Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niemcy 2013

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Niemcy 2013

    Siemano.
    Jutro wyruszamy na wyprawe. Dwa motocykle, 4 osoby. Główny cel- Peenemunde i Rugia. Baza- Międzyzdroje. Pytania.
    Co mieć ze sobą jako obowiązkowe wyposażenie motocykla. ( żarówki, apteczka, kamizelki itp) Czy trzeba mieć jakieś dodatkowe dokumenty.
    Na co uważać żeby nie podpaść niemieckim gliniarzom. ????????????? Wszelkie podpowiedzi mile widziane Pierwszy raz będe motocyklem poza granicami naszej pięknej Polski

    #2
    Ja za granica mam na wszelki wypadek zawsze apteczkę, kilka podstawowych żarówek, a kamizelkę odblaskową na sobie - tak jakby ktoś gdzieś o coś się mocno przyczepił. A tak na serio to nie musisz mieć nic dodatkowego.

    Żeby nie podpaść? Przestrzegaj przepisów, umiej zachować się na drodze, bądz uprzejmy, nie szalej na jezdni, nie popisuj się i tyle Wjeżdzając do wsi czy innej miejscowości miej na liczniku już na początku prędkość obowiązującą. Niemcy w porównaniu do Polaków uważają na motocyklistów. Jak będziesz zmęczony w trasie to zjedz na parking jakich tam wiele (szczególnie na autobanach), odpocznij, zjedz, zapal, wysikaj się... parkingi uwielbiają Niemcy, robia tam często spotkania znajomych, pikniki, umawiają się z kochankami. Na autostradzie na tamuj ruchu powolną jazdą. Motocyklem parkuj na wyznaczonych dla motocykli miejscach (często prostopadle do jezdni).

    A, i nie pluj, nie śmieć, nie przeklinaj, nie narzekaj, nie dziw się

    Niemcy z północy są trochę jak Polacy, Ci z południa są weselsi i często uśmiechnęci

    Jaką trasę z PL do D wybierasz? Polecam A2, nie ciśnij przez opłotki po PL bo stracisz czas i zdrowie.
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      Apteczkę mam zawsze przy sobie, kamizelkę wezmę z samochodu, a żarówki muszę nabyć tylko od kierunków- mijania mam, a z tyłu są led`y. Na takich wyprawach raczej przestrzegamy przepisów.
      Muszę zapamiętać z tym parkowaniem, bo w Polsce raczej niewiele takich miejsc jest. A pluć i śmiecić nie lubie
      Raczej pojedziemy A2 do Świebodzina, potem na północ do Miedzyzdrojów. Tam mamy noclegi. Następnego dnia ruszymy na Peenemunde i Rugie. To będzie tylko jedniodniowa wizata u Niemca. Potem wracamy do PL i tam będziemy zwiedzać.
      Dzięki za info

      Komentarz


        #4
        zajedźcie na Niederfielow koniecznie
        http://www.schiffshebewerk-niederfinow.info/ winda dla statków 36 m na kanale
        Po drodze zobazcie jakąś wieżę Bismarka
        Na Rugii wrażenie robi Prora - kompleks wypoczynkowy z czasów III Rzeszy

        nasza podobna traska


        zdecydowanie jechałbym po Niemieckiej stronie - jakoś tak milej (ale i wolniej jesli nie autostradą)
        acha - TEMPO LIMIT to podstawa, tam naprawdę nikt nie wariuje na szosie
        Ostatnio edytowany przez kamilltee; 308.
        ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
        FB: http://www.facebook.com/kamilltee

        Komentarz


          #5
          Jeśli będą potrzebne jakieś informacje, narzędzia lub szklanka wody, to zapraszam, mieszkam w Międzyzdrojach.

          Tapatalk

          - - - Zaktualizowano - - -

          Dwa lata temu organizowaliśmy zlot ADV na Wyspie Wolin i wyznaczyliśmy też trasę na terenie Niemiec. Trasa przebiega m.in. przez Międzyzdroje, Świnoujscie, Penemunde.
          Tu link to tej trasy: https://mapy.google.pl/maps/ms?ie=UT...49982&t=h&z=10

          Tutaj filmik z jej wyznaczania.

          Komentarz


            #6
            Wróciliśmy z Peenemunde. Fajnie było. Fakt ,wsszyscy u niemcow jeżdżą regulaminowo . Do klifow nie zdazylismy bo chyba z 5 godzin po fabryce chodziliśmy. Ale w drodze powrotnej ogarnelismy Twierdzę w Świnoujściu. Tyle w skrócie bo pisze z komórki a dla mnie to porażka ;-)

            A dzisiaj pod naszym domem gdzie mieszkam zaparkowala dokładnie taka sama Teresa jak moja. Niebieska i z kuframi ;-).

            Louis to może nas widziałeś bo my właśnie w Międzyzdrojach urzędujemy ;-)

            Komentarz


              #7
              Macie jakieś fotki?

              Komentarz


                #8
                ..Ja krece filmy, kumpel robi fotki. Jak wrócimy to zobaczę co mamy.

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez RadziX Zobacz posta
                  Louis to może nas widziałeś bo my właśnie w Międzyzdrojach urzędujemy ;-)
                  W mieście Was nie widziałem ale teraz rozumiem skąd te worki z piaskiem w tylu oknach. Doniesiono mi też, że dzisiaj dwóch oberwańców kręciło się po Wapnicy, w pobliżu Jeziora Turkusowego, z opisu wnioskuję, że to Wy

                  Komentarz


                    #10
                    To nie my. Dzisiaj dla naszych kobitek zrobiliśmy dzień plazowania. Także jestem wykończony słońcem i browarami ;-). A plan na jutro to wycieczka do Szczecina pooglądać zaglowce ;-)

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez RadziX Zobacz posta
                      To nie my. Dzisiaj dla naszych kobitek zrobiliśmy dzień plazowania. Także jestem wykończony słońcem i browarami ;-). A plan na jutro to wycieczka do Szczecina pooglądać zaglowce ;-)
                      W Szczecinie będzie mrowie ludzi, ciężko coś zobaczyć ale w sumie warto być. Natomiast jeśli zależy Wam na fajnych fotach żaglowców jedźcie we wtorek na przeprawę promową Karsibór. Między 13-tą a 17-tą żaglowce bedę tamtędy wracać na morze. Tylko przepłyńcie na drugą stronę, czyli Wyspę Uznam, inaczej będziecie fotografować pod słońce.

                      0708070119.jpg 0708070152.jpg
                      0708070226.jpg 0708070163.jpg 0708070139.jpg

                      Więcej fot z 2007 roku: https://plus.google.com/u/0/photos/1...13023149460593

                      Miałem wtedy mniej offowy sprzęt...
                      Ostatnio edytowany przez Louis; 585.

                      Komentarz


                        #12
                        Dzięki Za info . :-). Niestety wracamy już w poniedziałek. Moze jednak coś się uda zobaczyć. Podobno lepiej popłynąć statkiem po porcie. Wtedy więcej widać i nie ma całej tej ciżby ;-)

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X