PDA

Zobacz pełną wersję : Wierszyna - 2015?

_ja
19 marzec 2013, 23:07
Na razie dużo spraw, zadań i czasu mało. Planuję wstępnie 2015
Ale marzy mi się pojechanie do polskiej wioski niedaleko Irkucka. Wieś nazywa się Wierszyna. Można o niej poczytać w necie.
Odległość? bagatela 6,5 kkm. Tam i z powrotem da się to zrobić w miesiąc.

Gdyby ktoś był zainteresowany.. :)

https://maps.google.com/maps?saddr=warszawa&daddr=Irkuck&hl=pl&ll=54.162434,62.578125&spn=81.231088,158.027344&sll=50.625073,83.671875&sspn=85.796672,158.027344&geocode=FSz2HAMdBZ9AASkBn4aaZsweRzH80-qIKr7wcg%3BFSnjHQMdFc82Bill9uJT0zqoXTFO6dhWFM3WMQ&mra=ls&t=m&z=3

ofca234
19 marzec 2013, 23:18
mi sie marzy Bajkal i Irkuck.

niemniej bardzo chcialbym opanowac opcje taka, zeby w jedna strone pojechac pociagiem z motocyklem, a potem powolutku wracac. W miesiac. ;)

Kamyk
19 marzec 2013, 23:38
Od momentu gdy zobaczylem Irkuck i Bajkal, chce tam wrocic. W 2014 planuje wyjazd do Murmanska. Wiec 2015 byl by idealny na taki wyjazd w tamte rejony. Jeszcze duzo czasu, wiec roznie moze sie zmienic sytuacja. Ale kto wie, moze pojedziemy ;)

Kamyk

czeczen
20 marzec 2013, 10:29
W 2015 ? ... a może jednak 2014 ? cały czas kołacze się taki plan z tym że bardziej w opcji zaproponowanej przez Ofce ...
Jedziesz ze Strangers-ami? Gdyby zebrać ekipę 10 motocykli to można pomyśleć o transporcie np. z Kowalem ... a na miejscu to już jak kto ma chęć ...
Transsib - nie wozi motocykli - trzeba zamawiać wagon towarowy (tak wyczytałem) - trzeba skalkulować co byłoby najbardziej ekonomiczne.
Przeglądałem giełdy transportowe i czasami trafia się jakiś wolny ładunek do Irkucka - do 2011 jeździł bezpośredni wagon do Irkucka -w ok 120 godzin na miejscu za 860 złotych - przelot w granicach 1800 ... - jak mawiali starożytni ... wyjść jest wiele ale najlepsze wyjście to wyjście na piwo! :]

ofca234
20 marzec 2013, 11:11
ja czytalem, ze do wagonu towarowego ni hu hu nie mozna wsadzic motocykla. Potem czytalem, ze mozna, ale nie zawsze sie udaje. A potem poznalem Kotye (www.kotya.net) i on powiedzial, ze to bzdury, bo osobiscie robil rezerwacje i wielkiego problemu nie ma.

Cisniemy do Moskwy przez Bialorus, wsadzamy motocykle - kilka dni imprezy w pociagu, objezdzamy Bajkal i powrot. Mnie samolot do Irkucka raczej nie interesuje, ale jak sie faktycznie 'nie da' to moze byc przez Kowala (Sambor ma na stronie tez oferte do Irkucka) i samolotem.

Jednak w 10 motocykli to ja sie pisze na transport. Dla mnie wycieczka to 3 motocykle MAX.

czeczen
20 marzec 2013, 11:20
Jednak w 10 motocykli to ja sie pisze na transport. Dla mnie wycieczka to 3 motocykle MAX.

No właśnie tak pisałem... transport - a na miejscu jak kto ma ochotę...

_ja
20 marzec 2013, 14:10
Jedziesz ze Strangers-ami?

Pojadę z chętnymi :). Lubię organizować takie wycieczki, nieważne dla kogo.

Cisniemy do Moskwy przez Bialorus, wsadzamy motocykle - kilka dni imprezy w pociagu, objezdzamy Bajkal i powrot. Mnie samolot do Irkucka raczej nie interesuje

Do tego momentu pełna zgoda :)

No właśnie tak pisałem... transport - a na miejscu jak kto ma ochotę...

Ja jestem skonstruowany tak, że jeśli razem jedziemy, to powinniśmy też razem wrócić. Chcę jechać z ludźmi, których nie zostawię, ale też którzy nie zostawią mnie.
To jedna z naszych "Strangersowych" zasad :)

ofca234
20 marzec 2013, 15:45
eee. ja nie lubie "biura podrozy" i obozowych zasad, planowania, etc. Chetnie sie podziele pomyslami, przemysleniami, ale ja zdecydowanie nie nadaje sie na rozmowe w stylu "skoro my jedziemy do X gdzie Ty chcesz jechac, to Ty pojedz do Y". Wiec dopoki nie dorosne to nigdy nie zostane Strangersem ;)

Skombinujmy sobie transport w jedna strone razem a potem zobaczymy. Tak jak pisalem, dla mnie wiecej niz 3 motocykle to juz gruba przesada, a ze dla mnie taki wyjazd wakacje roku, a ze WIEM, ze jestem trudny w obsludze to od razu zakladam, ze raczej wroce sam i bede samowystarczalny. Jezeli warunkiem wspolnego zaladowania motocykla do skrzyni w Moskwie badz na lewate jest wspolny powrot - no to ja odpadam. Moze sie spotkamy po drodze ;)

Kamyk
20 marzec 2013, 15:52
Cisniemy do Moskwy przez Bialorus, wsadzamy motocykle - kilka dni imprezy w pociagu, objezdzamy Bajkal i powrot. Mnie samolot do Irkucka raczej nie interesuje, ale jak sie faktycznie 'nie da' to moze byc przez Kowala (Sambor ma na stronie tez oferte do Irkucka) i samolotem.

Marzy mi sie taka trasa! Moge zamienic Murmansk na do okola Bajkalu! Za rok?

Kamyk

ofca234
20 marzec 2013, 16:17
bardzo wstepnie (bo przeciez jeszcze ten sezon sie nie zaczal) - pisze sie na transport do Irkucka, najchetniej polaczyny z melanzem w kolei transsyberyskiej. Obiecuje wznosic toasty za przyjazn narodow! ;)