Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tarcze hamulcowe, też o większej średnicy + adaptery, usprawnianie hamulców

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #91
    Łojek. A tak w sumie przyjrzałem się patentowi śrubowania uchwytów i stwierdzam, że jesteś genialny BRAWO!
    Konwersja XTZ660 na supermoto ;-) http://xtz660.blogspot.com

    Komentarz


      #92
      Zamieszczone przez Jaro-Ino Zobacz posta
      Odkopuje, bo temat istotny

      Łojek, jak wypada to wszystko po rocznych testach? Tarcze nie pofalowały? Pęknięć nie ma? Jak skuteczność po dotarciu klocków?
      Sam jestem ciekaw. Czy Kolega Łojek ma możliwość wykonania takiej tarczy?

      Komentarz


        #93
        Kolega Łojek ma taką możliwość, jednak jeśli zdania w tym temacie nie zmienił, to nie zrobi takiej nikomu. Rozumiem i szanuję jego decyzję. Też pewnie nie wziąłbym na siebie takiej odpowiedzialności. Dla siebie zrobić można, ale odpowiadać za czyjeś życie, to za dużo.

        Jednak wnioski i odczucia z użytkowania mile widziane

        Komentarz


          #94
          Zamieszczone przez azure Zobacz posta
          Sam jestem ciekaw. Czy Kolega Łojek ma możliwość wykonania takiej tarczy?
          Ja tu z Łojkiem dyskutowałem na ten temat i mamy zdania podzielone. Łojek zrobił tarcze wieksze i td. Ja nie mam dostępu do maszyn i nie chce mi się projektować przejściówkek do zacisków. Osobiście zrobiłem generalny remont zacisków, dałem najlepsze klocki, wymieniłęm tarcze na nowe oraz przewody wrzuciłem w stalowym oplocie. Płyn DOT 5.1. Poprawiło się ZNACZNIE. Przy ponad stówie da się bez większego wysiłku zatrzymać koło w miejscu (awaryjne hamowanie) na nowej, czystej asfaltowej nawierzchni. Bluźni ten kto mówi, że ST nie hamuje tylko zwalnia. Na ten sezon wrzuciłem ok. dwuletnią pompę od XJ6 - przy samym naciśnięciu już czuć różnice, klamka nie jest taka gumowa.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #95
            Niestety zablokowanie koła przy jakiejśtam prędkości nijak nie jest wyznacznikiem skuteczności hamulców. Znam całą masę przypadków, gdzie da się zablokować koło, a opóźnienia są znikome. Wczoraj jeździłem Virago 1100 - tarczki wielkości jak w ST, zaciski 2t (typu "MZ", czyli po jednym na stronę, niepływające) - zwalniać toto nijak nie chciało, chociaż deptałem klamkę mocno. Przy odpowiednio mocnym depnięciu przednie koło się blokowało, mimo, że opóźnienia nadal były nikczemne. Zresztą wystarczy poczytać o tarciu statycznym i dynamicznym, żeby zrozumieć OCB. U siebie podobnie jak LukaSS dopieściłem heble i owszem, poprawa była znaczna, ale niestety heble zrobiły się przez to dosyć "zerojedynkowe" (słabo dozowalne). Niestety kwestii obwodu tarczy i pow. trącej klocka się nie przeskoczy - to głównie właśnie z tego bierze się dozowalność i skuteczność.
            Aczkolwiek dbanie o to co dostaje się już w serii to podstawa - zwłaszcza dobre klocki mogą b. dużo dać, bo zwiększanie ciśnienia w układzie w pewnym momencie prowadzi już tylko do tego, że w końcu (dowolne już) klocki zablokują tarczę - co nijak się nie przekłada na wytracanie prędkości. Z drugiej strony "kapciowata" , którą trzeba ją mocno deptać, żeby cokolwiek uzyskać też nie jest dobra, bo zupełnie wtedy nie czuć co się pod kołem dzieje i nie da się optymalnie dozować ciśnienia - na granicy uślizgu opony lub blokowania tarczy.

            Taka ciekawostka - niedawno widziałem samolot (Beechcraft King, taki jak ten: http://otomoto.pl/samolot-beechcraft...0-B210669.html) który przy tylnych kołach miał malutkie tarczki, ale za to na prawie 2/3 obwodu obudowane dwustronnymi zaciskami - bodajże 12tłoczków na tarczę (nawet widać na zdjęciach trochę). Taki patent, żeby pomimo małej średnicy tarczy uzyskać dobrą wydajność i dozowalność.
            sigpic

            Komentarz


              #96
              Mój wykładowca od mechaniki zawsze powtarzał: hamuje sie momentem
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #97
                Sporo zależy też od tego jak się zgra te wszystkie elementy,swego czasu na torze W Poznaniu chłopaki testowali heble w kilku moto i jeśli chodzi o drogę hamowania i dozowalność b.dobrze wypadł np.SV 650 gdzie ani tarcze nie są jakoś specjalnie wielkie ani też zaciski nie mają po 6 tłoczków a hamował lepiej niż niektóre przecinaki z tarczami 320....Dozowalność w duzej mierze zależy też od konstrukcji pompy hamulcowej ,miałem porównanie kiedyś w 2 SM z takim samym zaciskiem i tarczą (brembo) a różnymi pompami i o ile droga hamowania w moim odczuciu nie rózniła sie to łatwość obsługi już znacznie.
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz


                  #98
                  Adam, masz rację w tym co piszesz i Ciebie doskonale rozumiem ale chodzi o to, że ja sobie mogę spokojnie dozować siłę hamowania, nic z systemu zerojedynkowego! Mam porównanie z wieeeloma motocyklami i moje hamulce wcale nie wypadają jakoś źle w porównaniu do wielu nowocześniejszych jednośladów z podobnej średnicy tarczami, gdzie środek ciężkości jest niżej (w ST jest masakrycznie wysoko). Oczywiście nie jest to rewelacja ale znacznie lepiej niż zastane tłoczki, szambo w przewodach, sparciała guma przewodów i klocki dziwnej firmy....
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    #99
                    Zamieszczone przez azure Zobacz posta
                    Sam jestem ciekaw. Czy Kolega Łojek ma możliwość wykonania takiej tarczy?
                    Ja ich nie sprzedaje, ale kolega Bartas sie na shutboxie ogłasza, że robi kpl tarcz z adapterami wg mojego projektu więc jego pytajcie


                    20:57 ¦ Trusek » łojek powiedz mi jaki jest koszt tarcz hamulcowych z adapterami i czy je robisz hehe


                    20:58 ¦ Bartas » mam 1 komplet tarcz przednich z adapterami po 400zł komplet
                    21:00 ¦ Trusek » nie dzieki

                    21:01 ¦ Trusek » pewnie popsute jakies krzywe

                    21:02 ¦ Bartas » wg projektu Łojka

                    21:03 ¦ Trusek » z Całym szacunkiem ale nie chetnie

                    21:03 ¦ Bartas » spoko
                    Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                    Loud pipes save lives...
                    https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                    Komentarz


                      Nie robi, tylko sprzedaje, a to spora różnica. Pozdrawiam.
                      sigpic
                      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                      Komentarz


                        Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                        Nie robi, tylko sprzedaje, a to spora różnica. Pozdrawiam.
                        Cześć Bartas, posiadasz może jeszcze te tarcze ( lub inne do xtz 750) do sprzedania?

                        Komentarz


                          Były, ale się już sprzedały.
                          sigpic
                          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                            Ja tu z Łojkiem dyskutowałem na ten temat i mamy zdania podzielone. Łojek zrobił tarcze wieksze i td. Ja nie mam dostępu do maszyn i nie chce mi się projektować przejściówkek do zacisków. Osobiście zrobiłem generalny remont zacisków, dałem najlepsze klocki, wymieniłęm tarcze na nowe oraz przewody wrzuciłem w stalowym oplocie. Płyn DOT 5.1. Poprawiło się ZNACZNIE. Przy ponad stówie da się bez większego wysiłku zatrzymać koło w miejscu (awaryjne hamowanie) na nowej, czystej asfaltowej nawierzchni. Bluźni ten kto mówi, że ST nie hamuje tylko zwalnia. Na ten sezon wrzuciłem ok. dwuletnią pompę od XJ6 - przy samym naciśnięciu już czuć różnice, klamka nie jest taka gumowa.
                            Próbował ktoś tego patentu z pompą od XJ6?
                            W czym jest lepsza od tej z XTZ?

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez zz44 Zobacz posta
                              Próbował ktoś tego patentu z pompą od XJ6?
                              W czym jest lepsza od tej z XTZ?
                              W sumie to jak ze wszystkim nowszym o 25 lat.
                              Lepiej działa i mniej zużyta.

                              Komentarz


                                Dokładnie jak wyżej XTZ 750 czy 660 obie mają dobre hamulce tylko problemem jest to że mają już sporo lat za sobą i są po prostu zużyte a zużywa się wszystko
                                https://t.me/pump_upp

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X