Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie przełożenie w teren

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jakie przełożenie w teren

    Witam. Tak jak w temacie jakie przełożenie polecacie na jazdę po terenie chodzi mi o zebatki przód i tył(liczba zębów)

    #2
    Tył mam standard, z przodu 1 ząb mniej.

    Komentarz


      #3
      Miałem w lecie takie sam zestaw jakmishieck. Jak dla mnie nie wielka różnica na plus. Na asfalt większa na minus. Zakres prac i kosztów jest tak niewielki, że warto mieć dwie zębatki i 14nastke i 15nastkę.

      Komentarz


        #4
        Ze względów eksploatacyjnych lepiej dać większą na tył niż mniejszą na przód. Łańcuch lepiej to znosi. Z tym, że na tył to ze trzy zęby więcej. Moim zdaniem fabryczne przełożenie 3:1 to dość zgrabny kompromis szosowo-terenowy. Każde zwiększenie przełożenia coś w terenie pomaga ale dużo więcej ujmuje na szosie. To i tak bez znacznie głębszych ingerencji nie będzie moto w teren. Bez zmian w zawieszeniach i ciężarze i tak nie sposób nim poszaleć. Bez względu na ilość zębów i trzeba to brać pod uwagę.
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
          Miałem w lecie takie sam zestaw jakmishieck. Jak dla mnie nie wielka różnica na plus. Na asfalt większa na minus. Zakres prac i kosztów jest tak niewielki, że warto mieć dwie zębatki i 14nastke i 15nastkę.
          W terenie duża różnica na podjazdach. Tam gdzie wcześniej brakowało 2. biegu i trzeba było wbijać 1-kę teraz spokojnie wlatuje na dwójce. Na tukanie parę podjazdów nawet na trójce poszło.
          Na długich prostych po piachu, szutrze też mi się lepiej lata na 14z z przodu.

          Na asfaltowe wyjazdy zakładam 15z i mam przełożenie fabryczne.

          Komentarz

          Pracuję...
          X