Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wałek zdawczy xtz750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Wałek zdawczy xtz750

    Witam
    Mam problem z wałkiem zdawczym xtz 750 , nie ma gwintu ,nie da rady dokręcić zębatki ???
    teraz mam pytanie wymiana wałka to silnik na części trzeba rozebrać , zaraz wyjdzie z 1000 zł jak nie więcej
    czy lepiej drugi silnik ??
    a może silnik od tdm 850 ??
    i trzecia opcja dać nową zębatkę zaspawać i pojeździć do zimy

    #2
    Najłatwiejsza i najtańsza opcja to przyspawanie. Żeby wymienić wałek trzeba rozebrać silnik, a to na pewno będzie koszt większy niż 1k zł. Jeśli wsadzisz inny silnik też jednak może być coś do zrobienia. Jeszcze jednym rozwiazaniem jest, nawiercenie wałka, zrobienie gwintu i wkrecenie śruby która trzymała by nakrętke i zębatkę, ale tego sposobu nigdy nie praktykowałem

    Komentarz


      #3
      to twarde to jak to nagwintować ?
      trzeba było kupić tdm silnik 800 zł a nie 2tyś

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Maryian Zobacz posta
        to twarde to jak to nagwintować ?
        Twarde,twarde... i juz masz odpowiedź jeśli chodzi o spawanie... szybko puści.

        Komentarz


          #5
          Nie, nie jest twarde.
          Wałek jest ulepszany powierzchniowo, w środku jest miękki bo inaczej by mógł pęknąć.
          Wiercenie i wkręcenie śruby to najtańsze rozwiązanie.

          A na wałku nie ma wcale gwintu czy tylko na nakrętce?
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            j/w nawiercić, nagwintować i na śrubę. Po przebiciu się przez warstwę utwardzoną wiertło idzie jak w masło. Robiłem tak w XT600 i przejeździłem kilka(naście) zębatek zanim nadarzyła się okazja do wymiany wałka.
            Jak już miałem ten nawiercony wałek na wierzchu, to po pomiarach wyszło, że po wwierceniu 4-5mm głębiej przeszedłbym już do kanału olejowego.

            Komentarz


              #7
              nie ma nigdzie gwintu ,nawet niema śladu po nim ,IMG_20200614_160200.jpg
              jest to tym dekielkiem docieknięte nakrętka, podkładka IMG_20200614_160256.jpgIMG_20200614_160305.jpgIMG_20200614_160323.jpg
              jechałem ( powoli ) dojechałem do skrzyżowania i dupa spadło , 50 km od domu
              Ostatnio edytowany przez Maryian; 5299.

              Komentarz


                #8
                Miałem ten sam problem, zrobiłem inaczej . Po prostu przewierciłem wałek na wylot i dałem za zębatką zabezpieczenie .Już 3 sezon latam i Ok.

                Komentarz


                  #9
                  Wiercisz gwintujesz i jeździsz dalej. Poszukaj na forum, już jest ten temat.

                  Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    ok dzięki
                    a powiecie dlaczego silnik od tdm jest o polowe tańszy ,gorszy czy co ?

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez Maryian Zobacz posta
                      ok dzięki
                      a powiecie dlaczego silnik od tdm jest o polowe tańszy ,gorszy czy co ?
                      Nie wiem skąd te pytanie ? Mam TDM 3 VD i silnik nie jest gorszy i też już ciężko znaleźć dobry silnik do tdmki w dobrej kondycji na przekładkę za mały grosz . Po prostu mogą być nieco tańsze ,lub cena jest ta sama. Po prostu tdmek jest na runku więcej niż xtz i cena nizsza ,ale nieco ,połowa ceny to szrot silnika. Silnik tdmki pięknie wkręca się na obroty

                      Komentarz


                        #12
                        popatrzyłem po ogłoszeniach i jest kilka od tdm do 1tyś ,a do xtz 2tyś stąd moje pytanie

                        Komentarz


                          #13
                          Naprawdę łatwiej kupić silnik i zrobić przekładkę trupa niż przewiercić i nagwintować wałek? No to okej. Powodzenia.

                          Komentarz


                            #14
                            Silnik do TDM to przynajmniej 2 K PLN, poniżej tej kwoty to szroty. Zresztą dywagacje bez sensu, gwintuj i nie marudź

                            Komentarz


                              #15
                              i robota zrobiona IMG_20200615_185340.jpg IMG_20200616_172813.jpg
                              Załączone pliki

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X