Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ocynkowana oś

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Ocynkowana oś

    Cześć, robię w sumie remont Penerki i przez nieuwagę jedna ze śrub-osi z tylnego zawieszenia (przy dog-bone'sach) poszła cała do ocynku. Nie znam się na tym i nie wiem czy to może tak zostać. Powłoka jest co prawda cienka bardzo, ale nie wiem czy nadaje się do pracy w łożysku.

    Pozdrawiam, Marcin
    Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
    Adwenczur Klab FB
    Adwenczur Klab w sieci

    #2
    ośka robi za bierznie dla łożyska igiełkowego? Dużo zalezy od grubosci powłoki. ostatnio naniesli mi ok 0,2 mm warstwe ocynku i musiałem scierać papierkiem sciernym zeby w łozysko oś weszła. Warstwa ocynku nie jest jakas twarda wiec tak czy innaczej sie wytrze.

    Komentarz


      #3
      Jeśli wejdzie w łożysko to i tak zaraz powłokę h.j strzeli, nie kombinuj tylko zmień śrubę na nową.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez szafura Zobacz posta
        Cześć, robię w sumie remont Penerki i przez nieuwagę jedna ze śrub-osi z tylnego zawieszenia (przy dog-bone'sach) poszła cała do ocynku.
        Ile kosztuje takie cos? Czy sruby trzeba jakos przygotowywac czy dajesz takie jak byly, z rdza brudem itp?
        Robisz to w jakims zakladzie kolo siebie czy wysylkowo? Zadowolny jestes z rezultatow? Pytam bo dobrze wiedziec na przyszlosc, a kilka razy sruby po takim procesie juz widziałem i niezle sie prezentuja.
        Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

        Komentarz


          #5
          JA wszystkie klamoty do shl dawałem za 40 pln. cały karton srub blaszek itp. Robi to chyba kazda galwanizeria. wpisz sobie na google gdzie masz najblizej

          Komentarz


            #6
            A znasz taka ktora zrobi to na zielono?

            Komentarz


              #7
              jaja se robisz czy ja jestem niedoinformowany?

              Ocynk z reguły robi sie albo srebrny albo zółty.

              Komentarz


                #8
                Ocynku zielonego raczej nie uzyskasz, ewentualnie można pomalować proszkowo.

                Komentarz


                  #9
                  Może być jeszcze oksydowanie wtedy jest do wyboru kilka kolorów ale kto to robi nie podpowiem.

                  Komentarz


                    #10
                    Ocynk "zielony" a raczej oliwkowy - olive drab zinc, to to co jest na części oryginalnych śrub i części metalowych w moto i samochodach, głownie chyba z Japonii. Każdy tu ma takie w swoim sprzęcie.

                    Z tego co znalazłem kiedyś to jakaś firma z okolic Rzeszowa robiąca śruby dla przemysłu motoryzacyjnego pokazywała swoje produkty, pokryte ta powloką. Ale nie mogę tego teraz znaleźć.

                    Jest to najprawdopodobniej kąpiel po ocynku w chemii ze związkami chromu. Nazwa fachowa - chromianowanie.

                    excellent plating works: excellent plating: epw: zincplating australia: cpw:


                    build-a-barw-web-h1.jpg

                    s_zincolive_large.jpg

                    Chemia jest dostepna, cholera wie ile to kosztuje.
                    687.pdf

                    Jest tez dostepny kit dla chetnych.
                    Caswelleurope: One of the well known Suppliers and Manufacturers of Restoration and Renovation products, for the Automative, Marine and Aeronautical industries. For ordering call us at: 01252 560515


                    Ale z tego co wiem nikt z detalistów tego nie robi. Bo po co.


                    Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

                    Komentarz


                      #11
                      Co do śrub pracujących w łożyskach to nie kombinuj z polerowaniem tylko weź starą na wzór , podjedź do hydrauliki siłowej i niech ci taką dotoczą z czpienia do siłowników , jest polerowany i utwardzony powierzchniowo na tyle żeby się nie wycierać ale bez problemu da się obrabiać na tokarce , a co do różnych kolorów możesz spróbować w http://www.grupa-armatura.pl/ , nie wiem jak jest teraz ale kilka lat wstecz wykonywali drobne zlecenia , czasowo to jakiś miesiąc do dwóch , cenę obliczali z wagi.

                      Komentarz


                        #12
                        Dzięki za informacje, już zamówiłem nową.

                        Krzsiek, z rezultatów jestem zadowolony. Na forum czarnuchów jest opis remontu motocykla jaki robił aciu - zamieścił sporo zdjęć przed i po ocynku.
                        Dajesz tak jak chcesz, zależnie co zakład przyjmie. U mnie jak oddasz brudne, to opiaskują - jak sam przygotujesz, to taniej po prostu. Nie wiem tylko czy warto mieć węża w kieszeni bo to i tak śmieszna kasa, a czasu więcej
                        Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
                        Adwenczur Klab FB
                        Adwenczur Klab w sieci

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez WieRcik Zobacz posta
                          Co do śrub pracujących w łożyskach to nie kombinuj z polerowaniem tylko weź starą na wzór , podjedź do hydrauliki siłowej i niech ci taką dotoczą z czpienia do siłowników , jest polerowany i utwardzony powierzchniowo na tyle żeby się nie wycierać ale bez problemu da się obrabiać na tokarce , a co do różnych kolorów możesz spróbować w http://www.grupa-armatura.pl/ , nie wiem jak jest teraz ale kilka lat wstecz wykonywali drobne zlecenia , czasowo to jakiś miesiąc do dwóch , cenę obliczali z wagi.
                          Ale po co kombinić jak koń pod górę, przecież prosciej i taniej jest zamówić w aso nową, czekasz 7 dni roboczych i nówkę odbierasz w sklepie.
                          Ludzie to nie jakiś prehistoryczny sprzęt żeby dorabiać wszystko i nie wiadomo gdzie szukać. Ale chyba z rzyzwyczajenia do żółtych cen tak ludzie robią.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X