Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prędkościomierz nie działa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Ślimak zmielony, nie było sensu go ratować.
    Ciężko znaleźć używkę, a nowego to już chyba niemożliwe...

    Ale i na kole, tam gdzie ślimak (chyba) się zazębia z osią, wyłamały się dwa z trzech skrzydełek.

    PH000037.jpg

    PH000038.jpg

    Co teraz?

    Komentarz


      #17
      Ktokolwiek...?

      Komentarz


        #18
        Nowa piasta i przekładka felasi. Albo licznik elektroniczny. Ewntualne toczenie, frezowanie i tulejowanie starej piasty to rzeźba- moim zdaniem możliwa ale bym odpuscił.
        Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

        Komentarz


          #19
          Dzięki. Trzeba będzie się wykosztować.

          Komentarz


            #20
            Całe koło kupisz za 100zł jak poszukasz
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #21
              A czy z nowego koła można przełożyć piastę do mojego koła bez rozplatania szprych?

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez zz44 Zobacz posta
                A czy z nowego koła można przełożyć piastę do mojego koła bez rozplatania szprych?
                to pytanie to tak na serio?

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez zz44 Zobacz posta
                  A czy z nowego koła można przełożyć piastę do mojego koła bez rozplatania szprych?
                  można!




                  ze szprychami i felgą
                  Pzdr!
                  prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                  Komentarz


                    #24
                    Dzienx. Szczęśliwie nigdy wcześniej nie musiałem rozgrzebywać koła, nie wiedziałem czy jest to monolit czy może jest jakiś wyminialny element zazębiający się że ślimakiem. Więc pytam.

                    Adam, qpcio, od Was między innymi oczekiwałem rzeczowej odpowiedzi.

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                      W napędzie licznika jest ślimak, z nim sie nigdy nic nie dzieje ...
                      I tu się wtrącę

                      u mnie sprawa wyglądała tak, że najpierw licznik zwalniał, przyspieszał, skakał jak chciał. rozebrałam koło i co się okazało? - był tak zaklejony smarem ślimak, że dobrze że mi koła nie zatrzymał i tulejka wchodząca do ślimaka był całą poklejona i się nie kręciła, pomogło przeczyszczenie ślimaka i tulejki, ale po jakimś czasie, znowu zaczął wariować, aż w końcu całkiem przestał działać, znowu rozebrałam i co się okazało? - tulejka, która wchodziła do ślimaka, "rozkleiła" się i zęby się kręciły ze ślimakiem, a cała tulejkanie - więc nie miał impulsu do prędkości (czy jakoś tak):

                      TULEJKA - tu na zdjęciu wygląda na jedną bryłę, ale u mnie te zęby są osobną częścią i pracowały oddzielnie.

                      Tu pomógł poxipol - sklejone i działa
                      Ostatnio edytowany przez mOtOrynka; 2603.

                      Komentarz


                        #26
                        Zadzwoń do Omlesia ,może zostały mu jeszcze jakieś graty.

                        Komentarz


                          #27
                          Odgrzeje kotleta, temat bliski choć nie dokładnie taki sam. W 750 prędkościomierz jak i licznik przebiegu działają, ale nie działa licznik dziennego przebiegu(?), ten do 1000 km. Nim rozbiore i zajrzę do licznika ktoś wie może co się zwaliło? Będzie potrzebny drugi licznik na wymianę albo części?

                          Komentarz


                            #28
                            Zamieszczone przez Skoti Zobacz posta
                            Odgrzeje kotleta, temat bliski choć nie dokładnie taki sam. W 750 prędkościomierz jak i licznik przebiegu działają, ale nie działa licznik dziennego przebiegu(?), ten do 1000 km. Nim rozbiore i zajrzę do licznika ktoś wie może co się zwaliło? Będzie potrzebny drugi licznik na wymianę albo części?
                            Mogła wyskoczyć ośka lub się wysunąć lekko i ząbki które jedno kółko zazębiają z drugim nie łapią.Lub przyrdzewiało coś,wystarczy przesmarować. Tak czy inaczej musisz rozebrać , samo raczej się nie naprawi , przypatrz się dobrze czy chociaż drga jak kilometry wskakują na podstawowym. Znaczy że może nie zazębiać.
                            Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

                            Komentarz


                              #29
                              Ok, dzięki. Będę patrzeć w weekend :/ Że też wszystko się potrafi samo popsuć ale naprawić już nie

                              Komentarz


                                #30
                                Takie prawa natury tak jak to jest z porządkiem ,, porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam ''
                                Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X