Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Temat: Krzywa rama

Junior Member
    Motocykl
    Super Tenere 91

Domyślnie

qurwa gdyby to jeszcze jakiś parszywy handlarzyna mi sprzedał.... Moto od Gościa, który latał Nią parę sezonów. Następnym razem wezmę rentgen na zakupy nowego moto.

jednak sprzedał swój namiot Avatar erwinw
    Motocykl
    KTM 625 sxc

Domyślnie

Nie rentgen, tylko umowę zakupu na której widnieje zapis o braku ukrytych wad produktu, i cenie zakupu (rzeczywistej)... I życie staje się prostsze... Mógłbym przytoczyć stare powiedzenie, kto traci dwa razy, ale po co...

Nauczka jest dla Wszystkich na forum. Zostałeś przykładem, ale ktoś musi mieć prze.....ne... sorki
    hominis est errare, insipientis in errore perseverare
    Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

Junior Member
    Motocykl
    Super Tenere 91

Domyślnie

Zawsze to do czegoś dobrego się przyczyniłem

Senior Member Avatar Pablo1972
    Motocykl
    XTZ 750, FZS 6N
    GG
    GG: 223669

Domyślnie

Cholera tak czytam o tych pękających ramach, mam teresę z 92 roku, obecnie zamienia się w kupę gratów w garażu :), rama jest lux, żadnych pęknięć, u mnie użytkowana zgodnie z przeznaczeniem, czyli lekki plus średni off road.
    Nie skaczę (specjalnie) na niej, nie robię rzeczy do których nie jest przeznaczona. I chyba tak poprzedni właściciele Masłowej nie robili :(.
    IMG-20131113-00106.jpg

Junior Member Avatar gryzlii4
    Motocykl
    wierny marce i nazwie YAMAHA SUPER TENERE. 750 ZMODYFIKOWANA NA 850. I przeobrażona na 1200

Domyślnie

hej. nurtuje mnie problem krzywej ramy więc nie chcę otwierać nowego postu. ST 1200 pomiar ramy wykazał osiowość, jedynie to że jest krótsza, mój problem w tym aby jechać z puszczoną kierownicą trzeba balansować ciałem w prawo. Pytanie czy to normalne w tych maszynach.

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

Wystarczy że opony będą lekko zużyte i będzie tak się działo.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Junior Member

Domyślnie

Łożyska główki ramy za mocno ściągnięte albo już zajechane dają taki efekt

Junior Member Avatar gryzlii4
    Motocykl
    wierny marce i nazwie YAMAHA SUPER TENERE. 750 ZMODYFIKOWANA NA 850. I przeobrażona na 1200

Domyślnie

Dziękuję za podpowiedzi. Opony były wsadzone nowe pirelli scorpion II. łożysko główki ramy wymienione i zaczęło mnie to martwić coraz bardziej. Dzisiaj znalazłem gdzieś opis jak za pomocą sznurka sprawdzić osiowość kół (czy idą jednym śladem bo zaczęło je zbierać z prawej strony) i wielkie zdziwko koło jest przesunięte względem osi o całe 3mm. może ktoś wie jak się to da wyregulować.

Member Avatar michalkow
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

Miałem podobnie i rozebrałem koła do ponownego zaplecenia. U mnie koło było przeciągnięte na szprychach.

Member Avatar mx-wulkan
    Motocykl
    XTZ 750
    GG
    GG: 3038468

Domyślnie

Odnosnie śiagania ST 750 w prawo. Mialem trochę tener bo tylko 23 szt.Główna przyczyna sciagania na prawo jest wahacz.Jezdżąc w terenie z byt mocno naciagnietym łancuchem przy małym skoku ,łańcuch jest wstanie przeciągnąć ten papierowy wahacz.Peknięcia ramy wiadomo w jakich miejscach,raczej nie maj wpływu na ściąganie.Prostowanie wahacza nie ma sensu ,przerabiałem temat i tylko wymiana na dobry.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia