Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[1200] Kufer centralny Yamahy.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [1200] Kufer centralny Yamahy.

    W mojej tenerówce mam oryginalny kufer centralny Yamahy wraz z płytą montażową. Przez poprzedniego właściciela zostało to wszystko podklejone podkładkami filcowymi. Nie podobało mi się to, bo po zdjęciu kufra zostawały filce na płycie montażowej i wszystkie te podkładki odkleiłem. Teraz kufer ma duży luz i będzie trzaskał podczas jazdy. Czy tak właśnie ma być? Jeśli macie kufry Yamahy, to czy centralny ma faktycznie taki duży luz, czy może czegoś brakuje w moim zestawie? Jeśli macie możliwość, to wklejcie proszę zdjęcia jak wygląda wasza płyta i spód kufra.
    "Dzieci należy trzymać z dala od Internetu. Od dzieci Internet głupieje..."

    #2
    na naszym forum 1200ek jest naprawde jak na lekarstwo, ale generalnie zwykle na plycie sa takie gumowe "grzybki" https://allegro.pl/oferta/givi-kappa...nej-8346834507 jak te. To one robia, ze kufer nie ma luzu.

    - - - Zaktualizowano - - -

    jesli to ta płyta, to na zdjeciu nawet widac, w ktorych otworach powinny byc takie 4 gumki
    Pzdr!
    prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

    Komentarz


      #3
      W tej sytuacji, kufer Yamahy ma te grzybki w sobie, płyta w miejscu styku jest gładka. Teoretycznie to wszystko jest u mnie w porządku, a luz jest spory. Pytanie czy "zęby" które trzymają kufer nie powinny mieć jakiejś gumowej obudowy.
      "Dzieci należy trzymać z dala od Internetu. Od dzieci Internet głupieje..."

      Komentarz


        #4
        zaden kufer, ktory mialem nie mial czegos takiego. Natomiast ktorys z elementow powinien miec regulacje, ktora powinna umozliwic Ci zacisniecie calosci. A jak nie, to kombinuj z wyzszymi grzybkami - Givi ma ich co najmniej kilka rodzajow
        Pzdr!
        prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

        Komentarz


          #5
          Ewentualnie naklej filc na spodzie kufra i wtedy po jego zdemontowaniu płyta zostanie gładka.

          Komentarz


            #6
            a najlepiej, to przejdz na miekki bagaz ;-) szczegolnie, jesli planujesz jezdzic poza czarnym
            Pzdr!
            prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez qpcio Zobacz posta
              a najlepiej, to przejdz na miekki bagaz ;-) szczegolnie, jesli planujesz jezdzic poza czarnym
              I tu jest drobny problem finansowy. Tenerówka dość mocno obciążyła budżet. Teraz tylko bieżące naprawy i serwisy, bez inwestycji w dodatki. Kufry sztywne są dla mnie też ok, bo mogę do nich spakować komputer i motocyklem do pracy pojechać. Z miękkimi chyba było by trzeba komputer wyjmować przy każdym sklepie.
              "Dzieci należy trzymać z dala od Internetu. Od dzieci Internet głupieje..."

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez Scotty_ Zobacz posta
                Kufry sztywne są dla mnie też ok, bo mogę do nich spakować komputer i motocyklem do pracy pojechać. Z miękkimi chyba było by trzeba komputer wyjmować przy każdym sklepie.
                Kąkutery wożę tylko w plecaku na plecach, ale nigdy nie miałem w ciągu dnia lewych akcji z miękkim bagażem (nawet w dużych miastach) a na noc, to standard - zdejmuję.
                Pzdr!
                prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                Komentarz


                  #9
                  Też radzę kompa wkładać do plecaka, drgania robią swoje. DELLa 7510 musiałem zmienić bo padł moduł zasilania - tylko u mnie. Zapewne dlatego, że jeździł w kufrze.

                  Komentarz


                    #10
                    Ja komputer wożę już kilka lat w plecaku lub torbie w kufrach i nie miałem do tej pory żadnego problemu z nim
                    "Dzieci należy trzymać z dala od Internetu. Od dzieci Internet głupieje..."

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X