Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dalekistan 2013

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Dalekistan 2013

    "Niech to będzie podróż mojego życia"

    To postawione lata temu założenie na pewno zostanie spełnione tego roku. Czeka mnie mega przygoda, ale również spore wyzwanie. Będę się borykał z temperaturami mogącymi osiągać 50 st, ale również w nocy spadającymi do ponad -5 st. Trasa wyprawy wiedzie, przez gorące stepy Kazachstanu, ale również przez Syberię, gdzie po wrześniu może się pojawić śnieg (właśnie wtedy będę ją przemierzał). Ja i Teresa ostro dostaniemy po tyłku, czeka nas wiele dni i jeszcze więcej kilometrów do przemierzenia. Mam nadzieję, że oboje wytrwamy.

    Tym razem przygodÄ™ bÄ™dÄ™ dzieliÅ‚ z towarzyszem – PawÅ‚em ZgódkÄ…, jest to zbyt poważna zabawa by jechać samemu. Celem głównym sÄ… wschodnie stany – Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan i Kirgistan, oraz dodatkowo Mongolia, BajkaÅ‚ i Syberia. Podczas wyprawy planujemy przemierzyć Góry Pamir, jechać jednÄ… z najwyżej poÅ‚ożonych dróg Å›wiata (4655 m n.p.m.), podążać starożytnym Szlakiem Jedwabnym, spać w jurcie, wykÄ…pać siÄ™ w Jeziorze BajkaÅ‚ oraz poczuć ogrom Syberii. Wyprawa bÄ™dzie trwaÅ‚a okoÅ‚o trzech miesiÄ™cy podczas, których pokonamy okoÅ‚o 25 tysiÄ™cy kilometrów.

    Wstępnie ruszamy 13 Lipca, ale nie wiem czy uda mi się opracować trasę do tego czasu i wyjazd może się opóźnić o kilka dni.

    Odnośnie trasy, jestem na etapie pogrążenia w literaturze, a przede wszystkim relacji, głównie motocyklistów. Plan zakłada jak najszybszy dojazd do Uzbekistanu gdzie chcemy zobaczyć: Morze Aralskie, Chiwę, Bucharę, Sarmakandę i być może wybierzemy się nad pustynię Kyzył-Kum. Na Tadżykistan i Kirgistan planujemy poświęcić około miesiąca przemierzając głównie trasy górskie, ale również spędzając dużo czasu z ludźmi. Kazachstan to głównie Alamaty i Kanion Czaryński. Mongolia to na pewno rezerwat Khustain Nuruu, być może pustynia Gobi. Powrót zahacza o jezioro Bajkał i wiedzie Syberią, prawdopodobnie aż do Moskwy. Później to jakoś się doczłapiemy do domu bliżej nieustaloną trasą.

    Tutaj poglÄ…dowa mapka wyprawy:



    Jeżeli macie jakiekolwiek sugestie odnośnie trasy to proszę się nie krępować, trasa jest w trakcie ustalania i chętnie wysłucham rad, szczególnie tych dotyczących co warto jeszcze zobaczyć.

    1.jpg

    Wyprawa będzie do śledzenia na www.dalekadroga.pl, lecz ze względu na ograniczony dostęp do internetu i łączność tylko za pomocą smartphona to informacje z trasy będą raczej pokazywać się na fejsie: www.facebook.com/Dalekadroga
    dirtier, happier

    www.facebook.com/dalekadroga

    #2
    have a nice trip
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez Cezary Zobacz posta
      "Niech to będzie podróż mojego życia"
      I za to będę trzymał kciuki!
      Powodzenia!
      http://www.przezswiat.eu

      https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

      Komentarz


        #4
        Lubię odważnych ludzi. Powodzenia!

        Komentarz


          #5
          Jedź chłopaku i wracaj w jednym kawałku, Teresie życzę tego samego oczywiście, powodzenia.

          Komentarz


            #6
            Powodzenia!

            Komentarz


              #7
              Dzięki wielkie!

              Ruszam w czwartek 18.07.13 o godzinie 13 ze stadionu żużlowego (ul. Wrocławska 69) w Zielonej Górze. Zwracam się do wszystkich z prośbą o motocyklowe odprowadzenie. Gdzie aktualnie się znajduję, będzie można śledzić na dalekadroga.pl (już niedługo pojawi się tam mapka). Będę się kierował w kierunku Mińska Mazowieckiego.
              dirtier, happier

              www.facebook.com/dalekadroga

              Komentarz


                #8
                Będziesz nocował u Pawła, czy tylko przejazdem i lecicie dalej?

                Komentarz


                  #9
                  Cezary - live2ride.kz - w razie problemow w Kazachstanie i okolicach tam uzyskasz pomoc. i jak masz ochote, towarzystwo. sprawdzone.
                  Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                  Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez MTYM Zobacz posta
                    Będziesz nocował u Pawła, czy tylko przejazdem i lecicie dalej?
                    W piątek rano ruszamy od Pawła.

                    Dzięki owca!
                    dirtier, happier

                    www.facebook.com/dalekadroga

                    Komentarz


                      #11
                      nie mam rad, po prostu podziwiam, tak daleko... tak wspaniale... tak niepowtarzalnie...
                      KOZACY !!!

                      Komentarz


                        #12
                        Powodzenia i szerokości !

                        Komentarz


                          #13
                          najnowsze wieści z FB

                          "Jestesmy w Chiwie w Uzbekistanie. Wczoraj Pawłowi urwał się tylni armotyzator. Udalo się pospawac i jedziemy dalej. Temperatury są bardzo wysokie. W nocy mieliśmy około 30, w dzień pod 40. Jest problem z tankowaniem "u nas zaprawka mnoga, ale benzin niet". Jechaliśmy już na 80 oktanach, zobaczymy jak będzie dalej."
                          ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                          FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                          Komentarz


                            #14
                            Kurka,
                            trzeba życzyć Im powodzenia i spokojnego powrotu, bo już nawracają chłopaki. No a sobie więcej determinacji w dążenia do celu. Czytaj "takich wypraw"

                            Komentarz


                              #15
                              na 80 ciezko sie jezdzi Teresa, ale da rade (w wiekszosci przypadkow). zreszta, w tamych regionach to paliwo moze byc takie, ze masz cyrk na obrotomierzu az caly bak wysuszysz.
                              Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                              Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X