Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gaźniki,albo nie wiem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zawory robiłem 5 tys temu.

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez maslak321 Zobacz posta
      Zawory robiłem 5 tys temu.
      Jak na zimnym jest spokój a na ciepłym szarpie to zaworki,na moim przykładzie obadane,też wszystko sprawdziłem cewki,swiece,moduł,alternator,przewody gaziory z 10razy rozbierane a winne zawory(poprzedni wlasciciel dawał łep na pniak ze ustawiane).Czyba że sam robiłeś to szukaj dalej przyczyny(ssanie sprawdzales)?

      Komentarz


        #18
        Cewki często padają tak, że na gorąco przerywają. Na zimno jest ok, na gorąco wypadają zapłony. Proponuję podmienić na próbę.

        Komentarz


          #19
          Obniżyłem iglice na ostatni ząbek. Było na przedostatnim. Teraz nic nr dymi ale przerywa. Kiedyś mi w aucie tak przerywało jak przewody/cewki były walnięte. Idę do działu elektryka szukać info.

          Komentarz


            #20
            Szarpanie ustalo po wymianie membran. Teraz tylko została mi kwestia spalania. Ostatnio wyszło 8,5. Jakie dysze wstawiacie? Dla porownania sprawdzę jakie są u mnie.

            Komentarz


              #21
              Filtry powietrza czyste?

              Komentarz


                #22
                Podbije temat - te same objawy w mojej XTZ660 (szarpanie przy srednich obrotach na rozgrzanym silniku) - handlarz ktory mi sprzedal te yamahe cos wspominal ze podkrecil mieszanke czyniac ja duzo bardziej bogata - wiec tutaj, byc moze problem - gdy troche zimniej na dworze sie zrobilo bogatsza miszanka zaczela szwankowac.

                Wpierw myslalem ze to filtr - filtr byl brudny ale po wyczyszczeniu dalej ten sam problem.

                Wiec w sumie bede probowal z gaznikiem - nie mam pojecia jak w tym gazniku wyregulowac mieszanke ale sprobuje..
                No i caly serwis - czyszczenie i ogledziny.

                Cos czuje ze moze to byc ssanie, gdyz jeszcze wczoraj tego nie bylo a dzis troche za dlugo na saniu zostawilem przy rozgrzewaniu... i problem sie pojawil.

                Komentarz


                  #23
                  masz walnieta membrane
                  Fajnie jest miec XT1200 ale jeszcze fajniej jest posiadac XTZ750 i XT1200

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez Floydoo Zobacz posta
                    masz walnieta membrane
                    Jednak to byl prymitywny problem:
                    Zrobilem test dzisiaj - odpalilem na zimnym po dwoch dniach stania bez wlaczonego ssania.
                    Zapalil za drugim razem.
                    Ten motocykl nigdy nie palil nawet gdy bylo cieplo bez srednigo przynajmniej ssania.
                    Wiec zrozumialem ze ssania tak mocno linke jakos szarpalem ze od teraz caly czas troche bezyny szlo przez te dysze.

                    Rozkrecilem linke - wcisnelem mocno - i problem zniknal.

                    Jednak wprowadzilem w blad - gdyz mowilem ze na cieplym tylko szarpal, ale jak sie okazalo takze na zimnym.

                    Problem rozwiazany.

                    Komentarz


                      #25
                      Problem z gaźnikiem po kilku dniach postoju jest problem z odpaleniem tak jak by paliwo gdzieś schodziło. Dzisiaj po 3 dniach postoju odpalił na jeden garnek za drugim razem i po jakimś czasie na drugi cylinder. Wspomnę że zainwestowałem na wiosnę w kpl naprawcze gaźników i pełny serwis.

                      Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

                      Komentarz


                        #26
                        Tak, moja ma podobnie. Odpala na jeden cylinder i po chwili zaczyna pracować normalnie. Nie potrafię stwierdzić jakości mieszanki. Z pewnością czuć spaliny i świece są zadymione na czarno. Dodawanie gazu na rozgrzanym silniku powoduje wchodzenie na obroty i powolne wracanie do 1000-1100 obr/min

                        Na co zwrócić uwagę ?
                        Gdzie polecacie szukać rozwiązania ?

                        Dzięki

                        Komentarz


                          #27
                          Poczytaj i poszukaj frazy gaźniki wymiana oraz iglice ssania, wszystkiego się dowiesz czytając to z forum
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            #28
                            Jeżeli dawno nie był robiony serwis gaźników, to na stół z nimi. Przyczyn może być wiele począwszy od składu mieszanki, przez zaworki ssania, poziom paliwa w komorze pływakowej, synchronizacja, membrany itd. Oby nie to ostatnie, bo komplet membran to prawie cztery stówy.

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X