Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szyba przód

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Szyba przód

    Witam!
    Obecnie mam założoną szybę Loster'a o długości 46cm. Niestety jej kąt pochylenia jest taki, że zbyt mocno leży i z tej wydawać by się mogło dużej szyby - nic nie wychodzi.
    Ze zdjęć motocykli na allegro, jak i samych szyb wychodzi, że dosyć dobry kompromis długości, kąta i wyglądu mają szyby MGG. Niby szyba to szyba, ale są spore różnice w długościach. Na przykładzie Loster'a widać, że większa długość wcale nie musi się równać większej osłonie przed wiatrem.
    Mam info o długościach tych szyb (wszystkie MGG):
    - 39,5cm
    szyba395.jpg

    - 42,5cm
    szyba425.jpg

    - 48cm
    szyba480.jpg

    Powiem krótko - idzie ogłupieć. Wychodzi takie kupowanie kota w worku.
    Może ktoś coś podpowie, podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

    #2
    od kopie trochę kotleta i zapytam w prost jaką wysoką szybę polecacie? Jakieś linki mile widziane.
    Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

    Komentarz


      #3
      Ja zawsze w MGG zamawialem 50 cm.Żagiel wielki ale w kasku cross jezdzilem bez gogli nawet w deszczu.

      Komentarz


        #4
        Większość oferowanych szyb MGG na allegro ma 48cm. A jak u Ciebie Wulkan z kątem pochylenia tej 50cm? Pisałem, że mam Lostera i mimo, że wysoka to leży i kij z tego wychodzi. Byłbyś w stanie wkleić poglądową fotkę swojego motocykla z taką szybą?

        Komentarz


          #5
          Mam MGG najwyższą - dostałem razem z motocyklem od MX-Wulkana Miałem chwilę od Lostera. MGG choć skręcona na dwa płaskowniki bo pękła nadal jest w moim moto. Mam 185 cm wzrostu i jeźdzę w szczękowcach. Jest głośno - ale w takim kasku to normalność. W Losterze miałem cały syf z drogi, wodę i robactwo na wizjerze, dokłądnie na wysokości oczu. Teraz ta szyba jeździ w czerwonej ST po Xenonie Przy MGG patrzę ok. 15 cm nad nią. Powietrze wali w czubek kasku, wizjer czyściutki. Za szybą nie jest cicho ale za to brak syfu, dość spokojnie, można jechać stówą ze szczęką w górze. A po założeniu deflektora to jest bajka. Widać po czystości ubrania i kasku jak przebiega struga powietrza. Przy MGG i Losterze po założeniu handbarów Acerbis Rally Brush walą one lekko w szybę (przy naprawdę max skręceniu kierownicą). Po zmianie kiery na akcesoryjnego Reikona to samo.

          Coś jeszcze?
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #6
            Miałem i Lostera i MGG
            Loster - zbyt duży kąt pochylenia,kombinacje z ustawianiem handbarów - słabo...
            MGG- dużo lepiej,pomimo ze nieco mniejsza długość, to lepsza ochrona przed wiatrem
            W Losterze zmieniłem kąt pochylenia(opalarka i gięcie) - było lepiej ale poległa przy jakiejś glebie. Przy MGG też gleba ale ... szyba wytzrzymała.. poległa czacha
            Szybe Loster brałem osobiście w zakładzie produkcyjnym w Szczucinie - rozmawiałem z szefem tej firmy i stwierdził że zmiana kąta nachylenia nie jest możliwa, można jedynie zmienić długość - bez sensu...
            Miałem też MRA - moim zdaniem najlepsza z tych trzech! Pomimo tego że nie imponuje długoscią - wysokością to najlepiej spełniała swoje zadanie!
            Teraz mam założoną "klape od sedesu" z Plastbike i jest znakomicie! Wymaga przyzwaczajenia i właściwych reakcji (w terenie) ale za to mogę swobodnie jechać te 120 z podniesioną szybką - lubię to!

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez czeczen Zobacz posta
              Miałem też MRA - moim zdaniem najlepsza z tych trzech! Pomimo tego że nie imponuje długoscią - wysokością to najlepiej spełniała swoje zadanie!
              Z ciekawosci: ile masz wzrostu? Ja jak na Terese wcale nie mam duzo (185) i z ta szyba nie jestem w stanie leciec 120 z otwarta przylbica...
              Pzdr!
              prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

              Komentarz


                #8
                Co do jazdy w "otwartym" kasku to pisałem w odniesieniu do owiewki z Plastbike... Przy szybie MRA nie było tak kolorowo.. wzrost 180cm i jazda z podniesioną szybką kasku -a nie z podniesioną "przyłbicą" w szczękowcu - cięzko o taką szybę która pozwoli na komfortową jazdę z podniesioną "przyłbicą"

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez czeczen Zobacz posta
                  Co do jazdy w "otwartym" kasku to pisałem w odniesieniu do owiewki z Plastbike... Przy szybie MRA nie było tak kolorowo.. wzrost 180cm i jazda z podniesioną szybką kasku -a nie z podniesioną "przyłbicą" w szczękowcu - cięzko o taką szybę która pozwoli na komfortową jazdę z podniesioną "przyłbicą"
                  Napisałem "przyłbicą", żeby nie było, ze używam 15 razy "szybą" w jednym zdaniu ;-) Tak czy siak, ja przy 80 z szyba MRA nie jestem w stanie miec nawet uchylonej szyby (no chyba, ze mam otwarta blende, to moze jeszcze jakos da rade) bo wieje mi niemilosiernie. Swoja droga jak jade po deszczu, to krople z szyby trafiaja mi centralnie w szybke w kasku.
                  Plastbike to jest jakis Twoj custom? czy cos wysokiego, co po prostu maja w ofercie?
                  Pzdr!
                  prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez czeczen Zobacz posta
                    Miałem i Lostera i MGG
                    Loster - zbyt duży kąt pochylenia,kombinacje z ustawianiem handbarów - słabo...
                    MGG- dużo lepiej,pomimo ze nieco mniejsza długość, to lepsza ochrona przed wiatrem
                    W Losterze zmieniłem kąt pochylenia(opalarka i gięcie) - było lepiej ale poległa przy jakiejś glebie. Przy MGG też gleba ale ... szyba wytzrzymała.. poległa czacha
                    Szybe Loster brałem osobiście w zakładzie produkcyjnym w Szczucinie - rozmawiałem z szefem tej firmy i stwierdził że zmiana kąta nachylenia nie jest możliwa, można jedynie zmienić długość - bez sensu...
                    Miałem też MRA - moim zdaniem najlepsza z tych trzech! Pomimo tego że nie imponuje długoscią - wysokością to najlepiej spełniała swoje zadanie!
                    Teraz mam założoną "klape od sedesu" z Plastbike i jest znakomicie! Wymaga przyzwaczajenia i właściwych reakcji (w terenie) ale za to mogę swobodnie jechać te 120 z podniesioną szybką - lubię to!
                    widze ze niema nic konkretnego do wyboru a interesuje mnie raczej bardziej pionowa szyba coś bardziej Takarowego. masz może jakieś zdjęcia tej klapy od sedesu bo boje sie ze będę musiał sam cos wyrzeźbić. dajcie jakies foto z własnymi konstrukcjami szyb owiewek.
                    Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

                    Komentarz


                      #11
                      Proszę bardzo; Kowal rally- http://2.bp.blogspot.com/-Z8NJJ-ljZe...Y/s1600/27.jpg Klapa Czeczena- http://www.xtzclub.pl/images/importe...kawycita-1.jpg wersja Baldura- http://www.xtzclub.pl/images/importe...N6924JPG-1.jpg Taką ma Łojek- http://www.rallye-tenere.net/Bilder/...e/Thoennie.jpg Tutaj zbliżony wątek- http://www.xtzclub.pl/threads/8293-Rejli-owiewka
                      Ostatnio edytowany przez Beniamin; 61.
                      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                      Komentarz


                        #12
                        wersja: robkri http://www.xtzclub.pl/threads/8293-Rejli-owiewka jest chyba najlepsza będę kombinował aby zrobić taką przezroczystą z niemieckiego przepisu juz rozglądam się za blachą na formę prościej byłoby kupić ale nie mogę znaleźć takiej wiec trzeba będzie zakasać rękawy.
                        Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

                        Komentarz


                          #13
                          Beny wkleił ale jeszcze tak to wygląda na moto -



                          Komentarz


                            #14
                            faktycznie deska od kibla ;-) ale jak robi robote....
                            Pzdr!
                            prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                            Komentarz


                              #15
                              Bardzo fajne szyby produkuje Marcin Dutkiewicz.Replica ala Dakar.Testowałem na wyprawie =działa super.Mam 180 cm wzrostu i powiedziałbym ze działa jak szuba wysoka z deflektorem.http://poczta.onet.pl/thumb.html?kid...h=5&size=42x42

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X