Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dokumentacja wiązki, schemat elektryczny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] dokumentacja wiązki, schemat elektryczny

    Witam,
    poszukuje schematu elektrycznego dla całego motocykla XTZ750 takiego jak w ServiceManual (schemat elektryczny + układ kolorów w kostkach) ale w dobrej rozdzielczości, aby dało się cokolwiek przeczytać.
    W sieci sa praktycznie tylko dwie wersje - jak wspomniana powyżej i z "kolorami". Niestety w wersji z kolorkami brak rozrysowanych kostek.

    Będę wdzięczny za namiar na dobry plik.

    Obecnie odbudowuję instalację elektryczną dla rocznika '90. Jak skończę (mam nadzieję do wiosny) i będzie git działało, obiecuję udostępnić finalną wersję schematu z opisem.

    pozdrawiam

    #2
    9-33.jpg

    Nie ma innego schematu kolorowego niż ten Inne to są wariacje. A dlaczego odbudowujesz instalację? Kilkanaście przewodów trzeba wymienić, niektóre styki oczyścić i masz super ładowanie i światła
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      Jest jeszcze ten z Manuala. Najlepszą jakość jaką znalazłem zamieszczam poniżej. Niestety kolory są nieczytelne.

      A instalację odbudowuję z 2 powodów:
      1 - większość styków spada lub rusza się na przewodach, przewody po przecięciu nie są miedziane lecz mają paletę barw od zielonego po żółcie.
      2 - jestem zielony w temacie motocykli, a wychodzę z niezałażenia że jeśli sam nie sprawdzisz jak działa to się nie nauczysz. Z mechaniki jestem jeszcze za cienki i nie odważę się samemu naprawiać czegoś poważniejszego (poza tym teoretycznie wszystko działa, a co trzeba to zrobią w serwisie).
      Elektryka padła - gotujący się akumulator, uszkodzony regulator napięcia, problemy z masami. Stąd taka decyzja. Do wiosny zdążę

      Yamaha XTZ750.jpg

      Komentarz


        #4
        To w takim razie działaj Zobaczysz ile pozytywów będzie jak założysz wszystko nowe Tylko pamiętaj o lutowaniu (dobra cyna i kalafonia), porządnyych przewodach, konektorach wysokiej klasy, koszulkach termokurczliwych itd. Zero lipy bo się zemści.

        A mechaniki swojej ST ucz się szybciutko, warsztaty to naciągacze. Jeden z kolegów na forum zostawił mendom niemal wartość motocykla. Skończyło się na remoncie góry sinika bo ponoć się wszystko skończyło (a moto wcześniej jeździło jak szalone, Albanię czy Rumunię objechało). Też Lublin.
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #5
          opisany schemat po polsku
          image2993.jpg

          Komentarz


            #6
            Jak komuś potrzebny duży schemat opisany po polsku w dużej rozdzielczości to tutaj wrzuciłem:



            Jak ktoś potrzebuje wydrukować duży schemat to polecam ściągnąć darmowy program PDF-XChange Viewer (można też dopisywać nim tekst w pdf-ach)
            W opcjach drukowania w "typie skalowania" wybrać "Rozłóż wszystkie arkusze" i zaznaczyć opcję pokaż znaki cięcia arkuszy.
            Drukuje się wtedy na 15 kartkach, trochę pracy z nożyczkami i taśmą i mamy fajny duży, czytelny schemat z dużą ilością miejsca na notatki jak komuś trzeba.

            Komentarz


              #7
              Dobra robota!

              Komentarz


                #8
                Dzięki, mam nadzieje że jakiś dużych błędów przy tłumaczeniu nie popełniłem

                Komentarz


                  #9
                  Cześć
                  Aby nie tworzyć nowego tematu i niepotrzebnie zaśmiecać forum pozwolę sobie na podpiecie .
                  Jestem na podobnym etapie ( ale w XT 600) ' reanimacji' instalacji.
                  Powiedz mi lub podpowiedźce koledzy.
                  1. Gdzie nabywasz przewody ? Jest dość dużo kolorów a w sklepie elektronicznym ubogo z kolorami. Opcja nabycia wiązki z auta ze złomu jakoś średnio do mnie przemawia .

                  2. Jak i czym będziesz izolował wiązkę?

                  Pozdrawiam
                  Patryk

                  Komentarz


                    #10
                    kable, kup podstawowe kolory dostępne i końcówki kolorowymi taśmami możesz zaznaczyć. Tylko nanieś to na schemacie swoim.

                    Komentarz


                      #11
                      Przewody lub pojedyncze żyły możesz też zobaczyć w sklepie elektrycznym, ale tam pewnie też podstawowe kolory będą, najlepiej jak Kolega wyżej napisał końcówki taśmą oznaczyć i opisać. Wiązkę można wrzucić np. w odpowiednią koszulkę termokurczliwą są różne średnice.

                      Komentarz


                        #12
                        Maniek a masz może manuala w dobrej jakości? Bo na tym co obecnie jest na forum to ze zdjeć mało widać a chcem wydrukować i do garażu

                        Komentarz


                          #13
                          Niestety też mam w słabej jakości, właśnie jakiś inny ściągnąłem, ale niestety to samo. Czy oprócz: Yamaha XTZ750 Super Tenere Service Manual Repair Manual i XTZ750 Haynes są jeszcze jakieś manuale do XTZ750?

                          Komentarz


                            #14
                            Dość dobre zdjęcia są w tej zbiorówce;http://www.blackbears.ru/manual/file...ice_Manual.zip
                            "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                            Komentarz


                              #15
                              cześć Patik,
                              niestety przewody tego typu są mało dostępne na rynku. W sklepie kupisz zazwyczaj przewody budowlane w grubej izolacji.
                              Jeżeli chcesz dorobić tylko fragment instalacji - nie powinno to mieć znaczenia.

                              Jeżeli chcesz się pobawić - mama dostęp do przewodów FLRY-B, 105st.C w wielu kolorach. Jeżeli jesteś zainteresowany prześlij mi na maila plik .xls z info o: przekroju, kolorze i długości. Podeśle ci info o cenie za metr i ewentualnych propozycjach zamienników kolorów.

                              Co do izolacji przewodów - planuje pozostać przy taśmie PCV. Tam gdzie instalacja będzie widoczna lub narażona na uszkodzenie planuje użycie "plecionki", jak na foto poniżej.
                              dsg-canusa.jpg

                              Przy okazji zapytam - planujesz pozostać przy oryginalnych złączach (zapewne nie szczelnych), czy zastosować coś ze szczelnych (np superseal)?

                              pozdrawiam
                              krzys202

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X