Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

rozrusznik kręci na wyłączonym zapłonie?!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] rozrusznik kręci na wyłączonym zapłonie?!

    Witam.
    Zaczęło sie to chyba od jakiegoś czasu. Kupiłem w zeszłym roku nowe aku. W tym roku przez zime, moto paliło mi od strzała nawet w najcięższe mrozy, aż byłem bardzo zdziwiony. Od jakiegoś czasu, to było ze 2 tyg temu miałem problem z odpalaniem, ledwo mi kręcił w ciepły dzien na ssaniu. Stwierdziłem, że postał troche czasu i mogl sie troszke rozładować, bo kupiłem najtanszy aku. No i duzo nie jezdzilem. Dzisiaj, znowu był problem z odpaleniem. Ale odpalił, pojezdzilem i jak moto było cieple to nie bylo znowu problemu z odpaleniem. Wieczorem mówie sprawdze sobie, czy dam rade odpalić, z wielkim trudem odpaliłem na ssaniu i słyszałem, że mimo że, moto juz chodzilo, to caly czas rozrusznik chodzil. Chciałem szybko wyłączyć moto i ZONK?! Wyłączyłem zapłon, a moto nie chciało się zgasić.. Jakoś w końcu go zgasiłem i w momencie kiedy poszedlem po klucze, żeby wyciagnąc aku, to mimo wyciagnietych kluczyków ze stacyjki, on co chwile sam z siebie kręcil rozrusznikiem.. Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach i nie wiem co moglo sie stac. Powiem jeszcze, że wygotowalo mi troche wody w aku i sam akumulator był dość dziwnie ciepły. Wylało sie troche elektrolitu przelewem, bo poleciało na rame i zeżarło farbe. Jeżeli ktoś mógłby powiedziec albo chociaż przypuszczac co sie moglo stać, to będę bardzo wdzieczny za pomoc.
    Pozdrawiam serdecznie

    #2
    Zwarcie instalacji , obstawiam stacyjkę lub któraś z kostek. Ale z drugiej strony między stacyjką a rozrusznikiem jest wyłącznik zapłonu, więc gdzies na kablach szukaj.
    Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

    Komentarz


      #3
      Sprawdź kostki te które są pod bakiem. Miałem
      Podobnie kilka lat temu, z tym że mi moto gasł kiedy chciał i też potrafił się sam zapalić ale tylko przy włączonym zapłonie. Jak wszystko wyczyścisz to zmień też bezpiecznik ten rurkowy który jest w wiązce pod bakiem.

      Komentarz


        #4
        Co można poradzić wydrukować sobie schemat instalacji elektrycznej miernik w dłoń i mierzyć czy jest przejście czy nie w którym miejscu jest w którym nie to pozwoli najpierw zdiagnozować odcinek na którym jest uszkodzenie a potem je wyeliminować
        https://t.me/pump_upp

        Komentarz


          #5
          A propos instalacji. W tym roku planuje wzmocnić rame i dac ja do malowania proszkowego. W związku z tym myślałem żeby dac też Nowa instalacja elektryczna, do której od razu podrzucilbym parę wyjść na ładowarkę, grzane manetki i halogeny. Nie orientuje sie ktoś, kto podjąłby sie wymiany starej instalacji na nową?

          Komentarz


            #6
            SzPaneQ doszedłeś co było nie tak u ciebie??? Ja dzisiaj miałem taką samą sytuację w małej Teresie. Zgasła mi na skrzyżowaniu i za kilka sekund zaczęła sama kręcić. Nie pomogło wyjęcie kluczyka. Nie miałem jak odpiąć kabli z aku i kręciła aż brakło prądu.Nie wiem co jest grane a jestem 100 km od domu...

            Komentarz


              #7
              Miałem tak kiedyś w małej Teresie,motocykl nie gasł,ale potrafił kręcić rozrusznikiem po wyjęciu kluczyka.Pomogła wymiana przekaźnika rozrusznika.

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez browar Zobacz posta
                Miałem tak kiedyś w małej Teresie,motocykl nie gasł,ale potrafił kręcić rozrusznikiem po wyjęciu kluczyka.Pomogła wymiana przekaźnika rozrusznika.
                To jest ta okrągła" bombka" koło akumulatora??

                Komentarz


                  #9
                  Tak,dokładnie.

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez browar Zobacz posta
                    Tak,dokładnie.
                    Dzięki. Mam zapasową tylko jakieś 100km ode mnie. A może jest tutaj ktoś z okolic Sielpii koło Końskich co zna się lepiej ode mnie na Teresie??

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X