Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Silnik tdm850 do xtz super tenere

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Cośtam cośtam

    Wiem, że sporo już było napisane w tym temacie, ale kilka osób prosiło mnie o podzielenie się wiedzą, więc w końcu się zebrałem w sobie.

    Poniżej link do galerii zdjęć, zrobionych podczas swapu oryginalnego silnika 3TD na silnik 3VD.



    Zamiast pisać esej tutaj, dodałem konkrety do zdjęć.

    Teraz powinna działać
    Ostatnio edytowany przez dex; 407. Powód: Zmiana w galerii

    Komentarz


      #47
      chyba musisz zmienić dostępność zdjęć na publiczny bo nie hula link

      Komentarz


        #48
        Ok,
        Namieszałem jeszcze w galerii (uczę się obsługi picasy) i teraz powinno być ok.
        Dodałem jeszcze trochę zdjęć z opisami. Może się komuś ta wiedza przyda.

        - - - Zaktualizowano - - -

        A z rzeczy przyjemnych. Odczuwalny wzrost dynamiki w szerszym zakresie obrotów.
        Suche dane z tabelek znacie. Więcej mocy, większy moment i wszystko w niższych obrotach.
        Jednak największe wrażenie robi na mnie skrzynia, a dokładnie jej przełożenia.
        Zaznaczę tylko, że cały napęd zostawiłem z XTZ.
        Na 5 biegu w trasie jest naprawdę fajnie:
        km/h - obr/min
        100 - 3700
        110 - 4100
        120 - 4500
        i tak dalej...
        W XTZ wzrost prędkości o 10 wiązał się ze wzrostem obrotów o 500.
        Gaźniki z XTZ, z dyszami takimi jak w 3TD, ale z króćcami od 3LD.
        Spalanie jeszcze niestabilne, ale w trasie przy przelotowej 80km/h spadło poniżej 6l
        No i Tenera w końcu zaczęła przekraczać 200km/h
        Do tego w sobotę cały dzień latałem bez wydechu na samych kolektorach.
        Wrażenia bezcenne i wcale nie ogłuchłem, a basowy gang silnika jak w litrowych V-kach nawet na wysokich obrotach nie jest bezładnym rykiem.
        Ostatnio edytowany przez dex; 407.

        Komentarz


          #49
          Dex potwierdził, że po wsadzeniu silnika i przełożeniu tulejek dolnego mocowania ze starego silnika pozostaje tylko jedna sprawa do zrobienia: nagwintowanie istniejącego otworu (w tym miejscu co ST) pod dźwignię zmiany biegów (w TDM jest wykorzystany otwór bliżej przodu i dźwignia jest odwrócona)

          reszta pasuje idealnie, zostają gaźniki z ST i wszystkie rurki, kabelki pasują
          Dex - potwierdzasz ?
          Ostatnio edytowany przez kamilltee; 308.
          ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
          FB: http://www.facebook.com/kamilltee

          Komentarz


            #50
            Zapomniał tylko dodać, że jak wyjmi się stary silnik to warto pospawać rame i ją wzmocnić

            Komentarz


              #51
              To warto zrobić i na zwykłym silniku jak pokazuje statystyka



              znam odpowiedź na pytanie o różnice - jeden otwór na cylindrze do wieszania silnika - w ST nie ma otworu



              super fajne fotostory
              ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
              FB: http://www.facebook.com/kamilltee

              Komentarz


                #52
                Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta
                Dex potwierdził, że po wsadzeniu silnika i przełożeniu tulejek dolnego mocowania ze starego silnika pozostaje tylko jedna sprawa do zrobienia: nagwintowanie istniejącego otworu (w tym miejscu co ST) pod dźwignię zmiany biegów (w TDM jest wykorzystany otwór bliżej przodu i dźwignia jest odwrócona)

                reszta pasuje idealnie, zostają gaźniki z ST i wszystkie rurki, kabelki pasują
                Dex - potwierdzasz ?

                Jak najbardziej tak. Trzeba mieć tylko kilka dupereli ze starego silnika, typu króciec płynu chłodniczego z głowicy i powrotu oleju ze zbiornika oraz dźwignię zmiany biegów. Na szczęście wszystko jest w 100% zamienne i pasuje do obu silników.

                Komentarz


                  #53

                  Interesuje mnie kilka detali z tej relacji. Może ktoś coś wie i podpowie:
                  1: silnik tdm 900 jest szerszy i wystepuje problem z osiowością zębatek, tutaj klient sobie poradził, ale nie do końca rozumiem jak?
                  2: zasilenie powietrza airbox czy pasuje z tdm do ramy xtz, czy trzeba coś przerabiać, ewentualnie czym zastąpić?
                  JADĄ, JADĄ, CHŁOPCY, CHŁOPCY NA JAPOŃCACH HEJ NIKT ICH NIE DO GONI BO KRĘCĄ DO KOŃCA!!

                  Komentarz


                    #54
                    Witam chciałbym zmienić silnik z XTZ 750 rocznik 94 na Silnik z TDM 850 plus wzmocnić ramę i pomalować czy znalazłby się jakiś fachman który może to zrobić? Z góry dziękuję za info.

                    Komentarz


                      #55
                      Mogę Ci pomóc w zakresie wiedzy na ten temat. Przełożenie nie jest bardzo trudne. Mnie to zajęło z zrobieniem instalacji z dwóch jednej tak z 5 dni na spokojnie chodząc do roboty.
                      Ostatnio edytowany przez grubens; 174.

                      Komentarz


                        #56
                        dux -> użytkownik Omles.
                        Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                        Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                        Komentarz


                          #57
                          OLX.pl to darmowe ogłoszenia lokalne w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta. Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy. Szybko znajdziesz tu ciekawe ogłoszenia i łatwo skontaktujesz się z ogłoszeniodawcą. Na OLX.pl czeka na Ciebie m.in. praca biurowa, mieszkania, pokoje, samochody. Jeśli chcesz coś sprzedać - w prosty sposób dodasz ogłoszenia. Chcesz coś kupić - tutaj znajdziesz ciekawe okazje, taniej niż w sklepie. A wszystkie te ogłoszenia bez konieczności zakładania konta. Sprzedawaj po sąsiedzku na OLX.pl

                          Cześć , znacie tego sprzeta?
                          Myślę nad nim ale nie wiem czy gra warta świeczki
                          hiena gs 1150
                          jeep ZJ 4.0

                          Komentarz


                            #58
                            Pojawiła się już w innym temacie: http://www.xtzclub.pl/threads/37-Zna...l=1#post174126 ale odpowiedź sugeruje, że chyba nie jest znana.
                            secretgarage.pl

                            Komentarz


                              #59
                              Dzięki za info ��
                              hiena gs 1150
                              jeep ZJ 4.0

                              Komentarz


                                #60
                                Cześć
                                odświeżę temat przekładki na 850 3VD, na co należy zwrócić uwagę przy przekładce, głownie chodzi mi o demontaż starego silnika i sprawa druga, gaźniki?
                                Mam zakupione niedawno gaźniki od ducata, sprawowały się w 750 bez zarzutu.
                                Ofca pisze, że u niego taki zestaw (850 + ducat) sprawował się bez zarzutu, z kolei jeden z forumowiczów narzekał na ograniczenie v max do 140 przy oryginalnych gaźnikach.
                                Proszę kolegów o podpowiedzi, zwłaszcza tych, którzy już przekładki mają za sobą.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X