lub na początku XVIII wieku. Ponadto obie wsie w podobny sposób zostały zamieszkałe przez Tatarów, za sprawą Jana III Sobieskiego.
Meczet jest drewniany, nieco większy od bohonickiego.
Mizar oddalony jest od świątyni o około 100m. Prowadzi do niego polna droga. Leży na wzniesieniu porośniętym lasem. Otoczony jest kamiennym murem, przed wejściem znajduje się brama z tabliczką informacyjną, a na jej szczycie charakterystyczny element â?? półksiężyc. Starsza część znajduje się w centralnej części, jest porośnięta krzakami. Najstarszy kamień nagrobny jaki udało się odczytać, pochodzi z 1744 r., następne zaś z 1790 r. i z pierwszej połowy XIX w.

Trasa â?? ok. 60 kilometrów.

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Sok%C3%B3%C5%82ka&daddr=malawicze+to:bohoniki+to:bobrowniki+to:Krynk i+to:kruszyniany&geocode=FdDpLgMdr6BmASmL0zd-gwngRjHN-Tshh-X7ug%3BFbjjLgMde2toASmRjVdnkOHfRjFrsNTQ6vsY5Q%3BFa ewLgMdRf5nASmD9LP8IeLfRjGFR2-rbtgrZQ%3BFaWBLgMd_gBoASlNwNB5OuLfRjHhOnSq0MMg7g%3 B%3B&hl=pl&mra=ls&sll=53.39592,23.564816&sspn=0.069092,0.153637&ie=UTF8&ll=53.266034,23.527222&spn=0.554418,1.752319&z=10

LukaSS
11 lipiec 2010, 18:39
Co należy spróbować - najwązniejsze:
- kołduny - pierogi, tyle że inne niż znamy
- kibiny - pierogi z kruchego ciasta. Jest to potrawa Karaimska (Tatarów z litewskich Troków - kto nie był, to polecam, szczęka opada)
- czeburaki - danie litewskie. Polecam (no kurw... ten ogromny pieróg nadziewany miesem i cebulą powla na kolana, z Litwy kilka przywiozłem, rodzina je żarła naie jadła ;))

Tutaj możemy tego spróbować: http://www.kruszyniany.pl

LukaSS
11 lipiec 2010, 19:08
Kolejno jedziemy w kierunku Jeziora Siemianowskiego.
http://oldwww.fuw.edu.pl/aw2p2/sub/s/siemianowskie_jezioro/siemianowskie_jezioro.html (http://oldwww.fuw.edu.pl/aw2p2/sub/s/siemianowskie_jezioro/siemianowskie_jezioro.html)
Jest trzecim co do wielkości sztucznym jeziorem w Polsce. Przy jego tworzeniu całkowitemu zalaniu uległo kilka wsi (Rudnia, Garbary, Bołtryki, Łuka, Budy).
Można zaryzykować i pojechać przez środek zbiornika wzdłuż torów kolejowych.
Zbiornik przecina grobla, wzdłuż której przebiega dwutorowa linia kolejowa, niegdyś o znaczeniu strategicznym - w razie wojny tędy miały być przewożone na zachód dywizje Armii Czerwonej. Jeden z torów ciągle ma szeroki, rosyjski rozstaw szyn!

Dojeżdżamy do Hajnówki. Trochę się pokręcimy po niej. Nie ma tam szczególnych obiektów do zwiedzania.
Można tu zobaczyć kilka kościołów, cerkwi, a na skwerze Wasilewskiego pomnik żubra.

Odtąd zaczyna się Białowieski Park Narodowy. Można wpaść do Białowieży â?? zadecyduje większość głosów. Tylko, że z Białowieży trzeba wrócić tą samą drogą naszego szlaku.

Dalej śmigamy przez Kleszczele i Nurzec. Dojeżdzamy do Siemiatycz. Historia miasta sięga połowy XV wieku. W styczniu 1542 Zygmunt August wydaje dokument zezwalający Siemiatyczom na korzystanie z prawa magdeburskiego. W latach 1710-1711 "wielki pomór" lub inaczej "morowe powietrze" (epidemia cholery) dziesiątkuje ludność, a pozostali przy życiu chronią się w pobliskiej cerkwi na Grabarce, która od tej pory zyskuje sławę cudownego miejsca. W 1722 zgromadzenie misjonarzy przejęło prowadzenie parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP. Misjonarze założyli i sprawowali opiekę nad szkołą i przytułkiem dla starców i kalek, prowadzili także działalność charytatywną. Przed kościołem zostaje wzniesiona brama z figurą św. Michała Archanioła. Od 1758 Siemiatycze przechodzą w posiadanie księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Następuje rozbudowa miasta.
Pałac mieścił w swych murach okazałe zbiory zoologiczne i botaniczne, dzieła sztuki medalierskiej, miedzioryty i inne. W pałacu gościł m.in. król Stanisław August, dostojnicy oraz ludzie nauki: Staszic, Kołłątaj. Jest to także prawdopodobny rok umieszczenia posągów Sfinksów na sarkofagowych cokołach bramy pałacowej, które po rekonstrukcji można oglądać obecnie.
W sierpniu 1941 okupanci tworzą w Siemiatyczach getto.
Zabytki:
Posągi sfinksów przy dawnej bramie wjazdowej do pałacu księżnej Anny Jabłonowskiej (Była córką Karoliny Teresy z Radziwiłłów, Zapraszała do siebie zagranicznych uczonych, zgromadziła wielką bibliotekę i bogate kolekcje historii naturalnej, jedne z najlepszych w ówczesnej Europie).

Kolejno dajemy na Grabarkę - święta górę prawosławnych - na miejscu jest tabliczka "o co chodzi". Warto tam być.

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Kruszyniany&daddr=Bobrowniki,+Bia%C5%82ostocki,+Podlaskie+to:N ieznana+droga+to:Jal%C3%B3wka+to:Nieznana+droga+to :Szymki+to:Cis%C3%B3wka+to:Nieznana+droga&geocode=FcVoKwMda1trASmhhccYWPHfRjFrb_NdL190eg%3BF QibKgMdOoZsASkfYyo7vvTfRjFvyCp0thS2BA%3BFYi5KQMd_F 5sAQ%3BFRPMKAMdrcVsASn7Kl_8S3QgRzHtJzWe4orLtQ%3BFX ZKKAMd_p1sAQ%3BFeI0KAMdptlrASlhZlo9jHMgRzFKN5y6sg0 CSw%3BFT3dJwMd3jVsASlrAfdtxHMgRzGai2-lXVhxQw%3BFWiVJwMdET9sAQ&hl=pl&mra=ls&via=2,4&sll=52.91946,23.858871&sspn=0.139726,0.307274&ie=UTF8&ll=52.950706,23.919296&spn=0.27925,0.614548&z=11

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Nieznana+droga&daddr=hajn%C3%B3wka+to:1+Maja+to:siemiatycze+to:Ni eznana+droga+to:grabarka+to:k%C3%B3zki&geocode=Fb46JwMdxJdrAQ%3BFbTTJAMd0tNnASkJJ5bJUEAgR zECflryIwPLFw%3BFRQ6IgMd6O5jAQ%3BFTj6HwMdct9cASkra 94oGdEhRzHGyl2EGv_dTQ%3BFV7hHwMdsOhdAQ%3BFXzRHwMd_ uFeASmdgHxhGs4hRzHvwyimvDrceg%3B&hl=pl&mra=ls&via=2,4&sll=52.371617,22.894993&sspn=0.070744,0.153637&ie=UTF8&ll=52.477762,23.319855&spn=0.564586,1.229095&z=10

164 kilometry.

Z Grabarki dojeżdzamy do mostu w Kózkach. Nie płyniemy promem przez Bug, ponieważ interesujacy nas prom pływał tylko przez chwilę, a bliższy - przy granicy nie pozwoli nam zobaczyć wielu ciekawych rzeczy, no chyba, że większościa głosów zostanie to przegłosowane i popłyniemy.

LukaSS
11 lipiec 2010, 20:40
Tutaj zaczynamy podróż Parkiem Krajobrazowym Podlaski Przełom Bugu.
http://www.podlaskiprzelombugu.pl (http://www.podlaskiprzelombugu.pl/)
Przepiękne nadbużańskie tereny. Tutaj są liczne miejscowości letniskowe. Panuje mikroklimat. Tutaj przyjeżdzają wczasowicze z Polski i nawet całego świata.
W Gnojnie jest punkt widokowy, z którego widać po drugiej stronie Bugu wieś Niemirów (gdzie pływają promy), a także Białoruś.

Przejedziemy np. przez Bubel Stary - wieś książęca założona na przełomie XIII i XIV w., centrum osadnicze z epoki brązu, wczesnej epoki żelaza, okresu rzymskiego i wczesnego średniowiecza. Na krańcu osady drewniana cerkiew unicka z 1740 r., w pobliżu świątyni drewniana dzwonnica z XVIII w. W miejscowości dawne tradycyjne domy wiejskie. Obejrzeć tu można ciekawą panoramę doliny rzeki Bug z widokiem na przygraniczne tereny Białorusi. Na pobliskich starorzeczach Bugu występują liczne stanowiska ptaków wodnych. W osadzie rosną dwa pomnikowe wiązy szypułkowe.
Dalej wjedziemy do Janowa Podlaskiego â?? tam Was pooprowadzam chwilę, a póxniej pojedziemy do Wygody â?? na stadninę koni arabskich słynną na cały świat.
Miniemy też Prarulin. We wsi znajduje się Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła, a jednocześnie Sanktuarium poświęcone męczennikom podlaskim â?? 13 unitom, którzy 24 stycznia 1874 zginęli z rąk żołnierzy carskich w obronie własnych przekonań; późnoklasycystyczny kościół z XVI w., przebudowany w XVII w.; w nim cenna ikona Matki Boskiej z XVII w. wykonana na blasze. Kto to byli Unici dowiemy się na miejscu.
Kolejno miniemy â?žSzwajcarię Podlaskąâ?, czyli Neple. Wpada tu Krzna do Bugu. We wsi barokowy murowany kościół z 1783 r. obok drewniana dzwonnica z 2 poł. XIX w. Za osadą, na wzgórzu wczesnośredniowieczna "kamienna baba", z niego daleki widok na pobliskie tereny. W pobliżu rezerwaty "Czapli Stóg" â?? rzadkiej Czapli Siwej.
Kto będzie chętny, możemy wpaść na przejście graniczne dla TIRów do Kukuryk.
Przystanek mamy w Terespolu. Przejście graniczne samochodowe i kolejowe. Miasto słynęło z PRLu na cały świat z kiszonych ogórków i z mistrzów Europy w podnoszeniu ciężarów. Jest to żydowskie miasto. Po drugiej strony rzeki leży Brześć (kiedyś nasz). Z brzegu widać Twierdzę Brzeską. Kawałek za miastem można znaleźć Lebiedziew â?? w XVII w. król Jan III Sobieski osadził tu Tatarów.
W Lebiedziewie i Żukach można znaleźć pozostałosci fortów brzeskich: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=331426&page=2 (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=331426&page=2)

Dojezdzamy do Kostomłot. Ulokowana jest tu Parafia założona została w roku 1631, a więc już po Unii Brzeskiej. Z tego roku pochodzi zabytkowa ikona patrona cerkwi - świętego męczennika Nikity (zm. 370 r.). W tym roku rozpoczęto też budowę cerkwi. Do ważniejszych zachowanych zabytków należą ikona Bogurodzicy z Dzieciątkiem (hodigitria ) z XVII w. i ikona Chrystusa Pantokratora z XVII w. Na 350-lecie parafii (w r. 1981) przeprowadzono kapitalny remont cerkwi. W ostatnich latach (dzięki ofiarom parafian, przyjaciół i pielgrzymów) położono temperową polichromię i wyzłocono ikonostas. W lipcu 1998 r. do Kostomłot przywieziona została część relikwii błogosławionych Męczenników unickich z Pratulina. Tutaj zwiedzimy cerkiew â?? jedyną na swiecie neounicką parafię obrządku bizantyjsko-słowiańskiego. Jest tam zakonnik â?? ksiądz (nie pop) Zbyszek Nikoniuk â?? równy chłop :)
http://www.kostomloty.com/ (http://www.kostomloty.com/)

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=K%C3%B3zki&daddr=Nieznana+droga+to:serpelice+to:jan%C3%B3w+po dlaski+to:pratulin+to:terespol+to:52.023769,23.658 028+to:kostom%C5%82oty+to:Kode%C5%84&geocode=FfLqHgMd6v5cASmbf0cmhdohRzFnarwn_bd_9w%3BF ZPUHgMddGleAQ%3BFWanHQMdOcNfASnvMUBx8MYhRzGdjOpKCd ssog%3BFdNqHAMdvi9iASm1tkr8HLwhRzG9mSgSTh45yg%3BFY b7GwMdUp1lASmpLYNUcaQhRzGE8Sx3P-xtHQ%3BFQqTGgMdCDtoASlJyFxcVQohRzHexYLgodbXBw%3B%3 BFfIWGQMdWPpoASlROIDVp3MhRzFdIiImdsfIuA%3BFeMaGAMd ZiZoASmjUiN8BXEhRzGw5Mhy51pYLQ&hl=pl&mra=dpe&mrcr=4&mrsp=6&sz=12&via=1,6&sll=52.030528,23.712616&sspn=0.148492,0.307274&ie=UTF8&ll=51.930083,23.640175&spn=0.074413,0.153637&z=13

Ok. 100 km.

LukaSS
11 lipiec 2010, 20:52
Teraz dojeżdzamy do Kodnia. Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej - Królowej Podlasia i Matki Jedności. Kodeńskie Sanktuarium z cudownym obrazem Matki Bożej Gregoriańskiej to najcenniejsze miejsce Podlasia i jedno z najważniejszych Sanktuariów Polski. Cudowny obraz przywieziony z Rzymu przez Mikołaja Sapiehę w 1631 roku został ukoronowany papieskimi koronami już w 1723 roku, a więc tylko 6 lat po koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Od ponad 350 lat Kodeń to miejsce działania Najświętszej Maryi Panny. Polecam każdemu obejście ołtarza na kolanach za grzechy, nie ważne czy wierzy czy nie ;)
Za miasteczkiem można wjechać do Kalwarii Kodeńskiej. Zespół kaplic drogi krzyżowej znajdujących się na terenie dawnej rezydencji rodu Sapiehów. Została wybudowana na wale otaczającym dawny arsenał (zbrojownia â?? obecnie ołtarz polowy), cerkiew oraz zamek Sapiehów. Obecnie miejsce wraz z ze znajdującym się tu kościołem pw. św. Ducha, martyrologium, piwnicami zamkowymi, zbrojownią i ogrodem zielnym stanowi kompleks religijny.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kalwaria_Kode%C5%84ska (http://pl.wikipedia.org/wiki/Kalwaria_Kode%C5%84ska)

Gosienka
11 lipiec 2010, 22:19
Gosia mogłaby się też wybrać, a nie ciągle po górach chodzi, no ile można... ;)
Oj, ja bardzo chętnie tylko tego.. dopiero 22 lipca w nocy z Białorusi wracam.. :blush:
A po górach też ostatnio mniej chodzę, w czerwcu raptem 2 razy byłam.. W lipcu jak na razie wcale..

Fajna wycieczka się szykuje, szczerze zazdroszczę.. :?

Pozdrawiam,
Gosia

marcinjunak
12 lipiec 2010, 06:32
Lukass a możesz mniej więcej sprecyzować gdzie będziecie w piątek wieczorem? Jak mi sie uda żonę przekonać to byśmy do was na weekend zajechali :)

kamilltee
12 lipiec 2010, 08:38
wiem że kończycie koło Włodawy
zapraszam nad jezioro Białe (Okuninka) gdzie będę z rodzinką od niedzieli :)

jeśli nie będzie opóźnień na trasie - to akurat miejsce na niedzielną kąpiel :) załatwie bezpieczny parking na motocykle
Laguna ma do mnie telefon jakbyco.

Gosienka
12 lipiec 2010, 09:26
Lukass a możesz mniej więcej sprecyzować gdzie będziecie w piątek wieczorem? Jak mi sie uda żonę przekonać to byśmy do was na weekend zajechali :)
Przyłączam się do pytania, bo cholera wie.. Jakbym z Białorusi jechała motórem, to bym się nie zastanawiała ale będę jechać autobusem lub pociągiem i wówczas może na łykend dało by radę.

Pozdrawiam,
Gosia

fxrider
12 lipiec 2010, 09:34
Przyłączam się do pytania, bo cholera wie.. Jakbym z Białorusi jechała motórem, to bym się nie zastanawiała ale będę jechać autobusem lub pociągiem i wówczas może na łykend dało by radę.

Pozdrawiam,
Gosia

Jeśli bilet na pociąg/autobus nie jest imienny to mam głupi pomysł, który może Ci umożliwić wycieczkę ;)

Gosienka
12 lipiec 2010, 10:08
Jeśli bilet na pociąg/autobus nie jest imienny to mam głupi pomysł, który może Ci umożliwić wycieczkę ;)
Podrzucisz mi motóra, a wrócisz za mnie do Wwy i to jeszcze z moimi gratami? :D :haha: Ale dzięki :)
Nie no fajnie ale to za dużo kobinacji... Nie zabieram ze sobą gratów motórowych. Chociaż.. nie no, teraz to mam jeszcze głupszy pomysł, tylko brakuje trochę luksusu czasowego. Jadę do kumpla do Czarnej Biał., zostawiam motór i graty, do Wwy wracam pociągiem, jadę na Białoruś, a wracając wysiadam w Czarnej, zmieniam graty i wsiadam na motór. Plecak wysyłam pocztą, względnie może jakoś tam by inaczej dało radę...

Ja wiem, normalni nie przechodzą do historii.. :fool:
Hmm.. Ale myślę, że jakiś wariant jest możliwy.. :crazy: Tylko to trochę za dużo zawracania d..

Gosia

LukaSS
12 lipiec 2010, 10:42
W piatek nie wiem gdzie będziemy, ale podejrzewam, że będziemy się zbliżać powoli do Bugu. Zresztą wszędzie jest blisko i łatwo będzie nas znaleźć.

Laguna
12 lipiec 2010, 11:02
Zrobiłem się głodny czytając opisy pyszności które nas czekają...

Co do noclegu to jak dla mnie najbardziej klimatyczny jest ostatni rodzynek:
http://www.dolinabiebrzy.pl

no i widok z okna.
http://www.dolinabiebrzy.pl/index.php?mact=Album,m3,default,1&m3albumid=1&m3returnid=71&page=71

Siwy
12 lipiec 2010, 11:22

LukaSS
12 lipiec 2010, 11:57
1328

:p

Siwy
12 lipiec 2010, 12:17

LukaSS
12 lipiec 2010, 12:25
Oby nie w rowie :D

P.S. Nie ma mocowania w namiotach na pasie granicznym. Straż Graniczna okropnie goni. Mają też motocykle i kłady :P

marcinjunak
12 lipiec 2010, 12:37
Oby nie w rowie :D

P.S. Nie ma mocowania w namiotach na pasie granicznym. Straż Graniczna okropnie goni.

Do mojej żony to przemawia w 100% że nie będzie spania w namiotach, m.in. dlatego ją namawiam i już prawie się zgodziła :)
Mnie by interesowały dwa noclegi, z piątku na sobotę i z soboty na niedziele :)

LukaSS
12 lipiec 2010, 12:45
Myslę, że gdyby się spręzyć, to można nawet w sobotę wieczorem zakończyć rajd.

marcinjunak
12 lipiec 2010, 12:55
Trasę do kózek znam :) więc jak by co to możemy się spotkać koło mostu :) jak by co będę dzwonił wcześniej i pytał o położenie grupy :)

A tak w ogóle to jadą jakieś dziewczyny albo żony kierowników? Bo moja pyta się o żeńskie towarzystwo.

rootolf
12 lipiec 2010, 14:01
LukaSS: w czwartek (22 lipca) rozpoczyna się wycieczka, czy jest to dojazd do miejsca wypadowego i rozpoczęcie wycieczki jest 23 lipca?

LukaSS
12 lipiec 2010, 14:19
Myślę, że z rana - 10-11 wystartujemy (może wczesniej). Trzeba się spakować, omówić trasę, zjeśc coś większego i w drogę.

Uważam, ze nie trzeba lecieć "na łeb na szyję". to ma być wyjazd urlopowy, bezstresowy ;)

Gosienka
12 lipiec 2010, 14:20
Słuchajcie, potrzebuję jakiś namiar tel. do kogoś kto na pewno będzie, bo jest możliwe, że uda się doturlać :)

Pozdrawiam,
Gosia

rootolf
12 lipiec 2010, 14:56
Myślę, że z rana - 10-11 wystartujemy (może wczesniej). Trzeba się spakować, omówić trasę, zjeśc coś większego i w drogę.

Uważam, ze nie trzeba lecieć "na łeb na szyję". to ma być wyjazd urlopowy, bezstresowy ;)

Łukasz, rozpoczęcie wycieczki, czyli ten wyjazd w okolicach godz 10-11 jest w czwartek, czy w piątek?

LukaSS
12 lipiec 2010, 18:39
Piątek rano :) (dla kogo rano to rano :P)

Ale chwyla..... Nie pytajcie prosze mnie o wszystko, sami też coś proponujcie drodzy Państwo :)

Ja jeszcze mogę powiedzieć, że... proponuję wzięcie ze sobą namiotu, śpiworu, karimaty, czegoś do jedzenia, niezbędnika, jakiegoś garnka i przeciwdeszczówki. Dlaczego? Moze się zdarzyć, że padniemy gdzieś pomiędzy miejscowościami, a nie wszędzie jest baza agroturystyczna. Dobry pomysł czy zły? Ja i tak biorę.

I... zapasowy regulator napięcia niech ma każdy, kilka niezbędnych kluczy, jakieś bezpieczniki (o ile ma akie w moto), śrubokręt. Szaleństwem by były chyba łyżki i łątki? ;) No i oczywiscie mapę, bo GPS wcale nie jest jakiś niezbędny.

Laguna
12 lipiec 2010, 22:30
LukaSS, przekonałeś mnie biorę śpiwór;-)

Gosienka
12 lipiec 2010, 22:48
Jeżeli uda mi się pojechać, to będę mieć ze sobą i śpiwór i namiot i inne takie, bo na Białoruś i tak zabieram, to będzie jak znalazł :D

Pozdrawiam,
Gosia

LukaSS
13 lipiec 2010, 08:11
Gosia, będę Ciebie terroryzował, żebyś mi poopowiadała o Białorusi. Bardzo lubię ten kraj :)

Gosienka
13 lipiec 2010, 08:29
No dobra. Ja mam jeszcze szybkie pytania (pewnie są gdzieś w tym wątku):
1. Gdzie start
2. Kiedy start - dzień i mniej więcej godzina
3. Gdzie meta

Pozdrawiam,
Gosia :crazy: :fool:

marcinjunak
13 lipiec 2010, 08:34
Zacytuję sam siebie bo nikt na razie nie napisał odpowiedzi na moje pytanie .

A tak w ogóle to jadą jakieś dziewczyny albo żony kierowników? Bo moja pyta się o żeńskie towarzystwo.

Gosienka
13 lipiec 2010, 09:41
No jak się wszystko uda to przeca ja będę :thumbsup:

Pozdrawiam,
Gosia

Tomur
13 lipiec 2010, 10:52
Cześć

od dłuższego czasu śledzę ten wątek i łamię się - nie wiedziałem jak będę mieć z robotą i trochę daleko jak na weekend.
Ale już zacząłem napalać się na taki wyjazd, nie znam tamtych stron a chciałem je zobaczyć.
Jeśli nie będzie zapowiadać się deszcz albo okropne upały to jadę (jeszcze nie mówiłem szefowi ale na pewno będzie zadowolony)

Czytam że namioty trzeba zabrać, a jak z jedzeniem planujecie-konserwy menażki i maszynkę trzeba zabrać rozumiem? Mi pasuje biwak i gotowanie samemu (ale się dostosuje do większości)
Nie mam łyżek - tych do opon do jedzenia mam (przyszła teściowa mi dała z nierdzewki:naughty:ha i drewniane też:thumbsup: tylko narzeczona nie pozwoli zdejmować nimi opon bo pilnuje żebym ich nie porysował).
Przyjmiecie mnie do ekipy jeśli zabiorę więcej sztućców imbusów i sznurków???

Aktualizuję listÄ?.

2. LukaSS Jeśli nie będą zapowiadać licznych burz, oberwań chmury i innego szaleństwa to jadę.
3. Laguna
4. Camel DR
5. Bladyxtz
6. Giani
7. Rootolf
8. Tomur (zależy od pogody)
9.

kamilltee
13 lipiec 2010, 14:30
Laguna wpadł na pomysł dla Gosi -> wyślij motocykl Catem !
a wogóle to każdy z Was powinien mieć ich numer wklejony do dowodu rejetracyjnego
W razie awarii za jakieś 200 zł (mówię z pamięci) dowożą profesjonalnie motocykl w 48 h w dowolne miejsce w Polsce (a działają chyba też międzynarodowo)
(+48 22) 721-78-00 ; (+48 22) 392-41-00 ; (+48 32) 775-77-40; (+48 71) 399-49-09 ; (+48 52) 348-08-55 ; (+48 12) 632-54-72

spis numerów
http://www.groupecat.pl/cms/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=53&lang=pl

opis usługi
http://www.groupecat.pl/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=58&Itemid=62&lang=pl

sprawdzone - firma mega profesjonalna, cena do przyjęcia biorąc pod uwagę taką sytuację:
- awaria 300-800 km od domu
- musisz zostawić moto - pojechać po auto (lub zadzwonić po busa, lawete),
- auto musi pokonać drogę w obie strony

Gosienka
13 lipiec 2010, 15:53
Dzięki za info, skopiuję tego posta do innego wątku - może się komuś przyda. OK - już widzę, że w 'poradach' się pojawił :thumbsup:
Qrcze, a już zdążyłam na chwilę zapomnieć o tej akcji, która stanowi dla mnie nie lada logistyczne wyzwanie.. Jak się uda, to Adam w łykend pojedzie na wycieczkę moim motórem i zostawi mi go u mojego kolegi pod B-stokiem. Ja się jeszcze trochę waham, bo to dużo zawracania d.. a ja nie lubię robić kłopotu :blush:

Pozdrawiam,
Gosia

Gosienka
13 lipiec 2010, 16:12
Ale generalnie z tym Catem to całkiem niezły pomysł.. ;)
Trochę kosztuje ale nic nie jest za darmo i inny wariant też kosztuje nie tylko pieniądze ale również czas tym bardziej, że nie mój :blush:
Do przemyślenia :thumbsup:

Pozdrawiam,
Gosia

fxrider
13 lipiec 2010, 16:16
Ja się jeszcze trochę waham, bo to dużo zawracania d.. a ja nie lubię robić kłopotu :blush:

A wiesz co grozi za takie pisanie? :D

LukaSS
13 lipiec 2010, 18:51
A wiesz co grozi za takie pisanie? :D

I wyszło szydło z worka :D
Będzie sesyjka rozbierana w namiocie :P

LukaSS
13 lipiec 2010, 18:59
Pany, tylko pierwszy nocleg będzie zarezerwowany, a reszta? Jak wypadnie. Moze namioty będą zbędne? Kto wie gdzie i kiedy dojedziemy. Adventure :D

W sumie Gosia będzie miała namiot i śpiwór, chyba się wszyscy pomieścimy ;)

A tak serio: na ile osób mam robić rezerwację? 10, 12?
Oblukajcie te linki w pierwszym poście, linki z kwaterami i mówcie czy się podoba czy nie. A w ogóle coś decydujcie, chyba, że wolicie żebym po swojemu załatwił :)

LukaSS
13 lipiec 2010, 19:13
No dobra. Ja mam jeszcze szybkie pytania (pewnie są gdzieś w tym wątku):
1. Gdzie start
2. Kiedy start - dzień i mniej więcej godzina
3. Gdzie meta

Pozdrawiam,
Gosia :crazy: :fool:

Tam gdzieś niedaleko Białegostoku, na mapce trza luknąć. Meta? Może np. nad jeziorem Białym koło Włodawy - wpadkujemy się na festyniarskie dni krokodyla? (będziesz miałą blisko na Ukrainę;))
Moze i tam. Przy okazji pojedziemy do obozu zagłady (w pobliżu), który Niemcy zniszczyli podczas wycofywania się.

Gosienka
13 lipiec 2010, 19:31
I wyszło szydło z worka :D
Będzie sesyjka rozbierana w namiocie :P
Oj, Łukasz.. :omg:
Naprawdę się odechciewa jechać jak ktoś takie teksty strzela :omg:

Poważnie mówię. No nic, jeszcze przemyślę sprawę..

Miłego wieczoru, ja wracam do pracy, pozdrawiam,
Gosia

LukaSS
13 lipiec 2010, 19:35
Oj, przepraszam, nie gniewaj się. Żart :)

Siwy
14 lipiec 2010, 08:25

Laguna
14 lipiec 2010, 09:24
Pany, tylko pierwszy nocleg będzie zarezerwowany, a reszta? Jak wypadnie. Moze namioty będą zbędne? Kto wie gdzie i kiedy dojedziemy. Adventure :D

W sumie Gosia będzie miała namiot i śpiwór, chyba się wszyscy pomieścimy ;)

A tak serio: na ile osób mam robić rezerwację? 10, 12?
Oblukajcie te linki w pierwszym poście, linki z kwaterami i mówcie czy się podoba czy nie. A w ogóle coś decydujcie, chyba, że wolicie żebym po swojemu załatwił :)

Co do wyboru miejsca to pisałem już wcześniej ja jestem za ostatnim miejscem z listy propozycji.

Tomur
15 lipiec 2010, 20:28
Co do wyboru pierwszego noclegu to ostatni z listy albo przed ostatni (nocleg od 30zł - to już nie jest żle:)) takie moje skromne zdanie.
Jak przewidujecie aprowizacje. Będziemy szukać knajp czy wieziemy prowianty, maszynki i potem gotowanie w jakimś ładnym miejscu na trasie (to drugie rozwiązanie preferuję)

PS Będę chciał numer tel do kogoś z ekipy żeby was znaleźć jak by co.

LukaSS
15 lipiec 2010, 22:01
Mój numer: 600 4567 53. Tylko dzwońcie po kilka razy i długo, gdyz nie słysze czasami telefonu lub nie nosze go przy sobie.

Jutro rezerwuję spanie.

Radze też wziąść jakieś niezbędniki, kuchenkę i suchy prowiant. Piwo/wódka/wino? Lajtowo po robocie, chyba, że ktoś lubi zgony zaliczać :)

Laguna
16 lipiec 2010, 10:37
Co do gotowania, to ja będę miał palnik z butlą, ale przyznam, że opisy regionalnych potraw tak pobudziły moje kubki smakowe, że chętnie popróbuję lokalnych specjałów.
Smak konserwy turystycznej, czy chinki jest mi dobrze znany;-)

rootolf
17 lipiec 2010, 12:23
3. Laguna
4. Camel DR
5. Bladyxtz
6. Giani
7. Rootolf
8. Tomur (zależy od pogody)
9. Gloover

LukaSS
18 lipiec 2010, 17:15
Więc tak...

Nocleg zarezerwowany jest w Dolistowie Starym 108 nad samą Biebrzą (http://www.agrobiebrza.a3.pl): http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=dolistowo+stare+108&sll=52.025459,19.204102&sspn=9.510052,19.665527&ie=UTF8&hq=dolistowo+stare+108&hnear=&ll=53.481508,22.977905&spn=0.554078,1.229095&z=10

Koszt: 15 zł za noc. Śniadanie - do uzgodnienia co i ile osób chce - 18 zł.
Dlaczego tak tanio? Nocleg jest w stodole, jednak stodoła wg. właścicela ma WC i prysznic (jak nie to sami sobie u niego w domu weźmiemy ;)). Będziemy spać na nowych materacach., także lux.
Zarezerwowałem 10 łóżek, jednak jest jeszcze kilka miejsc wolnych.

Zarezerwowałem ja: Łukasz Semeryło
tel. 600 4567 53
Nie dzwoncie do mnie gdzieś z białostoczczyzny z pytaniem jak dojechac, gdyż sam nie wiem, nie byłem tam. Wydrukujcie sobie proszę mapkę i wbijcie do GPS .

rootolf
18 lipiec 2010, 20:54
Czyli tam jest punkt w którym się wszyscy zbieramy w czwartek popołudniu/wieczorem?

LukaSS
18 lipiec 2010, 21:37
Tak.
A wyjeżdzamy w piątek 10-11. Ma być lajtowo, powiedzmy urlopowo, czyli przyjemnie z pożytecznym :)

Laguna
21 lipiec 2010, 14:23
ja za chwil parę, za godzinek kilka...
Jak tam wasze przygotowania?
Ja mam pyszne winko spakowane na kolacje;-)

rootolf
21 lipiec 2010, 14:28
U mnie ostatnie prace przy moto (dzisiaj przyszła linka do licznika). jutro pakowanie i w drogę.

Laguna: jedziesz przez Wa-wę, czy mijasz ją przez np. Sochaczew?

Czarny
21 lipiec 2010, 14:59
Czemu wcześniej tu nie zajrzałem, czemu mam awarię ręki, wrrr liczę na dobre zdjęcia i pełen opis, bawcie się dobrze.

LukaSS
21 lipiec 2010, 15:04
Czarny, dawaj!
Rękę grubo w bandarz, maść pod spód i jedziesz :)

Ja jeszcze nie gotowy nic, a nic. Brak czasu :/
I nie wiem czy nie wyjazde o świcie w piatek...

Czy weźmie ktoś butlę Campingazu? Wczoraj byłem w Dekatlonie w Reducie po nią, ale nie mają, beznadzieja.

Siwy
21 lipiec 2010, 15:27

LukaSS
21 lipiec 2010, 16:06
Załatałbyś stare taśmą i mazidłem do wydechów i byś nie miał problemu :P

Laguna
21 lipiec 2010, 17:00
U mnie ostatnie prace przy moto (dzisiaj przyszła linka do licznika). jutro pakowanie i w drogę.

Laguna: jedziesz przez Wa-wę, czy mijasz ją przez np. Sochaczew?

jadę przez wawe - masz może ochotę pojechać razem?

Laguna
21 lipiec 2010, 17:01
LukaSS ja mam nową butlę, więć luzik.

rootolf
21 lipiec 2010, 18:21
jadę przez wawe - masz może ochotę pojechać razem?
my z glooverem chcemy ominąć wawę, żeby się nie przebijać przez korki w tym upale.
Jakbyś zrezygnował z przejazdu przez wawę, to napisz mi na PW z nr tel, wówczas się zgadamy. Start planujemy ok 14-15

kamilltee
21 lipiec 2010, 18:42
Odpowiem za Lagune, że niestety ale będzie w Warszawie (coś załatwiał 10.00-12.00 ) i wyrywa na północ po 12.00
wszystko to w czwartek, jutro

w piątek chyba Lukass jedzie

LukaSS
21 lipiec 2010, 22:12
Tak, na 100% jadę w piątek, ale wyjeżdzam skoro świt, więc będę łapał Was gdzieś w trasie, a może jeszcze w miejscu noclegu.
Cóż.... czasami są sprawy ważne i ważniejsze, dzień jest za któtki, a życie płynie zbyt szybko.... ciągła pogoń za czymś.... ;)

rootolf
21 lipiec 2010, 22:18
Tak, na 100% jadę w piątek, ale wyjeżdzam skoro świt, więc będę łapał Was gdzieś w trasie, a może jeszcze w miejscu noclegu.
Cóż.... czasami są sprawy ważne i ważniejsze, dzień jest za któtki, a życie płynie zbyt szybko.... ciągła pogoń za czymś.... ;)

Okej, zdzwonimy się w piątek.

giani
22 lipiec 2010, 08:29
Niestety z przyczyn nie zależnych od mojej osoby nie mogę z wami jechać(ku... wszystko mam przygotowane).Szkoda bo bardzo się napaliłem na ten wyjazd, ale co zrobić siła wyższa.Czekam jak Czarny na relacje i zdjęcia.Powodzenia
Pozdro Giani

LukaSS
22 lipiec 2010, 08:45
Facet z tej noclegowni dzwonił i prosił o potwierdzenie. Potwierdziłem, że będzie kilka osób, a śniadanie ustali się po przyjeździe.

Siwy
22 lipiec 2010, 10:57

rootolf
22 lipiec 2010, 11:16
Panowie, niestety z glooverem rezygnujemy z wyjazdu z powodu upału, nie idzie wytrzymać nawet na motorze, a jechać i dogorywać w upale też chyba nie ma za dużego sensu. Bym bardziej, że na wschodzie nie ma widoku na niższe temperatury
Z góry przepraszamy za kłopot :(

Siwy
22 lipiec 2010, 12:36

Siwy
22 lipiec 2010, 12:49

LukaSS
22 lipiec 2010, 14:02
W piątek byś wpadł, w sobotę to już "po ptakach".

LukaSS
22 lipiec 2010, 14:20
Ci, którzy jadą, podajcie proszę numery telefonów, abyśmy się nie szukali nawzajem.

Czarny
22 lipiec 2010, 16:39
Ja też wam dam numer, dzwońcie i opowiadajcie.

kamilltee
22 lipiec 2010, 17:37
Laguna ma kamere :)
nagrajcie movie-story :)

Laguna
22 lipiec 2010, 21:54
Jestesmy, winko rozpijamy. Swierszcze daja cudny nocny koncert! Przybywajcie. Mój fon 519181844

Laguna
22 lipiec 2010, 22:09
Jestesmy winko rozpijamy, komary pozdrawiaja!

kamilltee
23 lipiec 2010, 09:18
za dużo winka :)

Gosienka
23 lipiec 2010, 14:43
Czekam na relację! Mam nadzieję, że uda mi się objeździć teresą rejony, które zwiedzacie, lecz przy mniej uciążliwej pogodzie :D
I ja także trochę kresowych klimatów przez ostatnie kilka dni zaznałam..

http://www.xtzclub.pl/images/imported/2010/07/img6580z-1.jpg

Co prawda na powrocie na początku Białoruś nie chciała się mnie pozbyć, a później Ojczyzna wpuścić :hiehie: ale jak widać jakoś się udało :H

Pozdrawiam,
Gosia

WOT
25 lipiec 2010, 15:55
i co byliscie?

Laguna
26 lipiec 2010, 10:43
Byliśmy, byliśmy w składzie: Tomur, Camel Dr i Ja.
Reszta niech żałuje...
Relacja wkrótce/

PS. Most na zalewie Siemanówka zdobyty;-)

Gosienka
26 lipiec 2010, 10:57
Super :) Fajnie, że się odezwałeś, bo już się martwiłam, że nie wróciliście ;)
Czekam z niecierpliwością na opis trasy i zdjęcia. Jak w czwartek w nocy wjeżdżałam do naszej kochanej Ojczyzny przez przejście w Kuźnicy to trochę żałowałam, że nie zostanę dłużej na Podlasiu ale w sumie z różnych powodów dobrze się stało.. :S

Pozdrawiam,
Gosia

p.s. A LukaSSa nie było? :shock2:

Gosienka
23 sierpień 2010, 19:40
Hop hop!

Będzie jakaś relacja? Jakoś na jesieni chciałabym skoczyć w tamte rejony.

Pozdrawiam,
Gosia

Gosienka
06 styczeń 2011, 10:36
Jakoś na jesieni chciałabym skoczyć w tamte rejony.
Skoczyłam na 11 listopada, pogoda była paskudna ale.. przynajmniej obejrzałam Osowiecki Rejon Umocniony - polecam eksplorację fortyfikacji (w granicach zdrowego rozsądku). Zaobserwowano niestety tylko dwa łosie na "carskiej drodze"..

No ale tu nie o tym..
Muzeum Niepodległości w Wwie (http://muzeumniepodleglosci.art.pl/) organizuje konkurs "Dawne Kresy we współczesnym obiektywie". Może niektórzy z Was przy okazji eksploracji ściany wschodniej przekroczyli Linię Curzona i mieli by jakieś ciekawe zdjęcia? Nawet niekoniecznie do wysłania na konkurs ale np. do pokazania w tym wątku? :thumbsup: Jak znajdę coś ciekawego w swoich zdjęciach z ostatniego wyjazdu na Białoruś, to dam znać ale nic specjalnego raczej nie będzie. Coraz częściej chodzi mi po głowie ażeby powtórzyć wyjazd, nawet podobną trasą.. :)

Pozdrawiam,
Gosia

kamilltee
06 styczeń 2011, 12:29
jakaś niespójność, Laguna relacji nie zdał ... Gosia się chwali, że była 11.11 i relacji nie zdała

w Osowcu są piękne fosy a w fosach piękne skarby leżą :)
tak przyszła mi na myśl przepiękna misja "Linia Mołotowa" tą trasą
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Linia_Mo%C5%82otowa.jpg&filetimestamp=20070926205627

Gosienka
06 styczeń 2011, 12:56
jakaś niespójność, Laguna relacji nie zdał ... Gosia się chwali, że była 11.11 i relacji nie zdała
Pojechałam samochodem, to się nie ma czym chwalić - nie sportowo :D
Zrobiłam raptem może kilka marnych zdjęć. Łykend wyszedł pod znakiem Geocache'ingu ;)

Warto odwiedzić również okolice Wizny.. http://www.wizna1939.eu/
Niestety nie starczyło czasu na Górę Strękową.

http://www.youtube.com/watch?v=epeQwq-aYV0

w Osowcu są piękne fosy a w fosach piękne skarby leżą :)
Trafiliśmy na mało znane bunkry Punktu Obrony Ciemnoszyje - bunkry czyste w środku, suche, oryginalne rosyjskie i niemieckie napisy na ścianach..
Polecam stronę grupy badawczej Kriepost http://www.kriepost.org/

tak przyszła mi na myśl przepiękna misja "Linia Mołotowa" tą trasą
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Linia_Mo%C5%82otowa.jpg&filetimestamp=20070926205627
Mogę tylko powiedzieć, że będzie ciężko. I dojazdowo często jest problem, chyba że na enduraka jak ktoś umie jeździć (ja nie umiem, za mało siły i za dużo cykora). Poza tym w zasadzie obejrzenie nawet pobieżne jednego z punktów obrony to często zabawa na co najmniej parę godzin. Np. PO Prosienica lub Podbiele. Generalnie fajny temat ale na dłuższą wycieczkę ale tak jak z architekturą drewnianą (tzw. drewbud ;)) - przeładowanie tematem powoduje, że ma się tego prędko dosyć :D

Pozdrawiam,
Gosia

kamilltee
06 styczeń 2011, 15:44
widziałem pojedyncze obiekty z rejonów oznaczonych na mapie nr 6-8, miałem plan objechać 10-12
obiekty są proste, tylko część ma drugą kondygnację (i fajny patent na wyrzut łusek do fosy)

to bardziej pomysł na trasę po punktach GPS: od obiektu do obiektu (tak robiliśmy na MRU)

Wizne możemy z Wawy zrobić w jakąś sobotę

Na tej stronie jest napisane: Polskie Termopile - ja znam też Piotrkowskie Termopile:
"Borowa, Piotrkowskie Termopile
Niedaleko miejscowości Borowa znajdują się trzy wzniesienia tzw. Góry Borowskie. Naprzeciwko tych wzniesień, przy drodze Bogdanów - Augustynów stoi pomnik przypominający o jednej z większych bitew września 1939 roku, przez niektórych nazywanej Piotrkowskimi Termopilami.
W dniach 3-6 września 1939 roku żołnierze z 2. Pułku Piechoty Legionów, 301. Batalionu Czołgów oraz z 7. Batalionu GO Piotrków mężnie stawiali opór niemieckiej 4. Dywizji Pancernej. Podczas walk zginęło ponad 700 polskich żołnierzy."

a SABATON jest niezły - oni byli złożyć wieńce rok czy dwa temu w Wiźnie, zagrali koncert
a teraz napisali coś o WESTERPLATTE

lord Chaos
06 styczeń 2011, 17:28
Wizne możemy z Wawy zrobić w jakąś sobotę

Z bunkru niewiele zostało, ale warto odwiedzić to miejsce by oddać hołd poległym tam żołnierzom.

http://www.xtzclub.pl/images/imported/2011/01/sabaton1of110-1.jpg (http://img339.imageshack.us/i/sabaton1of110.jpg/)

a SABATON jest niezły - oni byli złożyć wieńce rok czy dwa temu w Wiźnie, zagrali koncert....

We Wrześniu 2009 r., była niezła impreza. Rekonstrukcja historyczna i koncert, ładnych kilka tysięcy ludzi się zjechało :punk: (akurat miałem przyjemność supportować Sabaton ze swoją kapelą)

........ja znam też Piotrkowskie Termopile:
"Borowa, Piotrkowskie Termopile
Niedaleko miejscowości Borowa znajdują się trzy wzniesienia tzw. Góry Borowskie. Naprzeciwko tych wzniesień, przy drodze Bogdanów - Augustynów stoi pomnik przypominający o jednej z większych bitew września 1939 roku, przez niektórych nazywanej Piotrkowskimi Termopilami.
W dniach 3-6 września 1939 roku żołnierze z 2. Pułku Piechoty Legionów, 301. Batalionu Czołgów oraz z 7. Batalionu GO Piotrków mężnie stawiali opór niemieckiej 4. Dywizji Pancernej. Podczas walk zginęło ponad 700 polskich żołnierzy."
....

O tym nie słyszałem, dzięki za cynk, poszukam czegoś więcej o tej bitwie :thumbsup:

kamilltee
07 styczeń 2011, 08:17
z Laguną jeździliśmy tam z wykrywaczem
dodatkowo szukaliśmy śladów kilku niemieckich czołgów rozbitych na przedmieściach Piotrkowa (mieliśmy fajny opis w książce)