Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uszczelki do pompy paliwa.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Co kupić co wybrać

    -pompa paliwa ASO Yamaha ~1000zł

    -pompa paliwa no name nowa z allegro ~200zł


    -pompa paliwa zamiennik mikuni ~300
    Oferowane przez Mikuni podciśnieniowe pompy paliwa mogą być stosowane zarówno w czterosuwach jak


    używana pompa paliwa z allegro ~100zł

    Komentarz


      #32
      -Pompa paliwa alliekspres ~80zł

      Komentarz


        #33
        ja bym założył elektryczną
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #34
          W czym elektryczna pompa jest lepsza od podciśnieniowej?
          Ponoć w AT to właśnie ten element najczęściej pada.

          I czy wpięcie elektrycznej pompy nie obciąży zbytnio instalacji, która fabrycznie nie była przygotowana do jej obsługi?

          Komentarz


            #35
            ingerencja w układ elektryczny do mnie nie przemawia,
            no nic mam jeszcze jedną pompę na podmianę (ale sądząc po objechanych śrubach jakiś wieśniak pchał w nią swoje pazury) a potem uderzam w ten zamiennik mikuni,
            szkoda że nikt nie chce podzielić się doświadczeniami w tym temacie....

            Komentarz


              #36
              Elektryczna pada i w AT i w LC8. Dlatego ja uciekłem w swoim adv z elektrycznej w stronę podciśnieniowej.
              hominis est errare, insipientis in errore perseverare
              Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

              Komentarz


                #37
                Zamieszczone przez erwinw Zobacz posta
                Elektryczna pada i w AT i w LC8. Dlatego ja uciekłem w swoim adv z elektrycznej w stronę podciśnieniowej.
                He he powiedzcie to koledze od afry którego spotkaliśmy w Albanii, od gorąca i wysokości nie działała pompa podciśnieniowa w jego czarnym motocyklu i czekał na kolegę aby zjechać niżej. Potem na biwaku przepinał znów na elektryka.
                Ja tam wolę elektryka bo ciśnienie jest zawsze w gaźnikach i nie trzeba dmuchać w zbiornik żeby moto odpaliło
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #38
                  trzeba wracać do olejaka beze pompy

                  Komentarz


                    #39
                    Byłem w Albanii na przełomie lipca i sierpnia, więc w najgorsze upały. Żadnych uwag odnośnie podciśnieniowej pompy w moim ówczesnym lc4 nie zanotowałem. ST które były ze mną w AL i w lipcu i kilka lat później jesienią z pompami problemów nie miały. Moja elektryczna w LC8 przytarła się na powrocie z wakacji. Do domu jakoś dojechałem, ale pompa była do wyrzucenia.
                    To, że jeden motocykl szwankował nie daje poglądu na wszystkie. Zwłaszcza, że nie wiemy co za pompę miał i w jakiej kondycji.
                    hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                    Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                    Komentarz


                      #40
                      Zamieszczone przez erwinw Zobacz posta
                      To, że jeden motocykl szwankował nie daje poglądu na wszystkie. Zwłaszcza, że nie wiemy co za pompę miał i w jakiej kondycji.
                      Dokładnie tak samo sprawa wygląda z elektrykami. Ja mam teraz nową pompę od dwóch sezonów, przelot ponad 30 tys km i też zero problemów, więc jak sam napisaleś "że jeden motocykl szwankował nie daje poglądu na wszystkie".

                      Zamieszczone przez erwinw Zobacz posta
                      Moja elektryczna w LC8 przytarła się na powrocie z wakacji. Do domu jakoś dojechałem, ale pompa była do wyrzucenia.
                      Historii tej pompy też nie znałeś i nie sposób było poznać.

                      Każda cbr zxr i inne przecinaki na gaźnikach latają na elektrykach i tam jakoś nic się nie dzieje, to że w 20 letnim moto pada jakaś część nie znaczy że ona jest zła, na wszystko kiedyś przyjdzie czas wymiany.
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #41
                        Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                        Dokładnie tak samo sprawa wygląda z elektrykami. Każda cbr zxr i inne przecinaki na gaźnikach latają na elektrykach i tam jakoś nic się nie dzieje, to że w 20 letnim moto pada jakaś część nie znaczy że ona jest zła, na wszystko kiedyś przyjdzie czas wymiany.
                        Akurat z elektrykami problemy są opisywane dość często, zwłaszcza w AT i LC8. Więc to raczej nie jest odosobniony przypadek.

                        Co do przecinaków, to nie wiem-nie wchodzę na ich fora więc nie znam ich problemów technicznych. Wydaje mi się jednak, że przebiegi w większości mają mniejsze od maszyn turystycznych, więc i zużycie pompy paliwa może być inne, bo ona raczej zużywa się przez czas pracy a nie jej intensywność (jak w przecinakach inne podzespoły) .

                        To prawda, że wszystko kiedyś trzeba wymienić.
                        hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                        Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                        Komentarz


                          #42
                          podmieniłem pompę, na inną używaną - chociaż cała pożółkła i z objechanymi łbami śrub, po pierwszych 20 min pracy nie zauważyłem żadnych wycieków więc może może...

                          Komentarz


                            #43
                            moja pompa tez sie pocila, wiec zakupilem papier uszczelkowy, skalpel i do roboty. Wymaga to troche czasu i cierpliwosci ale odpukac, dziala juz pol roku i nic nie kapie

                            Komentarz


                              #44
                              Panowie,
                              mam dwa pytania:
                              1 - czy ta pompa mikuni to odpowiednik tego co jest w st: http://mikuni.istore.pl/pl/podcisnie...i-df52-82.html
                              2 - o co chodzi w zdaniu: " Przy zastosowaniu którejkolwiek z pomp konieczne jest dopasowanie gniazda zaworka iglicowego. "

                              Komentarz


                                #45
                                Ta pompa to odpowiednik z XTZty. Jeśli szukasz, to lepiej kupić np. z XJ600, bo tanie jak barszcz (kilka razy kupowałem po 30-40zł). O dopasowanie zaworka być może chodzi o to żeby był szczelny/nowy, bo ciśnienie grawitacyjne z full zbiornika + dodatkowe z pompy + nieszczelne zaworki iglicowe = zalewanie. Innego pomysłu nie mam.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X