Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Silnik tdm850 do xtz super tenere

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Silnik tdm850 do xtz super tenere

    Nie znalazłem takiego tematu a zastanawiam się nad wymianą mojego zmęczonego już silnika na tdm 850 ale zanim się tego podejmę chciałem się dopytać co i jak pierwsze pytania jakie mi się nasuwają to czy gazniki się róznią i czy będą konieczne przeróbki instalacji no i czy trzeba wymieniać moduł zapłonowy będę wdzięczny za wszelkie informacje na temat takiej zamianki
    Ok znalazłem z pomocą xiecia temat jest w linkowni ale swoją drogą mógł by być bardziej uwidoczniony
    Ostatnio edytowany przez bladyxtz; 213.

    #2
    w którymś ze starych śm jest taka przeróbka opisana, o ile pamiętam bardzo dokładnie. może ktoś pamięta numer
    jsz
    kanapa, kibelek i paskud
    relacje publikuję na motogen.pl

    Komentarz


      #3
      Z mojej prywatnej wiadomości do jednego z naszych użytkowników:

      Silnik z TRX w ST:







      Ten artykuł powinien coś pomóc bo TRX ma silnik taki jak TDM 4TX tylko różni się skrzynią biegów i CDI.
      Silnik TDM900 w ST od Jenika:


      Co do cewek i modułu to powinno się podłączyć to na kablach z ST. Trzeba by obadać obie instalacje elektryczne i porównać co zostanie z instalacji ST a co trzeba dołożyć z TDM. Raczej wystarczy wymienić sam moduł i cewki.

      Tutaj masz twój problem opisany:


      Tutaj dodatkowo po niemiecku opisana przekładka 4TX do S10:
      Ostatnio edytowany przez lukasz_vip; 36.
      BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
      YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


      Ja tu tylko sprzątam

      Komentarz


        #4
        Gdzieś miałbym ten numer. Kolega Pipcyk z forum.motocyklistow zrobił taką rzeźbę, teraz od czasu do czasu widać ją na allegro. Z tym, że on użył silnika z TRX. Z tego co rozmawiałem z osobami, które miały styczność z tym tematem (silnik TRX w XTZ, była taka swego czasu w wawie) wynikało, że nie ma to sensu - nie wytrzymuje rama, wahacz, heble za słabe, zawieszenie... wypadało by to wszystko zrobić, prościej (i pewnie taniej) wychodzi LC8.
        Na starym forum (archiwum) w linkowni był link do strony, która opisywała taką przeróbkę.
        Z tego co pamiętam, to trzeba zamienić górny dekiel silnika (ten nad skrzynią, w tdm/trx jest w nim zbiornik oleju, nie mieści się pod bakiem), nagwintować mocowanie pod dźwignię biegów, jakieś tulejki mocujące silnik dotoczyć (minimalna różnica średnicy bodajże).
        TDM najlepiej 3VD(do 96 roku), bo potem były te z przestawionym czopem wału i trzeba by raczej elektrykę mocniej przerabiać. 3VD będzie pracował nawet na module XTZ, choć lepiej dać właściwy. Gaźniki też mogą zostać. Te od 3VD mają inną długość linek (krótsza praca rolgazu).
        Silniki z przestawionymi czopami mają ponoć (silną) tendencję do usterek wałów.

        pzdr, Adam
        sigpic

        Komentarz


          #5
          skan artykułu - tutaj
          "Na motocyklu jeźdź tak, jakbyś chciał, żeby jeździły twoje dzieci"

          Komentarz


            #6
            no i dzięki wielkie decyzja podjęta zaczynam, poszukiwania nowego serducha do mojej st

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez bladyxtz Zobacz posta
              no i dzięki wielkie decyzja podjęta zaczynam, poszukiwania nowego serducha do mojej st
              a co się z twoim silnikiem dzieje że chcesz wymieniać?
              To nie lepiej dozbierać trochę więcej kasy i kupić LC8 ADV? Wiem że to dość droga impreza ale za 20tys już można spokojnie takiego ogarnąć a silnik do tdm kupi już za 2tys albo mniej ale nie wiadomo też co w nim siedzi i jak się będzie zachowywał w jeździe.
              Osobiście nie znalazłem na razie motoru bardziej enduro od st i adv lc8, no chyba że kiepsko szukałem.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Silnik Bladego źre olej, klekocze i ogólnie jest trochę dojechany. Jak porównaliśmy moją ST z Bladego, to w mój jak fabryka A co do dozbierania kasy do LC8, to radziłbym się zastanowic co piszesz... Sprawny silnik z TDM można kupić za 1500zł i cieszyć się Tenerą przez długie lata. No i 1500 a 20 000 na LC8 to jednak spora różnica...
                sigpic
                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                  Silnik Bladego źre olej, klekocze i ogólnie jest trochę dojechany. Jak porównaliśmy moją ST z Bladego, to w mój jak fabryka A co do dozbierania kasy do LC8, to radziłbym się zastanowic co piszesz... Sprawny silnik z TDM można kupić za 1500zł i cieszyć się Tenerą przez długie lata. No i 1500 a 20 000 na LC8 to jednak spora różnica...
                  No jasne że masz racje że 1.5tys a 20 to wielka różnica ale zależy co kto lubi i ile ma kasy przeznaczonej na moto.
                  Nie wiem w jakim stanie faktycznie jest st Bladego ale spotkałem się już nie raz że padająca st u jednego właściciela jeszcze długo służyła u drugiego bez najmniejszych problemów.

                  A możesz opisać to klekotanie jakoś? Słychać takie coś z głowicy czy ogólnie z całego silnika?
                  Ja też mam wrażenie że mój silnik chodzi jakoś głośniej od innych które widziałem do tej pory ale sprawdzę jeszcze po wymianie oleju bo na szczęście na razie go nie ubywa.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    generalnie silnik chodzi i moto zapier... dzisiaj jechalem prawie 200km/h ale chodzi o ubytek oliwy w nie małej ilości a stuki to drugie troche kosz ale i łańcuch chyba też

                    Komentarz


                      #11
                      A silnik z tej przeszlifowanej teresy, dowiadywałeś się?
                      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                      Komentarz


                        #12
                        nie ale stwierdziłem ze jak juz ma kupować drugi to kupie cosik mocniejszego

                        Komentarz


                          #13
                          na moje oko to można by było w twoim zrobić szlif (ktoś miał tłoki nad wymiarowe )do tego nowe uszczelki i wiesz co masz
                          ps.
                          na starym forum chyba coś było o przeszczepie

                          Komentarz


                            #14
                            Tak, ale tutaj jest jeszcze coś innego do zrobienia- grzechotanie w silniku. Nie mogłem dokładnie zlokalizować tego, obstawiałbym kosz sprzęgłowy.
                            Ostatnio edytowany przez Bartas; 5.
                            sigpic
                            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                            Komentarz


                              #15
                              swap na TDM 900
                              ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                              FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X