Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciek oleju z okolic wałka zdawczego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Zamieszczone przez Hacat Zobacz posta
    No i rozebrałem, wyczyściłem, odpaliłem i nic. Z uszczelnienia wałka zdawczego nie leci. Jakieś pomysły skąd ten olej może się brać?
    Znajdź temat oring rozrusznika.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #47
      Zamieszczone przez Hacat Zobacz posta
      No i rozebrałem, wyczyściłem, odpaliłem i nic. Z uszczelnienia wałka zdawczego nie leci. Jakieś pomysły skąd ten olej może się brać?
      A jak odpaliłeś to dodawałeś gazu żeby zwiększyć ciśnienie.

      Komentarz


        #48
        Zamieszczone przez grubens Zobacz posta
        A jak odpaliłeś to dodawałeś gazu żeby zwiększyć ciśnienie.
        tak, nic to nie daje, tzn. nie ma wycieku

        - - - Zaktualizowano - - -

        Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
        Znajdź temat oring rozrusznika.
        czytałem, ale u mnie olej zbiera się znacznie powyżej rozrusznika, na wysokości górnej części uszczelniacza wałka zdawczego. Rozrusznik i okolice są suche.

        Komentarz


          #49
          Nie wiem czy dobrze na zdjęciach dojrzałem ale nie masz czasem zamontowanego automatycznego smarowania łańcucha? Widoczna jest tam jakaś rurka. Może masz za bardzo rozkęcone to smarowanie i łańcuch rozbryzguje olej...Chyba że ta rurka od czegoś innego jest...

          Komentarz


            #50
            Zamieszczone przez czapel77 Zobacz posta
            Nie wiem czy dobrze na zdjęciach dojrzałem ale nie masz czasem zamontowanego automatycznego smarowania łańcucha? Widoczna jest tam jakaś rurka. Może masz za bardzo rozkęcone to smarowanie i łańcuch rozbryzguje olej...Chyba że ta rurka od czegoś innego jest...
            Masz rację, to jest przewód od smarownicy, ale nie używam jej wcale. Oleju do smarowania od dawna nie ma w zasobniku. Czy jest możliwe żeby ciekło z połączenia karterów?

            Komentarz


              #51
              Temat z zeszłego roku ale nie napisałeś czy udało się usunąć wyciek. Na moim przykładzie powiem że wyciek możliwy jest również z pod małego okrągłego dekielka znajdującego się nieco powyżej i z lewej strony walka zdawczego. Dekielek ten ma otwór z gwintem ale nie jest wkrecona żadna śruba. Znajduje się tam oring który potrafi puścić olej.

              Komentarz


                #52
                Z ciekawości - wymieniałeś ten oring? Jeśli tak - jak się do niego zabrałeś?

                Komentarz


                  #53
                  Zacznę od tego że pojawił się spory wyciek w okolicy zebatki. Pierwsza myśl - simmering walka zdawczego. Zamówiłem oryginał. Po tygodniu (jak doszedł) zabrałem się za robotę. Zdjąłem zebatke, blachę i odpaliłem moto ocenić wyciek. Lało się spod okrągłego dekielka.
                  Jak na wiosnę montowalem czujnik biegów pod wyświetlacz to miałem wrażenie że czegoś zapomniałem odkręcić bo został otwór z gwintem do którego nie wkrecilem śruby. Ale studiując wiele zdjęć i oprócz tego miałem pod ręką dół od TDM stwierdziłem że tak ma być. I rzeczywiście, gwintowany otwór w dekielku jest tylko po to by wkręcić śrubę i pociągnąć za nią by owy dekielek wyciągnąć. Zapłaciłem 1 PLN za dwa oringi.,jeden na zapas.

                  Komentarz


                    #54


                    Zrobione jakieś 12 tyś. i ciagle sucho. Zmiana na inny oring narazie się opłaciła.


                    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                    Komentarz


                      #55
                      Zamieszczone przez grubens Zobacz posta
                      Mam podłączony czujnik ciśnienia i nie zależnie od jego jakości to jest zauważalna zmiana ciśnienia.
                      Czeka mnie wymiana uszczelniacza wałka zdawczego i pewnie przy okazji wymienię uszczelniacz na rozruszniku. I tak się mocno zastanawiam nad zamontowaniem czujnika ciśnienia oleju. Gdzie takowy czujnik można zamontować ?

                      Ps1. Tak naprawdę to zastanawiam się nad zamontowaniem dodatkowego kompa do monitorowania : temp cieczy , temp oleju , ciśnienia oleju i ładowania aku . Gdzie takowe czujniki można zamontować ?
                      Reveltronic robi takowe ustrojstwa i w aucie mnie się sprawdza.

                      Jeden wyświetlacz i wiele wskazań. Kontroluj zużycie paliwa, podłącz czujniki temperatury i ciśnienia, ustaw alerty i rejestruj parametry z data-loggerem.

                      Komentarz


                        #56
                        A po co wam te wszystkie informacje? Nudzicie się podczas jazdy? To może trzeba moto zmienić a nie dokładać szpeju nie wiadomo do czego.
                        Np do czego wam wskaźnik ciśnienia oleju? Poziom wam nie wystarczy? W samochodzie też dokładacie wskaźnik ładowania? Temperaturę cieczy przecież masz na zegarach, po co kolejny?

                        No chyba że to wszystko robicie z nudów w zimę, to koniec tematu
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #57
                          Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                          A po co wam te wszystkie informacje? Nudzicie się podczas jazdy? To może trzeba moto zmienić a nie dokładać szpeju nie wiadomo do czego.
                          Np do czego wam wskaźnik ciśnienia oleju? Poziom wam nie wystarczy? W samochodzie też dokładacie wskaźnik ładowania? Temperaturę cieczy przecież masz na zegarach, po co kolejny?

                          No chyba że to wszystko robicie z nudów w zimę, to koniec tematu
                          Tak, mam dołożony dodatkowy komp z dodatkowymi czujnikami. Tak , nudzimy się . Tak , chciałbym mieć możliwość informowania mnie o parametrach . Masz w aucie zaklejone zegary z kontrolkami .........po co ci są potrzebne. ?
                          Sprawdzanie poziomu oleju w naszych motocyklach jest dość złożony i czujnik na dłuższych przelotach załatwił by sprawę z tą czasochłonną operacją.

                          Ps. A teraz napisz dlaczego nie mogę mieć tych dodatkowych czujników i kompa ? Bo ......? Proszę merytorycznie bez kasztanienia i własnych przemyśleń z okolic mchu i paproci.

                          Komentarz


                            #58
                            Co poradzisz jak ma rację. Im więcej mrugających diodek, cyferek, przełączników i pierdół tym więcej klient myśli, ze ma do czynienia ze stacją kosmiczną. A to stary strucel jest Jak działa to nie ma co kombinować dodatkowych przewodów bo będą tylko wkurwiać kolejnego właściciela, serwisanta i tym więcej może sie zj***ć.

                            Lepiej sie skupić na jeździe niż jej parametrach. Lepiej latać dobrze struclem niż ujowo myśleć ze sterujesz śmigłowcem.

                            Komentarz


                              #59
                              Teoretycznie tak. Praktycznie żadnemu się nie chciało doczytać że tam się ustawia parametry graniczne i w przypadku przekroczenia jest sygnalizowane dźwiękiem.
                              Zajeździłem dwa silniki w terenówce i po zamontowaniu dodatkowego kompa z czujnikami wiem kiedy mam zdjąć nogę z gazu .

                              Tak nudzi mnie się , ..........śniegu nie ma.

                              Ps. Teresę kupiłem na dożywotkę , ewentualnie coś do niej dokupię.

                              Komentarz


                                #60
                                Faktem jest, że polityka w zakresie wyposażenia u Japończyków jest co najmniej dziwna. Stare motocykle z lat 50/60/70 miały w standardzie centralkę, amperomierz , kontrolkę od ciśnienia/ poziomu oleju i przeważnie jeszcze bagażnik jakiś. Teraz albo nie ma nic albo w lepszych modelach systemy się wręcz dublują. W xjocie mam wskaźnik paliwa a do tego dodatkowo lampkę rezerwy. Okienko od poziomu oleju na silniku a na zegarach dodatkowo kontrolkę. Motocykl na kardanie ale centralkę i owszem dali seryjnie prócz kosy. W tenere dla odmiany to w serii jest kontrola od luzu... Nie nadazysz za nimi
                                Kontrolka od ładowania i od oleju w starym motocyklu to rzecz przydatna i warta założenia. Co do wspinania komputera to już mam zdanie odmienne ale ja już stary i pokolenia Play Station nie rozumiem czasami.
                                Jak komuś to się podoba i przydaje to dlaczego ma sobie nie założyć? Jego motocykl i jemu ma sprawiać frajdę. Byle nie rozpraszało o nie komplikowało zbytnio.
                                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X