Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prędkościomierz nie działa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Prędkościomierz nie działa

    Witam
    Linka nowa wczoraj wymieniona, prędkościomierz nie działa, ale jak ręcznie pokręcę linką to widać ze wskazówka podskakuje wiec licznik raczej ok, pewnie coś w kole nie gra, tylko co?
    i jak to tam wewnątrz wygląda?

    #2
    Mam ten sam problem, więc się podłączam. W sobotę rozbieram i popatrzę na ślimaka, bo tak dziwne, że nagle przestał działać
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      #3
      blaszka do naprawy

      W napędzie licznika jest ślimak, z nim sie nigdy nic nie dzieje ale jest tam jeszcze jedna rzecz. Blaszka która zazębia się z trzema ząbkami na piaście koła a w środku ma wycięty otwór spłaszczony po dwóch stronach żeby weszła ładnie na sfrezowaną tulejkę która obraca ślimakiem. Właśnie ta blaszka w środku się wyrabia bo od obciążenia potrafi się obrócić na tulei i nie napędza ślimaka a tym samym linki. Blaszka wygląda tak m.w. tak:

      blaszka napędu li.pdf

      Ja rozebrałem to, oczyściłem i dokładnie przeanalizowałem jak to działa, zadzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi 60zł za blaszkę a w innym że nie można tego już dostać tylko jako cały napęd licznika. I niby to by się zgadzało bo jak patrzyłem na fiszki to jest pokazany tylko sam napęd. Przy zdejmowaniu trzeba uważać na simering w tym napędzie bo można go uszkodzić a nie można dostać identycznego podobno (zasłyszane od Lukass'a)

      Nie wpędzając się w koszta nadspawałem wyrobione miejsce w blaszce (migomat wskazany bo ona ma grubość chyba 1mm) a potem ładnie pilniczkiem dopiłowałem dokładnie kształt otworu żeby bez luzu wchodziła na tulejkę napędzającą ślimak.

      Więc do działa chłopaki pozdrawiam.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Nie można właśnie. Jednak trzeba będzie pokombiniować... zima jest od tego.
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #5
          dzięki, jutro się biorę do roboty
          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

          Komentarz


            #6
            No więc u mnie blaszki brak. Mam 660, rok 91. Mechanizm ślimaka wygląda tak:
            20100719..jpg
            20100719_003..jpg

            U mnie okazało się, że linka pękła :/
            W jednym miejscu była izolacja pancerza pęknięta i korozja zrobiła swoje.
            Inna sprawa, że jakbym linkę wcześniej wymontował i przesmarował, to albo wcześniej wykryłbym usterkę, albo jej uniknął
            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
              No więc u mnie blaszki brak.

              [ATTACH]1456[/ATTACH]
              Nie możliwe, przecież widać jej wąsy 3 dookoła wystające

              zaznaczyłem na rysunku dla potomnośći

              blaszka i wąsy..jpg
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                Nie możliwe, przecież widać jej wąsy 3 dookoła wystające

                zaznaczyłem na rysunku dla potomnośći

                [ATTACH]1457[/ATTACH]
                Ale u Ciebie na rysunku (http://xtzclub.pl/attachment.php?att...1&d=1279266316) otwór wewnętrzny blaszki nie jest okrągły, natomiast tuleja jest okrągła. I jak tam ta blaszka wejdzie?
                "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                Komentarz


                  #9
                  Witam dołączam się do tematu. U mnie linka wymieniona, dzisiaj rozebrałem napęd przy kole, blaszka nie obraca się poskładałem i dalej nie działa. Pomocy

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
                    Ale u Ciebie na rysunku (http://xtzclub.pl/attachment.php?att...1&d=1279266316) otwór wewnętrzny blaszki nie jest okrągły, natomiast tuleja jest okrągła. I jak tam ta blaszka wejdzie?
                    Jak dokładnie byś rozebrał i zobaczył to tulejka na zewnętrznej średnicy jest specjalnie podfrezowana na blaszkę i spokojnie wchodzi blokując tulejkę i obracając cały ślimak od napędu.

                    Witam dołączam się do tematu. U mnie linka wymieniona, dzisiaj rozebrałem napęd przy kole, blaszka nie obraca się poskładałem i dalej nie działa. Pomocy
                    Pokręć blaszką i zobacz czy rusza się wskazówka na prędkościomierzu, czasem jest tak że linka jest za krótka jak wsadzisz do góry nogami i nie zazębia się dokładnie z kwadratem w zegarach. Najgorsze było by jak by obrobił się kwadrat w gnieździe zegarów bo trzeba wtedy rozbierać albo inny predkościomierz wsadzać. Zobacz jeszcze czy jak tylko samą linką pokręcisz to wskazówka się rusza, jeśli tak to zegary masz ok a trzeba szukać przyczyny na dole w napędzie, tam kwadrat tez czasem się potrafi obrobić i nie napędza linki.

                    Blaszka powinna kręcić tulejką a tulejka dalej napędza ślimak i kwadrat na dole.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Dzięki za podpowiedź. Zadziałało!!!!!!!!!!! Pozdrawiam

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez jasmario Zobacz posta
                        Dzięki za podpowiedź. Zadziałało!!!!!!!!!!! Pozdrawiam
                        A co było?
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #13
                          mam pytanko czy wyjmował ktoś ze ślimaka ten trybik co napędza ? u mnie bardzo ciężko chodzi i nie daje rady wyjąć

                          Komentarz


                            #14
                            blaszka i wąsy..jpg
                            A jeżeli wszystkie trzy skrzydełka są obłamane to jest jeszcze szansa na regenerację czy już tylko ASO?
                            (blaszka wewnątrz jest wyrobiona na okrągło)

                            Komentarz


                              #15
                              Można spawać w tym miejscu ale to dość ciężka robota bo blaszka jest cienka, można też zrobić nową blaszkę ale nie widziałem żeby ktoś to sprzedawał.
                              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                              sigpic

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X