Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Kupię XTZ 750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Kupię XTZ 750

    Na początek, jako, że jestem tu "nowy", chciałbym serdecznie powitać wszystkich użytkowników forum

    Planuję od dłuższego czasu zakup Super Tenere'ki i w końcu, po kilkunastu tygodniowej mordędze zdobycia prawka, mogę w końcu na serio coś w tym kierunku robić - póki sezon jeszcze trwa Może ktoś z Was zna kogoś, kto ma taki sprzęt na sprzedaż ? ( najlepiej na terenie woj. Dolnośląskiego ). Na Allegro trochę tego jest, ale większość to zdobycze handlarzy - tak zwane "igły", maszyny bez skazy i potrzeby wkładu finansowego
    Z uwagi na ograniczony budżet, zainteresowały mnie te 3 sztuki :

    http://allegro.pl/item1123604016_yam...rv_dr_big.html

    http://allegro.pl/item1111455807_ide...e_z_1993r.html

    http://allegro.pl/item1125772991_yamaha_xtz_750.html

    Co o nich myślicie ? Warto podjechać, obejrzeć czy dać sobie spokój?

    Byłbym wdzięczny za każde informacje.

    PS. Nie znalazłem ani na nowym, ani na starym ( pewnie źle/za mało szukałem ) forum, interesującego mnie tematu informującego na co najlepiej zwracać uwagę przy zakupie tego motocykla. Czy oprócz regulatora napięcia, jest coś na co zwrócić szczególną uwagę?

    Pozdrawiam,
    Hoothate

    #2
    Witaj
    Troszkę pomieszałeś w swoim poście, ale po kolei:
    1. Przedstawiamy się i witamy w Powitalni
    2. Jeżeli chcesz uzyskać opinię o motocyklu, który jest wystawiony np. na allegro, wówczas umieszczamy pytanie w wątku: http://xtzclub.pl/threads/256-Por%C3...d-zakupem-itp.
    3. Porad na co zwrócić uwagę jeszcze nie ma zebranych w jednym miejscu. Jest tylko zajawka pod tym linkiem: http://wiki.xtzclub.pl/how-to:zakup_st_750. Dokończona będzie pewnie w tym tygodniu, a póki co musisz się przemęczyć i przejrzeć wątek wymieniony w punkcie 2. Tam jest sporo rzeczy, na które trzeba zwórcić uwagę.

    Powodzenia w poszukiwaniach
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      #3
      marcinjunak
      pisałem już na ten temat, jak nie udało ci się znaleźć to wklejam jeszcze raz.

      Na licznik to nie patrz za bardzo bo jak byś chciał są szpece mechaniory że ustawią ci numer telefonu jak będziesz chciał poszukaj jeszcze na starym forum na co patrzeć dokładnie ale możemy zacząć od kilku punktów.
      1. Zdejmij plastiki boczne i zobacz stan ramy. Potrafią być ślady pęknięć przy tylnym mocowaniu silnika.
      2. Silnik opalany na zimnym może zaskoczyć na jeden gar ale od razu powinien załączyć się drugi.
      3. Po rozgrzaniu powinien chodzić cicho, równo bez szarpnięć i po przegazówce od razu schodzić z obrotów, nie powinien strzelać, patrz czy przy dodawaniu gazu nie kopci na czarno albo niebiesko.
      4. Sprawdź olej, czasem jak ktoś jeździ na minerale i nie wymienia dość często robi się smoła zamiast oleju.
      5. Stan tarcz i klocków oraz napędu oczywiście.
      6. Jazda próbna obowiązkowa. Zobacz jak hamuje i czy nie ściąga na którąś stronę.
      7. Opony, nie patrz na wysokość bieżnika tylko na datę produkcji oznaczoną jako DOT.
      8. Plastiki powinny mieć wszystkie oryginalne naklejki i nie nosić śladów klejenia czy malowania. Oczywiście jeżeli interesuje cię oryginalne malowanie.
      9. Stan zawieszenia. przód powinien lekko chodzić bez żadnych zatarć czy tym podobnych rzeczy, tłumienia i tak pewnie nie zauważysz bo jest kiepskie ale na pewno nie powinien skakać jak bańka. Tylny amor nie powinien mieć luzu na dolnym łożysku ( ono siada najczęściej i skrzypi) i powinien tłumić przy szybkim naciskaniu na siedzenie. Tu zobaczysz czy dobrze chodzi bo jest dość twardy i ma dobre tłumienie. Łożyska w kołach też nie powinny mieć luzów ale to oczywiste
      10. Po zdjeciu bocznych plastików i siedzenia zobacz czy nie było coś kąbinowane z instalacją elektryczną, czy nie ma jakiś dziwnych przeróbek i skręcanych przewodów na tzw świński ryj Dobrze jeszcze wziąć ze sobą miernik tzn Voltomierz żeby zmierzyć ładowanie,przeważnie pada regulator napięcia ale czasem alternator też już nie ładuje jak powinien.

      Może jeszcze koledzy dopiszą coś co mi się nie nasunęło na myśl i można by zrobić poradnik kupującego ST
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Jak się nie zgłosi nikt mądrzejszy ode mnie to ewentualnie możemy w któryś dzień zobaczyć Ci tą z Krakowa. Na zdjęciach wygląda dość ok.

        Komentarz


          #5
          Jak w Krakowie to możecie pogadać z kolegami JABOL albo SZNYCEL, oni są obczajeni w temacie teresy i pewnie jak będą mieli czas na pewno pomogą.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Ja się tam nie znam, ale z kolegami z forum na oglądanie się przejechać mogę. Najwyżej będzie więcej argumentów co by z sprzedającym stan sprzęta zweryfikować ;-). BTW. ładna.

            Komentarz


              #7
              Dzięki serdeczne za info. Z ofertami z Allegro dam sobie na razie spokój. Dostałem dobrą ofertę od mx-wulkan'a, także zamiast ryzykować z handlarzami, wolałbym moto z pewnej ręki forumowicza. Pozdro

              Ps. Do powitalni już zawitałem, gdzie moje maniery...

              Komentarz


                #8
                Zastanów się jeszcze nad ofertÄ… Kowala. Sprzęt z dobrych rąk, dobrze wyposażony i z pewnością sprawny.
                R

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez Hoothate Zobacz posta
                  Dostałem dobrą ofertę od mx-wulkan'a, także zamiast ryzykować z handlarzami, wolałbym moto z pewnej ręki forumowicza. Pozdro
                  W tym przypadku masz 2 w 1;-)

                  Komentarz


                    #10
                    Mówiąc "handlarz" mam na myśli tych cwaniaczków z Allegro i innych serwisów aukcyjnych. Śmieszy mnie jak widzę w każdej aukcji fragment "oceniam stan na bardzo dobry" ( bo z całym szacunkiem, do kupującego należy ocena stanu technicznego maszynki ), albo "nie jeżdżony w terenie, używany przez 61 latka" ( a w aukcji zdjęcia full crossa O.o ). Jestem na forum dopiero kilka dni, jednak nie wydaję mi się, żeby mx-wulkan należał do tej grupy sprzedawców Wiem, że jest już kilka osób, którzy użytkują motocykle od niego i są zadowoleni, także nie mam się chyba czego martwić

                    Komentarz


                      #11
                      Dodam coś od siebie - choć sam sprzedaje właśnie ST na allegro - otomoto, ja bym sie tym terenem nie przejmował - mój jeździł w terenie i wcale go jakoś szalenie nie oszczędzałem a chodzi jak ta lala myślę, że można zmęczyś sprzęta jeszcze bardziej na asfalcie - ważne żeby właściwie o niego dbać. Na allegro i otomoto dużo jest motorów normalnych użytkowników nie koniecznie handlarzy.

                      Moto Kowala wydaje się bardzo ciekawym egzemplarzem, nie żeby był lepszy od mojego ale gorszy też nie.

                      Kupując od kogoś z forum masz pewność co do jednego - ktoś się zastanawiał nad tym co robi z motorem i najpewniej dbał o niego (nie żeby stał w garażu, ale wymiany elementów eksploatacyjnych itp).
                      http://www.informatyzacja.com

                      Komentarz


                        #12
                        A z drugiej strony, wielu forumowiczów zna się osobiście, więc to też inaczej się "liczy", niż zakup od handlarza, który często sam nie wie dobrze co sprzedaje.
                        sigpic
                        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                        Komentarz


                          #13
                          Dlatego ze zwykłego obserwatora stałem się zarejestrowanym użytkownikiem forum Na forum można szybciej trafić na dobrą ( i bardziej pewną ) ofertę od jednego z forumowiczów. Co nie oznacza, że w otomoto, Allegro itp. nie można ich znaleźć. Z ofertą Kowala jest ten problem, że odległość pomiędzy nami jest, powiedzmy z deczka za duża. Aktualnie czekam na mx-wulkan'a, kiedy mógłbym podjechać obejrzeć jego maszynę.

                          Komentarz


                            #14
                            200- 300 km to dużo? Dla pewnego sprzęta opłaca się jechać i 500.
                            sigpic
                            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                            Komentarz


                              #15
                              Jak chce Ci się podjechać do Katowic niezobowiązująco to zapraszam, nie namawiam Cię na mój motor, ale możesz się przejechać i będziesz miał już co porównywać.
                              http://www.informatyzacja.com

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X