Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jest problem z karta SD

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jest problem z karta SD

    Znacie moze jakis magikow, ktorzy odzyskuja dane z kart sd?

    padla mi karta na ktorej sa wszystkie zdjecia z wyjazdu niestety, nie moge jej przejechac zadnym fdiskiem ani niczym takim bo zaden system / urzadzenie jej nie widzi.
    kamera / aparat twierdza, ze trzeba ja zformatowac, komputery uwazaja, ze jej nie ma a aparaty nokia twierdza, ze jest zabezpieczona haslem (a nie jest i nigdy nie byla)

    jedyne rozwiazanie, ktore widze to format i proba odzyskania danych po formacie, ale wolalbym tego uniknac

    dlatego szukam jakis mistrzow. oczywiscie zaplace za to jak trzeba bedzie. (to moje wszystkie fotki z kirgistanu i kazachstanu)

    lub, jakies inne pomysly co z tym zrobic?

    z gory dzieki
    Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
    Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

    #2
    sprawdź programem BadCopy

    Komentarz


      #3
      nie da rady, bo nie widzi jej zaden komputer.

      jakby komputer ja widzial to bym na luzie ja naprawil.
      Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
      Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

      Komentarz


        #4
        SD, czy microSD i przejściówka? Jak przejściówka na SD to spróbuj innej. Przynajmniej u mnie tak jest, że nie każda microsd pasuje do każdej przejściówki.

        Komentarz


          #5
          microSD - probowane w dziesiatkach roznych urzadzen, przejsciowek, etc
          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

          Komentarz


            #6
            Problem znany mi z karty, której kumpel używa w GoPro. Póki w urządzeniu, to działa. Wyjmuję, wkładam do kompa - lipa. Wkładam do smartfona - karta uszkodzona. Wkładam znowu do GoPro - też już nie działa, trzeba formatować. Dwa razy próbowałem na wszelkie sposoby i poległem

            Komentarz


              #7
              to jest uszkodzenie fizyczne, wedle mojej rozkminki.

              oczywiscie olalem 'zalecana procedure' czyli format w urzadzeniu, w ktorym bedziesz korzystac z karty. Wymienilem ja na Ukrainie na inna, bo sie skonczyla i tyle mojej radosci ze zdjec. Najgorsze jest to, ze na Ukrainie zrobilem moze pol ciekawego zdjecia a wszystko co fajne i ciekawe zostalo na tej uszkodzonej.

              Jutro ide do magikow. Bedzie mnie to slono kosztowac.
              Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
              Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

              Komentarz


                #8
                Miałem to samo z zewnętrzym dyskiem twardym. Nie działał na innych urządzeniach, aż w końcu przestał działać pod moim kompem.... Nie odzyskiwałęm danych bo ceny są zdrowo wysokie.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #9
                  Może jeszcze spróbuj kartę na "linuxie", ja miałem taki przypadek, że "windows" coś nie w spół grał kartą, a "linux" sobie poradził.

                  Komentarz


                    #10
                    panownie, ja mam linuxy, ogarniam programy z sieci i ogolnie jestem w miare 'komputerowo' kumaty. to grubszy problem. dzis juz drugi punkt powiedzial mi, ze fizyczne uszkodzenia karty sa zbyt duze i nie ma zadnych szans na odzysk danych.

                    probuje trzeci i zaczynam z ryzykownymi sposobami. akurat na tej karcie sa wszystkie ciekawe zdjecia. na drugiej sa fotki z ukrainy czyli nuda.

                    tak czy owak - uczcie sie na moich bledach. robcie backupy!
                    Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                    Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                    Komentarz


                      #11
                      Głowa do góry. Polecisz jeszcze raz. Napierdolisz tyle fot że cho, choć.. Może i nie...

                      Komentarz


                        #12
                        ofca,

                        Mogę spróbować Ci pomóc. Mam znajomego który odtwarza dane z uszkodzonych dysków twardych. Oczywiście ilość odtworzonych danych zależy od zaawansowania uszkodzeń.

                        Komentarz


                          #13
                          seitaro, chetnie, ale najpierw zadaj mu kilka pytan kontrolnych

                          a) to karta minisd
                          b) wszystkie widoczne komorki pamieci sa uszkodzone.

                          czesto bywam w okolicy (Jozefow), wiec jakby dalo rade, to bylo by super.
                          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                          Komentarz


                            #14
                            Sprawa wygląda tak. On musiał by to zobaczyć, wszystko zależy od uszkodzeń. Chłopaki to odzyskują sektor po sektorze, więc mówi że może się uda, no ale jak zwykle nic nie gwarantuje:/
                            Jak jesteś zainteresowany to daj numer telefonu na PW zadzwonię i się jakoś umówimy. Od poniedziałku będzie na urlopie dwa tygodnie, więc mamy 3 dni czasu.

                            Komentarz


                              #15
                              Ofca - Ty wiesz, że trzymam kciuki za odzyskanie i na początku sierpnia robimy slajdowisko z Omlesiem

                              ps. apropos backupów - trochę trudno to wykonywać, ale jest prostsza metoda: przypomniała mi się taka stara zasada, że lepiej mieć kilka kart po 1GB i je wymieniać - przy czym te pełne gdzieś dobrze schować

                              oprócz uszkodzeń samej karty - czasem aparat (kamera) może zostać skradziona lub zgubiona
                              ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                              FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X