PDA

Zobacz pełną wersję : [660] Koło Magnesowe

Ozi
17 wrzesień 2012, 12:43
Witojcie ;)

Po całym sezonie jazdy w terenie czas na ewentualne naprawy w mojej tereni 660tce i ów mały problem się pojawił podczas rozbierania elementów do wymiany bądz naprawy sprzęgła jednokierunkowego rozrusznika które niestety już ślizga . Nie mogę odkręcić śruby trzymającej kolo magnetyczne czy jest jakiś patent na zblokowanie tego koła, czy po prostu muszę je złapać kluczem typu szwed lub wielkimi żabami w celu odkręcenia śruby centralnej . czy potrzebuje jakiś specjalny ściągacz do ściągnięcia koła magnetycznego bo widełkowy posiadam ?
No i czy warto to ustrojstwo regenerować czy kupić po prostu nowe ?
Proszę o wszelkie sugestie i podpowiedzi w tej sprawie
Z góry dzięki Ozi

ArturS
17 wrzesień 2012, 12:55
Koło musisz zablokować albo jakimś specjalnym kluczem (zapewne taki istnieje), albo wymyślić coś co przytrzyma, a nie uszkodzi. Ja bym żadnymi żabami tego nie traktował. Ja na szybko tworzyłem z tego co po ręką - akurat było kupę żelastwa i stary pasek rozrządu. Dało radę
http://www.xtzclub.pl/images/imported/2012/09/IMG_1123JPG-1.jpg
http://www.xtzclub.pl/images/imported/2012/09/IMG_1125JPG-1.jpg
Teraz mam w garażu klucz udarowy, więc nic nie trzeba przytrzymywać ;)

marcinjunak
17 wrzesień 2012, 13:09
Teraz mam w garażu klucz udarowy, więc nic nie trzeba przytrzymywać ;)

to jest najlepsze wyjście, nawet elektryczny ze sprzęgłem, nie musi być pneumatyczny, zakładasz nasadkę i odkręcasz, potem koło musisz zdjąć ściągaczem, służą do tego otwory gwintowane w tylnej ścianie koła, ono siedzi na stożku więc pewnie będą lekkie problemy ze zdjęciem bez odpowiedniego narzędzia.

Ozi
17 wrzesień 2012, 13:14
Hehe Patent masz dobry dzięki za info na temat blokowania :thumbsup:

- - - Zaktualizowano - - -

Hmm ?
A jak bym zamiast ściągacza zastosował wkręcanie w te trzy otwory po kilka obrotów np jakieś śruby to też by dało rade ?
Bo rozumiem ze taki ściagacz pewnie tak działa ?

marcinjunak
17 wrzesień 2012, 13:15
Hmm ?
A jak bym zamiast ściągacza zastosował wkręcanie w te trzy otwory po kilka obrotów np jakieś śruby to też by dało rade ?
Bo rozumiem ze taki ściagacz pewnie tak działa ?

jak dobrze pie..niesz młotkiem to też da radę wszystko rozebrać :omg:

piotr13
17 wrzesień 2012, 13:27
Taa duzy młot i życie staje się prostsze...ale tu akurat ściągacz jest lepciejszy ;) gdzieś na forum był chyba nawet rysunej jak go wykonać

Ozi
17 wrzesień 2012, 13:28
Dobre Dzięki bo zrobię z siebie laika a nie mechanika ;)

ArturS
17 wrzesień 2012, 14:57
Przed weekendem ściągałem koło magnesowe w jakimś chińskim skuterku - niestety bez odpowiedniego ściągacza. Próbowaliśmy z kumplem coś własnego stworzyć, pomagając sobie 3kg młotkiem - no bo mu się śpieszyło. Efekt marny. Jedyne co z tego wyszło, to że jednak trzeba się przejechać do sklepu po ściągacz, a po wszystkim wyszło, że młotek narozrabiał i trzeba było wyciągać stator+koło+czujnik z dawcy, bo iskry niet :[ Także nie polecam, bo o ile w chińczyku cały taki komplet to jakieś 50zł, o tyle w tenerce co najmniej razy 10 :beatenup:

Janas_WaWa
17 wrzesień 2012, 20:47
ja temat przerabiałem i jak nie idzie nie ma co ciągnąc na silę tylko palnikiem ogrzewać koło magnesowe ... jak mnie to nie pier...dolneło :D