Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podłączenie ładowarki do telefonu w moto

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Podłączenie ładowarki do telefonu w moto

    Witam. Chciałbym podpiąć ładowarkę do telefony w instalację tak żeby działała dopiero po przekręceniu kluczyka. Da się gdzieś to wpiąć czy trzeba pruć wiązkę od stacyjki?

    #2
    Wiązka większości kostek jest pod bakiem. Nie ma sensu pruć kabli wcześniej. Każda kostka jest inna - różnią się kształtem, kolorem, liczba pinów. Nie do pomylenia.
    Szukaj czarnej, 4 pinowej. Czerwony kabel to "+" prosto z akumulatora, brązowy to "+" po stacyjce.

    Komentarz


      #3
      Dzięli za szybką odp. Właśnie chciałem coś ogarnąć bez rozbierania ale jak się nie da to trudno muszę porozbierać.

      Komentarz


        #4
        Ja mam przy małej prosto z aku i pod dodatkowy przełącznik ( wyłącznik ) na kierownicy. Można włączyć i wyłączyć kiedy się chce , trzeba się liczyć z obciążeniem co będzie podpięte , miałem po stacyjce ale zmieniłem , tak jest praktyczniej.
        Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

        Komentarz


          #5
          Tak też można. Dodałbym jeszcze bezpiecznik. Jednak żeby położyć nowe kable też trzeba zbiornik unieść...

          Komentarz


            #6
            Bezpiecznik powinien być w zestawie z ładowarką na kablu , przynajmniej u mnie tak było bo nie wiem co kolega kupił. A kabelki da się przełożyć bez zdejmowania zbiornika . Włącznik gniazda ładowania.jpg Zwykły chińczyk za 15zeta daje radę .
            Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

            Komentarz


              #7
              Zamiast kombinować z dodatkowym przełącznikiem można założyć coś takiego:



              Ja mam. Działa
              Ostatnio edytowany przez qbalon; 113.

              Komentarz


                #8
                Albo takiego

                Albo takiego.jpg

                Komentarz


                  #9
                  Mam założony uchwyt do telefonu z ładowarką to się chyba Ram nazywa czy jakoś tak. Teoretycznie jest z włącznikiem ale co zauważyłem.... przy podpinaniu kabli pod aku na wyłączonej ładowarce kabelek iskrzy przy dotknięciu do słupka aku. A tak się dzieje jak jest od razu pobór przynajmniej tak Mi się wydaje. Stąd chciałem jakiś myk zastosować żeby Mi aku nie rozładowało na postoju.

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                    Albo takiego

                    [ATTACH=CONFIG]25994[/ATTACH]
                    A próbowałeś wyłączyć , włączyć podczas jazdy te ładowarkę np. w rękawicach ?? Ten przełącznik na kierę nie sprawia żadnych problemów , jest zawsze w pobliżu kciuka . Przerabiałem temat , bez obrazy ale to tylko bajer pod klienta nic nie praktyczny. Gdzieś na forum był temat o wyłączniku dodatkowym .
                    Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

                    Komentarz


                      #11
                      A jaki jest sens używania przełącznika w rękawicach podczas jazdy? Przecież zasilanych urządzeń też nie podłączasz podczas jazdy. Nie mam tego zestawu i chyba nawet nie planuję. Pokazałem, bo jest podobny do tego co pokazał qbalon, a tańszy i ma dodatkowo wskaźnik napięcia.
                      Jeśli dobrze zrozumiałem problem autora wątku, to wyłącznikiem chce zabezpieczać akumulator na postoju.

                      Komentarz


                        #12
                        pehowiec oczywiście nie narzucam nikomu co ma montować. Pokazałem tylko jaka jest możliwość. Zresztą wyłącznik taki jaki Twój będę montował u siebie do dodatkowych lamp ledowych
                        Jedno tylko doradzę bezwzględnie - na obwodzie MUSI być bezpiecznik. Im bliżej akumulatora tym lepiej.

                        Komentarz


                          #13
                          Jakie halogeny zakładasz? Z ringami czy bez?

                          - - - Zaktualizowano - - -

                          Jakie halogeny zakładasz? Z ringami czy bez?

                          - - - Zaktualizowano - - -

                          I jeszcze jedno pytanie. Przeglądałem schemat elektryki i chyba plus po stacyjce idzie do włącznika świateł... mądre to żeby tam się wpiąć z ładowarką?

                          Komentarz


                            #14
                            Kupiłem dwie sztuki takich:



                            Jeszcze ich nie zamontowałem - czekam na mocowania.

                            Wcześniej chciałem zamocować jedną podłużną, ale w moim iksie nie da rady tego zrobić stabilnie



                            Wobec tego mam taką na sprzedaż. 70 złociszy z przesyłką. Ktoś chętny?

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez qbalon Zobacz posta
                              pehowiec oczywiście nie narzucam nikomu co ma montować. Pokazałem tylko jaka jest możliwość. Zresztą wyłącznik taki jaki Twój będę montował u siebie do dodatkowych lamp ledowych
                              Jedno tylko doradzę bezwzględnie - na obwodzie MUSI być bezpiecznik. Im bliżej akumulatora tym lepiej.
                              I tu się zgadzam w 100% . A tak na marginesie , nie wiem jak z przepisami bo kiedyś policja za to karała mandatem . Czy się coś zmieniło ?
                              Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X