Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Xtz 750 gaźniki od ducati

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
    Filtry powietrza masz ori czy jakieś KNy?
    Filtry mam papierowe, zmienione niedawno. Przed zmianą gaźników nie było takich problemów - myślisz, że to kwestia dopływu powietrza? Ja mam wrażenie, że to się nasila, jak bak jest pełny.

    Komentarz


      No to wykręć śruby składu mieszanki o pół obrotu i sprawdź czy się poprawi.
      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

      Komentarz


        Cześć Panowie! Nareszcie złożyłem teresę z gaźnikami B148. Motocykl zapalił na ssaniu i potrzebował chwilę na nim pogadać, ale nic dziwnego bo stał ponad miesiąc. Spalanie poniżej 6l. Dokładnie nie mogę powiedzieć bo przejechałem jedynie 130km;/ Motocykl przyspiesza równo i dynamicznie, 150km/h bez zająknięcia i jeszcze ciągnął dalej. Ale jest mały problem. Jadąc około 100km/h (lub więcej) puszczam całkiem gaz i znów go mocno dodaje, motocykl po dodaniu przez chwilę się dusi - dosłownie 1 do 2 sekund. Mam wrażenie że brakuje mu przez moment paliwa... Myślicie, że trzeba podnieść iglicę czy dokręcić trochę śrubę mieszanki? Świecy jeszcze nie widziałem.

        Komentarz


          W nawiązaniu do mojego postu wyżej ^. Świeca wygląda tak:
          V__5022.jpgV__4A1B.jpg

          Przejechałem na niej jakieś 130km. Jazda rożna od trasy i stałego 100km/h przez 140km/h do przelotu miejskiego. Świeca wydaje się ok, może elektroda masy za czysta?? Na co stawiacie? Rozbierać gaźnik i sprawdzać wszystkie dysze? Czy może podnieść iglicę o jeden ząbek bo chwilowa zadyszka jest związana ze zbyt późnym otwarciem zaworu?

          Komentarz


            Nikt nic nie podpowie? Bawić się śrubą czy raczej za iglice się zabrać?

            Komentarz


              Rusz na razie śrubę i sprawdź synchronizacje. Jak dalej tak będzie ruszył bym wtedy iglice ale wtedy zapomnij i małym spalaniu.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                Ruszyłem i śrubę i iglica. Niestety zmiana prawie niezauważalne - nawet przy skrajnie podniesione iglica. Świecą dalej za jasna. Myślę że zostaje filtr paliwa i pompa paliwa.Ktos kiedyś wsadził mały filtr paliwa od skutera, może za mała przepustowość... Pali ładnie i do 100km/h jest pięknie. Nie wiem jeszcze jak sprawdzić pompę. Jak zdałem przewód i przygotowałem to sika więc chyba jest ok. Zaczynam się bać że te gaźniki to chinszczyzna

                Komentarz


                  No to jedynie zmiana dysz na większe, porównaj dysze w ori gaźnikach i tych nowych, pewnie różnica będzie na pewno.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    Sprawdziłem obie dysze są takie same (oznaczenie 70). Sprawdziłem filtr i pompę jeszcze raz. Wszystko jest ok. We wtorek wracam do garażu i sprawdzę ponownie poziom paliwa na pływakach. Zwiększę go delikatnie i ewentualnie przełożę iglicę ze starych gaźników ale jestem mocno zdziwiony, że po podniesieniu iglicy na maksa świeca dalej jasna....

                    Komentarz


                      Dysze główne to 142,5 w otwartej wersji, coś nie tak sprawdziłeś.
                      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                      Komentarz


                        Dzięki Beniamin za czujność! Sprawdziłem oczywiście starter jet....Podpowiesz jeszcze jak bezpiecznie wyjąć Main Jet? Wchodzi na oringu i trzyma ją ta blaszka. zdejmować cały korpusik w którym są dysze i delikatnie wypchnąć jakimś pręcikiem?

                        Komentarz


                          Dysza główna 132,5. Poz zmianie na 142,5 że starego jest znaczna poprawa. Obecne ustawienie iglicy - 3podciecie (środek), śruba '' mieszanki'' wykrecona o 2 obroty. Minimalnie go przydadzą jak jadę 120km/h, puszczę gaz i nagle odkręcić go do oporu. Chyba zostaje na tych ustawieniach. Przełęcz 100km sprawdzę świece robię synchronizację i nareszcie cieszę się sezonem!

                          Komentarz


                            tak sobie czytam o tych gaźnikach od ducati i z przed 2-3 lat ceny i teraz od tego samego gościa ten sam link i gaźni za 1900zł


                            na dodatek ma 2 aukcję z i w drugiej za 2000zł

                            a gdzie te za 800-900zł się pytam!!! hehehehe

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez Pawloo78 Zobacz posta
                              tak sobie czytam o tych gaźnikach od ducati i z przed 2-3 lat ceny i teraz od tego samego gościa ten sam link i gaźni za 1900zł


                              na dodatek ma 2 aukcję z i w drugiej za 2000zł

                              a gdzie te za 800-900zł się pytam!!! hehehehe
                              raczej 650 zł na ebay
                              a poważnie wykorzystuje prawo rynku, popyt i podaż .

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez Pablo1972 Zobacz posta
                                raczej 650 zł na ebay
                                a poważnie wykorzystuje prawo rynku, popyt i podaż .
                                no na ebay też skoczyły ceny , teraz tak od 1200zł, był jeden co miał jeszcze po 700 ale do polski nie wysyłał.
                                wyczuli że od ducati przerabiają i zaraz podnieśli .

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X