Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Kupię zamek do kufra givi.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [inny] Kupię zamek do kufra givi.

    Jak w temacie, potrzebuję zamek do kufra givi e45 monokey. Może ktoś ma gdzieś jakiś połamany kufer, bądź też z innego modelu. O ile pamiętam są one chyba uniwersalne. Potrzeba z kluczykiem.
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    #2
    Zadzwoń do motobagaz.pl, powinni mieć za znośną kasę. Ewentualnie poszukaj na alegro.
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      W sumie nie wiem, czy dorabiać klucz do starego zamka, czy też kupić nową wkładkę z 2 kluczykami. Udało mi się dorwać e45 bez kluczyka z wymontowanym zamkiem za rozsądne pieniądze i sie waham nieco. Koszt dorobienia klucza do zamka bez klucza wzorcowego to 35zł, a gdyby był klucz wzorcowy to 15zł. Zastanawia mnie, czy wzorzec byłby ok gdybym dał klucz od innego kufra. Może wtedy by od razu wiedzieli jaki typ kluczyka zastosować i nie musieliby bawić się w pasowanie? Ma ktoś pojęcie jak to się wykonuje?
      sigpic
      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

      Komentarz


        #4
        Swego czasu też próbowałem kombinować z kluczykiem, tylko że do Kappy, ale to jeden pies, zamki są te same.
        Kupiłem nawet inny zamek, który jak się okazało nie pasował
        W końcu się wkurzyłem i kupiłem za 50 zł, chyba w Akcencie, nową wkładkę z dwoma kluczykami i po problemie.
        35 dorobienie klucza, a potrzebowałbyś dwa, cena wyjdzie niewiele mniej niż nowa wkładka, do tego dolicz czas na latanie i załatwianie. Moim zdaniem, nie warto się w to bawić.
        Chyba, że trafisz na allegro jakąś używkę.
        "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

        Komentarz


          #5
          Ja też mam taki problem i od dluższego czasu już się z tym buja i jeżdżę bez zamka na gumie żeby kufer się nie otwierał i jak rootolf pisze, wkładka do kappa u olka w wawie z dwoma kluczykami kosztuje 50zł trzeba będzie takową zakupić i nie pierdzielić się z dorabianiem i kombinowaniem z jakimś starym kufrem.
          Ostatnio edytowany przez rootolf; 7. Powód: ort
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Ze starym kufrem, bądź z używką może być też ten problem, że będzie już wyrobiona i po pewnym czasie (o ile nie od razu) da się zamek otworzyć każdym kluczem, bo te zamki, niestety mają taką przypadłość.
            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
              Koszt dorobienia klucza do zamka bez klucza wzorcowego to 35zł, a gdyby był klucz wzorcowy to 15zł. Zastanawia mnie, czy wzorzec byłby ok gdybym dał klucz od innego kufra. Może wtedy by od razu wiedzieli jaki typ kluczyka zastosować i nie musieliby bawić się w pasowanie? Ma ktoś pojęcie jak to się wykonuje?
              Dla potomnych- klucz wzorcowy to taki który pasuje do konkretnego zamka, czyli masz np. swój jeden klucz i chcesz wykonać kopię- na wypadek zagubienia!. Więc wykonanie kopii w podanej cenie 15zł z posiadanego klucza (gość dorabiający posiada surowiec czyli niepowycinany klucz. Usługa za 35zł to najpierw dysponując wkładką trzeba odtworzyć oryginalny klucz (czyli to kosztuje 20zł) a następnie zrobić go z surowca- kolejne 15zł.
              Tak więc dostarczenie jakiegokolwiek kluczyka nie spowoduje oszczędności, co najwyżej fachowiec który nie zna zamków Givi może popatrzeć i ocenić czy będzie posiadał u siebie odpowiedni surowiec, by wziąć się za robotę.
              Miałem pewną ilość oryginalnych wkładek Givi/Kappa, w cenie 50zł za 2 klucze +wkładka nie warto bawić się w dorabianie. Gdyby ktoś bardzo potrzebował to znajdę ostatni komplet.
              Dakar & DRZ400E

              Komentarz


                #8
                Szukaj, ja miałem taki sam problem i dorwałem wkładkę - nówka z kluczykami oryginał za 50 zł na allegro jak znajdę tego gości to Dam Ci linka.


                edit - > mam - http://allegro.pl/show_user.php?uid=6012148 to ten gość - mają różne rzeczy, ten zamek który ja kupowałem był montowany w starszych givi i nowszych kappa mój to e52 podajże.
                Ostatnio edytowany przez Czarny; 123.
                http://www.informatyzacja.com

                Komentarz

                Pracuję...
                X