Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

cichy strzał z tłumika po wyłączeniu silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] cichy strzał z tłumika po wyłączeniu silnika

    Heja!
    Ostatnio zauważyłem dziwną rzecz - po wyłączeniu silnika (po 1-2 sek.) słyszę cichutki "strzał" z tłumika, w zasadzie jest to coś w rodzaju "puf". Ktoś ma jakieś sugestie co to może być?
    Z ostatnich modyfikacji owinąłem kolektory taśmą termiczną ale nie sądzę, że to może być z tego powodu.
    Ténéré is the way to go!

    #2
    Mi się kiedyś zdarzyła następująca sytuacja:
    Kręciłem przy gaźnikach dość długo i nie chciała franca odpalić (trochę kręciłem rozrusznikiem etc). Zatem na spokojnie poszedłem sobie na papieroska, wróciłem do motocykla ( wyłączonego ), a ta franca tak strzeliła, że prawie uklękłem. Głośność była CO NAJMNIEJ porównywalna z jakąś konkretną petardą.

    Ponowiłem próbę odpalenia i ruszyła z kopa Ot, cuda wianki

    Komentarz


      #3
      ja mam tez ten objaw tylko ze w bigu , wydaje mi się ze mieszanka dopala się w tłumiku, ale niech wypowiedzą się fachowcy

      Komentarz


        #4
        Też obstawiam dopalanie paliwa w wydechu. Po wyłączeniu zapłonu silnik wyrzuca jeszcze jedną-dwie porcje paliwa do wydechu i tam może ono ulec spaleniu. Być może owinięcie kolektorów taśmami pogorszyło ich chłodzenie, czyli są cieplejsze i może właśnie akurat ta różnica temp. zaczęła powodować zapłon. Taka hipoteza.
        sigpic

        Komentarz


          #5
          tzn. abyśmy dobrze się zrozumieli - nie jest to żaden strzał z tłumika. W kasku na głowie nie słychać. Zdałem sobie z tego sprawę jak tankowałem na stacji i jechałem bez kasku kawałek na parking.
          Ténéré is the way to go!

          Komentarz


            #6
            A może to jest skutek rozszerzalności cieplnej wydechu, po zgaszeniu silnika wydech stygnie i słychać wtedy takie stuki, pstryknięcia, pufnięcia. W mojej ST z akcesoryjnym wydechem Lasera i wszystkimi dedykowanymi akcesoriami po zgaszeniu słychać odgłos jakby cyknięcia przekaźnika.

            Komentarz

            Pracuję...
            X