PDA

Zobacz pełną wersję : uszczelniacze zaworowe xt 660

sztywny
28 kwiecień 2012, 09:07
Pytanie do doświadczonych w różnych remontach: czy da się wymienić uszczelniacze zaworowe bez zdejmowania głowicy, jeśli ustawiłbym tłok w jego maksymalnym górnym położeniu?
Zna ktoś cenę uszczelniaczy?

mietek
29 kwiecień 2012, 10:53
Ja przed sezonem się za to zabrałem. Głowicy na szczęście nie trzeba ruszać. ale żeby ściągnąć dekielek (ten który jest nad wałkiem rozrządu) musiałem opuścić silnik w ramie. Z kolei żeby to zrobić musiałem wyciągnąć gaźniki bo trzymały. Po drodze jeszcze zaczął mi rozrusznik przeszkadzać i też go wymontowałem. Sporo gimnastyki z tym było ale dostałem się do zaworów. tłok do samej góry i można rozpinać zabezpieczenia od zaworów. Wyciąłem sobie taką "specblaszkę" przy pomocy której ściskałem sprężyny. Najwygodniej jest zahaczyć o sprężynę sąsiedniego zaworu. Dobrze jest załatwiać sprawę pojedynczo tak żeby komplet zabezpieczeń z danego zaworu trafił tam z powrotem. Dostęp do uszczelniaczy jest w miarę dobry a robota jest na dwie osoby. Sprężyny jest ciężko zgiąć i trzeba użyć sporo siły. Druga osoba z pęsetą wyjmuje zabezpieczenia. Co do ceny uszczelniaczy wydaje mi się, że zamienniki na larssonie kosztują 32 pln za sztukę. Ja zamawiałem oryginały na yamaha rzeszów i zapłaciłem za 5 sztuk coś koło 300pln.

Kaytec
29 kwiecień 2012, 14:28
Uszczelniacze są do kupienia w zestawach z uszczelkami góry silnika. Ja za całość płaciłem poniżej 200zł.

sztywny
29 kwiecień 2012, 21:26
W Liberty za uszczelniacze powiedzieli mi po 45zł za szt :/
A powiedzcie jak ze zużyciem oleju po wymianie uszczelniaczy? dużo wam spadło?

Janas_WaWa
30 kwiecień 2012, 08:32
w larssonie są 19 zł za szt ale mysle ze jak masz czas i pieniadze zrzuc głowice zobacz jak wygladaja zawory bo jak brał dużo oleju moga byc powypalane... jak z kompresja?

Kaytec
30 kwiecień 2012, 08:38
Zrzuć głowicę zobacz tłok i cylinder - to główna przyczyna brania oleju.

piotr13
30 kwiecień 2012, 11:58
Tak mniej więcej to mozna po pijacku rzecz ująć ćwiartka na tysiąc-uszczelniacze,pół litra pierścienie,3/4 i więcej szlif :),tak w temacie powypalanych zaworów akurat na zużycie oleju to większego wpływu nie mają natomiast na osiągi jak najbardziej

mietek
09 maj 2012, 20:29
Ja muszę powiedzieć, że od czasu wymiany uszczelniaczy motor nie połkną praktycznie nic. Pojawił się problem ze sprawdzanie poziomu oleju jednak. Po kilkugodzinnym przestoju odkręcam bagnet i odczytuję 5mm poniżej full'a. Po wytarciu bagnetu i ponownym sprawdzeniu bagnet suchy. Cały czas na ciepłym i zimnym silniku, zachowując procedurę sprawdzania oleju i przy kontrolach wyrywkowych. Na początku mnie to irytowało, teraz uznaję to za "normalne".

LukaSS
10 maj 2012, 08:03
2-3 minuty po zgaszeniu motocykla a nie po kilku godzinach ;) Po tak długim czasie olej zdąży zlecieć do miski olejowej.

sztywny
15 maj 2012, 22:24
Zauważyłem (wieczorem), że gdy po rozgrzaniu silnik dłużej popracuje na wolnych obrotach (do załączenia wentylatora) kolano wydechowe przy cylindrze robi się czerwone. Czy może to świadczyć o nadpalonych zaworach, czy to normalny objaw?

LukaSS
15 maj 2012, 22:27
Może być uboga mieszanka ;)

piotr13
16 maj 2012, 07:23
Zależy też czy tłumik seryjny czy inny ;)ale to też z mieszanką związane.Jeżeli to kiolanko robi się wiśniowe po jakimś czasie i tylko na wolnych i na postoju to paniki nie ma co robić ;),możesz ewentualnie dać bogatszą mieszankę na wolnych i zmnieszyć obroty na lince i sprawdzić co dalej.Póżniej to już wyciąganie gaziorów i grzebanie :)

Janas_WaWa
16 maj 2012, 09:32
a nie jest za bogata ja kiedyś tak rozgrzałem kolanka na ssaniu?

piotr13
16 maj 2012, 09:35
Nii...kolanka grzeją się w dwoch przypadkach zasadniczo-przy ubogiej miesznace albo za wczesnym zapłonie(co w xtz można wykluczyć).Prawdziwy problem byłby wtedy jak by się czerwone w czasie jazdy robiły ;)