Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez Lucjan Zobacz posta
    chcesz powiedzieć że opona kostka będzie się lepiej zachowywać na mokrym niż K60 ? chcesz powiedzieć że będzie lepiej hamować , większa pewność w zakrętach .........i itd ?
    Jst duże prawdopodobieństwo, ze będę w kiecach latem. Wyznacz trasę procentowo jak chciałeś gdzie się się podoba i pomierzymy czasy. Pasuje?

    Nie jestem fanem TKC80 ale to jest przepaść przy jakiś gównianych udających duale kondonach. Tak na szosie jak i poza nią.


    Zresztą po pytaniu " nie tanczą" przeczuwam ze mogę założyć dziesięcioletnie Twindurasy z połową bieżnika.
    Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

    Komentarz


      Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
      Jst duże prawdopodobieństwo, ze będę w kiecach latem. Wyznacz trasę procentowo jak chciałeś gdzie się się podoba i pomierzymy czasy. Pasuje?

      Nie jestem fanem TKC80 ale to jest przepaść przy jakiś gównianych udających duale kondonach. Tak na szosie jak i poza nią.


      Zresztą po pytaniu " nie tanczą" przeczuwam ze mogę założyć dziesięcioletnie Twindurasy z połową bieżnika.
      Zapraszam .
      Co to znaczy " nie tańczą " , jesteś fanem Zenka ?

      Komentarz



        Temat jak o olejach.
        Kalwar nie ważne co kupisz i tak będziesz jeździł. Kupuj na co cię stać bo jak sam pisałeś nie zmieniasz opon za często. Możesz też kupić 10 letnie używki i też będziesz jeździł.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta

          Temat jak o olejach.
          I kto ma większego

          Ps. Mam Mitasy E08 do oddania za dobre słowo lub czekoladę Lindt ........przód , tył .

          Komentarz


            Nie zmieniam często, bo moto mam trzeci sezon i teraz widzę, że czas na zmiany. Na tych jeździ Mi się dobrze ale oprócz wysokiego bieżnika to widać ząb czasu chociaż nie ma tragedii. Szukam opon na których pojadę po czarnym kilkaset km i nie obsram się jak spadnie deszcz do tego chcę trochę zacząć offa przez małe o póki co. Na k60 zrobiłem w zeszłym roku na mazury 400 km w deszczu i nie było chwili zwątpienia mimo zużycia a i tam polatałem trochę po szutrach było ok ale widzę jak wyglądają do tego drży moto w trakcie jazdy co jest dość denerwujące mam nadzieje że to przez opony stąd pomysł na zmianę.

            Komentarz


              Zamieszczone przez kalwar Zobacz posta
              Nie zmieniam często, bo moto mam trzeci sezon i teraz widzę, że czas na zmiany. Na tych jeździ Mi się dobrze ale oprócz wysokiego bieżnika to widać ząb czasu chociaż nie ma tragedii. Szukam opon na których pojadę po czarnym kilkaset km i nie obsram się jak spadnie deszcz do tego chcę trochę zacząć offa przez małe o póki co. Na k60 zrobiłem w zeszłym roku na mazury 400 km w deszczu i nie było chwili zwątpienia mimo zużycia a i tam polatałem trochę po szutrach było ok ale widzę jak wyglądają do tego drży moto w trakcie jazdy co jest dość denerwujące mam nadzieje że to przez opony stąd pomysł na zmianę.
              Jak tak mało jeździsz to obojętnie co kupisz będziesz zadowolony, tak jak pisałem wcześniej, kup co masz najtaniej i jeździj.
              Może za rok sprzedasz moto więc po co inwestować.
              Ja i jakk paru innych kolegów na forum zmieniam gumy 3 razy w roku i mogę z całą pewnością napisać że K60 to siuwaks.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                marcinjunak coś tam się rozjaśniło w kwestii opon więc mniek więcej jakiś tam kierunek mam obrany. Co do zmiany to fakt myślałem nad nią ale nie mam pomysłu na nic mądrzejszego i bardziej uniwersalnego od tenery. Zresztą sprzedaję dopóki się nie przejadę później Mi przechodzi )) ale z tymi zmianami po trzy razy w sezonie to grubo tego już bym nie ogarnął.

                Komentarz


                  Witajcie, troszkę odkopie temat, nie chce zakładać nowego.
                  Przeczytałem od pierwszej strony ten temat i głowa boli hehe, przewija się tylko 2-3 modele opon które mnie nie zainteresowały.

                  Opony będą latać na yamaha xt 600 supermoto, 70 asfalt 30 teren (szutr, lekki teren, bez wyczynowych torów i wymagającego błota)
                  Moimi typami są:
                  1. Pirelli mt60
                  2. Dunlop mutant (chodzi o te z nieprzerwanym rdzeniem na środku i klockami po bokach)
                  3. Pirelli scorpion Mt90

                  Obecnie mam jakieś stare szosówki z 2007r takie już kupiłem, bieżnik prawie nie używany ale praktycznie nie da się jeździć, nie wiem jak ktoś na tym jeździł.
                  Przód 120/70/17, tył 160/60/17 i przy takim rozmiarze chciałbym zostać.

                  Nie zamierzam jeździć po deszczu, a jak mnie złapie to i 20km/h będę jechał.
                  Chce by się dobrze trzymały w lecie, na zakrętach, i przy ostrym przykreceniu gazu wchodził na koło a nie smażył w miejscu.
                  W miarę chce na szutr ale priorytetem jest asfalt, bo wiem że nie mozna mieć wszystkiego w jednym

                  Może jakiś mix opon polecicie inne na tył inne na przód, lub jakieś inne modele polecicie, pytam kogoś kto się naprawdę zna a nie wyczytał na necie, na necie wszystko obczytane

                  Dzięki, pozdrawiam.
                  Ostatnio edytowany przez Jestemjej789; 5568.

                  Komentarz


                    Ja tam też już zdecydowałem, wybór padł na K60 SCOUT, metzelery są łyse dosłownie, tylko teraz kwestia zachowania moto przy rozmiarze tylnej opony, a mianowicie zastanawiam się nad 140/80 czy to będzie rozsądna decyzja, czy będzie odczuwalna różnica w prowadzeniu jak na sugerowanych 130/80 ?

                    Komentarz


                      W XT miałem Mt21 z przodu i E09 z tyłu. Było poprawnie. Na suchym asfalcie nawet zdarzało mi się na winklach szaleć. ST kupiłem na E07, nie zrobiły na mnie wrażenia ani na czarnym, ani w terenie. Zmieniłem na Anakee Wild i to był dobry wybór. W terenie przytomnie, na asfalcie bardzo dobrze. Hałas jakoś specjalnie nie doskwiera. Niestety ceną za uniwersalność jest żywotność, choć po 4 tysiącach jakoś specjalnie zużyta nie jest.

                      Komentarz


                        Przekopałem temat i dalej zastanawiam się nad oponami typowo asfaltowymi, teraz mam założone mitas e09 ale opony maja ponad 6 lat. Na początek chciałbym zmienić przednia oponę, to będzie mój pierwszy sezon z tenerą i choć spodziewam się jeździć przede wszystkim po asfalcie chciałbym zostawić sobie pole do manewru wiec szukam opony 80% asfalt 20% polne drogi,raczej żadnego piasku i błota. Chce by opona nie sprawiała ze będę bał się jeździć po deszczu wiec musi trzymać na mokrym asfalcie.
                        Na oponeo zainteresowały mnie opony:
                        1. Metzeler Tourance
                        2.Michelin Anakee Wild
                        3.Pirelli Scorpion Trail I

                        W internecie najwięcej jest opinii o 2 generacji scorpion trail,o pierwszej generacji która jest tańsza opinie wzajemnie się wykluczają, jedni mówią ze dobra w każdych warunkach a inni ze na mokrym ucieka, zastanawia mnie tez jak tego rodzaju bieżnik może zachowywać się w terenie.

                        Komentarz


                          Ja po k60 założyłem metzelery i jest bajka. Lekkie szutry na razie na takich byłem bez problemu. Asfalt czy suchy czy mokry pewnie jadą i są ciche.

                          Komentarz


                            Co do Metzelerów Tourance, nie miałem okazji jeździć na nowych, ale mam 2,5 letnie na motocyklu i dobrze się na nich jeździ o ile jest rozgrzany asfalt, bo w moim odczuciu strasznie drewniane się zrobiły po 2,5 roku i nie raz na mokrym mi dupa uciekła np. na rondzie.

                            Komentarz


                              Ka91mil piszesz że chcesz kupić opony na asfalt a zainteresowały Cię micheliny anakee wild które są oponami mało asfaltowymi .Jeśli szosa to z michelinów anakee lll lub te nowe adventure. Co do zwykłych metzelerów tourance na asfalcie to druga liga .lepiej kupić tourance next .Poza tym te tourance bardzo często są made in china to samo tyczy się pirelli scorpion trial . Metzeler i pirelli mają fabryke w chinach i niestety te opony nie przypominają w niczym tych samych opon made in germany.

                              - - - Zaktualizowano - - -

                              W rozmiarze 90/90-21 nigdy nie trafiłem na metzelery i pirelli made in germany tylko na made in brazil. Niby da się na tym jeździć ale po trzech latach opona jest cała spękana i dużo bardziej zużyta niż tył made in germany.Już w trakcie zakupu nowych widać różnice w kolorze i twardości opon brazylijskich i europejskich.Dlatego ja już nie kupuje metzelerów i pirelli a jeśli trafią się w super promocji najpierw sprawdzam czy nie są made in china . Kolega miał w TDMce chińskie metzelery i to są naprawdę niebezpieczne opony. To samo opisywał raz w świecie motocykli chłopak który do Vstroma założył chińskie metzelery tourance.

                              - - - Zaktualizowano - - -

                              Dlatego przekonałem się że teraz nie jest ważne jakiej marki to są opony a gdzie były wyprodukowane.I np wole założyć dunlopy ( made in france ) z 2017r niż brazylijskie metzelery czy koreańskie continentale z 2020r . Guma dobrej jakości wolniej się starzeje. Według mnie jeśli chodzi o szosowe opony do turystycznych enduro będą opony dunlopa i bridgestone'a robione w Japonii i we Francji.O dziwo micheliny made in Thailandia nie mają problemów z jakością gumy. Niestety zauważyłem że tych dobrych opon dunlop czy bridgestone jest u nas jak na lekarstwo na allegro najwięcej jest metzelerów pirelli heidenałów i mitasów czyli tego czego ja akurat bym na koła swojej tenery nie założył.

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez ka91mil Zobacz posta
                                ... i dalej zastanawiam się nad oponami typowo asfaltowymi...
                                Po 10 kkm na moich Bridgestone Battle Wing niewiele widać. Przód szybciej mi schodzi, ale może ten typ tak ma. W każdym razie polecam jak na asfalt.

                                ps. W FJ zjedziłem jeden zestaw Metzeler Lasertec i dwa zestawy Bridgestone Battlax. Dlaczego 2 do 1, bo wolę częściej zmienić, mieć frajdę i pewną jazdę.
                                Metzelery drewniane, co mi nie przeszkadzało latem, ale jesienią już tak. Na każdych malowaniach jezdni przy niskich temperaturach dupa latała.
                                Bridgestone = zero problemów, tyle, że sezon krócej starczały. Ale to subiektywne, zależy ile i jak się jeździ.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X