Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Iceland 2011

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Iceland 2011

    Wyprawę planuje dosyć wcześnie lecz biorąc pod uwagę odległość i ilość spraw które należy dograć termin jest OK. Chciałem szczerze mówiąc wyruszyć w 2010 ale muszę przyszykować moto tym bardziej ze obecnie jestem na Islandii(mieszkam tu) a motor jest w Polsce a bedac na urlopie w maju braknie mi czasu na dogranie wszystkiego wiec postanowiłem wyprawę Iceland przełożyć a w maju pośmigać po Polszy Wracając do trasy, to pokonałem ją samochodem w 2009r i jest super.

    #2
    Byłem na Islandii 2 razy (2003 i 2008 r.) i za każdym razem jak się wybierałem to weryfikowałem prom - płynie 5 dni z Kopenhagi a w tym jest dwudniowy przymusowy postój na Wyspach Owczych. Do tego dojazd do Kopenhagi z Polski, czyli trzeba mieć 2 tygodnie na tranzyt w dwie strony. Czy masz jakiś inny sposób na przetransportowanie motocykla z PLa do Islandii? Idealnie byłoby tam po prostu dolecieć (np. Iceland Express z Wawy) a motocykl niech w międzyczasie idzie w paczce pocztowej

    Pozdrawiam
    Skowron

    Komentarz


      #3
      Prom

      Małe sprostowanie, prom z Dani (Esbierg) płynie 3 dni z 6 godzinnym postojem na Wyspach Owczych gdzie można zdjąć motocykl z promu i zrobić małą objazdówkę po Wyspach Owczych całkiem ciekawy klimat mają (trawa na dachach domów) wypić browarka w miejscowej knajpce gdzie urzędują miejscowi rybacy(Polacy również), a co do promu to dla mnie osobiście super wspomnienia gdyż oferują masę atrakcji w trakcie rejsu. Ogólnie prom posiada:
      dane techniczne:
      długość: 164 m
      szerokość: 30 m
      prędkość: 21 knots
      max. ilość osób: 1,482
      ilość kabin:
      kabiny suites: 1
      kabiny lux: 12
      2-osobowe z łazienkami: 93
      3 osobowe z łazienkami : 40
      4 osobowe z łazienkami: 172
      kuszety: 324
      pokład samochodowy
      długość pokładu: 1,830
      max. ilość samochodów osobowych: 800
      pokład 1
      basen fitness sauna 2 pokład kuszet 3 pokład samochodowy 4 pokład samochodowy 5 pokład kabinowy recepcja centrum handlowe gry sala telewizyjna sala zabaw dla dzieci kawiarnia dyskoteka viking club 6 pokład kabinowy bufet restauracja bar sala gier 7 pokład kabinowy sala konferencyjna
      otwarty pokład 8 pokład kabinowy otwarty bar. Dostęp do basenu sałny siłowni darmowy, a wieczorami super koncerty.
      Jeżeli chodzi o wysyłkę motocykla samolotem to narazie się nie orientuję ale mam kumpla który pracuje na lotnisku w Keflaviku wiec postaram się dowiedzieć jak to wygląda
      http://smyril-line.pl/okno.php?zdj=norrona/1p.jpg
      Ostatnio edytowany przez mundi660; 108.

      Komentarz


        #4
        Ciekawie jest pośmigać po Islandii, chciałbym, ale to może za kilka lat...
        Odwiedzę Ciebie jakby co
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #5
          mundi, a ile by kosztowała taka podróż promem w dwie strony ( jeden motocykl + 2 osoby ) ??

          Komentarz


            #6
            Jakoś na początku maja moi znajomi ze Szwecji (Orebro) cisną GS-ami na Islandię. Jak wrócą to dowiem się jak to wygląda cenowo w przybliżeniu.
            "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

            Komentarz

            Pracuję...
            X