Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54

Temat: Wyciek oleju z okolic wałka zdawczego

Senior Member Avatar Bezy
    Motocykl
    Junak M10 1960, XTZ 750
    GG
    GG: 5872100

Domyślnie

Może pochodzić z uszczelnienia wałka i zapewne pochodzi.

Member Avatar grubens
    Motocykl
    Yamaha XT 600 '92r , Yamaha xtz 750 '94r.(plus minus 6 lat)
    GG
    GG: 7377449

Domyślnie

nie smarowałeś łańcucha ?
    jeśli nie to może być uszczelka ale najlepiej będzie jak zdejmiesz obudowę i zębatkę będziesz miał pewność.

Member
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

Moje pierwsze podejrzenie także padło na smar do łańcucha, ale ostatnio nie smarowałem i dokładnie wszystko w tym miejscu wytarłem (zdj. przed jazdą), później zrobiłem krótki odcinek i po jeździe wisiała kropla oleju, ponownie wszystko wytarłem i znowu po jeździe olej na łbie śruby się pojawił. No nic, trzeba zajrzeć do uszczelnienia, a niedawno wymieniałem przednią zębatkę i miałem wszystko rozebrane... :/

Member Avatar grubens
    Motocykl
    GG

Domyślnie

zdejmij zębatkę, zdejmij osłonę simeringu, wyczyść wszystko przykręć osłonę z powrotem (żeby nie wywaliło simeringu) odpal silnik i przegazuj. jak jest problem to to olej się powinien pojawić. Jak będziesz miał zdjęta zębatkę to nawet bieg możesz wbić to będzie bardziej zbliżone do jazdy.
    Aaaa istotna sprawa osłona zębatki i ta czarna i ta srebrna z napisem dociska po części dekiel alternatora więc wymyśl tam jakieś śruby zastępcze albo podkładki na czas prób żeby Ci z pod dekla nie sikało.

Member
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

No i rozebrałem, wyczyściłem, odpaliłem i nic. Z uszczelnienia wałka zdawczego nie leci. Jakieś pomysły skąd ten olej może się brać?

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

Cytat Napisał Hacat Zobacz post
    No i rozebrałem, wyczyściłem, odpaliłem i nic. Z uszczelnienia wałka zdawczego nie leci. Jakieś pomysły skąd ten olej może się brać?
    Znajdź temat oring rozrusznika.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Member Avatar grubens
    Motocykl
    GG

Domyślnie

Cytat Napisał Hacat Zobacz post
    A jak odpaliłeś to dodawałeś gazu żeby zwiększyć ciśnienie.

Member
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

Cytat Napisał grubens Zobacz post
    A jak odpaliłeś to dodawałeś gazu żeby zwiększyć ciśnienie.
    tak, nic to nie daje, tzn. nie ma wycieku

- - - Zaktualizowano - - -

Cytat Napisał marcinjunak Zobacz post
    Znajdź temat oring rozrusznika.
    czytałem, ale u mnie olej zbiera się znacznie powyżej rozrusznika, na wysokości górnej części uszczelniacza wałka zdawczego. Rozrusznik i okolice są suche.

Member
    Motocykl
    XTZ 750 91r

Domyślnie

Nie wiem czy dobrze na zdjęciach dojrzałem ale nie masz czasem zamontowanego automatycznego smarowania łańcucha? Widoczna jest tam jakaś rurka. Może masz za bardzo rozkęcone to smarowanie i łańcuch rozbryzguje olej...Chyba że ta rurka od czegoś innego jest...

Member
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

Cytat Napisał czapel77 Zobacz post
    Nie wiem czy dobrze na zdjęciach dojrzałem ale nie masz czasem zamontowanego automatycznego smarowania łańcucha? Widoczna jest tam jakaś rurka. Może masz za bardzo rozkęcone to smarowanie i łańcuch rozbryzguje olej...Chyba że ta rurka od czegoś innego jest...
    Masz rację, to jest przewód od smarownicy, ale nie używam jej wcale. Oleju do smarowania od dawna nie ma w zasobniku. Czy jest możliwe żeby ciekło z połączenia karterów?

Member
    Motocykl
    XTZ 750 91r

Domyślnie

Temat z zeszłego roku ale nie napisałeś czy udało się usunąć wyciek. Na moim przykładzie powiem że wyciek możliwy jest również z pod małego okrągłego dekielka znajdującego się nieco powyżej i z lewej strony walka zdawczego. Dekielek ten ma otwór z gwintem ale nie jest wkrecona żadna śruba. Znajduje się tam oring który potrafi puścić olej.

Senior Member Avatar Bezy
    Motocykl
    Junak M10 1960, XTZ 750
    GG
    GG: 5872100

Domyślnie

Z ciekawości - wymieniałeś ten oring? Jeśli tak - jak się do niego zabrałeś?

Member
    Motocykl
    XTZ 750 91r

Domyślnie

Zacznę od tego że pojawił się spory wyciek w okolicy zebatki. Pierwsza myśl - simmering walka zdawczego. Zamówiłem oryginał. Po tygodniu (jak doszedł) zabrałem się za robotę. Zdjąłem zebatke, blachę i odpaliłem moto ocenić wyciek. Lało się spod okrągłego dekielka.
    Jak na wiosnę montowalem czujnik biegów pod wyświetlacz to miałem wrażenie że czegoś zapomniałem odkręcić bo został otwór z gwintem do którego nie wkrecilem śruby. Ale studiując wiele zdjęć i oprócz tego miałem pod ręką dół od TDM stwierdziłem że tak ma być. I rzeczywiście, gwintowany otwór w dekielku jest tylko po to by wkręcić śrubę i pociągnąć za nią by owy dekielek wyciągnąć. Zapłaciłem 1 PLN za dwa oringi.,jeden na zapas.

Member Avatar grubens
    Motocykl
    GG

Domyślnie

Zrobione jakieś 12 tyś. i ciagle sucho. Zmiana na inny oring narazie się opłaciła.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Uprawnienia