Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rolka prowadząca łańcucha.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Rolka prowadząca łańcucha.

    Ave Tenere !!!
    Witam wszystkich.
    Mam zapytanko. Czy ktoś z zacnych forumowiczów rozgryzł temat rolki prowadzącej łańcuch?
    Z mojej rolki została tylko śruba z kawałkem teflonowej tulei o którą tłucze łańcuch wydając dźwięki niegodne Tereski. Wyrwałem chwasta i jeżdżę bez rolki.
    Chodzi mi o wymiary oryginalnej rolki do XTZ750 supertenere lub info gdzie w takową można się zaopatrzyć ?

    Pozdrowionka
    KTO MA SUPERTENERE - MA LEPIEJ

    #2
    pewnie o to ci chodziło

    http://img30.imageshack.us/i/rolka.jpg/

    a tu link do całego tematu rolek

    http://archiwum.xtzclub.pl/forum/vie...31&rowstart=20

    pozdrawiam junakowca
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      I tę gumę można wymieniać raz do roku, przy okazji smarując oś. Koszt - kilka zł.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        Wielkie dzięki za info.
        Z Wami życie staje się prostsze ................................ odkrywamy lepszy świat !!
        KTO MA SUPERTENERE - MA LEPIEJ

        Komentarz


          #5
          Cześć. Powracam do tematu bo mam problem. Mam małą Tenerke a problem dotyczy najprawdopodobniej rolki napinającej. Podczas jazdy gdy dodaje gazu, łańcuch wydaje dziwne odgłosy (coś w stylu grzechotania, szeleszczenia). Podejrzewam że przyczyna tych dzwięków może być brak dolnej rolki napinającej łańcuch.
          Nie wiem co się z nią mogło stać, ale nie ma i rolki i śruby mocującej.
          Więc chciałem zapytać czy śruby i rolki do XTZ 660 są obie takie same jak w 750? Mam dostęp do tokarki więc śrubę mogę wykonać sam, z rysunku tech umieszczonego już na forum.
          Aha , i gdzie można zaopatrzyć się w rolki.
          Pozdrawiam
          Motocykl to wolność

          Komentarz


            #6
            Panowie - gdzie szukać dolnej rolki ? Po przeczytaniu tematu w archiwum znalazłem górną (powiedzmy że jest pod akumulatorem) ale nie widzę dolnej. Teoretycznie, z tego co wyczytałem, ma być za stopką boczną (którą mam akurat zdjętą) - czy ktoś ma jakieś zdjęcie z zaznaczonym miejscem w którym mam szukać?

            Komentarz


              #7
              Polecam rolki od kombajnu Bizon - zalozylem takie obie i sa rewelacja, solidniejsze, grubsze od oryginalu, koszt kilka zł
              Enduro nie klęka
              R 1100 GS '99 - limonka
              Pajero 3.2 DiD '03

              Komentarz


                #8
                Ja ma rolki zrobione z tulei gumowych resoru od Żuka, Nysy, potrzebne jest tylko ich skrócenie ale chyba są one zbyt miękkie bo po przejechaniu około 300 km. od ich montażu widzę na dolnej rolce dwa wgłębienia na obwodzie od łańcucha i podejrzewam że długiej kariery ona nie zrobi

                Komentarz


                  #9
                  Dlatego polecam od Bizona bardziej trwale, solidne, dostepne w sklepach z czesciami rolniczymi
                  Enduro nie klęka
                  R 1100 GS '99 - limonka
                  Pajero 3.2 DiD '03

                  Komentarz


                    #10
                    O i przy okazji dowiedziałem się czegoś ciekawego, jutro pojadę do Agromy i zakupię jeśli tak faktycznie jest. Do czego konkretnie ta rolka w Bizonie służy bo Bizon jaki jest każdy widzi a części w nim ilość wielka
                    Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                    Komentarz


                      #11
                      Własnie, moze jakieś zdjecie itp.

                      Tuleja z resora jest do kitu, też mam po sezonie ja nieźle zuzytą.
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        #12
                        Blady rozwiązał problem rolek po swojemu i gdzieś to opisywał. Ogólnie rolki ma na łożyskach , ja zrobiłem to jeszcze inaczej. Wykorzystałem rolki prowadzące pasek rozrządu z silników vw i naciągnąłem na nie twardy wąż gumowy. Ile to wytrzyma to jeszcze nie wiem, za krótko testuję.
                        "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                        Komentarz


                          #13
                          to jak jest taka rolka łożyskowana nie jest tak istotne jak wytrzymałość samej rolki. Oryginał jest bardziej twardy jak plastik tylko o strukturze jakby spienionej i one na pewno wytrzymują dłużej.

                          Komentarz


                            #14
                            Mierz gwint w ramie, jak będzie taki sam spokojnie możesz wkręcić rolkę niby od st i będzie śmigać. Jak będzie inny dorób do gwintu istniejącego, gumę na rolkę możesz też wytoczyć z jakiegoś gumowego pucka, ja robiłem z nóg od myjki wibracyjnej bo była twarda i ładnie się toczyła, możesz dostać w sklepie z częściami do żuka np od amortyzatora ale jak widzisz jest za miekka, kolega kaytek kupował takie gumy ostatnio, poszukaj na forum. Jak rolka kręci się bez oporów pod naciskiem łańcucha na pewno dłużej polata nawet jak będzie z miekkiej gumy na resorze.
                            Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              Pisałem o tym wcześniej w tym temacie, rolki od żuka są za miękkie. Ja kupiłem też takie rolki jak Kaytec mniej więcej w tym samym czasie nawinąłem ponad 300km i już są wgłębienia na 1 mm.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X