Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

"Szyba do pionu" - prototyp made by Łojek - kilka wrażeń na szybko.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] "Szyba do pionu" - prototyp made by Łojek - kilka wrażeń na szybko.

    Siemka!
    Od pewnego czasu użytkuję prototyp uchwytu do szyby wykonany przez kolegę Łojka, zwany w dalszej części tego tekstu "uchwytem". Uchwyt ten jak się niektórzy orientują, odchyla szybkę bardziej do pionu (i jednocześnie przesuwa do przodu). Zresztą co będę się rozpisywał, chodzi o to:



    Z góry zaznaczam, że mój "test", a właściwie spostrzeżenia na temat prototypu są całkowicie subiektywne, ale mimo to, mam nadzieję, że przybliży on wam nieco temat, a może nawet pomoże podjąć decyzję - chciałbym/nie chciałbym tego mieć. Niestety ostatnio mam bardzo ale to bardzo mało czasu na cokolwiek poza pracą i robotą, więc przejdę od razu do rzeczy i opisy pięknej beskidzkiej przyrody zostaną pominięte...

    1. Uchwyt składa się z dwóch części. Jedną przykręcamy do (ściągniętej uprzednio ) szybki, a drugi do czachy. W moimi przypadku część przykręcana do szybki wpasowała się idealnie, natomiast w tej drugiej musiałem rozwiercić nieco dziury na śruby bo minimalnie się rozminęły z tymi w owiewce. Poza tym specyficzny kształt czachy sprawia, że uchwyt nie wpasowuje się może idealnie, ale po skręceniu śrubkami leży solidnie. Mam nadzieję, że na tym zdjęciu to widać:



    (Sorki, że blacha zardzewiała jest, ale nie malowałem, bo spawki, jak to w prototypie są tylko lekko przyłapane i gdyby była potrzeba poprawić to lepiej to robić bez farby)

    2. Po złożeniu ustrojstwa mamy możliwość regulacji kąta położenia (trzy pozycje). Powiem szczerze, że jeździłem po trochu z każdym kątem pochylenia i do gustu przypadł mi najbardziej ten który jest na zdjęciu - nazwijmy go najniższym - nie uchwyciłem różnicy w aerodynamice w porównaniu ze średnim - w najwyższym było ciut gorzej.

    3. Widok z boku:



    Moje nadzieje co do uchwytu były następujące:
    a) poprawa aerodynamiki, czyli po prostu żeby piździło mniej. Ja mam ponad 180cm wzrostu, szybę oryginalną niską i bez uchwytu zaczyna wiać od wysokości dolnej krawędzi szyby w kasku (akurat na uszczelkę - jeżdżę w integralu). Powiem szczerze, że wcześniej jeździłem na nakedzie, więc i tak przy małej szybie tenery jest bosko hehe.
    b) miejsce na GPS pomiędzy czachą a szybą - dużo lepsze niż na kierownicy

    4. Czy to się udało?

    Ciąg dalszy jak znajdę trochę czasu, może około mikołaja ?

    Póki co kilka zdjęć ... https://plus.google.com/u/0/photos/1...13648769?hl=pl

    #2
    Fajnie że coś się w temacie ruszyło!
    może nie ma sensu robić regulacji?
    Tylko na stałe?jak masz 180cm
    to wszystkim raczej dochodzi;-)napisz mailem
    Które otwory nie pasowały.
    Pozdrowienia z chińskiego muru ;-)
    Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
    Loud pipes save lives...
    https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

    Komentarz


      #3
      Łojek... nie masz takiego drugiego prototypu?
      Najbardziej zależy mi na dociętej blaszce do kształtu czaszy i tej drugiej do kształtu szyby standardowej

      Komentarz


        #4
        Mam,Ale to juz nie prototyp:-D
        Poczekam aż tester się wypowie do końca!
        Już planuje zmiany:-)
        Potem zobaczymy!
        Pewnie jakieś zbiorcze się pojawi;-)
        Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
        Loud pipes save lives...
        https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

        Komentarz


          #5
          Jal by co to sie pisze
          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

          Komentarz


            #6
            Witam po weekendzie...

            1. Powiem wam szczerze w temacie uchwytu, żeby się ktoś później nie zdziwił - jest pewien maleńki problem, po postawieniu szyby do pionu. Nazywa się to: "nieuporządkowany, burzliwy przepływ powietrza o zmiennej prędkości i kierunku poruszania się jego poszczególnych cząstek", czyli kurde turbulencja. Przy oryginalnym kącie szyby powietrze napińkala równo, ale mocno na łeb - męczą się mięśnie karku (moc napińkalania oczywiście zależny od prędkości). Po zastosowaniu patentu zdecydowanie słabiej wieje, np. przy prędkości 150 km/h mogę mieć lekko uchyloną szybkę w kasku (bez patentu, pęd powietrza domyka mi ją przy ok. 100 km/h), ale pojawiają się lekkie turbulencje, które u mnie powodują drżenie UCHYLONEJ szybki w kasku już od ok 70 km/h - jest to strasznie upierdliwe - jak film bez stabilizacji obrazu. Jak ktoś jeździ w goglach to pewnie nie ma tego problemu. Występuje też lekkie wrażenie jak gdyby ktoś złapał cię za czubek głowy i tarmosił lewo-prawo. Efekt ten jest naprawdę delikatny, są to odczucia subiektywne i nie znam sposobu żeby to zmierzyć.
            Mój wniosek: na dłuższą trasę asfaltową - zastanawiałbym się nad oryginalną szybą + może deflektor? A może szyba do pionu i deflektor? Sam nie wiem. Czy są pytania?

            2. Zastosowanie uchwytu, jak zresztą widać na załączonych zdjęciach, daje nam mnóstwo miejsca w atrakcyjnej lokalizacji w centrum miasta... wrrrróć: nad zegarami na instalację dowolnego gpsa, nawet takiej kobyłki jak mam ja - palmtopa w ogromnym pokrowcu przeciwdeszczowym od Touratech'a.

            Podsumowując: jest miodnie ale łyżka dziegdziu też się znajdzie. Pomogłem?

            Komentarz


              #7
              Hmm, zmniejszę szczelinę wyrównującą ciśnienie, ta szczelinę między szybką a czachą,
              ciekawe co się stanie.
              Bez tunelu aero cieżko będzie to dopracować, ale dmay radę jakoś
              najgorzej, że ja nie mam szyby oryginalnej, i nie mam jak tego testować samemu.
              Najbliżej jest Beniamin, ale on tez ma namotane przy ori szybie
              No nic będe informował o przeniegu testów
              Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
              Loud pipes save lives...
              https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

              Komentarz

              Pracuję...
              X