Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Krzywa rama

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Krzywa rama

    Witam. Kupiłem Terese, ale jak się okazało na spokojnie w domu z krzywą ramą.... Przy nieduzych prędkosciach nawet nie czuc ze sciaga (przy większych lekko wali na prawo) gdzy sie pusci stery, ale gdy dalem karniaka szwagrowi to gdy wracal zauwazylem przesuniecie przedniego kola wzgledem tylnego. Myslalem ze moze naciag jest krzywo, ale niestety to nie to. na lagach tez wydaje sie byc ok. Rozmawialem z poprzednim wlascicielem powiedzial ze nie mial pojecia o ramie, ale ciezko mi jest w to uwierzyc. Jest sklonny sie dogadac i oddac czesc kasy. przy tylnym mocowaniu silnika do ramy z dwoch stron mozna by przypuszczac ze rama byla spawana..... Moje pytanie jest takie czy jezeli nie jest to odczuwalne w codziennym uzytkowaniu motocykla (nie sciaga zbytnio nie lapie szlimy) jest koniecznosc wymiany ramy lub ewentualne jej prostowanie?? W jaki sposób moze to negatywnie odbic sie na moto? Dzieki z gory za podpowiedzi mądrzejszych głów

    #2
    Nie wiem jaki masz układ z poprzednim właścicielem i jak długo on miał ten motocykl ale ja bym zawinszował sobie zwrotu całej kasy ze zwrotem kosztów dojazdu i wszystkim innymi kosztami które poniosłem włącznie, krzywa rama musi być bezwarunkowo wymieniona na nową o tym egzemplarzu nie wiesz nic pewnego więc powinieneś brać pod uwagę że jeszcze coś wylezie i zaczną się koszty które w krótkim czasie przewyższą znacznie jego wartość. Moja rada oddaj motocykl, odbierz kasę plus zwrot kosztów i poszukaj sobie normalnego sprawnego i bezpiecznego motocykla.

    Komentarz


      #3
      Na oko to chłop w szpitalu,
      ja na miejscu poprzedniego właściciela zażądał bym potwierdzenia na papierze że rama jest krzywa, a żeby to zrobić musisz moto oddać do warsztatu który wykona specjalne pomiary główki i wtedy dopiero będziesz miał pewność. To że koło przednie nie jest w linii z przednim nie oznacza wcale że rama jest krzywa, wpływ na to ma bardzo dużo rzeczy, jeśli chodzi o spawanie ramy za silnikiem to może ktoś po prostu zaspawał pęknięcia które pojawiły się podczas eksploatacji.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Ze zwrotem może być problem... na umowie jest niższa cena niż w rzeczywistości mnie teresa kosztowała.... musiałbym liczyc na uczciwosc poprzedniego wlasciciela, ale ta na początku już mi wyszła bokiem. przy główce ramy nie widać żadnych odprysków lakieru, które mogły by wskazywać na jakieś przegięcia. Macie orientacje ile kosztuje sprawdzenie ramy? Szukałem tez ramy z papierem na allegro, ale jest tylko bez kwitu...

        Komentarz


          #5
          Bez kwitu też się nada Na Allegro to jest często dosłowny złom z szalonymi cenami. Szukaj na forum.

          Pokaż foty spawanego miejsca i ogólne motocykla (zwłaszcza rzut w którym widać, że moto nie trzyma linii).

          Ściagać może z różnych przyczyn.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #6
            Ok jutro prześle foty. Dzięki za zainteresowanie

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Masło Zobacz posta
              Macie orientacje ile kosztuje sprawdzenie ramy?
              W październiku 2012 r. w Motocyklowym Centrum Serwisowym na Al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie zapłaciłem za sprawdzenie ramy 350 zł. Demontowali wtedy przód, żeby mierzyć na główce ramy.

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez Masło Zobacz posta
                Ze zwrotem może być problem... na umowie jest niższa cena niż w rzeczywistości mnie teresa kosztowała....
                w takiej sytuacji nie chcę się mądrzyć, ale zaniżanie ceny na umowie, często potem wychodzi bokiem (oczywiście, kupującemu)


                no ale do rzeczy.

                najpierw sprawdź ramę. ja jeździłem na krzywej 3 sezony.. ale w końcu ją połamałem i kupiłem nową. Oczywiście nie namawiam Cię do jeżdżenia na krzywej. to ja jestem lekko jebn.. nienormalny



                wymiana ramy nie jest aż tak czaso i pracochłonna jakby się mogło wydawać. na forum często pojawiają się takie oferty (ktoś sprzedaje całą na części).

                dla kogoś kto zna motocykl, wymiana ramy to około 12 godzin pracy (zakładając, że nie napotka się na żadne niespodzianki typu zapieczone śruby, etc)


                Jeżeli chodzi o formalności, to właśnie przechodzę tę procedurę. Nie ma z tym większego problemu.



                podsumowując.

                prawdopodobnie najtaniej i najlepiej wyjdzie Cię poszukanie prostej ramy i jej wymiana. No chyba że sprzedawca będzie chciał Ci oddać całą kasę
                "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                =>
                Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                Komentarz


                  #9
                  Myślę ze póki co bede tak śmigał a na zimę pomyśle nad przekładką ramy. Gdyby komuś obiło się o uszy że ktoś ma terese na części to jestem chętny na ramę z papierem

                  - - - Zaktualizowano - - -

                  a i tak jutro postaram sie puścić zdjęcia

                  Komentarz


                    #10
                    Nie szukaj ramy na gwałt, najpierw sprawdź tą co masz, może półki są lekko krzywe i dlatego tak się wydaje, oprócz tego możesz też sprawdzić czy lagi są proste, jest masa rzeczy które mogą powodować zjawisko nieliniowości prowadzenia przedniego koła.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Witam! Okazało się że rama jest pęknięta w 3 miejscach.......... dzisiaj udało mi się ją pospawać na jutrzejszą wyprawę w czeskie góry. Jeżeli ktoś ma ramę z papierem na sprzedaż z chęcią kupię.

                      Komentarz


                        #12
                        Ja mam, pisalem juz dawno ale chetnych nie bylo... papiery francuskie, z 6 pak i twoja
                        Enduro nie klęka
                        R 1100 GS '99 - limonka
                        Pajero 3.2 DiD '03

                        Komentarz


                          #13
                          a nie lepiej (przepraszam Trocin, że się wtrącam) tę ramę, którą masz oddać do spawania do Omlesa? poprostuje, wzmocni, pomaluje. I papierków nie trzeba załatwiać. A roboty z przekładką dokładnie tyle samo
                          "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                          =>
                          Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                          Komentarz


                            #14
                            Spoko, chyba nawet tak bym wolał zrobić, jesli ktos potrafi ja dobrze zrobic w rozsadnej kasie... jednakze jakby co rama u mnie leży
                            Enduro nie klęka
                            R 1100 GS '99 - limonka
                            Pajero 3.2 DiD '03

                            Komentarz


                              #15
                              Zaoszczędzone 200zł na podatku zamieni się w kupę pracy, stresu i 500zł wydatku... Nauczka na przyszłość dla wszystkich na forum. Ja do tego doszedłem już dawno (nawet garaż kupując od własnego ojca wpisałem cenę rzeczywistą, którą zapłaciłem), na szczęście bez takich przygód. Powodzenia w doprowadzaniu teresy do porządku.
                              hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                              Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X