Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wałki rozrządu z TDM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Wałki rozrządu z TDM

    Witajcie,
    szukajka działa jak działa, do archiwum nie mam dostępu i info nie znalazłem, dlatego pytam:

    Czy wałki rozrządu 4NX lub 5PS pasują do ST?

    Nr mojej ST:
    3LD-12171-00-00
    3LD-12181-00-00

    Nr TDM850 - do 1995r.:
    j.w.

    Nr TDM850 - 1999:
    4NX-12171-00-00
    4NX-12181-00-00

    Nr TDM900 - 2003:
    5PS-12171-00-00
    5PS-12181-00-00

    Czy ktoś robił taką przekładkę?

    #2
    TDM po zmianie silnika na ten z TRX ma uz całkiem inne wałki rozrządu w sensie rozmieszczenia krzywek. To już nie jest równoległy twin jak ST i stary TDM. Z tego starszego o oznaczeniu 3VD bodajże już prędzej ale bez pomiarów i sprawdzenia w katalogach po numerach pewności nie mam.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      Czyli pasują tylko z TDM850 do 1995r. które mają te same numery katalogowe. Od 1996r. już jest 4NX, a dalej 5PS.

      Komentarz


        #4
        W przyszłym tygodniu jadę pomierzyć wałki 3VD, posprawdzam, pomierzę i jeśli będą lepsze od moich to wezmę.
        Zastanawiam się jednak, jeśli 4NX różnią się rozmieszczeniem krzywek (4NX pracuje jak V-ka) to tak naprawdę oprócz wałków wystarczyłoby wymienić moduł zapłonowy i dołożyć drugą cewkę.

        Komentarz


          #5
          Nie bardzo. Poniewaz w 3VD tłoki chodzą równolegle a, w późniejszych jest przesunięcie na wykorbieniach to założenie wałków z drugiego do pierwszego spowoduje zanitowanie silnika. Na amen bez względu na cewki i moduły.
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz


            #6
            Tak masz rację, nie sprawdziłem tego. Muszę zmodyfikować moje zdanie: "tak naprawdę oprócz wałków rozrządu wystarczyłoby wymienić moduł zapłonowy, wał korbowy i dodać cewkę"

            Komentarz

            Pracuję...
            X