Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Warsztat, Łódz i okolice.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Warsztat, Łódz i okolice.

    Witajcie,

    jak w temacie, ktoś poleci sprawdzonego człeka, serwis?

    Pozdrawiam.

    #2
    Podjedź do TIM na Inflanckiej http://www.timmotocenter.pl/kontakt.html
    Wjazd jadąc do ronda po prawo. Serwis z prawdziwego zdarzenia, wiedzą o co kaman i widać że pasjonaci. Można pogadać, powiedzą co i jak.
    Opcją jest Liberty na Dąbrowskiego. Na Odolanowskiej też masz serwis moto a po sąsiedzku w Motodromie również ale w TIM wydaje mi się że jest najlepiej.
    Jak lubisz kręcić kilometry to masz Yamahę w Grabowcu za Zduńską Wolą na trasie 12, 14. Stricte Yamaha więc chyba znają się na robocie. http://www.adrenalina-yamaha.pl/
    Ostatnio edytowany przez pawulon182; 3175.

    Komentarz


      #3
      Witajcie, ja polecę jeszcze Łukasza ze Zgierza, wiedzę ma w małym palcu. Nie zdziera tylko trzeba go cisnąć o terminy bo zazwyczaj w sezonie zawalony robotą.
      Ulica Łódzka w Zgierzu, jadąc na Gdańsk pod górkę za rozjazdem na Kutno, po prawej stronie przed salonem Opla. Widać na bramie, która jest zazwyczaj otwarta duży baner.
      Robiłem u niego już kilka sprzętów i nie było problemów.

      Komentarz


        #4
        Jasne, dzięki za info, szukam raczej mniejszego serwisu gdzie będę miał konkretny, werbalny kontakt z mechanikiem, tak że wydaję mi się iż taki serwis jak Liberty odpada.
        Kilometry lubię kręcić oczywiście, ale Zduńska Wola to już problemy z logistyką, jeśli moto miało by zostać na dłużej. Samych serwisów w LDZ oczywiście trochę jest,
        chodziło mi bardziej o miejsce sprawdzone z autopsji gdzie będzie można sprzęt zostawić i spokojnie iść spać

        Komentarz


          #5
          Obywatelska 72 - Moto Publica. Polecam. Można normalnie pogadać z mechanikiem, chłopaki wiedzą co robią
          A co do TIM to już nie są na inflanckiej. Przenieśli się chyba do Aleksandrowa.

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez dred Zobacz posta
            Jasne, dzięki za info, szukam raczej mniejszego serwisu gdzie będę miał konkretny, werbalny kontakt z mechanikiem, tak że wydaję mi się iż taki serwis jak Liberty odpada.
            Kilometry lubię kręcić oczywiście, ale Zduńska Wola to już problemy z logistyką, jeśli moto miało by zostać na dłużej. Samych serwisów w LDZ oczywiście trochę jest,
            chodziło mi bardziej o miejsce sprawdzone z autopsji gdzie będzie można sprzęt zostawić i spokojnie iść spać
            Jasne, powiem Ci tylko, że nieraz widziałem u Łukasza sprzęty po niektórych dużych serwisach - totalna klapa i ściema, niby zrobili i skasowali a widać, że nie.

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez dred Zobacz posta
              Jasne, dzięki za info, szukam raczej mniejszego serwisu gdzie będę miał konkretny, werbalny kontakt z mechanikiem, tak że wydaję mi się iż taki serwis jak Liberty odpada.
              Kilometry lubię kręcić oczywiście, ale Zduńska Wola to już problemy z logistyką, jeśli moto miało by zostać na dłużej. Samych serwisów w LDZ oczywiście trochę jest,
              chodziło mi bardziej o miejsce sprawdzone z autopsji gdzie będzie można sprzęt zostawić i spokojnie iść spać
              poczekaj chwile albo zapytaj uzytkownika "jaro" o Karola Górkę (Przybyszewskiego 77) - on kilka ST kolegów (w Łodzi) zrobił miodowo, sam swoją pożenił z częściami od TDMa
              tylko nie wiem czy jest w Polsce
              ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
              FB: http://www.facebook.com/kamilltee

              Komentarz


                #8
                Jasne, powiem Ci tylko, że nieraz widziałem u Łukasza sprzęty po niektórych dużych serwisach - totalna klapa i ściema, niby zrobili i skasowali a widać, że nie.
                ...no właśnie o tym mówię.

                poczekaj chwile albo zapytaj uzytkownika "jaro" o Karola Górkę
                Znam Karola bardzo dobrze, poniekąd to on mnie zaraził Teresą, nie ma go teraz w Polsce, a przy okazji nasze drogi się rozeszły,
                więc raczej nie będę już korzystał z jego usług. Sklep na Przybyszewskiego 77 prowadzi teraz wspólny znajomy, który również śmiga XTZ.
                W sumie większość rzeczy przy moto można zrobić samemu, pewnie. Czasem jednak trzeba skorzystać z serwisu i dobrze jest wiedzieć czy gdzieś nie ma w okolicy jakiegoś miejsca wartego uwagi.
                Kolega buja się z TDM 850 po warsztatach i niestety cały czas coś. Stąd moje pytanie. Niestety nie ma miejsca i czasu żeby się do niego dobrał osobiście. Będzie musiał gdzieś moto oddać
                bo olej bierze i powoli siwo się za nim zaczyna robić.

                on kilka ST kolegów (w Łodzi) zrobił miodowo, sam swoją pożenił z częściami od TDMa
                ...tak, też się załapałem na jeden z patentów Karola i śmigam na gaźnikach od 4TX

                Dzięki jeszcze raz za info.

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez dred Zobacz posta
                  ...tak, też się załapałem na jeden z patentów Karola i śmigam na gaźnikach od 4TX

                  Dzięki jeszcze raz za info.
                  Cos wiecej możesz napisać?
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    #10
                    Mogę napisać, iż da się po pewnych modyfikacjach założyć gaźniki od TDM'a, ale to nie mój patent, więc musiałbym, mimo wszystko, zapytać kolegę Karola jak bardzo emocjonalny stosunek ma do swojego pomysłu. Ponoć można zejść ze spalaniem. W moim przypadku nie do końca się udało. Pewnie jest to wina, w dużej mierze, stanu używki jaką się trafi. Obecnie jestem na etapie doktoryzowania się z budowy i regulacji samych gaźników

                    Komentarz


                      #11
                      Dred, a to nie ty byłeś z Jarem na drewnianym moście na Pilicy w kwietniu ? Niestety nie zapamiętałem ksywki
                      Wtedy właśnie słyszałem, że po tych patentach gaźnikowych w Chorwacji ST paliły grubo poniżej 5 L (nie wiem tylko jaki to miało wpływ na zawory temat był wałkowany na forum)

                      Kiedyś z Karolem na grilu u Czarka (tez miał przez chwile ST) obgadałem te patenty - chyba też mocno modyfikował airboxa.
                      Lukass już wtedy wypytywał ale nie znam szczegółów niestety.
                      A teraz Karol na wyspach -zresztą chyba rzeczywiście nie bardzo był zainteresowany by szeroko dzielić się wiedzą (takie moje subiektywne odczucie).
                      ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                      FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                      Komentarz


                        #12
                        Dred, a to nie ty byłeś z Jarem na drewnianym moście na Pilicy w kwietniu ?
                        To nie ja niestety

                        Wtedy właśnie słyszałem, że po tych patentach gaźnikowych w Chorwacji ST paliły grubo poniżej 5 L
                        Ponoć 4.2-4.5l, dwie osoby, przelotowa 120, zapakowane moto. U mnie, na tą chwilę, takiego niskiego spalania nie zanotowano

                        (nie wiem tylko jaki to miało wpływ na zawory temat był wałkowany na forum)
                        jakieś wnioski konkretne udało się wypracować?

                        Kiedyś z Karolem na grilu u Czarka (tez miał przez chwile ST)
                        Teraz Czarka moto śmiga u znajomego, po małej rewitalizacji zapitala aż miło, też na gaziorach od TDM'a

                        chyba też mocno modyfikował airboxa
                        modyfikacje nie są duże

                        A teraz Karol na wyspach -zresztą chyba rzeczywiście nie bardzo był zainteresowany by szeroko dzielić się wiedzą (takie moje subiektywne odczucie).
                        Czasem bywa w Polszy, nie wyjechał na stałe, z tego co mi wiadomo, więc można go próbować łapać.

                        Komentarz


                          #13
                          Jeśli złapiesz namiar na TIM to powinieneś być zadowolony. Jest/było tam tak jak opisujesz - można konkretnie pogadać, wywiedzieć się co i jak a atmosfera wybitnie przyjazna. Jeśli się przenieśli to nie wiem, robiłem swoją TDM ze 3 lata temu tam.

                          Komentarz


                            #14
                            Witajcie!
                            Zauważyłem temat na forum więc piszę. Nie trzeba specjalnie szukać namiaru na TIM wystarczy przyjechać do Aleksadrowa Łódzkiego ul. Wojska Polskiego 107 lub odwiedzić www.timmotocenter.pl

                            Komentarz


                              #15
                              Jako, że szukam właśnie namiarów na kogoś, kto ma pojęcie o serwisie ST w okolicach Łodzi, chciałbym trochę odgrzać temat i zapytać, czy coś może się zmieniło. Z tego, co tu wyczytałem opcje są w zasadzie cztery:

                              1. TIM z Aleksandrowa - są w necie, więc nie ma problemu z kontaktem;
                              2. Łukasz z ulicy Łódzkiej ze Zgierza - niestety, tego w internecie znalazłem, jeśli koledzy z okolicy mogą coś podpowiedzieć, będę wdzięczny;
                              3. Karol Górka z Przybyszewskiego 77 z Łodzi - też nie mogę znaleźć więcej info. Jeśli wiecie coś może więcej o koledze, będę wdzięczny za informacje.
                              4. Moto Publica - namiary na fb.

                              Jeśli moglibyście podrzucić jeszcze jakieś informacje odnośnie tych dwóch kolegów, lub jakieś inne, fajne miejsce, będę bardzo wdzięczny

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X