Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Lublin i okolice

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Lublin i okolice

    Witam.

    Czy możcie polecić jakiś dobry warsztat lub człowieka w Lublinie? W Teresie chcę zlecić regulację zaworów i gaźników. Niby jest dużo typowo motocyklowych warsztatów ale po tym co słyszałem i widziałem nie chciałbym oddać tam motocykla. Nieraz można spotkać mechanika motocyklowego z zamiłowania-jeśli takiego znacie dajcie znać.

    #2
    Skóra czyli NMR jest dobry.
    Jeśli chcesz pewnego mechanika, który to kocha i robi dla przyjemności, nie głównie dla kasy, to jest taki jeden w Białej Podl.: Piotr Mrozik. Często lądują u niego sprzęty, których naprawy nikt się nie chce podjąć lub nie potrafi. Omijaj w Międzyrzecu Podl. warsztat Gwoździa - partacz.
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      Też o Skórze wiele dobrego słyszałem.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
        Skóra czyli NMR jest dobry.
        Jeśli chcesz pewnego mechanika, który to kocha i robi dla przyjemności, nie głównie dla kasy, to jest taki jeden w Białej Podl.: Piotr Mrozik. Często lądują u niego sprzęty, których naprawy nikt się nie chce podjąć lub nie potrafi. Omijaj w Międzyrzecu Podl. warsztat Gwoździa - partacz.
        Potwierdzam, gość jest konkretny i wie co w trawie piszczy
        .

        Komentarz


          #5
          Ja swoją oddaję do Skóry i nie miałem dotąd żadnych problemów.

          Komentarz


            #6
            Szukajcie, a znajdziecie... no i znalazłem pocztą pantoflową naprawdę konkretnego mechanika. Za wymianę łańcuszka rozrządu, spr i regulację zaworów z jego płytkami, uszczelnienie pokrywy alternatora, regulację i synchro gaźników, wymianę świec i całe przejrzenie moto wziął 360 zł, myślę, że u Skóry zostawił bym dużo więcej. poza tym ważne było abym to ja był zadowolony a nie On. Chłopak robi to z pasji a nie przymusu, jak ktoś potrzebuje namiary to na PW.

            Komentarz


              #7
              Gdzie w Lublinie ..

              Witam.
              Gdzie w lublinie można zrobić głowice w xtz 660 chodzi mi o warsztat który regeneruje głowice.
              Ewentualnie czy gdzieś w lubelskim można dorobić prowadnice zaworowe.

              Komentarz


                #8
                Ale co chcesz robić? Wymieniać gniazda i prowadnice? Wszystkie te elementy dostaniesz w aso albo w prox'e.
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Jedź do motoGP powinni cię pokierować gdzie trzeba. Mają zaprzyjaźnionych speców od szlifów to i od głowic pewnie też. A jak nie będą skorzy do pomocy jedź kilka kilometrów dalej do NMR Pan Adaś jest skory do pomocy, powinien podpowiedzieć.
                  Pozdrawiam.

                  Komentarz


                    #10
                    głowica..

                    W sobotę kolega ściągnie w xtz głowice i zobaczy co stuka w niej. podejrzewa prowadnice...
                    Zbieram info gdzie jakby co potem ja zawieść

                    Komentarz


                      #11
                      tu zapytaj:



                      robią głowice, dorabiają tłoki, zawory inne cuda, może pomogą i blisko, w Lbn na ul. Bursaki 19 mają jeden z punktów.

                      Komentarz


                        #12
                        Głowica pojechała do NMR czekamy...

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez rafalekk1985 Zobacz posta
                          Głowica pojechała do NMR czekamy...
                          Jak już odbierzesz to napisz co robili i za ile.
                          U kogo robią pewnie nie chcieli powiedzieć?

                          Komentarz


                            #14
                            Jeden zawór i prowadnica zaworowa do wymiany to na pewno, niewiadomo jak dwa następne zawory( dowiem się prawdopodobnie w piątek) Prowadnica będzie dorabiana przez firmę :Regeneracja Głowic Samochodowych Jan Grankowski ul. Rusałka 4.

                            Komentarz


                              #15
                              A to prowadnic już nie można kupić że trzeba dorabiać?
                              A potem jak znów zawór spotka się z tłokiem będzie płacz. To przecież nie junak czy m72 że tylko części stare są dobre.
                              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                              sigpic

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X