Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gruzja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Gruzja

    Hej,
    Robił ktoś może Kaukaz z opcją promową Varna- Batumi.. szczególnie interesuje mnie to czy te promy pływają w miarę terminowo. Planuję w czerwcu zrobić Bałkany plus Gruzję, Azerbejdżan i marzy mi się ominięcie Turcji.. przynajmniej w jedną stronę.

    Drugie pytanie
    Jak to jest z tą północną Turcją w czerwcu.. na jakie temperatury można liczyć ? Czy tak hardcorowo jak na południu Turcji ? Czy jest tam coś takiego, co nie godzi się ominąć ?

    Dodam, że preferuję traktowanie drogi jako części podróży, więc długie przeloty i zaliczanie miejscówek turystycznych mnie nie interesuje, bardziej pytam o prowincje turecką... jaka jest i czy warto się tam wbijać na północy ?

    Pozdrawiam

    #2
    Zobacz watek Neno ,,Motogóry'' własnie teraz ,,jedzie'' (z opisem i zdjęciami) przez północną Turcję
    Sowizdrzał
    KTM 750 6T
    Nie wierz, nie bój się, nie proś!

    Komentarz


      #3
      Na pierwsze pytanie nie odpowiem, bo nie korzystałem. Co do drugiego - tak jak pisze Sowizdrzal ( ale żeś sobie trudny nick wybrał ) odpowiedź możesz znaleźć w mojej relacji. Jak byś miał pytania dodatkowe - zapraszam. Myśmy chcieli Turcję zrobić w kilka dni a wyszło jak zobaczysz
      I ja nie żałuję, Tomek, mój kompan w doli i nie doli chyba też nie.
      http://www.przezswiat.eu

      https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

      Komentarz


        #4
        Ja jechalem przez Turcje ma poczatku i na koncu maja.

        Na poczatku maja: 40 stopni i full hardcore.
        Na koncu maja: 20 stopni, deszcz i zimno.

        w maju wszystkie kempingi byly zamkniete, ale radzilem sobie na luzie (szczegoly w relacji).

        Droge Samsun - Batumi uwazam za jedna z najnudniejszych jakimi jechalem. Za to kawalki pomiedzy Istambulem i Samsun uwazam za BARDZO fajne. Promem nie plynalem, ale wedle rozkminki z 2012 roku to bez sensu:

        - nieterminowosc odejsc od brzegu
        - drogo
        - cyrki z celnikami.

        obczaj sobie:




        dzis na 200% jechalbym przez Federacje Rosyjska, wtedy wypekalem i bardzo zaluje.
        Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
        Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
          Ja jechalem przez Turcje ma poczatku i na koncu maja.

          Na poczatku maja: 40 stopni i full hardcore.
          Na koncu maja: 20 stopni, deszcz i zimno.

          w maju wszystkie kempingi byly zamkniete, ale radzilem sobie na luzie (szczegoly w relacji).

          Droge Samsun - Batumi uwazam za jedna z najnudniejszych jakimi jechalem. Za to kawalki pomiedzy Istambulem i Samsun uwazam za BARDZO fajne. Promem nie plynalem, ale wedle rozkminki z 2012 roku to bez sensu:

          - nieterminowosc odejsc od brzegu
          - drogo
          - cyrki z celnikami.

          obczaj sobie:




          dzis na 200% jechalbym przez Federacje Rosyjska, wtedy wypekalem i bardzo zaluje.
          z tym drogo to tak nie do końca.. za 200- 250 dolarów transport motocykla i kajuta... akurat na tej trasie jest taniej.. dodatkowo paliwo w Turcji drogie... w jedną stronę chętnie tereny zobaczę, ale lecieć 1800 km tylko dla przelotu to wolę 3 dni na promie siedzieć ;-)))


          Co do Federacji Rosyjskiej to się zastanawiam czy Ukraina się pozbiera do tego czasu, bo teraz to tam jest niestabilnie i nie wygląda by miało być lepiej.

          Dzięki za podpowiedzi.. poczytam. ;-)

          Komentarz


            #6
            eeee. ludzie jezdza na majdan sobie fotki popstrykac.

            nie ma sie co cykac. w czerwcu z Omlesiem smigamy przez Krym do Rosji - dobrze bedzie!

            czasu masz duzo, prawda?
            Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
            Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

            Komentarz


              #7
              no jeżeli będzie tak jak jest to jeszcze paniki nie ma... ale jak będzie zaostrzenie konfliktu co jest prawdopodobne, to już gorzej
              4 tygodnie liczę. Więcej nie dam rady.... z tego co się orientuję to jest minimum :-) ?

              Też planuję czerwiec...

              Komentarz


                #8
                Kuna, cztery tygodnie da rade. czytaj relacje, wyrobisz sobie zdanie.

                Tak czy owak - w czerwcu na Ukrainie bedzie luzik - gadalem wczoraj z Kliczko przy wodce i obiecal mi wplynac na brata, zeby zadnej rozpierduchy nie bylo na trasie naszego przejazdu - wiec bez spiny
                Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                Komentarz


                  #9
                  Wygląda na to, że teraz na Krym będzie się jechać z wizami do Rosji...

                  Opcja ukraińska brzmi niestety obecnie bardzo ponuro.

                  Komentarz


                    #10
                    ja obserwuje sytuacje. najwyzej transfer przez Bialorus.
                    Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                    Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X