Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kolektor wydechowy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Kolektor wydechowy

    Cześć!
    W sobotę stałem się posiadaczem pięknej Tereski, którą już w drodze do domu wywinela mi numer.
    Przy schodzeniu z obrotów nagle strzeliło z wydechu i zaczęło walić jak z karabinu.
    Szybko zlokalizowalem przyczyne- łączenie kolektora z głowicą, bucha z tego miejsca.

    Z zewnątrz wszystko wygląda cacy, myślę więc, pewnie jakaś uszczelka. Zakupiłem takową miedzianą, i dziś próbowałem wymienić. Nakrętki na szpilkach potraktowałem WD i poszły jak po maśle.
    Ten kolektor który jest walnięty, jest luźny, można ręką ruszyć, ale drugi masakra- zapieczony.

    Ten walnięty udało mi się odchylić, ale nie podoba mi się to co tam zobaczyłem, i tu pytanie do Was, koledzy , czy to tak powinno wyglądać? Obawiam się, że kolektor pękł, i to co widzę to odłamana cześć.

    Udało mi się wcisnąć jakoś tą podkładkę, ale po skręceniu szczeka jak szczekał.

    Jakieś rady? Jak poluzować drugi kolektor?
    Jeśli jest jak myślę, i kolektor złamany w tym miejscu to co robić? [emoji24]
    Nowy kolektor i wyprawa do magika co to ogarnie? Spawanie?

    Z góry dzięki za rady [emoji482]

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

    #2
    Kolego, kolektor powinien wyjść z kielichem. Tu kielich został, odspoiła się rura.
    Można to chyba pospawać. Jednak, aby to zrobić fachowo trzeba będzie zdjąć całość.

    ps. Tak to wygląda po demontażu:
    IMG_20200523_192619.jpg
    Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

    Komentarz


      #3
      myślę że sama rura to już papier i magik spawacz jak nawet zrobi to jakos to spoina bedzie taka duża że ta flansza alu znowu nie najdzie i nie skręcisz .dodatkowo wpływy ciepła przy spoinie itp... szybko znowu pusci za spawem. fabrycznie rura kolektora jest wpuszczona w tuleję i spaw jest od środka. może jeszcze wytoczyć resztki rury z tulejki , wstawić kawałek nowej w środek i dopiero spaw dalej jak rura skręca . ale wydaje mi sie że to i tak będzie patent na chwilę. i zaraz puści druga strona.

      Komentarz


        #4
        Dobra, teraz czaje.
        Ok, a jakieś sposoby żeby ta druga wytargac?
        Boje się trochę podważyć, bo ta flansza aluminiowa, delikatna.
        Są jakieś sposoby magiczne na to?

        I, jeśli wszystkie sposoby zawiodą, gdzie szukać kolektora? Czy lepiej szukać magika, co zrobi nowy?


        Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

        Komentarz


          #5
          mi jak się zapiekło to zrobiłem sobie takie małe kliny z wpustów i wbijałem delikatnie , opukiwanie penetrant itp... jakoś puściło.
          ta flansza nie jest taka krucha że zaraz pęknie... no chyba że na chama chcesz.
          co do kolektora to o używki słabo a jak się znajdzie to stany już agonalne. nowe zamienniki z kwasu są dostepnę ale to już kwoty 1000+

          - - - Zaktualizowano - - -

          A tobie LISIE nie został po wymianie?? Bo mój po wymianie to się rozpadł

          Komentarz


            #6
            Jutro spróbuję powalczyć.
            Mam magika co by to pewnie pospawal, ale muszę go jakoś zdemontować.
            Jakby ktoś miał na zbyciu kolektor, to chętnie przygarnę za $$$ oczywiście.

            Dzieki za podpowiedzi!

            Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

            Komentarz


              #7
              U mnie było 4 dni moczenia. Codziennie jakieś dłubanie i podważanie. Ale ja po kilka minut czasu miałem dziennie...
              Na szpilkach jest pełno zapieczonego nagaru, który blokuje obejmy.

              Mam, moje ogłoszenie jest aktualne: http://www.xtzclub.pl/threads/15062-Kolektory-wydechowe
              Nie są piękne, ale szczelne i nie było z wydechem żadnych kłopotów. Gdyby nie nowy kompletny wydech to bym ich nie zmieniał, tylko miedziował i malował farbą wysokotemperaturową.

              Zobacz, czy naprawa doraźna nie pomoże. W FJ przejeździłem na spawanych kolektorach pięć lat... Zastanów się, czy jednak nie chcesz nierdzewki...

              - - - Zaktualizowano - - -

              I sprawdź mocowanie tłumika, czy przypadkiem całość nie wisiała na mocowaniu do głowicy.

              Komentarz


                #8
                Spróbuję je wyjąć. I wtedy zobaczymy, ale myślę, że wezmę te Twoje.
                U mnie to wygląda na prawdę czysto i ładnie, jedna to zeszła jak po maśle. Bardziej martwi mnie to że tego kielicha wyjąć nie mogłem.
                Dam znać.

                Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

                Komentarz


                  #9
                  3 dni lania WD i poszło jak po maśle [emoji6]
                  Kolektor zakupiony od Lisa, jutro powinien siedzieć na miejscu [emoji6]

                  Zwrócić na coś szczególną uwagę przy składaniu? Dynamometrem? Jakiś smar, szczeliwo dawać?
                  Uszczelki miedziane mam zakupione.

                  Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

                  Komentarz


                    #10
                    Smarowanie niezbyt wskazane a już kategorycznie zabronione nakrętki z nierdzewnej stali
                    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                    Komentarz


                      #11
                      Nakrętki dam te co były, ładne są.
                      A moment jakiś jest na to? Czy w serwisowce poszukać lepiej?

                      Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

                      Komentarz


                        #12
                        Hej, szukam uszczelek wydechu miedzianych, a dokładnie miedzianych z wypełnieniem. Pamięta ktoś na szybko rozmiar?

                        Chyba już mam: 47,0x36,0x3,0
                        Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

                        Komentarz


                          #13
                          Mam kłopot ze znalezieniem (w ogóle) uszczelek miedzianych z wypełnieniem... Stosował ktoś? Ma ktoś źródełko?

                          Komentarz


                            #14
                            ETZ250 pasuje uszczelka

                            Komentarz


                              #15
                              Ooo, dzięki!

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X