Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szyba przód

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    @ Mario
    Jakiego jesteś wzrostu? Szyba jaką mam nawet z maksymalnie wysuniętym w górę deflektorem nie chroni górnej części ciała i kasku i szukam jakiejś sensownej alternatywy.
    Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

    Komentarz


      #32
      180 ,po założeniu szyby od Marcina jest poprawa chyba już więcej nic nie potrzeba nawet przy wyższych prędkościach tzn. 160 h nie mam jakiegoś problemu inną zaletą jest to, że nawigacje możesz przenieść z kierownicy za szybę

      Komentarz


        #33
        Hmm ja mam 202... trzeba by się przymierzyć do wysokiej szyby zamontowanej w innym motocyklu.
        Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

        Komentarz


          #34
          Ja mam około 190cm. Szybę zamówiłem grafitową 35cm. Będzie u mnie po niedzieli to zdam relację

          Komentarz


            #35
            Patryk jakie wrażenia? Przez miesiąc miałeś mam nadzieję możliwość pojeździć?
            Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

            Komentarz


              #36
              a jaką kwotę trzeba szykować na taką szybę???

              Komentarz


                #37
                Zamieszczone przez Patryk762 Zobacz posta
                Ja mam około 190cm. Szybę zamówiłem grafitową 35cm. Będzie u mnie po niedzieli to zdam relację
                JA też się podłączę do pytania o wrażenia z jazdy? Mam 192 cm wzrostu i od jakiegoś czasu też kombinuję co by tu zrobić, aby komfort jazdy był chociaż znośny. Zmiana ustawienia oryginalnej niskiej szyby bardziej w pion i testowe jej przedłużenie przesunęły co prawda strugę powietrza nad kask, ale nieprzyjemny hałas turbulencji przy uszach pojawia się zawsze od 60km/h. Nie słyszę nawet motocykla, tylko "bulgoczący" huk. Ma ktoś jakieś pomysły na likwidację tego nieprzyjemnego zjawiska?

                Komentarz


                  #38
                  Z tego co piszesz to myślę że nić więcej nie poprawisz.
                  Sam dobierałem coś co podniesie strumień powietrza dostatecznie wysoko i wiem że nie jest to prosta sprawa. Miałem taką fajną szybę, przy której pęd powietrza dosłownie kiwał mi głową, a wystarczyło się schylić ok 3cm i było dobrze.

                  Jeśli pęd powietrza masz nad kaskiem to ok. Huk powietrza zawsze będzie bo strumień załamuje się na krawędziach szyby. Tak jak w aucie przy otwartych szybach, łoskot nawet jak w głowę nie wieje.
                  Dla eksperymentu pojeździj bez owiewki. Ja próbowałem.
                  Albo stań na podnóżkach przy szybszej jeździe - wtedy jest cisza, bo masz głowę dalej od wszystkich szumiących załamań.

                  Dodatkowo silnik w xtz cicho chodzi więc słychać tylko szum powietrza. Odwrotnie mam w Uralu. Tam nic nie szumi ale za to silnik ryczy tak że można oh.. po kilku godzinach jazdy.

                  Używasz korki do uszu, dobra rzecz - ja zacząłem zakładać na monotonne szybsze trasy. Jak jadę powoli czy przez miasto to wolę lepiej słyszeć.

                  Komentarz


                    #39
                    Zamieszczone przez PiotrekXTZ750 Zobacz posta
                    ... Mam 192 cm wzrostu i od jakiegoś czasu też kombinuję co by tu zrobić, aby komfort jazdy był chociaż znośny. Zmiana ustawienia oryginalnej niskiej szyby bardziej w pion i testowe jej przedłużenie przesunęły co prawda strugę powietrza nad kask, ale nieprzyjemny hałas turbulencji przy uszach pojawia się zawsze od 60km/h. Nie słyszę nawet motocykla, tylko "bulgoczący" huk...
                    Komfort to może zbyt wiele do osiągnięcia, mam też jakieś 190 cm wzrostu ,szybę podniesioną coś koło 7 cm (szybki testowy patent, a jeżdżę tak parę lat) i jak dla mnie jest ok. Może kask masz nieodpowiedni do wymagań, albo rozsiadasz się jak na "goldasie" ? Ojciec Dyrektor-rootolf ma szybę w pionie i wielką jak przednia w ikarusie ale jakie efekty uzyskał to nie wiem. Może sam opisze, ja widziałem tylko,że deszcz to łapał dopiero na tylną lampę
                    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                    Komentarz


                      #40

                      Komentarz


                        #41
                        czeczen dzięki za link do tematu, w którym jesteśmy

                        Co do kasku to mam Caberg Tourmax. Przeprowadzone przeze mnie testy wykazały, że hałas o którym mówię nie jest winą kasku. Zdejmowałem w nim nawet daszek, aby się o tym przekonać.
                        W tej chwili najprzyjemniejsza jazda, jeżeli chodzi o wrażenia audio jest bez szyby lub na stojąco - w tych przypadkach słychać tylko normalny szum opływającego powietrza.

                        Nieprzyjemny dudniący hałas, o którym mówię idealnie pokazuje ten filmik w 0:50 (polecam dać głośniej, szczególnie jak ktoś ma subwoofer, wtedy można to poczuć idealnie) : https://www.youtube.com/watch?v=dRYo4jgVA3E . Z tym ,że tutaj sytuację rozwiązał deflektor, a z tego co ja już zdążyłem zauważyć u mnie problem to nie tylko wysokość, ale też szerokość szyby.

                        No nic. Pozostaje chyba zaryzykować zamówienie szyby, którą ma kolega omles i jej przetestowanie. Choć ze względu na temperatury na dworze, czas na testy przyjdzie pewnie dopiero wiosną...

                        Komentarz


                          #42
                          Zastanawiam sie czy postawiona szyba do pionu zwiększa dużo zużycie paliwa?Czeka mnie wymiana szyby albo dołożenie deflektora.

                          Komentarz


                            #43
                            Zamieszczone przez PiotrekXTZ750 Zobacz posta
                            czeczen dzięki za link do tematu, w którym jesteśmy
                            ups..... otworzyłem sobie temat z "nowe" i pomyślałem - znowu... sorki!

                            Na rozwiązanie Twojego problemu najlepsza jednak będzie ... "klapa od sedesu" nie tylko daje "wysokość" ale również szerokość - jak pisałem wcześniej do 120 bez problemu można z otwarta szybą pomykać - w zasadzie jeżdżę z otwartą cały czas + okularki dopiero jak robi się mocno zimno lub pada spory deszcz to szyba w dół.

                            Komentarz


                              #44
                              odgrzewany temat, ale skad mozna wziac taka szybe jak ma Lojek? dzieki za info

                              Komentarz


                                #45
                                Kolejne odgrzanie. Ma ktoś z Warszawy lub okolic szybę od Marcina Dutkiewicza o której pisał Omleś?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X