Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gaźniki od Ducati różnica

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Gaźniki od Ducati różnica

    Witam. Pytanie z tych nie za mądrych. Czy da się z zewnątrz dostrzec różnice wizualne między gaźnikami z Ducati a Ori?

    #2
    tak

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez Pawloo78 Zobacz posta
      tak
      Podpowiesz jakie są różnice i po czym można poznać?

      Komentarz


        #4
        to są właściwie te same gaźniki. od Ducati maja w inna stronę przekręcone rurki odpowietrzenia , po za tym teresa ma jeszcze linkę powrotną więc z Dukati ( jedna linka) mocowanie linki jest inne (na jedną linkę ) i jakoś tak odwrotnie przykręcone i tym samym zabierak na ośce od przepustnic jest inny, no i jeszcze dysza główna jest mniejsza , ale to już w środku
        oczywiście te różnice widać jak masz nowy od Ducati np. na stole , bo jeśli ci chodzi o rozpoznanie już na moto po wcześniejszej adaptacji do xtz to nie będzie łatwo
        wydaje mi się jeszcze , ale mogę się mylić że po kapach komór pływakowych... w ducati są dokładnie 2 takie same (lewe) a chyba w fabrycznych od Tereski są lewa i prawa (lustrzane odbicie) ale tu ręki nie dam sobie uciąć

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez Pawloo78 Zobacz posta
          to są właściwie te same gaźniki. od Ducati maja w inna stronę przekręcone rurki odpowietrzenia , po za tym teresa ma jeszcze linkę powrotną więc z Dukati ( jedna linka) mocowanie linki jest inne (na jedną linkę ) i jakoś tak odwrotnie przykręcone i tym samym zabierak na ośce od przepustnic jest inny, no i jeszcze dysza główna jest mniejsza , ale to już w środku
          oczywiście te różnice widać jak masz nowy od Ducati np. na stole , bo jeśli ci chodzi o rozpoznanie już na moto po wcześniejszej adaptacji do xtz to nie będzie łatwo
          wydaje mi się jeszcze , ale mogę się mylić że po kapach komór pływakowych... w ducati są dokładnie 2 takie same (lewe) a chyba w fabrycznych od Tereski są lewa i prawa (lustrzane odbicie) ale tu ręki nie dam sobie uciąć
          Ok. Dzięki za wyjaśnienie. Moje nadzieje raczej wygasły chociaż jeszcze się im przyjrzę. Pozdrawiam.

          Komentarz


            #6
            Nadzieje na co?
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
              Nadzieje na co?
              W sumie ma nic, bo jak ktoś by nawet wsadził tam gaźniory od Ducati to byłoby to na tyle dawno, że i tak nie miałoby to znaczenia.

              Komentarz

              Pracuję...
              X